Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:07 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Важно! Не правете фигури без енергия при силен вятър
МнениеПубликувано на: Пон Мар 05, 2007 11:45 am 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 20, 2006 6:09 pm
Мнения: 226
Местоположение: София
Здравейте,
Събота и неделя летяхме в Драма, където и двата дена беше уникално за летене. В събота летяхме на един висок западен старт при доста силен вятър и термики (вятъра около 8 м/с когато се наиграх :? ).
Беше уникално готино за фигури защото силния вятър и голямата планина за секунда те изтрелваха на 300-400 метра над старта, който от своя страна беше с примерно 5-600 метра денивелация. Хубави wing-overi, няколко SAT-a от които единия супер готин и накрая си еба мамата !
Бях с лице срещу вятъра когато оставих крилото да отиде пред и под мене. Случвало ми се е и друг път и в най-лошият случай малко издрусваш покрай крилото. Да обаче вятъра хвана разтовареното крило и го набута под мене ... насрах се :) след някакав опит да се групирам и да не се изплйосквам централно в крилото си шибнах главата в средата на атакуващият ръб и си помислих че ми хвръкват очилата. Изпадах под крилото и се чудех през колко ли върви съм минал. Крилото изглеждаше като на доста филмчета които съм гледал с хвърляне на запасен. Вариото показваше почти 300 метра над старта и реших да не хвълям запасен още. След доста падане успях да си оправя крилото и да продължа с летенето. Едното полукрило беше минало цялото между левия и дения колан и беше супер грозно вързано. Групата, която ме гледаше от старта казаха, че вече ме видали да хвърлям запасен.
Та по-важото в случая е проблема с вятъра и момента в който крилото остава без всякаква енергия (срив, хеликоптер ....) Когато падаш и крилото е някаде около тебе , вятъра го носи почти с неговата скорост а тебе почти не те отнася. Не съм срещал подобна дискусия в акро сайтовете и може и да се бъркам но аз засега при вятър над 6-7 м/с ще се въздържам от глупости.

Поздрави на всички изроди и здраве !

_________________
Еволюирай деградирайки !!!
I v rotor i v CB vse mi e dobre... CB TEAM
Emo :)
UP - Trango 3 (оранжево - сиво)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: :)
МнениеПубликувано на: Пон Мар 05, 2007 12:06 pm 
mnogo pati sme sporili s Fozi po temata i nikoga ne se razbirame no tova e v moia potkrepa i za tvo sajalenie radvam se si4ko e OK .. .. Fozka ti si batka ......


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 05, 2007 11:26 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Чувал съм че САТ тим си тренират на място където има огромна склонова подръжка от планина и силен местен вятър. Ако се взема предвид вятъра, то не би трябвало да има проблем с фигурите, но не съм акро специалист за да го твърдя със сигурност. Варненци също правят фигури при реене на морето и нека споделят.
Ако вятъра е поривист и е турбулентно, то всички акро фигури се сплъоскват и накрая остава пронизващия глайд на крос кънтри пилота :twisted:

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: ...
МнениеПубликувано на: Пет Мар 09, 2007 6:49 pm 
Цитат:
и накрая остава пронизващия глайд на крос кънтри пилота

мисля не е по темата :] хаха
а и на такива дребни напатки хората, които правят фигури не обръщат внимание (при фигурите няма такива раздувки както при ХС-то - аз напраих 65км, а аз 65.5...хаха)
:]

acrobatics = creativity, not coping...and pasting


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов