Leonardo | ФОТО
Дата и час: Вто Мар 19, 2024 1:10 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 146 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Днес!
МнениеПубликувано на: Пет Апр 14, 2006 6:10 pm 
блааа,
хаха и така де мисля в тази тема да пишем всеки какво е правил днес или вчера или ... ;] мисля, че ще е доста готино всеки да си сподели полета - тоест какви фигури е правил или се е пробвал да прави. така ако не е успял ще може всеки да му да де съвет и ... ;]. Мисля да съм първи като започна от последния полет за деня, който беше доста готин. От 1900м почнах с хели. след това още едно и на трето беше доста по готино. хаха защото реших да го пробвам малко по динамично да стане и ...twisted...xaxa, но само една витка този път. след това продължих със нормален сат, мъчейки се да го направя динамичен. И стана лалалаааа. Малко ме боли глава от g-force ама беше много добре...аре и се надявам да не си пиша сам...хаха. оо утре ще пробвам акро глайдъра на WingsOfChange... ще ви кажа как е...bye bye


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: ...
МнениеПубликувано на: Пон Апр 17, 2006 4:01 pm 
събота - 15.април - много як ден. база 3000м. Летях с Wings of change - nemesis или нещо такова беше. Много готин дунамичен сат върти. Като цяло крилото е доста стабилно, къс ход на управленията и доста енергия. Това което ми хареса доста в него бе, че за разлика от всички останали то не плъзгаше (или поне не много :] )
...имаше доста размазвания, но като цяло деня беше супер готин...исками се всеки ден да е такъв...love


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Апр 17, 2006 4:16 pm 
Мене пък не ме изкефи деня като атмосферни условия. Беше отвратително туболентен . Иначе излязох на 2300 -над поляната бех на 2100 май . Стръмна спирала(този път без да откъсне потока и пропадане 20 м). ПОсле опитах Сат,но не го додърпах(леле,при стръмната спирала имах чувството,че ще ми се чупи врата).после опитах да напипам тънкостта на Уинговърите ,като тръгнах с леко завойче и после само с тяло бяз никакво управление(абе като казват хората,че уингов. се правят с тяло:))).


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: ...
МнениеПубликувано на: Вто Апр 18, 2006 4:32 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 27, 2006 10:14 am
Мнения: 81
Местоположение: ROTOR - UAE
fsi написа:
събота - 15.април - много як ден. .....
...имаше доста размазвания, но като цяло деня беше супер готин...исками се всеки ден да е такъв...love


Фоз, да не си отворил вече погребалната агенция за която говореше Капитала??... Приемате ли акционери?!... :lol:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: ...
МнениеПубликувано на: Сря Апр 19, 2006 9:16 am 
bro знаеш, че си винаги първи в листа :]


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: ika cb spirla :)
МнениеПубликувано на: Съб Май 06, 2006 9:53 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 06, 2004 10:50 pm
Мнения: 42
Местоположение: sofia mladost 4
dneska napravih nai dulgata i nai zategnata spiral koiato nikoga sum pravil

za pochna dame smuche oblak koito beshe na granicata na CB imashe dosta goliamo razvitie na gore ot drugata strana na vitosha veche beshe cebiasolo za shtastie NW viatar go butashe v obratna posoka no oblaka koito beshe pred mene me pritesniavashe biah na 2100 ot drugata strana na okolovrustnoto i zapocna da me smuche na vsiakade s 4-5m/s i zeh reshenie da slizam burzo imaki predvid cebeto zad vitosha zapochnah susu suvsem leka spirala imah propadne varirashto ot +1m/s -4m/s kato izleznah ot slabata spira za nula vreme se vurnah v nachlna pozicia vrutnah pak toi puta zategnah zdravo spiralata varito pokazvashe na momenyi -20 -2 kum 1700 metra spriah che ot spiralata nemozesh da disham napravih ushi i spid ovi vurnah se 100m na gore pak za tegnah spirala do 1300 metra i tam zasmukvaneto spria kato cheli oblaka predmene ne se dorazvi do CB no kato si gledah track loga sum pravil spirala celi 11 minuti kato sum zagubil samo 800 metra v tia 11minuit imam dve spirania po okolo minuta i neshto napravo se razmazah na zbruiata

sushto mi napravi vpechatlene po vreme na zategnatite spirali imashe iako drusane na momenti chak se klateh v zbruiata


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Май 07, 2006 6:17 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2005 11:35 am
Мнения: 677
Местоположение: София
Име: Христо Джамбов
Днес след яко "размазване" на Сопот като реших да кацам направих още няколко опита за спирала. Получи се много добре затегнах, навъртях няколко витки и излязох, а крилото стоеше стабилно над мен.
имах оше височина и пробвах пак ... ама крилото ме изхвърли от спиралата, само излезе, пак стабилно над главата ми явно не натегнах достатъчно. третия път пак се получи, като по учебник. Тяло, натягане на управление, края на крилото под хоризонта ми, лек контрол на спиралата с другото управление, дълбоко и често дишане, свистене от вървите, няколко витки , отпускане леко и изход... супер беше. :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: ...
МнениеПубликувано на: Пет Юни 09, 2006 10:04 pm 
копелетааа лаааа,
май се научих да стабилизирам хеликооооо хахах аа....да да аа да де много яко има още много да се учи като намеря някаква логика ще ви писна ко как става ама до момента разбрах, че всяко крило влиза по-различен начин, ама скоро ще има резултати...а btw хаха преди няколко дена издрусах за първи път хаха случката бе доста готина хаха хелико и от там се мъчех да го пусна леко асиметрично, за да мога да използвам енергията за динамичен сат(helico to sat) ама _|_ хаха видях крилото как седи просто под мене, а аз съм си набучил управленията под гъза, за да го спирам и в един момент реших да го пусна да събира енергия ама отново _|_ хаха и челен хаха много яко...free flight 20тина метра, разгледах атаквущият ръб не съвсем от близо ама... и после всичко бе ок...ама за първи път издрусах така яко и много готино, така улеква всичко..малее


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юни 10, 2006 3:23 pm 
ПО-яко можеш да издрусаш от срив,нали знаеш. Преди 3 години се плеснах в крилото. Ако искаш да си пипнеш плата-не е толкова трудно:)))))


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 13, 2006 9:12 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 06, 2004 10:50 pm
Мнения: 42
Местоположение: sofia mladost 4
foska ti s booma li praish helito ili s drugo krilce


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: ...
МнениеПубликувано на: Съб Юли 15, 2006 2:11 pm 
ами с каквото има :] с боом-а само един път съм го ръчкал и беше ок ама с тези old school върви ме е шубе яко да го ръкам...


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: .
МнениеПубликувано на: Съб Юли 15, 2006 3:10 pm 
abe fozka ko ti puka be brat ti i bez krilo moje6 da si leti6 pak i dva zapasni ima6 tai 4e na buma qka spirala i 4aka6 da vidi6 koga i kade 6te gramne 6to ot helito ni6to mu nqma ihaihaihaihihihiii tai 4e spirala ili pak za ti e 4ista rabotata tambilng i ve4e rabotata e v karpa varzana :) maitap be foz . so zdrave .........


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Авг 17, 2006 1:29 pm 
Направих първия си срив над родния старт Тонзос (под Бузлуджа) .При втория полет имах удоволствието да се кача до 2400 и направих първите си опити за хеликоптер. Направи ми впечатление,че както казват,се губи ориентация .
След това си играх на уингоувъри и след това опити за Сат (само един сполучилв) докато не ми остана сила в ръцете .
Много хубав ден.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: ;-)
МнениеПубликувано на: Чет Авг 17, 2006 2:15 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 15, 2006 5:55 am
Мнения: 39
Име: Димитър Николов
Браво Ники, но се премести от рубриката "Днес" в "everyday" - това като пожелание ;-))).


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Авг 17, 2006 3:44 pm 
Благодаря за което и подобно:)))))))


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 146 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов