Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:39 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 27, 2007 12:30 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
За тези, които се справят с английския, ето и една статия на Ричард Бах за парапланеризма ... :lol:
http://www.fun2fly.com/rbach.htm

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юли 30, 2007 4:22 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 8:04 am
Мнения: 4
http://169.hit.bg/rbinterview.htm - също много интересно интервю с Ричард Бах и то на български. :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Авг 10, 2007 4:11 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Май 27, 2004 2:53 pm
Мнения: 459
Име: uon venos
този момент много ми допада и приляга някак си ..


Беше открил, че този начин на мислене не му създава добро име сред останалите птици. Дори родителите му се тревожеха, че Джонатан прекарва по цели дни сам и непрекьснато експериментира спускане ниско над вълните.
Той, например, не можеше да разбере защо когато летеше над водата на височина, по-малка от половин размах на крилото, успяваше да се задържи във въздуха по-дълго и с по-малко усилия. Спускането му завършваше не с обичайното приплясване на крачката във водата, а с дълга пенеста диря, понеже докосваше повърхността с цяло тяло, плътно прибрал крачка от двете страни. Когато започна да се приземява с плътно прибрани крачка и на брега - за да измери следата от плъзгането си в пясъка, - родителите му вече истински се разтревожиха.
— Защо, Джон, защо? - попита го майка му. - Защо ти е толкова трудно да бъдеш като останалите птици от ятото? Защо не оставиш ниското летене на пеликаните и албатросите? Защо не ядеш, синко? Станал си само пера и кости!

но може би в друг контекст и ситуация хм .. да .. или не .. нещо таквоз :roll:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Апр 13, 2009 9:12 am 
Миналия петък я прочетох докато пътувах в автобуса и ми се стори, че четох целия Кастанеда събран в 20 страници. :)


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 14, 2010 3:12 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 1:00 pm
Мнения: 79
Местоположение: Стралджа(Я-л)
Име: ПетърПетров
Май имаше отделна тема за книгите, но нещо ми е мъгла.
Щото това не е за "АкроМад" ама... "те т`ва е Гоче"

Те много неща могат да се свият в малко текст, но това ограничава броя на хората, които ще "включат". На мен специално ми трябват повечко обяснения :D


Разбира се, "Илюзии" и "Джонатан.." са класика.

На феновете на Кастанеда мога да пепоръчам нещо повече. Кастанеда съм го чел педи близо 20г и остави дълбока диря в света ми. Толкова години след това и след още доста книги по темата, преди няколко месеца приятел ми препоръча един автор като каза, че е наистина добър. Аз разбира се го пренебрегнах - че може ли някой да се равнява с Кастанеда. Всепак "проверих". Е, колкото и да се бях вкопчил в Кастанеда, това което разбрах от прочетеното е че автора наистина е напред с материала. Стила му на писане е тип академичен и не хвърля думи случайно. За мен това е един достоен тълковател и продължител на Кастанеда. Докато Кастанеда просто описва какво му се случва, този направо пише кое какво е и какво става, като явно си личи че не е чел само Кастанеда. Автора е Алексей Ксендзюк. Ето още нещо относно автора и книгата.


И за да не отварям друга тема, ще си позволя да споделя и за още един труд. Не бих си позволил обаче да го коментирам. Ще добавя само, че коментара в сайта му за мен изобщо не е пресилен. И понеже съм се докосвал задочно до него(автора), знам че това, което ще видите в сайта не е рекламно изхвърляне. Аз в момента чета първата част от петлогията му "Ятаган и Меч" и просто не мога да проумея как. Много Как, но особено как е постигнал такова майсторство на изказ и дълбочина на написаното. Доколкото знам, последната пета част е излязла към края на миналата (2009) год.
Тази книга ме кара да се чуствам горд наследник на предците си. (Остава и да съм достоен. )

Ето за какво става въпрос.

Ето още един коментар


А ето и няколко цитата от черновата на книгата


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Фев 28, 2010 9:24 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 7:30 pm
Мнения: 283
Местоположение: Ботевград
Име: Иван Ценов
Даааа, това наистина е нещо друго.... Аз не знам как да го коментирам, абе много е добро.
sirius написа:
Май имаше отделна тема за книгите, но нещо ми е мъгла.
И за да не отварям друга тема, ще си позволя да споделя и за още един труд. Не бих си позволил обаче да го коментирам. Ще добавя само, че коментара в сайта му за мен изобщо не е пресилен. И понеже съм се докосвал задочно до него(автора), знам че това, което ще видите в сайта не е рекламно изхвърляне. Аз в момента чета първата част от петлогията му "Ятаган и Меч" и просто не мога да проумея как. Много Как, но особено как е постигнал такова майсторство на изказ и дълбочина на написаното. Доколкото знам, последната пета част е излязла към края на миналата (2009) год.
Тази книга ме кара да се чуствам горд наследник на предците си. (Остава и да съм достоен. )

Ето за какво става въпрос.

Ето още един коментар


А ето и няколко цитата от черновата на книгата

_________________
Щастие за всички даром и никой да не бъде пренебрегнат. Редрик Шухарт
http://www.redmine.org


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Джонатан Ливингстън Чайката
МнениеПубликувано на: Сря Апр 13, 2011 2:27 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Окт 29, 2009 10:00 pm
Мнения: 89
Местоположение: Балчик
Ричард Бах е издал нова книга. На български излиза под заглавието "Живот под хипноза" от и.к."Хермес", оригиналното заглавие е "Hypnotizing Maria". Започва интригуващо: "Джейми Форбс летеше.Това беше единственото, което имаше смисъл за него..."
Намерих си утеха в дъждовните дни...

_________________
Веселин Великов


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Джонатан Ливингстън Чайката
МнениеПубликувано на: Пет Юли 26, 2019 1:28 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Яну 10, 2018 4:20 pm
Мнения: 50
Име: Виктор Иванов
Понеже линковете по-горе вече не са актуални, тук може да прочетете цялата статия на Ричард Бах за парапланеризма. http://www.bhpgk.no/gamle_sider/goodies/Diverse/under%20the%20rainbow.htm

_________________
Виктор Иванов
U-turn Blackout Plus - Rainbow coloured
AirDesign Vita 2 - Fire (Orange,Red,Yellow)
https://www.youtube.com/channel/UC6TvYI0-lAoYyLKSb6xUayw


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов