Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 9:50 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 70 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 07, 2010 2:08 am 
Online

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
В рекламата има една максима която гласи: "знам че половината от разходите ни за реклама са излишни, но не знам коя половина!" :lol: :lol:

С други думи това означава че в рекламата се хвърлят едни средства в най-различни посоки и се гледа общия ефект от всичките тези хвърлени средства да даде по-голям финансов резултат от рекламните разходи. Много е трудно да се оцени самостоятелния ефект от една конкретна рекламна инициатива. Всичко това важи за големи фирми с големи рекламни бюджети и с реклама действаща на много фронтове едновременно.

Малките фирми не могат да си позволят масирана реклама. Те рекламират на един-два фронта и благодарение на това много бързо и точно оценяват ефекта от рекламата си в парапланеризма. Затова до момента няма малка фирма която да е рекламирала в парапланеризма и да е повторила - ефекта обикновено е НУЛЕВ! Изключение от това правят фирмите управлявани от парапланеристи, които така или иначе дават част от личните си средства за да летят. Ефекта от тяхната реклама пак е нулев, но това не е проблем за тях защото са емоционално свързани със спорта и с летенето.

Единствения възможен начин за по-трайно рекламиране в парапланеризма е това да се прави от голяма фирма с огромен рекламен бюджет и с масирани рекламни кампании. При този сценарий няма да има възможност да бъде оценено конкретното въздействие на парите хвърлени в парапланеризма. Ако общата рекламна кампания бъде успешна (тя обикновено е) то тогава има голям шанс всичко да се повтори. Рекламните мениджъри работят на принципа "нека да пробваме и да видим какво ще стане". Затова не е трудно да убедиш някой за пробата - трудно е да го убедиш да повтори!

Да се върнем на въпроса за състезанието - хората в България които могат да организират такова състезание са трима: Веско, Емо и Иво. Ако толкова ви е мерак да си мерим пишките със сърбите - говорете с тези хора, обещавайте им че ще участвате и т.н. направете нещо на практика за да се осъществи състезанието. Аз (както обикновено) ще осигуря Интернет поддръжката на състезанието на официалния сайт.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 07, 2010 7:44 am 
Съгласен съм Даниеле, че икономически погледното нещата седят точно така. Дори и да има някакви малки разминавания приемаме, че са точно така. Това обаче не мисля, че трябва да обсъждаме, тъй като ние сме парапланеристи, а не хората, които ще дават пари за състезание. Демек и да го умуваме, само ще си чешем езиците.
Не ми харесва изказването за "мерене на пишки" със сърбите. Дадох пример, а ти го наричаш "мерене на пишки". Когато става въпрос за Крос кънтри или доцелно кацане, не се мерят пишки, а в тази дисциплина...?
Ти си един от двигателите движещ парапланеризма и мисля, че би трябвало да си обективен във всяко едно отношение.
Тук обсъждаме, защо няма Акро състезание в Б-я...но ето, че така на практика ще се завърти колелото. Аз ще се поговоря с хората, които спомена. В крайна сметка, не виждам нищо лошо да се организира такова състезание в България..поне за разнообразие :)


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 07, 2010 3:58 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Май 27, 2004 2:53 pm
Мнения: 459
Име: uon venos
pile написа:
Виж кво КАЙТ
Май ме бъркаш с некой.
Въобще не ме закачай, щото си ми мнооооого под нивото!
С такива като теб просто никой не трябва да се занимава !!!!
Може да си драскаш квото си искаш , даже и на български! важното е никой да не ти обръща ама никакво внимание и ти сам ще спреш да драскаш :)



Не че защитавам Светльо,
но за тези, който явно не го познават като човек въобще .. той може да пише с левият си крак - но е по-интелигентен поне на 89% от повечето потребители пишещи в този форум. Момчето е умно, реално умно! Разберете, че няма да спре да пише във форума, нали някой беше писал тук преди време "Къде остана свободата на словото?!"


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 07, 2010 7:52 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 01, 2009 6:06 pm
Мнения: 75
:)


Последна промяна pile на Чет Дек 09, 2010 9:43 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: х
МнениеПубликувано на: Чет Окт 07, 2010 8:08 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
:lol: :lol: :lol: м да да само дето пи6а тuk ot dosta vreme i samo se zabliavam na glupostite vi FORUMNI PARAPLANERISTI :lol: :lol: :lol: :lol:
a 6to se otnasia do teb PILE badi jiv zdrav i o/uspexi v Paraplanerizma ako nqkoi den se nujdae6 ot pomo6t vapreki vsi4ko i na teb 6te mogna s kakvoto moga mir da spohodi kakto teb taka i vragovete ti Bum Bulenat Sapke Sat ........................................

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 07, 2010 11:57 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Май 27, 2004 2:53 pm
Мнения: 459
Име: uon venos
pile написа:
pesheva написа:

Не че защитавам Светльо,
но за тези, който явно не го познават като човек въобще .. той може да пише с левият си крак - но е по-интелигентен поне на 89% от повечето потребители пишещи в този форум. Момчето е умно, реално умно! Разберете, че няма да спре да пише във форума, нали някой беше писал тук преди време "Къде остана свободата на словото?!"

Понеже ме цитираш, Пешева, ще ти кажа следното:
89% от по-интелигентните ми приятели си провалиха живота вървеейки по пътя, по който е тръгнал Светльо.
Ще използвам едно гадно сравнение:
Болните от синдрома на Даун също са интелигентни, но не могат да контактуват с външния свят!
А Светли не просто пише в този форум, а търси контакт с външния свят.
ако никой не му обръща внимание и не му отговаря, той ще спре да пише!!


Щом сравняваш 89% от по-интелигентните ти приятели със Светльо - тогава всъщност много го обичаш, но се ядосваш, че върви по този път. Доста приятелско бих казала!

Когато имаш смелостта да се представиш с истинските си имена, тогава ще определяш кой да пише или да не пише във форума!
Представи се? Как се казваш, от къде си?!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 08, 2010 10:58 am 
Online

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
YaHooooO написа:
Не ми харесва изказването за "мерене на пишки" със сърбите. Дадох пример, а ти го наричаш "мерене на пишки". Когато става въпрос за Крос кънтри или доцелно кацане, не се мерят пишки, а в тази дисциплина...?


Може да не ти харесва, но е точно така - всяко едно състезание по който и да е спорт е "мерене на пишки". Просто така сме устроени хората - имаме нужда да се сравняваме и състезаваме за да сме по-високо в социалната си йерархия... Няма нужда тук да се впускам в подробности - на който му е интересно защо мъжете се състезават, а жените си слагат силиконови цици да прочете този материал: Трактат за любовта


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: cxds
МнениеПубликувано на: Пет Окт 08, 2010 11:05 am 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
Evala DVD (rakostiskane )pi6ko mereene premeriqne na nivoto i sas sigornost ti pokazva kakvo ne moje6 i oklko moje6

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 08, 2010 12:48 pm 
Не ми харесва, че ти го казваш! А ми е ясно, е е мерене на пишоци!
Теб не те ли обижда факта, че участваш в състезания по мерене на пишки (в дисциплина Крос кънтри)? Или сега лопатата ще се обърне и ще получа отговора "на състезанието човек научава много...лети с много добри и т.н.....?"
Хубаво, но нека има състезания, пък който иска ще участва само за кеф, без да си мери пишката с другите...макар другите да си ги мерят с неговата :lol:

За мен темата се изчерпа Марко. Въпрос на време е някой да се хване и да организира Акро състезание в България, а дали средствата ще се оправдани, кой как ще го възприеме (дали ще си мери нещо с останалите или няма да си мери нищо с останалите) си е право на личен избор и виждане за заобикалящия го свят.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: fd
МнениеПубликувано на: Пет Окт 08, 2010 12:55 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
lebetki gluposti neblagodarna rabota zaeebi 6te e edin dva pti niqma da se prevarne v tradicia

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 08, 2010 1:35 pm 
Online

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
не ме обижда по никакъв начин - просто живота е такъв. причините да ходя по състезания са много и сред тях има изброените от теб, но има и други...


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 08, 2010 5:16 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Май 03, 2010 7:59 pm
Мнения: 440
Име: Георги Джамяров
крос кънтри = тур дъо франс
:lol: :lol: :lol:
ама със 100 хеликоптера

_________________
Ссса


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 08, 2010 5:53 pm 
Моля за по-сериозно отношение по темата, за да не бъде заключена.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 08, 2010 6:54 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Авг 30, 2004 11:48 pm
Мнения: 301
Местоположение: haskovo
със стоте хеликоптера ша е яко , кога почва ?

_________________
недей да летиш по-бързо от твоя ангел пазител (бяло-син Aspen)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 08, 2010 7:07 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Май 03, 2010 7:59 pm
Мнения: 440
Име: Георги Джамяров
@ marko аз съм съвсем сериозен макар и в леко шеговит тон

макар и да не е за тая тема .. си мислех че не е толкова сложно да се осъществи заснемането на 1 крос кънтри състезание ..
го про -та поне аз съм виждал 5-6 ..слагат се по каските
1-2-3 камери на старта
1 на кацалката
2-3 камери на подходящи места по трасето
включително запис на звук от всички честоти .. сейфти ритрийв и други дето се мешат

и всичко това дава 50-60 часа суров ( да му ми мисли тоя дето ще монтира ) материал .. със страхотни кадри от въздуха .. както на състезатели така и на ландшафта .. малко съспенс от някой коментатор ..

две три схеми ала marko дето ги пуска от състезанията лайф тракове или както се наричат

пуска се в БТВ че ни вземат най на сериозно и следващото нищо чудно и да е на живо :) .. ако не поне ще заформят 30 минутен репортаж ..

не е по темата

ама по темата нямам какво да кажа

_________________
Ссса


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 70 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов