Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 10:10 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Моето МОТО
МнениеПубликувано на: Чет Апр 27, 2006 10:20 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 12:28 pm
Мнения: 100
Ето нещо което е близо до моето "Символ-верую". Може би и повече хора ще могат да ме разберат и да знаят какво искам да кажа или постигна с действията си!

Ако ни беше позволено да живеем, без да срещаме трудности, то бихме били ощетени. Ние не бихме могли да станем толкова силни, колкото сме сега. Никога не бихме могли да полетим.

Аз молих за сила ..., а животът ми даде трудности, за да ме направи силен.

Аз молих за мъдрост..., а животът ми даде проблеми за разрешаване.

Аз молих за богатство..., а животът ми даде ум и силно тяло, за да мога да работя.

Аз молих да мога да летя..., а животът ми даде препятствия, за да мога да ги преодолявам. И все пак летя.

Аз молих за любов..., а животът ми даде хора, на които мога да помогна да разрешат проблемите си.

Аз молих за блага..., а животът ми даде възможности.

Не получих нищо от това, за което молих... Но получих всичко, което ми е нужно.

_________________
Will fly till I die.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Апр 29, 2006 8:00 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 27, 2006 10:14 am
Мнения: 81
Местоположение: ROTOR - UAE
RESPECT Mitax....
Без теб БГ парапланеризъм щеше да е като ракия без шопска салата
:lol:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Апр 30, 2006 8:36 am 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 08, 2004 4:27 pm
Мнения: 466
RESPECT Iceman
Без теб форума ще е като риба без велосипед :D

_________________
В дългосрочна перспектива вероятността за оцеляване на всеки един спада до нула.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Великия вожд Сиатъл до президента на САЩ Франклин Пиърс
МнениеПубликувано на: Нед Апр 30, 2006 10:51 am 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
"Великият вожд във Вашингтон възвестява,че желае да закупи земите ни.Великият вожд се обръща към нас с думи на добра воля и приятелство.Той постъпва много любезно,защото знаем,че не се нуждае от приятелството ни.Ние ще обсъдим това предложение,понеже ни е добре известно,че ако не му продадем земята,белият човек ще дойде с пушки и ще ни я вземе.Но как може да се купи небето или да се продаде топлотата на земята?Такава мисъл ни е чужда.Свежестта на въздуха и отблясъкът на водата не са наше притежание-как може да купите това от нас?Всяка педя земя е свещена за моя народ.Всяко борово клонче,всяка песъчинка край брега,мъглата в гъстата гора,всяка полянка,всяка буболечка е нещо свято в мислите и опита на моя народ.Сокът,който всмуква дървото, носи спомина на народа ни.Ние сме част от земята и тя е част от нас.Ухаещите цветя са ни сестри,сърните,конят,големия орел-наши братя.И когато великия вожд от Вашингтон ни изпраща вест,че възнамерява да купи земята ни,то той иска твърде много.Великият вожд ни уведомява,че ни дава място,където щи можем до живеем спокойно.Да бъдем негови деца,а той наш баща.Може ли това да стане някога?Всевишния обича вашия народ,той изостави нашия.Ние сме различни.Нашите деца не играят с вашите,нашите старци разказват други приказки.Знаем,че белият човек не ни разбира.За него всяка част от земята е като друга,защото е чужденец,идва нощем и си взима от земята каквото му хрумне.Земята не е негов брат,а враг и когато я завладее, той крачи към други земи.Не зная-ние сме други!Като гледаме градовете ви,нас ни боли.Може ри защото сме диви,не разбираме.Белия човек сякаш не забелязва въздуха,който диша...Видях хиляди гниещи бизони,изоставени от белия човек,разстреляни от прозорците на минаващ влак. Див съм и не разбирам как може един димящ железин кон да е по-важенот един бизон,когото ние убиваме само за да преживеем.Какво е човек без животните?Изчезнат ли всички животни,човекът би умрял от велика самота на духа.Каквото и да се случи на животните,шд винаги се случва и на човека.Всички неща са свързани.Каквато напаст връхлети земята,ще връхлети и чадата й.Изхрачи ли се човек на земята,храчката пада на лицето му...Не човекът е създал тъканта на живота,той е само една брънка в тъканта.Можете ли да купите наново бизоните,когато и последния от тях бъде убит?Но защо да тъгуваме по гибелта на народа ни?Народите са съставени от човеци-не от друго.Хората идват и си отиват,както вълните в морето.Дори белият човек не може да отмине тази съдба.И белите ще изтлеят-може би по-рано,отколкото си мислят.Продължавайте да мърсите утробата си-една нощ ще осъмнете задушени в собствената си мръсотия.Но при залеза си вие ще бъдете в най-пищния си блясък-тази прокоба е нашата загадка"


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Апр 30, 2006 1:16 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 10:33 pm
Мнения: 133
Местоположение: Правец
Име: Бисер Ликов
Това е направо потресаващо! Мамка му, защо така ми напомня за едни събития от преди ден-два! :twisted:

_________________
MAC PARA - INTOX
UP-Blues


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Май 04, 2006 1:37 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 1:00 pm
Мнения: 79
Местоположение: Стралджа(Я-л)
Име: ПетърПетров
Respect на всички :)


Нека и аз да се включа:

"Познанието на толтеките е средство за постигане на лична свобода, което се основава на исконното право на човека: правото на личен избор, правото на свободна воля. Мъдростта на толтеките се основава на Четири споразумения (договори), които човек сключва със себе си:


1. БЪДИ БЕЗГРЕШЕН В СЛОВОТО СИ

Говори честно. Казвай само това, което мислиш.
Не използвай словото, за да се самоохулваш или за да охулваш другите. Насочи силата на словото към истината и любовта.
Ако проумееш, че словото има силата да твори, че това, което казваш, подготвя твоето бъдеще и бъдещето на другите, ти ще станеш по-отговорен и към себе си, и към света.
Словото има силата на магия: бяла или черна - зависи единствено от теб. Дай на словото си любов и помни, че каквото изпратиш, това ще получиш.


2. НЕ ПРИЕМАЙ НИЩО ЛИЧНО

Хората не правят нищо заради теб. Ти не си център на тяхната Вселена. Ти си център единствено на собствения си живот.
Това, което хората казват или правят, е проекция на собствената им реалност.
Когато не приемаш нищо лично, когато проумееш, че животът на другите е резултат от техния избор, тогава ти имаш имунитет срещу мнението и действията на другите и няма да станеш жертва на ненужно страдание.


3. НЕ ПРАВИ ПРЕДПОЛОЖЕНИЯ

Намери смелост да задаваш въпроси и да изразяваш желанията си. Никой освен теб не знае твоите мисли, затова - изразявай ги максимално точно, за да избегнеш недоразуменията.
Ти не знаеш мислите на другите, затова не прави предположения, а задавай въпроси, за да избегнеш недоразуменията.
Общувай с другите възможно най-ясно, за да избегнеш недоразумения, тъга и нещастия.


4. ВИНАГИ ПРАВИ НАЙ-ДОБРОТО, НА КОЕТО СИ СПОСОБЕН

Най-доброто, на което си способен, е променлива величина.
При всички обстоятелства давай най-доброто от себе си и няма да се самоосъждаш, самобичуваш и самосъжаляваш, защото съвестта ти ще е чиста."

това, разбира се е цитат. от http://zashto-kak.hit.bg/sporazumeniq.htm

_________________
Gin Bolero-3 (М: 85-105кг) лети около Ванкувър, Канада
harness - ADVANCE SUCCESS M
GPS: Garmin GPSMAP® 60CSx.
Радио "Wouxun KG-UVD1P 136-174 400-480 MHz + USB + Speaker mic".
--аз съм 60 кг /176см
Ailes de K Trilair (1989) [в движение] - на тавана. Редакция - разрушен 2012г.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: мото и мото
МнениеПубликувано на: Чет Май 04, 2006 4:01 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 3:40 pm
Мнения: 498
Местоположение: BG Bankya
а моето (любимо ) мото е :
трицилиндров Кьониг
24 к.с.
двутактов
430 куб см
3660об/мин

:-)))))))))

и в другия смисъл на думата МОТО

"Като правиш нещо,прави го като хората...(т.е. както трябва...до край...)
:D :D :D

_________________
Летете ниско и бавно!
Голям кеф е,вервайте ми!
До среща във въздуха!
Венко


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юли 19, 2006 4:16 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 08, 2004 4:27 pm
Мнения: 466
Бог обикновено повиква пророците си на върха на някоя планина, за да разговарят с Него. Винаги съм се питал защо го прави, но сега знам отговора. Когато сме нависоко, всичко ни се струва малко. Както славата, така и тъгата ни престават да имат някакво значение. От върха на планината виждаш колко голям е светът и колко широки са хоризонтите

_________________
В дългосрочна перспектива вероятността за оцеляване на всеки един спада до нула.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 28, 2006 3:42 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 12:43 pm
Мнения: 162
Нещата, които ще напиша, също не съм измислила сама, но когато ми се наложи си ги повтарям, дори и да не ми харесва...

***
Ако не можеш да намериш път - прокарай път!

***
Ако си изминал толкова път, че си останал без сили и не можеш да направиш нито крачка повече, знай, че си постигнал едва половината от това, на което си способен.

***
Не се страхувай да направиш голяма крачка! Не можеш да прескочиш пропаст на два малки скока!

*** и най-изтърканото, но все пак вярно:
Когато човек иска - търси НАЧИНИ, когато не иска - търси ПРИЧИНИ!

_________________
Разстоянието от земята до небето е пет крачки, от които трудна е само първата!
Даниела Соколова /Дачи/


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 28, 2006 7:36 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 7:30 pm
Мнения: 283
Местоположение: Ботевград
Име: Иван Ценов
Пътнико, пътища няма, пътищата се правят с ходене.
Китайска мъдрост

_________________
Щастие за всички даром и никой да не бъде пренебрегнат. Редрик Шухарт
http://www.redmine.org


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 01, 2006 12:26 am 
Offline

Регистриран на: Чет Май 27, 2004 2:53 pm
Мнения: 459
Име: uon venos
На върха на планината няма да намериш друга мъдрост, освен тази, която донесеш със себи си! :twisted:


Последна промяна pesheva на Пон Авг 21, 2006 10:41 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Keep walking :)
МнениеПубликувано на: Вто Авг 01, 2006 12:30 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
...и най-дългия път започва с първата крачка, китайска мъдрост, в нашия случай - и най-дългия прелет започва с първия километър :D

_________________
**********************
low riders team - we are low, but slow :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов