Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 12:15 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 146 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 19, 2006 5:27 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 20, 2006 6:09 pm
Мнения: 226
Местоположение: София
Амииии ... събота и неделя бяха интерестни дни :) В събота, последният полет, който направих след, като излязох високо над поляната реших, що пък да не пробвам САТ :) И ... стана САТ :) първия ми опит беше успешен и въпреки, че не успях да вдигна хубаво сата крилото седеше супер изпънато и от долу ми казаха, че е станал читав :) :) :)
В неделя сутринта излетях с Гери и Фози и реших пак да пробвам, но този път се мачкаше външният край на крилото и САТ-а беше спльоскан. По-късно Фози ми обясни, че съм го оставил да събере много енергия в спиралата и и съм го додърпал много малко и не навреме и затова е станал куц :)
И след това се качих с Фози на лифта и бум :) Обясни ми, че е тъпо да се пробвам да ръчкам такива неща без да съм в час със сривове и негативки и ме надъха :lol: Излетях и направих един срив, при който излязох много куцо, не спрях крилото и след няколко мега колапса :twisted: и опити да се насуча кацнах безпроблемно. (МНОГО АДРЕНАЛИН :twisted: ) Имаше и още едно качване този ден като на него направих три мноо яки срива и се изкефих максимално :) Излизах от тях без никакво клатене и проблеми.

П.С. За всички, които решат да пробват за първи път... няколко съвета които Фози ми даде и ми помогнаха много а и някои до които сам стигнах ...
1. Стремето и спиид системата пречат много !!! По добре е да си ги приберете под гъза или да ги промушите на единият бедър :) и краката свити под гъза :)
2. Навиването на управленията може да ви преебе (т.1 и т.2 ми направиха куцо излизането от първият срив) !!! аз ги навих около два пръст но се оказа, че крилото започна да се срива когато на мене ръцете ми бяха високо. От там беше трудно да ги сваля до под гъза за да ги заключа в лактите. После се оказа, че го сривам безгрижно без да навивам около нищо :twisted:
3. Бях чел разни работи и бях решил, че срива трябва да го върна до накъде, за да мина в контролиран срив и от там да изляза ... но добре, че Фозката ме разубеди :) Най добрият вариант, като за първи опити е този който той ми каза!!! Значи сриваш, крилото става на парцал и изчезва отзад, (ти държиш здраво) след което леко издрусваш под него и го пускаш до края като го сецваш, когато опитвайки се да лети то минава пред тебе (без да го сриваш пак :twisted: )

Фозииии ще черпя :)

Айде здраве и ръчкайте ... то сега за друго и нестава

_________________
Еволюирай деградирайки !!!
I v rotor i v CB vse mi e dobre... CB TEAM
Emo :)
UP - Trango 3 (оранжево - сиво)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: ...
МнениеПубликувано на: Вто Дек 19, 2006 5:37 pm 
амм чи то туи мноо добре лааа... хахаха същите дни аз се мъчех да си оправя техниката на Сат то Хелико ама още има доста тренировки докато го науча както трябва...


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 02, 2007 1:23 am 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 20, 2006 6:09 pm
Мнения: 226
Местоположение: София
Днес се върнах от Добринище и Семково, където бях последните 6 дена. Всъщност всеки ден бях на Банско, където е уникално добро за ръчкане :D Излиза се с по 600-700 метра над Бъндеришка поляна след минута полет, правиш каквото правиш и след 15 минути можеш да си пак на старта.
Тренирах си сривове, сат-чета :) и уингоувъри. По интересното е че преживях първото си брутално издрусване :twisted: Фози брато ... прав беше за сат-овете !!! Реших че ще изправа повече крилото в сата и няма да го оставям да набере енергия от спирала преди това. И к'во ... издърпах го по-рано и много рязко ме завъртя с гърба напред, и крилото беше добре изправено и изпънато и за секунда си викам изрод съм ама не и от там като се унегативих и седи гледай :) Държах го така няколко секунди но усетих че се опитвам да се насуча и върнах управлението до горе. Последва някакво безумно излизане, при което аз бях доста над крилото, то беше малко вдясно и пред мене (за щастие) и от там свободно падане покрай крилото. Видях го как безформено преминава покраи мене :D След това след малко клатене и колапс докато се наместа под крилото кацнах безаварийно 8)
Гери и един приятел който нищо не разбира от летене са били горе на платото и са ме видяли как бедствам и тя му вика "видя ли какво направи Емо" и той "да много яко" и тя "той не искаяе да прави това" :lol:

P.S. мисля че издрусването трябва да бъде регистрирано като фигра :) такъв адреналин нема :twisted:

Честита нова година и здраве !

_________________
Еволюирай деградирайки !!!
I v rotor i v CB vse mi e dobre... CB TEAM
Emo :)
UP - Trango 3 (оранжево - сиво)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: ...
МнениеПубликувано на: Вто Яну 02, 2007 1:33 am 
xaxaxa многоооо добре :] само така :]
ами казах ти...по-добре първо негативки и след това сат ама :]
сат-а не е труден, но ако объркаш влизнаето(както ти) трябва добре да познаваш негатиките(а и като объркаш сат-а, негативката става доста динамична)...

аз съм в гадна Варна и няма летене за мене ама ...


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: ...
МнениеПубликувано на: Пон Яну 08, 2007 9:15 pm 
Събота - Разделна(това е до Варна) малко байрче...хубавото беше, че имаше термики, което е равно на ХЕЛИКОПТЕРИ хаха и няколко негативки ама като цяло беше скучно....все пак нещо, Януари месец сме :] някой, нещо друго??


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: Подкова...
МнениеПубликувано на: Сря Май 02, 2007 3:50 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
В събота след като се извадих на около 1500 над старта си импровизирах малко SIV курсче тъй като беше късно за повече летене (беше към 18:30). Не съм върл фен на практикуването на акро от гледна точка на скапване на крилата (т.е. много скъпо ще ми излезе да се занимавам) обаче реших да пробвам нещо не толкова динамично, но интересно. Загрях с 2 стръмни спирали и издърпах 1 подкова после направих няколко уинговъра обаче изядох много мощен колапс (Dragon-а влиза много добре в уинговъри с 4 мах-а минах 90 градуса, обаче е малко нестабилен в краищата, иначе е СУПЕР крило, кефи ме на мах.). За финал дръпнах още една подкова (много е шантаво да си видиш крилото в такава форма) и кацнах на фона на червения залез. Не е кои знае какво но аз си се накефих. :D :P 8) :D

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Май 02, 2007 6:21 pm 
такива последни полети за деня са ми супер любими...залезче, всичко почива....ям ям... Тук на Сопот от 2-3 дена не е много готино за тренировки, иначе всеки ден летим(почти) и се забавляваме яко :]
Аз започнах да уча McTwist-те и започнаха насукванията...малко трябва да помисля върху тях...

скоро ще допиша и статията за негативна...
Айде лека от мене


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: fgh
МнениеПубликувано на: Пет Май 04, 2007 8:39 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
dnes parvo vkarvane v SAT poluvin vitka i malko pone ve4e go namamix ot kade e:))) sled polet s tandem i ispalnenie na SAT s Xristo o6te dve gre6ki i malko lekcii ot Fsi i si4ko ok utre 6te da bade ra4kaNE...

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: :)
МнениеПубликувано на: Пон Май 14, 2007 11:56 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
hiahahi namix go ve4e kade e toq SAT ra4kane mu e maikata ve4e stava dobre .. emi usvem da po4vam ritmik A???ihqihqihaih/?

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: ufy
МнениеПубликувано на: Вто Май 29, 2007 10:18 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
Qk SAT deneska fsi I andrio kazaxa 4e e 4ist i Qk .////... namamix go ve4e s po4ti vsi4ki krila ...

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: ...
МнениеПубликувано на: Нед Юни 03, 2007 6:30 pm 
та два дена тук на сопот бе супер...с андро се смазахме от тренировки по 3 часа на ден...андро схвана вече сат 2 хелико, аз имам още проблеми с него, но скоро ... :]

айдее


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: My first ACRO
МнениеПубликувано на: Пон Юни 25, 2007 10:27 am 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 09, 2006 12:44 pm
Мнения: 220
Местоположение: Дупница
Преди няколко дена реших да пробвам уингоувър-и. И така, дадох яко тяло, но дръпнах малко повече управлението ( лявото ) при което крилото се гмурна много приятно и аз реших да го разтовая в спиралка, от което се получи ето това:
http://www.esnips.com/doc/7f303c8a-560c ... first-ACRO

_________________
Колкото повече летя, толкова повече осъзнавам, колко повече трябва да летя, за да продължавам да летя !!!

Петьо Кюркчийски
Gin Gliders "Zoom" / Gin ''Gingo ll"
http://facebook.com/theskyhiker
Skype: sky-hiker


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: ...
МнениеПубликувано на: Съб Юни 30, 2007 11:55 pm 
finally...back in Bulgaria :] ааа да де извинявам се хаха...
днес на сопот бе супер ден...две седмици без сопот ....липсваше ми доста :]

положението не е розово....андро си изкара коляното и сега няма как да тренира, но скоро ....(1-2 дена макс) почва пак хахаха...както и да е с менко днес доста се забавлявахме, хеликота...

аз лично тренирам switch-а на хеликоптерите(тоест от десен да минавам към ляв и обратно)...много съм зле още хахаха, но скоро ще го збарам.... менко прави супер готини тъмблинги и мактуисти...красота...особенно тъмблингите, почти всики му стават абсолютно симетрично над крилото ....красивоооо


Милен си купи UP - Rock 2 още не сме го летяли, но утре маи маи......



Айде че много писах хаххаха



по един ром с кола от мене ....добре де не само по един хахаха пращайте касови бележки аххахахха.....




PS за г-н Xvarchiloto - изродддддд....хаххаха ГЪРЦИЯ копеле Гърция хахахха


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: :)
МнениеПубликувано на: Нед Юли 01, 2007 3:17 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
bezrediciiiiiiiiiii... fozi ne izdvai slujebni taini :)

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: .
МнениеПубликувано на: Вто Юли 10, 2007 11:03 am 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
na SIV kursa namaix ot Tedi kriloto izvadix prili4na viso4ina i re6ix da darpapam qka negativka a to vze 4e stana mac twist apsulutno 4ist samo deto me nasuka poluvin oborod na kolanite posle drapnax pet 4est 4elni taka i na kraiq kolaps i pak v negativka tova koeto mi napravi v4epatlenie e 4e vodata dosta predlaspolaga kam ra4ki i beli za sajalenie na sledva6tiq den viso4inata mi stigna samo za edin 4elen tak i zaxod za kacane aide vsi4ki na tam az 6te uspeq da xvana poslednite 4etri dni ihaihaih :)))))))ra4kaite do skasvane na plata :))))))

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 146 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов