Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 8:01 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 42 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Една глупост...
МнениеПубликувано на: Пон Мар 13, 2006 5:31 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 15, 2004 4:52 pm
Мнения: 47
Местоположение: Sofia
Kazvam se Gergana i edni prijateli me obediha da na pisa edna slucka kam tozi sajt.Malko me e sram za sluckata no iskam da ja napisa da bade pouka za drugite. Rabotja na vitosa i tozi den kakto nikoga za Vitosa zimata stavase za letene ot rezena i az i edin moj prijatel Ivo [kojto togava si cakase novoto krilo i letese sas starata si dreshka ot NOVA vertex] i izlitame ot tam.Vsicko bese mnogo spokojno {nali vse pak e zima Laughing ] stignahme nad Simeonovo ne s koj znae kakva goliama visocina i toj napravi edno SATce i sled koeto az bjah nared.Az otidoh nad edni darveta i az go napravih ne go bjah pravila ot 2-3 meseca poradi losoto vreme i kato mi se poluci i s mnogo goljam agal mnogo se nakefih i za moment izpadnah v elforija i si zatvorih ocite i v sledvastija moment kogato go otvorih vidjah klonkite na darvetata pod men.Ne sam dobra i mi trjabva malko povece vreme da izlezna ot taja figura no njamah mnogo vreme.Pri rjazkoto puskane kriloto mnogo mi ostana nazad i ocakvah v sledvastija moment da tragne jako napred i da se prizima po oci no ospjah da go stabiliziram i se otarvah s njakolko kolapsceta i vednaga kacane.Njama razcet njama nisto prosto kacnah na 2 m vstrani ot darvetata. Tova go pisa da se vzeme pouka ot taja moja glupost .AZ SI JA VZEH.

pilot: Gergana Jordanova
krilo: Gin Gangster

_________________
Happy landings


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 13, 2006 5:38 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 08, 2004 4:27 pm
Мнения: 466
И как се прави САТ.От описанието ми се видя лесно :lol:

_________________
В дългосрочна перспектива вероятността за оцеляване на всеки един спада до нула.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: ...
МнениеПубликувано на: Пон Мар 13, 2006 6:14 pm 
ami tova koeto mojem da si izvadim kato izvod e che ne trqbva da se pravqt figuri na nisko kogato ne si siguren kakvo pravish. Toest ti moje da si pravil i 200 Sat-a no na 2000 metra visochina i togava nqmash predstava kolko ti ostava do zemqta. Toest pochni da trenirash.Sledvashtia pyt spri na 100 metra(nqkolko pyti). Sled tezi nqkolko pyti smali visochinata na 90 ili 80 metra. Kakto go precinish. I taka zapochvash da dobivash realna predstava za visochinata. Kato sled sqko izlizane sledi na kolko metra si izlqzla ot figurata(stabilizirana). I taka leko po leko shte zapochnesh super instinktivno da razbirash koga trqbva da izlizash:) pone az taka pravq:)


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 14, 2006 4:01 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 08, 2004 4:27 pm
Мнения: 466
80 metra si e visoko-trenirai do 20 ,15 ili 10 -super efektno e pak i ako si kasogled moje i do 5
:shock: :shock: :shock:

_________________
В дългосрочна перспектива вероятността за оцеляване на всеки един спада до нула.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: ...
МнениеПубликувано на: Вто Мар 14, 2006 4:18 pm 
pa4o, izvinqvai no pravil li si sat? ideata mi na tazi chast ot forum(AcroMad) e da se razviva tozi vid letene, a ne kakto v ostanlite vseki da si cheshe ezika i da pishe tova i onova(bez daje da znae koe kak stava). Ako izlezesh na 20metra ot sat ima dva varianta ili shte se razmaejsh ili shte stane taka kakto s gery Ima i 3ti s ground sprial. A za da napravish ground spiral izlizaiki ot sat trqbva da imash dosta experience... (toest da syobrazish kolko byrzo da go izvadish i na kolko metra,no i da ne si zaguvish skorosta za ground-a.
Zatova az mislia che tozi tvoi posting e prosto cheshene na ezika. :wink:


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: за fsi и бирата
МнениеПубликувано на: Вто Мар 14, 2006 9:56 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Авг 30, 2004 11:48 pm
Мнения: 301
Местоположение: haskovo
Фози , ако продължаваш с тая
латиница - чувсвай се глобен
каса бира .

_________________
недей да летиш по-бързо от твоя ангел пазител (бяло-син Aspen)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: ...
МнениеПубликувано на: Вто Мар 14, 2006 11:52 pm 
сори ама :) ми е доста трудно вече да пиша на български от този английски език и комуникацията с английско говорящи:)
ще пробвам да пиша на бг ...promise:)


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 15, 2006 10:23 am 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 08, 2004 4:27 pm
Мнения: 466
Sorry brato ,ama ne si me razbral.As sam tvardo ZA akroto,ama sam 4el ,4e na 300m triabva da si priklu4il figurite.Tvoite napatstvija ako gi 4ete nekoi deto sega po4va da pravi akro 6te se prebie.Opasno e da dava6 takiva saveti.Dai da uto4nim dolnata granica za izlizane ot akro i togava da pi6em.
SAT ne sam pravil -po-gore pi6e 4e pitam kak stava.Ako iska6 go objsni v otdelna tema.
Za vsqka figura tema e nai -dobre.
Ot men ima6 pokana da napravim Delfin nekoi den :)

_________________
В дългосрочна перспектива вероятността за оцеляване на всеки един спада до нула.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: ...
МнениеПубликувано на: Сря Мар 15, 2006 10:57 am 
pa4o, сори и приемам напълно твоите критики за височината(ако го чете някои който сега започва), но съвета който дадох на Гери е удачен за нея, защото тя лети(прави фигури) от доста време вече и има натрупан опит.
Относно фигурите и темите - това е идея, която сме почнали да развиваме. Мисля да направим теми за всяка една фигура, като започнем от най-лесните (задължителните) и стигнем до по сложните :]. Първата фигура мисля да е срив. Какво мислиш?


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: ...
МнениеПубликувано на: Сря Мар 15, 2006 11:45 am 
Offline

Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 10:33 pm
Мнения: 133
Местоположение: Правец
Име: Бисер Ликов
fsi написа:
... Първата фигура мисля да е срив. Какво мислиш?

Фози, съжалявам, че се намесвам при положение, че това питане е отправено към друг колега, но няма ли да е по-добре да се почне с нещо по-просто, като например - уингоувъри?

поздрави,

_________________
MAC PARA - INTOX
UP-Blues


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: ...
МнениеПубликувано на: Сря Мар 15, 2006 1:15 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
fsi написа:
Първата фигура мисля да е срив. Какво мислиш?


Това ще е добра идея. Добре е да се обясни на хората, точно как става, особенности, опасности и т.н. Естествено, придружено със снимков материал :D. Е, ти си знаеш :wink:.

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 15, 2006 7:19 pm 
При неправилен уинговър крилото колапсира и често се връзва. Фози е описал добре ,че срива се ползва точно за такива ситуации-когато крилото е вързано и не можеш да го оправиш с колапс. Така ,че според мен е най-добре да се започне със срив.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 15, 2006 8:40 pm 
yahooooo евала:)
btw следващата фигура мислия да е негативна спирала.???any ideas?:)
какво мислите имали нужда да пиша за обикновенна спирала. за а-симетрична ще пиша (for sure), но за обикновенна мисля, че няма смисъл.???


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 15, 2006 9:50 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Май 15, 2004 2:26 pm
Мнения: 392
Местоположение: Sofia
Красьо написа:

fsi написа:


Първата фигура мисля да е срив. Какво мислиш?


Това ще е добра идея. Добре е да се обясни на хората, точно как става, особенности, опасности и т.н. Естествено, придружено със снимков материал . Е, ти си знаеш .



Като си почнал, давай от А, Б, В...та до Я !
Спирала, Дълбока (стръмна) спирала...Негативна спирала.
Мисля че по-добре ще е всяка фигура да е в отделна тема - така всеки може да изкаже мнение по темата.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 15, 2006 10:36 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 9:45 am
Мнения: 137
Местоположение: Велико Търново
Име: Никола Янков
според мен идеята всяка фигура да е в отделна тема е супер


поздравления за fsi за ентусиазма и за търпението да опише всичко това

мисля че, ще е полезно за всички

_________________
Advance Epsilon 7

every passing minute is another chance to turn it all around


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 42 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов