Leonardo | ФОТО
Дата и час: Съб Апр 27, 2024 7:38 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 91 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Просто дъмпинг или ГоУема глупост
МнениеПубликувано на: Чет Яну 03, 2013 7:39 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Юли 08, 2006 6:44 pm
Мнения: 841
Местоположение: чака Годо
Име: Пешо
Спокойно, Стоянов. Няколко мнения по-долу, очаквам вече въпроса: -Ти мене уважаваш ли ме?!

_________________
YouTube facebook


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Просто дъмпинг или ГоУема глупост
МнениеПубликувано на: Чет Яну 03, 2013 7:55 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 12, 2004 10:04 pm
Мнения: 280
Местоположение: Пловдив
Димитър Илиев написа:
Спокойно, Стоянов. Няколко мнения по-долу, очаквам вече въпроса: -Ти мене уважаваш ли ме?!

:lol: То през годините, във форума все е имало по някой ентусиазиран графоман. Попише, побрише - па му омръзне и се запилее някъде другаде, дето по- ще му уйдисват. Ама този Ивайло, от нищо не се спира бре - не му минава. Тежък случай - май и хапчета от сушени жаби не помагат ... :lol:

_________________
небесен чергар


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -0 
 
 Заглавие: Re: Просто дъмпинг или ГоУема глупост
МнениеПубликувано на: Пет Яну 04, 2013 3:07 am 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
архитекта написа:
Димитър Илиев написа:
Спокойно, Стоянов. Няколко мнения по-долу, очаквам вече въпроса: -Ти мене уважаваш ли ме?!

:lol: То през годините, във форума все е имало по някой ентусиазиран графоман. Попише, побрише - па му омръзне и се запилее някъде другаде, дето по- ще му уйдисват. Ама този Ивайло, от нищо не се спира бре - не му минава. Тежък случай - май и хапчета от сушени жаби не помагат ... :lol:

Изображение
http://en.wikipedia.org/wiki/Spiral_of_silence

Ама така де, вие сте правите, кой съм аз, та да извивам глас.

Да, ама ще видите зор с мен :mrgreen: През оная работа ми е кой какво мнение има за мен, мое конституционно право е да си го изразявам и ти не можеш да ми кажеш копче (или хапче) за това :lol:


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -5 
 
 Заглавие: Re: Просто дъмпинг или ГоУема глупост
МнениеПубликувано на: Пет Яну 04, 2013 9:18 am 
Offline

Регистриран на: Пон Фев 28, 2011 9:39 am
Мнения: 333
Местоположение: Казанлък
Име: Николай Стоянов
Димитър Илиев написа:
Спокойно, Стоянов. Няколко мнения по-долу, очаквам вече въпроса: -Ти мене уважаваш ли ме?!


Илиев , точно , защото изразявате мнението си по този начин , лятото на Сопот някои , които нямат вашия опит , правят по 5 тандема на ден на цена 45 лв а вие се чудите какво да правите. И не сте само вие Илиев, не стееее ...

_________________
http://yahoooooskydance.com
https://www.youtube.com/channel/UCSGoiR72lOMLSLOYCar6oUw

Acro: U-Turn Thriller X3
XC/Hike&Fly: Ozone LM5
XC: Ozone M6
Tandem: Ozone Magnum 2


Последна промяна YaHooooO на Пет Яну 04, 2013 10:07 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +2 / -1 
 
 Заглавие: Re: Просто дъмпинг или ГоУема глупост
МнениеПубликувано на: Пет Яну 04, 2013 9:58 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 15, 2011 10:47 am
Мнения: 353
Местоположение: София
Име: Пламен Пунчев
Някой ще опише ли как се става опитен тандемен пилот. Какви са добрите практики? Бих могъл и аз да се пробвам съботно-неделно. Като се познавам ще смъкна цената на 0 лева, дано не го приемете като дъмпинг. Вече имах един клиент ... оцеля.


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -1 
 
 Заглавие: Re: Просто дъмпинг или ГоУема глупост
МнениеПубликувано на: Пет Яну 04, 2013 10:33 am 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 8:29 pm
Мнения: 111
Местоположение: Пловдив
Ivailo написа:
архитекта написа:
Димитър Илиев написа:
Спокойно, Стоянов. Няколко мнения по-долу, очаквам вече въпроса: -Ти мене уважаваш ли ме?!

:lol: То през годините, във форума все е имало по някой ентусиазиран графоман. Попише, побрише - па му омръзне и се запилее някъде другаде, дето по- ще му уйдисват. Ама този Ивайло, от нищо не се спира бре - не му минава. Тежък случай - май и хапчета от сушени жаби не помагат ... :lol:

Изображение
http://en.wikipedia.org/wiki/Spiral_of_silence

Ама така де, вие сте правите, кой съм аз, та да извивам глас.

Да, ама ще видите зор с мен :mrgreen: През оная работа ми е кой какво мнение има за мен, мое конституционно право е да си го изразявам и ти не можеш да ми кажеш копче (или хапче) за това :lol:





По-горе подхвърлих, че темата е сериозна и не е за раздел "Маняна", но вече определено е!
Ивайло, да не пропуснеш да се позовеш и на Хартата за правата на човека. Не забравяй, че има Хага, Страсбург, арбитраж в Париж и Лозана - все нещо ще ти свърши работа.
Макар че по-евтино и ефективно би било някое богоугодно и човеколюбиво заведение като това на 4-ти км.

_________________
ЛюбоМ


Последна промяна ЛюбоМ на Пет Яну 04, 2013 12:54 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +4 / -1 
 
 Заглавие: Re: Просто дъмпинг или ГоУема глупост
МнениеПубликувано на: Пет Яну 04, 2013 10:40 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
По стара форумна традиция, темата започна да се извращава :evil:
Моля ви, ако някой се е засегнал и иска да изразява мнения, който не са свързани конкретно с темата, да пише в "Право на отговор" :!:

ppountchev написа:
Някой ще опише ли как се става опитен тандемен пилот. Какви са добрите практики? Бих могъл и аз да се пробвам съботно-неделно. Като се познавам ще смъкна цената на 0 лева, дано не го приемете като дъмпинг. Вече имах един клиент ... оцеля.

Пламене, честно да ти кажа, не знам как да тълкувам въпроса ти!?
Заяждаш ли се или наистина искаш да разбереш как?!?!
Ако си решил наистина да ставаш тандемен пилот и да си изкарваш прехраната с това, или да си докарваш по някой лев съботно-неделно, първото нещо, което трябва да направиш е да изтриеш от съзнанието си думичката да се "пробвам"!
Има някой неща, които човек не е желателно просто да пробва, а трябва да им се посвети!
Не че съм най-опитния тандемен пилот за да ти давам акъл, как да станеш тандемен пилот, но мога да ти кажа, че първото и най-важно нещо е да осъзнаеш и приемеш отговорността (поне моралната).
Има много професии, при които ако объркаш нещо, най-много да ти се скара шефа и да отнесеш някоя глоба. Тандемното летене, обаче не влиза в тази категория! Ако объркаш нещо, може да пострадаш како ти така и пасажера, който е дошъл с единствената цел да се забавлява и да преживее незабравими мигове и си плаща за което.
Имам момент в развитието на всеки пилот, в който той решава дали е готов да направи стъпка напред и да опита нещо ново, което не е правил до сега. Ако тази стъпка е да полетиш тандемно, в това няма нищо лошо, просто трябва да се чувстваш готов за новото предизвикателство и да отработиш някой ключови елементи, най-добре с приятел пилот.
Има особенности при излитането, наместването на пасажера и кацането, който нямат почти нищо общо с летенето сам. Освен това ще ти се налага да излиташ, летиш и кацаш с най-различни хора, които имат за цел да ти пречат по всевъзможен начин (Иво го е описал доста добре по-горе)
Третото не по-маловажно нещо е, че ще трябва да инвестираш в екпировка, и ако мислиш да изкарваш пари от нея, поне да си върнеш похарченото, трябва много добре да си направиш сметката!

Ако не, значи попадаш в една от тези категории, който Ники добре е описал:
Ivailo написа:
1- Пари в излишък от друг бизнес и търсене на уважение и задоволяване на егото в различна сфера; авантюристични мечти ,че ще се срещате с 50 килограмови манекенки, които ще Ви гледат в очите, защото Вие сте техния инструктор за този кратък, но тъй сладък за ващето его и самолюбие , момент;
2- Пари от еврофондове;
3- Наледство ,което не знаете какво да правите и поради лошо проучване сте решили,че тандемното летене с парапланер е неразровена златна мина, за което малцина знаят.
Ivailo написа:
Иво, държа да отбележа, че спора не е насочен към теб, не мисли, че някой се заяжда... Просто ти си един от малкото тандемни пилоти, които имат мнение и го изразяват/защитават, вместо да седят и да цъкат минуси. Минус няма как да обориш :D
И пак - не се опитвам да омаловажа труда, опасността или каквото и да е на тандемния пилот. Ако смятах, че е сладка работа щях да се захвана и аз да го правя сигурно.
Просто искам да кажа, че амортизацията на екипировката не е 60-70 лв, както го изкарват болшинството тандемни пилоти. Да, има други разходи, да, знам, че пилота в крайна сметка това го прави за пари и трябва да има някакъв смисъл, за да продължава да го прави.

Другия вариант е да работиш като наемен пилот за някой, ако найстина искаш да возиш за 0лева, заповядай при мен, назначен си от раз :lol:

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Просто дъмпинг или ГоУема глупост
МнениеПубликувано на: Пет Яну 04, 2013 10:46 am 
Offline

Регистриран на: Пет Май 08, 2009 6:50 pm
Мнения: 68
Местоположение: София
Да се оправя времето вече и да става за летене, че само се заяждаме из форума!
То е вярно и това, че ние българите най-обичаме да мразим.....ама стига вече!
Нека си пожелаем този година 2013 да стане преломна за нас...и повече да има търпимост, толерантност и да се научим ако не да се обичаме, то поне да има едно уважение между нас!

Хайде хаирлия да ние новата 2013г!!! :)

_________________
airwolf

We do not need better wings, we need better weather conditions!

Assen


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Просто дъмпинг или ГоУема глупост
МнениеПубликувано на: Пет Яну 04, 2013 12:43 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 08, 2010 3:16 pm
Мнения: 277
Местоположение: София
Име: Боян Евстатиев
И да спазваме посоката на първия, влязъл в термика ;)

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -1 
 
 Заглавие: Re: Просто дъмпинг или ГоУема глупост
МнениеПубликувано на: Пет Яну 04, 2013 3:16 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юни 14, 2009 10:06 pm
Мнения: 184
Цените при капитализма се определят от търсенето и предлагането, а не от някаквиси разходи.
При съвременния капитализъм повечето цени се диктуват от монополите.
Незнам защо още не се е появила една мощна фирма за тандемни "превози", която да диктува монополно ниски цени, както в таксиметровите превози например :) :) ...

На недоволните от ниските цени на тандемните полети пожелавам да се качат на такси което да им одере кожата със 100лв. за 10-20км.


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -3 
 
 Заглавие: Re: Просто дъмпинг или ГоУема глупост
МнениеПубликувано на: Пет Яну 04, 2013 4:59 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Фев 28, 2011 9:39 am
Мнения: 333
Местоположение: Казанлък
Име: Николай Стоянов
ognian написа:
Незнам защо още не се е появила една мощна фирма за тандемни "превози", която да диктува монополно ниски цени, както в таксиметровите превози например :) :) ...


Защото в България активният сезон, в кйтоо що-годе има тандеми е около 3 месеца.

_________________
http://yahoooooskydance.com
https://www.youtube.com/channel/UCSGoiR72lOMLSLOYCar6oUw

Acro: U-Turn Thriller X3
XC/Hike&Fly: Ozone LM5
XC: Ozone M6
Tandem: Ozone Magnum 2


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -1 
 
 Заглавие: Re: Просто дъмпинг или ГоУема глупост
МнениеПубликувано на: Пет Яну 04, 2013 7:39 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Юли 08, 2006 6:44 pm
Мнения: 841
Местоположение: чака Годо
Име: Пешо
Петьо, не за тридесет и пет, за пет лева се не качвам!

Изображение

_________________
YouTube facebook


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Просто дъмпинг или ГоУема глупост
МнениеПубликувано на: Пет Яну 04, 2013 8:35 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 15, 2011 10:47 am
Мнения: 353
Местоположение: София
Име: Пламен Пунчев
Skyhiker написа:
По стара форумна традиция, темата започна да се извращава :evil:
Моля ви, ако някой се е засегнал и иска да изразява мнения, който не са свързани конкретно с темата, да пише в "Право на отговор" :!:

ppountchev написа:
Някой ще опише ли как се става опитен тандемен пилот. Какви са добрите практики? Бих могъл и аз да се пробвам съботно-неделно. Като се познавам ще смъкна цената на 0 лева, дано не го приемете като дъмпинг. Вече имах един клиент ... оцеля.

Пламене, честно да ти кажа, не знам как да тълкувам въпроса ти!?
Заяждаш ли се или наистина искаш да разбереш как?!?! ...
Ако си решил наистина да ставаш тандемен пилот и да си изкарваш прехраната с това, или да си докарваш по някой лев съботно-неделно, първото нещо, което трябва да направиш е да изтриеш от съзнанието си думичката да се "пробвам"!
Има някой неща, които човек не е желателно просто да пробва, а трябва да им се посвети!
Не че съм най-опитния тандемен пилот за да ти давам акъл, как да станеш тандемен пилот, но мога да ти кажа, че първото и най-важно нещо е да осъзнаеш и приемеш отговорността (поне моралната).
Има много професии, при които ако объркаш нещо, най-много да ти се скара шефа и да отнесеш някоя глоба. Тандемното летене, обаче не влиза в тази категория! Ако объркаш нещо, може да пострадаш како ти така и пасажера, който е дошъл с единствената цел да се забавлява и да преживее незабравими мигове и си плаща за което.
Имам момент в развитието на всеки пилот, в който той решава дали е готов да направи стъпка напред и да опита нещо ново, което не е правил до сега. Ако тази стъпка е да полетиш тандемно, в това няма нищо лошо, просто трябва да се чувстваш готов за новото предизвикателство и да отработиш някой ключови елементи, най-добре с приятел пилот.
Има особенности при излитането, наместването на пасажера и кацането, който нямат почти нищо общо с летенето сам. Освен това ще ти се налага да излиташ, летиш и кацаш с най-различни хора, които имат за цел да ти пречат по всевъзможен начин (Иво го е описал доста добре по-горе)
Третото не по-маловажно нещо е, че ще трябва да инвестираш в екпировка, и ако мислиш да изкарваш пари от нея, поне да си върнеш похарченото, трябва много добре да си направиш сметката! ...

Петьо, прав си. Заяждам се леко без лоши помисли. Оставам с чувството че по-старите пилоти си мислят че само те го могат летенето. Било то соло или тандемно. За това пак ще питам на какви критерии трябва да отговаря един тандемен пилот. Очаквам да ми отговорите с измерими критерии (например брой соло полети, сертификация и т.н.) както за пилота така и за екипировката. Ако си нямате идея значи не съм аз този който се заяжда.


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Просто дъмпинг или ГоУема глупост
МнениеПубликувано на: Пет Яну 04, 2013 8:41 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 15, 2011 10:47 am
Мнения: 353
Местоположение: София
Име: Пламен Пунчев
... и още нещо към (част от) хората които си изкарват парите с летене. Пишете фермани ако някой леко ви докачи на тема тандеми, обучение, продажби и неща касаещи бизнеса ви. Ако някой ви пита нещо в "гнездото" следва пълно мълчание.


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -1 
 
 Заглавие: Re: Просто дъмпинг или ГоУема глупост
МнениеПубликувано на: Пет Яну 04, 2013 9:36 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
според мен най-важното за тандемния пилот е да е СИГУРЕН


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 91 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов