Leonardo | ФОТО
Дата и час: Вто Апр 16, 2024 8:20 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Какво следва?
МнениеПубликувано на: Чет Мар 30, 2006 8:02 pm 
Hello (от сопот :twisted: ),
мало ми е трудно да реша за коя фигура да пиша, затова пуснах тази тема където всеки да сподели коя трябва да бъде следващата фигура според него. Аз лично си мисля, че трябва да е спирала или негативка, но нека всеки да каже какво мисли и да решим.
Относно опитите ми от сат в хели малко се промениха, защото летя с Independence - Stairway(маи така се казваше, доста е бързо ;] ) и имам малко проблеми с хели-то (4 опита - 3 пъти насукан и един успешен), но скоро ще ги оправим и .... :twisted: ще кача снимки...
аре и мислите...хахаха


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 30, 2006 10:36 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 8:17 pm
Мнения: 82
li4no moe mnenie.mislq 4e trqbva da se zapo4ne sus spirali sleva wingovers i razbirase za jelaeshtite da gi nau4at,mnogo gledane na filmi :idea:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: ...
МнениеПубликувано на: Чет Мар 30, 2006 10:50 pm 
не само филми - практика, мислене и разсъждения...стане ли ти ясна една фигура в главата, 90% от нея е готова... :]


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 31, 2006 7:35 am 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 08, 2004 4:27 pm
Мнения: 466
След срив следва хеликоптер,след спирала -негативна спирала.
Ако следваме логиката пиши за хеликоптер.

_________________
В дългосрочна перспектива вероятността за оцеляване на всеки един спада до нула.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 31, 2006 11:20 am 
При опит за хеликоптер има потенциална опасност от негативна спирала,според моите изчисления:)) .Така ,че преди да се започне с хеликоптер май е по-добре да се разясни и негативната.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 31, 2006 11:27 am 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
YaHooooO написа:
При опит за хеликоптер има потенциална опасност от негативна спирала,според моите изчисления:)) .Така ,че преди да се започне с хеликоптер май е по-добре да се разясни и негативната.


Така е.

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: ...
МнениеПубликувано на: Пет Мар 31, 2006 1:20 pm 
блааааааа,
хахаха и добре де ама ...мисля, че по добре ще е да пиша за спирала, след това за негативна (или WingOvers). Защото връзката срив - хели е доста дълеко без да знаеш парашутиране, негативка и спирала...така, че за момента се спираме на спирала...Any Fresh Ideas???


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 31, 2006 3:44 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 8:17 pm
Мнения: 82
ima6 dumata :wink:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: ...
МнениеПубликувано на: Сря Юни 07, 2006 11:16 pm 
момчета имам голяма дилема за какво да пиша сега - Негативна спирала или Wingover-и??? Кажете какво мислите???Аз лично мисля Wingover са по-правилната тема!?


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: ...
МнениеПубликувано на: Чет Юни 08, 2006 10:57 am 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
fsi написа:
момчета имам голяма дилема за какво да пиша сега - Негативна спирала или Wingover-и??? Кажете какво мислите???Аз лично мисля Wingover са по-правилната тема!?


Ами Фози, форума ти е за акро. Доколкото ми разбира тиквата, негативната спирала е просто кофти ситуация (не знам да се води акробатична фигура), докато уингоувърите са си чисто акро. Така че решението ти трябва да е взето ... :wink:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: ...
МнениеПубликувано на: Чет Юни 08, 2006 12:16 pm 
ами какво да ти кажа....хаха...негативната спирала не е просто кофти ситуация, а си е фигура. :roll: Отвори сайта на FAI и там ще видиш всички фигури. А и най-малкото ако решиш да правиш хелико ти трябва да знаеш негативката, защото хеликото е негативна спирала, но без енергия :twisted: ....мисля, че ако пиша за wingover-и ще е по-добре а след тях ще е негативната спирала.???


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юни 08, 2006 12:22 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 9:45 am
Мнения: 137
Местоположение: Велико Търново
Име: Никола Янков
На мен ми хареса идеята ти да напишеш нещо за "динамиката на полета" и преобразуване на енергията.

Аз нямам опит в акрото. Не съм и кои знае колко опитен пилот, но ми се струва, че динамиката на полета и преобразуването на енергията е изключително важно и трябва да се знае от всеки летящ без значение дали е акро или крос-кънтри или съботно-неделен :)

За мен лично ще е интересно да прочета подобно публикация.

_________________
Advance Epsilon 7

every passing minute is another chance to turn it all around


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: ...
МнениеПубликувано на: Чет Юни 08, 2006 6:05 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Май 27, 2004 2:53 pm
Мнения: 459
Име: uon venos
fsi написа:
ами какво да ти кажа....хаха...негативната спирала не е просто кофти ситуация, а си е фигура. :roll: Отвори сайта на FAI и там ще видиш всички фигури. А и най-малкото ако решиш да правиш хелико ти трябва да знаеш негативката, защото хеликото е негативна спирала, но без енергия :twisted: ....мисля, че ако пиша за wingover-и ще е по-добре а след тях ще е негативната спирала.???


Фоз пиши за негативната спирала най-добре .. после за уинговърито :lol:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 09, 2006 10:40 am 
Offline

Регистриран на: Чет Ное 03, 2005 9:03 am
Мнения: 170
Местоположение: София
Име: Пламен Делчев
Мисля, че уингоувърите са наред. Посредством тях се учиш да контролираш енергиите, които се пораждат от маховете и разбира се опознаваш по-добре крилото си. Ако приемем, че в негативна спирала и в нейната разноводност САТ се влиза от уингоувър е съвсем естествено първо да се разгледа уингоувъра.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 09, 2006 10:48 am 
Offline

Регистриран на: Чет Май 27, 2004 2:53 pm
Мнения: 459
Име: uon venos
всеки с предпочитанията си, тези които знаят как да се справят с негативките преди дадена фигура - ок, ама айде малко по-отначало ..не всички тук са акрофрийк напреднали .. ако първо се обясни негативната спирала и после фигурите след нея ще стане по-ясно кое как що какво ... а не да се прескача етап и директно на сложнотията.
мое мнение си е това де :twisted:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов