Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 8:42 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 376 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 26  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 11, 2009 6:50 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 11:16 pm
Мнения: 99
Местоположение: София
Ba4o Kiro, тая снимка във форума на hardware.bg ме кефи повече ,от колкото тази тук :)))))))))))))))))))))

_________________
//In a world without walls, who needs Windows ?!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 12, 2009 7:15 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Ное 18, 2007 11:16 pm
Мнения: 139
Местоположение: София
Име: Кирил Венев
Поправка - форума е hardwareBG.com, а не Hardware.bg, разликата е голяма ;).

За снимката - що бре, толкова ли съм грозен на тази :(. На аватара в hardwareBG.com приятелката ми ме е снимала с "оптическият мерник" :lol:.

_________________
Current Wing - Element AIR :: Harness - AVA Sport Tangra Side :: Rescue - Aeros OK-38 :: Helmet - Independence Hi-Tec


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 18, 2009 7:29 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 12, 2007 9:33 pm
Мнения: 859
Местоположение: over Shumen
Име: Бончо Жечев
Изображение
http://photo-forum.net/index.php?APP_AC ... ORY_ID=42#
Течо с Фаер 2

имам от днес още доста снимки , ноще ги пусна по късно :)

п.п. скалъпих набързо още една

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 18, 2009 11:54 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 12, 2007 9:33 pm
Мнения: 859
Местоположение: over Shumen
Име: Бончо Жечев
Изображение

Данчо с Фаер :)


Последна промяна BONCHO на Пон Яну 19, 2009 11:08 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 19, 2009 2:14 am 
Offline

Регистриран на: Нед Ное 18, 2007 11:16 pm
Мнения: 139
Местоположение: София
Име: Кирил Венев
Боне, снимките са много готини (тази на Течо и "аерото" на Мадара) но Данчо с неговия Файър не успях да го видя нито тук, нито в шуменския форум. Можеш ли да оправиш линка?

_________________
Current Wing - Element AIR :: Harness - AVA Sport Tangra Side :: Rescue - Aeros OK-38 :: Helmet - Independence Hi-Tec


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 19, 2009 3:31 am 
Offline

Регистриран на: Съб Ное 29, 2008 6:42 pm
Мнения: 58
Местоположение: Атина, Гърция
десен бутон, Copy Image Location (с FireFox) и Paste-ваш в някой нов таб примерно.... ама не знам що се бъгва така и не се показва нормално :shock:

А сега като пиша "Нов Отговор" и долу в полето "Преглед на темата" снимката се вижа нормално!?!...


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 19, 2009 8:40 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 12, 2007 9:33 pm
Мнения: 859
Местоположение: over Shumen
Име: Бончо Жечев
Хм, не знам защо така се получава,
но при мен всички снимки се виждат всеки път!?!?


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 19, 2009 9:57 am 
Offline

Регистриран на: Нед Ное 18, 2007 11:16 pm
Мнения: 139
Местоположение: София
Име: Кирил Венев
С "copy image location" и пейст в нов прозорец става.
Мисълта ми беше че във форума не се виждат. Изглежда софтуера не интерпретира добре многото празни пространства в съдържанието/името на линка.
Както и да е - може проблема да е в моя браузър. Сега ще зачистя кеша да видя какво ще стане.

P.S. С какъв апарат снимаш Боне?

P.S.2. След чистене на кеша няма промяна, нито с FF нито с IE. Сега съм в офиса и отварям темата с Opera и се получава същата "гърбавина". Снимките не излизат, въпреки, че като копираш линка в отделен прозорец се отварят. Странна работа... Точно заради такива бъгова е най-добре имената на файловете да са или с цифри или само с малки букви, на латиница и без "спейсове" в заглавието. Снимката на Мадара излиза без проблем. Предполагам защото по-горе изброените условия за наименованието на файла са налице :).

_________________
Current Wing - Element AIR :: Harness - AVA Sport Tangra Side :: Rescue - Aeros OK-38 :: Helmet - Independence Hi-Tec


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 19, 2009 10:59 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 12, 2007 9:33 pm
Мнения: 859
Местоположение: over Shumen
Име: Бончо Жечев
Сега като отварям и аз не ги виждам,явно е от имената на файловете вече няма да им слагам имена

Ba4o Kiro написа:
P.S. С какъв апарат снимаш Боне?
.

Pentax Optio 750 Z
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 19, 2009 11:25 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 12, 2007 9:33 pm
Мнения: 859
Местоположение: over Shumen
Име: Бончо Жечев
Изображение

Течо с Фаер 2

Изображение

Данчо с Фаер

п.п. Я сега кажете дали се виждат снимките
извинявам се за спама


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 20, 2009 9:09 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Не, не се виждат! ... :roll:

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 20, 2009 11:52 am 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 29, 2006 1:09 pm
Мнения: 159
Местоположение: Gabrovo
Име: Евгений Гичев
Bone,

Когато веднъж си ходил на линка (copy/paste в нов IE), после след refresh си го вади от кеша. Но от действителния адрес директно не го вади. При мен стана интересно защото аз дадох "цитат" после копирах единият линк, отвори се веднъж първата снимка и след това на страницата едната се вижда, другата не. Ти като си качваш снимките на сървъра имаш линка (картинката) в кеша и затова си ги виждаш.

Може да копираш още веднъж линка със снимката до нея, така ще е сигурно че или - или...

Айде със здраве,
Евгений


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 20, 2009 9:18 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Ное 18, 2007 11:16 pm
Мнения: 139
Местоположение: София
Име: Кирил Венев
Снимките отново не излизат... Ама карай, важното е, че като копираш линка и го заредиш в нов прозорец излизат :).
За фото-то... Боне, честно казано мислех, че снимаш с по-могъща машина. Снимките са много добри за тоя клас апарат. Определеноми харесва как се справя Pentax-а но както изглежда и фотографа знае как да държи апарата ;).
Значи да не губя надежда, че с моя настоящ "сапунер" може да се науча да правя и свестни снимки :).

_________________
Current Wing - Element AIR :: Harness - AVA Sport Tangra Side :: Rescue - Aeros OK-38 :: Helmet - Independence Hi-Tec


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 20, 2009 10:20 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 12, 2007 9:33 pm
Мнения: 859
Местоположение: over Shumen
Име: Бончо Жечев
Да, както каза Евгени,ще трабва да се слага и линк под снимката за всеки случай!!!
А пък Бачо Киро, кво да ти кажа, аз и хал хабер си нямам от фотография.
:?
Сега почнах да си обработвам по малко снимките с една програмка(ACD See Pro 2.5) и съм много доволен, доста лесно се работи, отнема ми по около 20-30 сек на снимка, а разликата е доста осезаема като цветове и контраст!!!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 20, 2009 10:50 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:30 am
Мнения: 610
Бончо е много скромен в оценката си за апаратчето си Пентах, но истината е че за времето когато излезе, това моделче си беше доста яко. А напоследак "сапунерките" започнахада застигат СЛР-те поне като пихели и качество на изображението. Аз за Нова Година си купих едно Панасониче, и сам изненадан от performance-a които показва...има висока чувствителност ( ИСО 1600 ) и практически снимам без светкавица навсиакаде. Ефекта от снимките на Бормата идва от теле-обектива и от сполучливото crop-ване което е правил, е разбира се има значение и композициата и уцелването на момента...Но мисалта ми е, добрата "сапунерка" не е за пренебрегване :-) ако човек има добро око и удобен момент, може да направи прилични снимки и със сапунерка. Не забравиате че сапунерките наи-често снимат на широк обектив ( 35-37 мм) , а повечето снимки от колекциата на Бормата са зоом-вани напред, така че пускаите си и вие зоом-а на сапунерата :-))))))))))
А ниакаде четох че дигиталните апарати поради естеството на медииниа носител не можели да предават добре фокусната дълбочина, в сравнение с филмовите апарати...не знам доколко съм разбрал твърдението де.

А на Бончо бих казал, пробваи също Photoshop...не за да манипулираш image, а просто да го "enhance"-неш. Например всяка снимка от въздуха има известен елемент на "въздушна перпектива" , което се изразява във една сива пелена върху образа. Ако само отвориш снимката във Photoshop, и кликнеш "Image> Adjust> Auto Levels" ще видиш как изведнаж образа се избистря и виждаш нещa които направо не си подозирал ...:-)))))


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 376 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 26  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов