Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 8:24 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Предложение за някои допълнения към форума...
МнениеПубликувано на: Съб Ное 24, 2007 12:23 am 
Offline

Регистриран на: Нед Ное 18, 2007 11:16 pm
Мнения: 139
Местоположение: София
Име: Кирил Венев
Здравейте,

От доста време чета форума, а от съвсем скоро се регистрирах.
Тъй като имам доста опит в администрирането на форум и то доста големи, бих искал да направя наколко предложения към администраторите. Целта на предложенията ми не е да усложнавам живота им ;), а да направят пребиваването на всички във форума по-приятно :).

1. Според мен е необходимо да се въведе задължително условие за писане на кирилица във форума, освен ако пишещият не пише не чужд език. Става въпрос, да се забрани писането на 6ljokavica. Така ще е много по-удобно и приятно за четене. От повече от десет години чета и администрирам форуми и аз лично съм стигнал до момент в който въобще не чета неща написани на шльокавица.

2. За да се въведе подобно условие ще трябва да се осигури възможност на хората които нямат възможност да пишат на кирилица (нямат инсталиран необходимият софтуер на PC-то) да могат да ползват кирилизация вградена в самият форум. Може да се направи и не е трудно, а ще е полезно.

3. За доста от хората е за предпочитане форумът да има поне два скина. Един светъл с тъмни букви и един тъмен със светли букви (лично аз предпочитам когато се ровя из форуми да чета светли букви на тъмен фон, доста по ненатоварващо за очите е според мен).

4. Това вече е за удоволствие - може да се добави favicon която да се зарежда преди URL-то на форума в address bar-а и във Favorites. Един вид, да се различава кога браузърът е заредил точно страницата на форума.

Това последното го предлагам защото е много по-лесно да се ориентира човек по favicon-ата когаро отвори листата с Favorites.

Предполагам, че на много хора няма да им стане ясно за какво точно говоря, затова ще кача една картинка която ще обясни думите ми :).

Изображение

Става въпрос за ограденото в червеното квадратче :). Същото излиза и когато се добави сайта във Favorites менюто.

Как се прави favico може да се прочете на ТОЗИ АДРЕС.

Като се сетя за други "пинизи" и "гъдели" ще пиша пак.
Ако ви трябва помощ в реализирането на предложенията ми - насреща съм да помагам.

Отново казвам, че не правя предложенията за да намирам работа на админите :).

_________________
Current Wing - Element AIR :: Harness - AVA Sport Tangra Side :: Rescue - Aeros OK-38 :: Helmet - Independence Hi-Tec


Последна промяна Ba4o Kiro на Чет Юли 17, 2008 11:08 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: nbv
МнениеПубликувано на: Съб Ное 24, 2007 12:43 am 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
OK no 85% ot ne6ata koito vizira6 ob6to VZETO sa naso4eni po4i i samo kam men tuk samo az pi6a na 6likovacia spored edi koi si saglasen sam ako tova ne zasiaga men... Ba4o Kiro NIKA TI E NAPISAN OT SAMIQ TEB NA 6LIOKAVICA ,,...znam 4e si goliqm spec sloji togava nqkav vid taimer koito da ot4ita koi kolko 4eto pose6tava foruma i za po kolko vreme togava 6te ustanovi6 4e ot 24 4asa az 27 4asa vav foruma sa baq potrebiteli az sam po 100000007000000000 ... tova e samo primerno... a otnosto koi kavo razbira iskam samo da znae6 4e tuk ima edin koito prez deset minuti polu4ava pozdravitelni karti4ki ot FBR CRU Darjava sigornost i lqlqlq... kakto i dosta ve6ti softoeradji i xardajiii TOVA 4E SI 6EF na XARUER.lqlq nqma nikva zna4ka ...izvini me za postinga ...

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Ное 24, 2007 1:01 am 
Offline

Регистриран на: Нед Ное 18, 2007 11:16 pm
Мнения: 139
Местоположение: София
Име: Кирил Венев
Извинен си :).

Това което предлагам въобще не е насочено към теб не зная защо реши, че е така??! Предлагам го, за да е още по-подредено и приятно в този форум :). Тоест, за общото благо.
Действително много по-неудобно е да се чете на 6ljokavica, отколкото на кирилица. Предполагам, че самият ти си го установил. А все пак е желателно да уважаваме собственият си език, а и времето на хората които четат написаното (IMO).
Колкото до останалата част от написаното от теб - няма да коментирам.
Казах, че АКО хората които се грижат за форума сметнат, че някое от предложенията ми представлява интерес, мога да помогна в реализацията му. Това дали ще се възползват от предложението ми за помощ си е тяхна работа. Сигурен съм, че си имат нужните хора, но тъй като предложенията идват от моя страна и им усложняват малко или много живота, най-малкото което мога да направя е да предложа помощта си.

_________________
Current Wing - Element AIR :: Harness - AVA Sport Tangra Side :: Rescue - Aeros OK-38 :: Helmet - Independence Hi-Tec


Последна промяна Ba4o Kiro на Чет Юли 17, 2008 11:08 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: gf
МнениеПубликувано на: Съб Ное 24, 2007 1:08 am 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
parvo si smeni nika ot 6likovaca na normalica i togava iziskavai tekiva ne6ta da e po oudobo na kirica ili na latica vse taq da ti kaja ama na 100% procenta otnosto ovajenieto kam ezika ni i neotla4no pridrujava6ta go KIRICA az sam po goliqm zastapnik na ideqta otkolko teb samiq ... Otdgovori si sam na vaprosa za6to pi6a na predimno na 6likovica i moje i da se izdigne6 v o4ite na slqpo-nezria6ite kato men ...

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Ное 24, 2007 1:21 am 
Offline

Регистриран на: Нед Ное 18, 2007 11:16 pm
Мнения: 139
Местоположение: София
Име: Кирил Венев
Този ник го ползвам от много години, измисли ми го един много уважаван от мен човек и заради това го ползвам в оригиналният му вид :). При това известна част от форумите не позволяват писането на usernames и пароли на кирилица, това е още една причина поради която ползвам този ник :).
Не мога да си отговоря сам на въпроса защо продължаваш да пишеш на 6ljokavica при положение, че можеш да пишеш на кирилица - помогни ми, моля. Искам да разбера твоята гледна точка, може да има основание.
Колкото до уважението към езика ни - по много странен начин го показваш.

_________________
Current Wing - Element AIR :: Harness - AVA Sport Tangra Side :: Rescue - Aeros OK-38 :: Helmet - Independence Hi-Tec


Последна промяна Ba4o Kiro на Чет Юли 17, 2008 11:10 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: fd
МнениеПубликувано на: Съб Ное 24, 2007 1:36 am 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
parvo az sam dosta4no stranen i zatova pokazvam ne6tata po staranen 4a4in ftoro kakvo 6te kaje6 za parvoto a da ti pomogna mai ne iskam za6to si lo6 4ovek bugiman ili kakto tam se pi6e v prevod Torbalan ...

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Ное 24, 2007 2:00 am 
Offline

Регистриран на: Нед Ное 18, 2007 11:16 pm
Мнения: 139
Местоположение: София
Име: Кирил Венев
Това, че си с по-нестандартен характер е очевидно и без да го подчертаваш :). Харесвам странните и нестандартни хора, от тях има какво да се научи и не са скучни.
Интересна ми е гледната ти точка, затова те попитах какви са причините ти да пишеш на 6ljokavica въпреки, че уважаваш българският език.
Това, че съм "лош човек", "бугимен" и торбалан можеш да си го спестиш ;). Въобще не ме познаваш, че да можеш да направиш подобен извод.
BTW - доста се отклонихме от темата, по-добре ще е да пробължим разговора с лични съобщения, а не да спамим тук :).

_________________
Current Wing - Element AIR :: Harness - AVA Sport Tangra Side :: Rescue - Aeros OK-38 :: Helmet - Independence Hi-Tec


Последна промяна Ba4o Kiro на Чет Юли 17, 2008 10:59 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: ..
МнениеПубликувано на: Съб Ное 24, 2007 2:06 am 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
Rakiq za vsi4ki da jivee SPAMA ..
P.S Pa4o zvani v policiqta ...

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Ное 24, 2007 11:16 am 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 08, 2004 4:27 pm
Мнения: 466
nemam impusli, zaredi mi vau4er :roll:
Ба4о Киро , има някои постинги написани от Фар4илото на кирилик, но пак са абсолютно неразбираеми.Това беше в периода в който си взимаше лекарствата.....
Проблема не е в това как пише , а какво иска да каже и какво в крайна сметка казва. Най- мъдрия му постинг е :
lalalala uhaaaaaaaaa rakiqqqqqqqqqqqqqqqqq sat i 6a ti padna v kupola ke vidi6 4e 6a se utepame i dvamata iha iha sat и повече не съм чел....
Велико творение, мъдра мисъл, след 100 години ще се изучава в училищата, ако останат учители.
Разбира се който иска може да не го чете, освен ако не се интересува от постмодернизъм. Проблема е ,че човека пише постоянно и трудно се следят темите, а най- лошото е ,че идва зима. Не се лети и Фар4и пише неуморно, намира клипчета , качва снимки, заканва се , плюе ,звъни в Полицията ........
И характерът му въобще не с нестандартен, Фър4и си е луд македонец, а в комбинация с неграмотен се получава медицинска загадка,а решението е дисекция на мозъка. Бас лова ,че анатомите ще се чудят, как е възможно човек да живее само с една мозъчна гънка.
НО... следва едно голямо НО.....
без Фар4илото форума няма да е същият......
Както е казал Селинджър в "9 разказа" :
"Той е нашата портативна съвест, нашия кон- еднорог, кривото огледало в което се оглеждат наште пороци"
Без него няма да знаем кое крило с сдухано, колко е базата в Пирин и колко бири е изпил на гладно.
Предполагам ,че този постинг никои няма да го прочете, защото Фър4и бди за ново мнение ,ще има поне 10 отговора и постинга ми ще отиде да 5 та страница.
ps
Предполагам, че небето над Сопот вече не е безопасно за мен ,ако Фър4илото е наблизо и ако не оцелея , кажете на мама ,че я обичам, а на жената да ми продаде крилото и да върне на Киро парите....

_________________
В дългосрочна перспектива вероятността за оцеляване на всеки един спада до нула.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Ное 24, 2007 3:51 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:34 pm
Мнения: 194
Местоположение: Пловдив
Аз да ви кажа, даже се старая да чета Фърчилката и имам много висока успеваемост:)

И да ви призная честно даже бях започнал да се питам дали някой не му е хакнал ника та да пише на "безалкохолно". :)

Аз чета тук от няма година. Почти не пиша защото още съм си пиленце. И дълго време ще бъда.

Ама за толкова време разбрах нещо. То летенето не е като всяка друга работа.

А Сопот е на друга планета:)

Така, че е малко тъпо според мен да се правят прави сравнения.

Наздраве!!!

П.П. Пачо няма да се плашиш. Предполагам, че ще намери някой да се грижи за крилото ти и най - вероятно за жена ти:)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Ное 24, 2007 7:15 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Ное 18, 2007 11:16 pm
Мнения: 139
Местоположение: София
Име: Кирил Венев
Хайде някой да каже нещо по темата без да прави анализи на личността и държанието на THE KITE, сигурно никой тук не го познава достатъчно за да направи точен извод ;)?!
Странното е, че всички се заразяват от спам-а който той генерира и дружно го следват. Между другото форума го чета от повече от три години и не съм забелязал след регистрациата на THE KITE да е станал много по-различен. Може би е малко по-труден за четене, но това е само когато се опитвам да прочета нещо написано от него в някое от специалните му настроения :).
Ако всички се стараят да пишат само на кирилица и не обръщат внимание на написаното на 6ljokavica проблема ще се реши сам.
Сигурен съм, че THE KITE може да каже и да ни научи на много интересни неща, но ще е много по-лесно за всички да го разберат ако пише поне на кирилица. Това за писането с помощта на препинателни знаци и отделни изречения - сигурен съм, че THE KITE го умее. Според мен просто защото всички го заяждат заради това, той решава да продължава в същият дух. Лично аз за в бъдеще ще чета и отговарям само на постовете му написани на кирилица защото не намирам за нужно да се напрягам излишно за да чета неща написани на 6ljokavica.

PEACE...

_________________
Current Wing - Element AIR :: Harness - AVA Sport Tangra Side :: Rescue - Aeros OK-38 :: Helmet - Independence Hi-Tec


Последна промяна Ba4o Kiro на Чет Юли 17, 2008 11:10 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Ное 24, 2007 7:30 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 12, 2007 9:33 pm
Мнения: 859
Местоположение: over Shumen
Име: Бончо Жечев
аз ,нямам против шльокавицата,стига да не е по вече от 2-3 реда,
по вече не бих издържал


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: шльокавица
МнениеПубликувано на: Съб Ное 24, 2007 7:45 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 10:58 pm
Мнения: 567
Местоположение: Шумен
Име: Явор Плашилски
Мен също много ме дразни шлокавицата и това е една от причините да не чета повечето постинги на Хвърчо. (нищо лично)
Явно това е начин да си нестандартен.

Личното ми мнение е, че Пачо е най-нестандартния тип във форума и винаги с голямо удоволствие (и смях :D ) чета постингите му.
В крайна сметка целта е да се забавляваме, а не да се затормозяваме, нали така?

_________________
LOOK AT THE SKY, WE FLYING HIGH !
**********************************
Явор Плашилски
Element Fire 4 (червено/синьо)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 25, 2007 12:35 am 
Offline

Регистриран на: Пон Авг 30, 2004 11:48 pm
Мнения: 301
Местоположение: haskovo
Мани го фър4илото , той и по радиостанцията говори на маймуница.
Ако се направи във форума чат за онлайн юзърите с регистрация ,
ще е голям цирк (особенно като е нелетателно).

_________________
недей да летиш по-бързо от твоя ангел пазител (бяло-син Aspen)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: dsa
МнениеПубликувано на: Нед Ное 25, 2007 9:40 am 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
Jivo i az tova 4akam :)

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов