Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 5:43 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Въпрос за негативка
МнениеПубликувано на: Чет Юли 26, 2007 7:50 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 12, 2007 9:33 pm
Мнения: 859
Местоположение: over Shumen
Име: Бончо Жечев
здравейте
тъй като в последно време имаме двама пострадали от негативка ,от ниска височина
ще бъда безкрайно благодарен ако някой опише какво представлява тая фигура и как се излиза най бързо от нея


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 26, 2007 8:31 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 26, 2007 4:29 pm
Мнения: 207
Местоположение: Варна
BONCHO извини ме за флуда...

Днес сутринта прегледах какво е писало онова момче(роднина на чичо Петко...май мъж на дъщеря му) в една тема, където съветва да се направи описание на всички ситуации и как се излиза от тях.
Аз си правя такова нещо от няколко седмици насам(събирам видео,преписвам от учебници,превеждам,питам....),но трябваше да ходя на работа и не потърсих дали съществува такава тема във форума.
Нека ако няма такава,да се съберат мненията на по-добрите пилоти и да се обсъди сериозно,че от много форумно летене ми се струва,че ще има нови инциденти(дано да греша).

Благодаря предварително.Мартен

_________________
MacPara Eden 3
Червено и Сиво


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: ...
МнениеПубликувано на: Пон Юли 30, 2007 12:25 pm 
yo,
за негативката аз съм започнал да я описвам и ....ама нямам време да я довърша, а не искам да я пускам в незавършен вид...надявам се скоро да имам малко повече време и да я донапиша...


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: .
МнениеПубликувано на: Пон Юли 30, 2007 1:29 pm 
ами аааа
хахаха маи маи :D


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юли 30, 2007 6:24 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 26, 2007 4:29 pm
Мнения: 207
Местоположение: Варна
Абе в "The Art of Paragliding" са описани подробно нещата..ама все пак нека да почакаме :)

_________________
MacPara Eden 3
Червено и Сиво


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: негативка
МнениеПубликувано на: Пон Юли 30, 2007 9:15 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Аз съм пресен откъм негативката щото я пробвах тая събота и неделя, но все пак не смея да я описвам щото надали ще се справя по-добре от Фози. Като цяло накратко това което мога да кажа е че негативка се предизвиква само от пилота чрез съзнателно или несъзнателно издърпване на едното управление до момент в който едното полукрило се срива, и най-бързият и безпоасен начин за излизане е да излезеш преди да се е развила като пуснеш и двете управления догоре или чрез пълен срив ако имаш височина за това и ако си я задържал по-дълго (докато едно от управленията е издърпано негативката осцилира), обикновенно след излизането следва гмуркане силата на което зависи от това колко зверска е била негативката, доклокото знам може да е дори толкова голямо че да се стигне до падане в купола). Негативката за разлика от обикновенната спирала представлява завъртане на купола около ос която пробожда самият купол (едната страна на крилото се върти напред (позитивна) а другата е срината и се върти назад(негативна)), хеликото е контролирана негативка при която крилото не е колапсирало и се върти (почти) стабилно около вертикална ос която минава през центроплана на купола.
Впуснах се в обяснения за които не съм сигурен. Доколкото знам това е негативката в най-общ и кратък план. Със сигурност обаче знам че негативната спирала е фигура която може да доведе до сериозни последствия особенно ако се остави да се развие, могат да последват насуквания, кравати и в крайна сметка - запасен.
По-принцип негативката както и много други фигури са описани във филми като Instability, Instability 2, Dynamic Decisions, а също така и във много акро сайтове, http://www.justacro.com/index.php?m=21&dl=105 тук се вижда какво става при негативка последвана от асиметрично излизане, крават, срив, насукване и накрая хвърляне на запасен от което можеш да изтръпнеш.
Нека обаче майсторите разяснят фиграта по-подробно, пак казвам аз НЕ съм спец, просто споделям това което знам накратко (може и то да не е вярно :? ) и на мен ще ми е интересна статията на Фози, така че да чакаме зимата :wink: :lol:, а дотогава само позтитивки :wink: .

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 31, 2007 11:55 am 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
Момчета, ако позволите един коментар: Аз също изобщо не съм спец във фигурите, но на SIV курса само за един ден се нагледах на толкова "изпущени" негативки, с насуквания и кравати, че определено не съветвам никого да прави първите си опити с негативки ако не е над вода. Просто нещата прекалено често не се развиват както описаното по форуми и книжки ... :(

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: fdas
МнениеПубликувано на: Вто Юли 31, 2007 12:05 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
ne Nasko ne pozvoliqvame komentar ... izvinqvai ,.,. no sigoren li si 4e tova koeto opisva6 e ot negatvika ili ot drugo hm... kakto ida e no ne si savsem prav ...po4ti vsi4ki koito ra4kat v balgariq ra4kat natd zemiq v klu4itelno za parvi pat ako ima viso4ina problema e nikav takmo da se vidi i zapasniq kak e tai 4e bate Nasko....

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 31, 2007 1:08 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
ОК Фърчилка. Ти си на едно мнение, аз на друго, и в това няма нищо лошо. Добре знам, че, както казваш, в България "всички ръчкат над земя". По-важното е да няма сакатлъци, нали така? До момента, доколкото знам, няма (поне от ръчкания), така че вероятно и ти си прав, но не е лошо човек да има едно на ум ... и поне да има повечко резерв от височина. Нали знаеш, че в авиацията височина+скорост=живот. Ние така или иначе на скорост не можем да разчитаме, така че височината ни остава ... :wink:

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: ds
МнениеПубликувано на: Вто Юли 31, 2007 3:41 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
Nasko da sam kazal ne6to drugo ne ne mislq ina4e si prav za si4ko zdrave.....

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 31, 2007 4:15 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
Тъй, тъй. Преди всичко здраве и повече във въздуха ... че тука долу e много задушно ... ;-)

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: ds
МнениеПубликувано на: Чет Апр 03, 2008 8:47 am 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
ve6ti i dobri mi xorica q kajete kak se stigna do tova ?
http://de.youtube.com/watch?v=dI8lnlFa-h8&NR=1
mistiflip se ma4e toq ? pa i tiq pokarainego f tri dumi ebati komentara kasmetlisko ispalnenie ina4e efektno taaaaa nqkoi se6ta li za6to ?? az li4no ne >?ne za kasmeta a za6to se stigna do tova

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Апр 03, 2008 9:01 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 12, 2007 9:33 pm
Мнения: 859
Местоположение: over Shumen
Име: Бончо Жечев
така хубаво го изръчка в неправилния момент ,че чак го изнегативи!

цялата тая работа ,нямам думи,да се мъчиш да правиш уинг оувъри преди кацане ,при условие че изобщо не можеш......... :roll:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: cx
МнениеПубликувано на: Чет Апр 03, 2008 9:18 am 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
abe Bon4o da li pak ne preregira na kolapsa ne razbiram na koq strana se varti na kade se zavartiq ??? q pogledni pak moje i da barkam :roll: :roll: :roll: :roll:abe mai si go izra4ka na drugata :) ihaihaih

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов