Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 8:03 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 70 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Окт 11, 2010 7:01 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
лебедка монтирана на лодка с достатъчно мощен мотор - без проблеми те вади на 400 м - изпробвано е


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Окт 11, 2010 7:08 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 07, 2008 8:06 pm
Мнения: 195
Местоположение: Варна
Име: Костадин Фердинандов
YaHooooO написа:
Това не е успокоение (поне за хора като мен,които си купуват крило през 5 години и то е втора ръка).Добре де,хубаво,аз мога да помагам с организацията примерно.Все пак-какъв е варианта за изваждане на височина на морския бряг (изключваме термики и бриза.Не мисля,че може да се разчита за сериозна височина на тях)?

Така е,макар че при почти всички полети на Кранево съм набирал височина над 500м,даже веднъж бях на 750м. и то с учудващо слаб насрещен вятър.Като излезеш над морето имаш поне 400-450м,което си мисля че е прилична височина,само където е божа работа да се предвиди кога ще духа изток на морето над 5м/с :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: ds
МнениеПубликувано на: Пон Окт 11, 2010 7:36 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
:lol: :lol: :lol: sme6nici ni6to pove 4 e
....

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Окт 11, 2010 8:57 pm 
DVD написа:
лебедка монтирана на лодка с достатъчно мощен мотор - без проблеми те вади на 400 м - изпробвано е

Ако ще е с лебедка и лодка-на Копринка излизаха с поне 600-700 метра. Водата сладка...кацалки навсякъде. А и лодката мисля по-песно ще пори в спокойни язовирни води, отколкото в море при някакво вълнение.
Цитат:
Така е, макар, че при почти всички полети на Кранево съм набирал височина над 500м. Даже веднъж бях на 750м. и то с учудващо слаб насрещен вятър. Като излезеш над морето имаш поне 400-450м, което си мисля че е прилична височина, само където е божа работа да се предвиди, кога ще духа изток на морето над 5м/с

1. С колко квадрата крило?
2. Можеш ли да си в точно определено време на мястото за фигури?
3. Какво става, ако условията не ти позволят да се добереш с подходяща височина?

За това изрично казах,че не може да се разчита на термика и бриз :)


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: mh
МнениеПубликувано на: Вто Окт 12, 2010 10:45 am 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
:lol: :lol: Kole mani gi tiq sklonovi rea4i i forumni pisateli te niqmat ni nai begla pedstava te si mislqt 4e tova brakni zemi si vanena mandra za cvika s gazirano sirene i limonada ...

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Окт 13, 2010 7:41 am 
За съжаление и Първото и Второто световни първенства за въздушна акробатика с парапланер, които трябваше да се проведат съответно през 2008 година в Voss/Norway и тази година в Omegna/Italy, бяха отменени поради липса на средства. Също беше отменено и Европейското първенство на моторните парапланеристи.
Изобщо Acro-то сега "прохожда" и единствено в Норвегия имат стабилно изградена система. Проведоха тази година 4 състезания.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Окт 13, 2010 11:55 am 
Тази година в света по условията на Световна федерация за спортна авиация бяха проведени следните състезания:
Име на състезанието..................................................дисциплина...... дата ..................място на провеждането......брой на пилотите
1. Norwegian Cup Rd 1.............................................. Acro Solo........23-25.04.2010........Volda (Norway) ..........................13
2. Norwegian Cup Rd 2.............................................. Acro Solo........30.06-03.07.2010...Voss, Bergen (Norway)...............15
3. Norwegian Championship........................................Acro Solo......15.07-18.07.2010....Bygland (Norway).........................9
4. 4th Paragliding Acroworldcup..................................Acro Solo...... 15.07-18.07.2010...Zell am See - Kaprun (Austria).....42
5. DOWNTEAM challenge 2010....................................Acro Solo ......05-08.08.2010........Are (Sweden)...............................18
6. Campeonato de España de Acrobacia Revoluttion.Solo/Synchro..06-08.08.2010....... Lleida (Spain) ..............................30
7. 1st Acroaustria ..................................................... Solo/ Syncro...25-28.08.2010.......Villach (Austria)............................39
8. Norwegian Cup Rd 3.............................................. Acro Solo.......03-05.09.2010.........Aurland (Norway)........................17
9. Competition open mondial de voltige ....................Acro Solo.......13-14.2010..............Lac de Serre Ponçon (France).....15

Както се вижда дори и в световен мащаб участниците са малко. Това трябва да се има в предвид от организаторите на едно бъдещо състезание.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 14, 2010 12:54 pm 
Ако погледнем в световен мащаб на състезания по правилата на FAI през последните три години, в дисциплината въздушна акробатика с парапланери са участвали около 200 души. В същото време и за същият период в дисциплината "Крос кънтри" са участвали над 6000 пилоти.
Мисля, че трябва да подкрепим "YaHooooO" и след едно вътрешно състезание за проверка, защо да не организираме и международно.
Тази година, освен световно в Италия се провалиха състезания в Швейцария, САЩ и други страни.
Смятам, че определено има шанс в тази ниша.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: The first Bulgarien Acro Championship?
МнениеПубликувано на: Чет Ное 18, 2010 12:09 am 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 12:25 am
Мнения: 99
Местоположение: Пловдив
трябва да има...за начинайки...фри стайл състезание на лебедка (има в бг няколко), весо или някой от световната сцена за демонстрация, съдийство и да дава акъл на младите...

спонсори и доброволци ще се намерят.

а и защо да няма такова състезание поне едно за сезон като може да има 5-6 за крос кънтри и целно кацане...спорта няма да се развива и няма да имаме състезатели без да имат място където да обсъждат, тренират и да се надъхват взаимно...вижте как е в испания...хората си помагат и имат едни от най-добрите акро пилоти там.

аиде и здраве

_________________
Чаво

дилър за България на Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: The first Bulgarien Acro Championship?
МнениеПубликувано на: Съб Дек 18, 2010 7:29 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Мар 12, 2005 6:14 pm
Мнения: 108
Местоположение: Sopot
http://www.justacro.com/video/competiti ... o-unhooked
не здухваите .....


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 70 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов