Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:10 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Трябва ли наградата да е придружена с кеш?
Да 13%  13%  [ 6 ]
Не 87%  87%  [ 40 ]
Общо гласове : 46
Автор Съобщение
 Заглавие: Награда "Окрилен" - критерии
МнениеПубликувано на: Сря Ное 25, 2009 8:39 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
В началото на годината предложих да създадем годишна награда за човек допринесъл за развитието на свободното летене.

....

Преди да пристъпим към номинации и гласуване, нека определим въз основа на какви критерии ще правим своя избор. Няма нужда да ги степенуваме, след време може да ги променяме. Създаваме традиция в крак с времето.
...
Ето и моите предложения за критерии:
- развитие знанието и отношението към летенето, човека и природата
- извършване на вдъхновяващи полети, пътешествия и постижения
...

Ако искате може критериите да са по-конкретни. Предлагам да не се ограничаваме с парапланеризъм и България въпреки, че те ще доминират при предложенията ни през първите години.

_________________
www.nest.bg


Последна промяна niki на Пон Дек 07, 2009 8:12 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 25, 2009 9:08 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 07, 2008 6:19 pm
Мнения: 62
Местоположение: Варна, Сливен
Име: Михаил Златев
Петьо Кюркчийски. :D


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 25, 2009 9:24 am 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 12:39 pm
Мнения: 206
Местоположение: Варна
Име: Адриан Атанасов
"Българин достигна финала на световното за самолетчета от хартия"
:P 8) Аз само да се похваля, не е достатъчно за награда, но те първа навлизам в областта :lol:
"The first championship in Sofia showed that Bulgarian participants have a lot of catching up if they are to succeed internationally. Adrian Atanassov from Varna won the distance event with 43m, well short of the 58.82m world record."
Може и да е за друго място постът :?

_________________
Ozone Mantra M6 - червено-черно-бяло
Ozone Zeno - синьо-бяло
Element AIR - Tandem


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 25, 2009 12:45 pm 
adit0 написа:
"Българин достигна финала на световното за самолетчета от хартия"
:P 8) Аз само да се похваля, не е достатъчно за награда, но те първа навлизам в областта :lol:
"The first championship in Sofia showed that Bulgarian participants have a lot of catching up if they are to succeed internationally. Adrian Atanassov from Varna won the distance event with 43m, well short of the 58.82m world record."
Може и да е за друго място постът :?

Да, четох някъде за твоето постижение. Нямам представа за вашия спорт, но са малко българите достигнали до световни финали през тази година. Браво!


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 25, 2009 1:40 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 12:25 am
Мнения: 99
Местоположение: Пловдив
идеята на Ники е чудесна според мен. ще е добре да се отличават хората, които зареждат летенето с положителна енергия (а това си е постижение като се има пред вид, че само по себе си летенето си е благословия)

според мен трябва да има категории освен критериите. идеята ми е на база първия човек, който ми изникна в главата като прочетох поста...Дачи. един страхотен човек, който не лети активно, но прави за летенето много повече от много от нас. с писането сив блога и форума, а дори и с енергията, усмивката и ентусиазма, които винаги бълва:)

колкото до активно летящите, мисля, че критериите трябва да са по-конкретни. иначе как ще разграничим един шампион в състезания, който помага за популяризирането от един добър инструктор например, който подарява магията на пилетата? кой допринася повече? според мен и двамата, но как ще разграничим?!

поздрави на всички,
Чаво

_________________
Чаво

дилър за България на Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 25, 2009 11:55 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Дек 11, 2008 10:59 pm
Мнения: 73
Местоположение: Бургас
Име: Петко Рачев
Подкрепям изцяло идеята на 4o4o_SAN
Ако искаме "годишната награда за човек допринесъл за развитието на
свободното летене" да бъде обективна трябва да е въз основа на
еднакви критерии, за да няма кое е по-по-най в летенето :wink:

Няколко различни категории биха внесли ред в кочината, както е при
"Оскарите", или наградите на "MTV"

Разбира се това не значи, че не може да бъде излъчван един краен
победител, който е допринесъл най-много през годината както е при
наградата за "спортист на годината"

Като пример за категории:
1.Най-добре класирал се състезател за годината
2.Най-добра снимка от въздуха
3.Най-голяма височина
4.Най-голямо прелетяно растояние
5.Човека с главно "Ч" - оказал помощ в труден момент! - да не дава Господ
6.Най- добър организатор, грижещ се за нас, стартовете на които летим .....

Не е необходимо категориите да са много или тези по-горе :wink:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Ное 27, 2009 2:29 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Нека не правим категории, че до година две всеки летящ ще си има награда и после ще дойде ред на шампионите с хартиени модели (моите уважения към тях) и така нататък.

Нека награда да бъде за един човек и всяка година той да е различен. И без друго сме малко на брой.

Чочо - разбирам че предлагаш критерия - вдъхновяване и зареждане на другите с положителна енергия.
Съгласен съм макар че моите предложения го включват:

- развитие знанието и отношението към летенето, човека и природата
- извършване на вдъхновяващи полети, пътешествия и постижения

Може би след постижения трябва да добавим и "изразни средства" или друга дума която би включила една картина, статия в блог, снимка, видео и ткн.

Пак казвам ако това което предлагам е много общо, то нека конкретизираме критериите.
После всеки ще реши за себе си.
Един ще гласува за рекорда. Друг ще гласува за статията с удавянето, трети за снимката.
След 2 години може времето да е лошо и да няма рекорд. Или пък да сме се наситили на снимки и да се изкефим на видео продукция :roll:

Може би не е добре ако наградата зависи от моментното настроение на гласуващите, но тя също е обратна връзка и за това какви са гласуващите. Аз вярвам че истината и духовните ценности са вечни.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Ное 28, 2009 8:25 am 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 12:25 am
Мнения: 99
Местоположение: Пловдив
След този пост на Ники съм вече напълно съгласен с него и смятам, че формулировката му е достатъчно ясна, за да се направи първата анкета. Предполагам резултатите от нея ще дадат конкретни теми за размисъл върху доизглаждането на критериите за догодина.

Остава само да се пусне анкета с номинации и да се гласува, което води до следващия логичен въпрос: кой ще поеме задачата да се изберат хората, които да бъдат номинирани?

Поздрави и меки кацания,
Чаво

_________________
Чаво

дилър за България на Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Ное 28, 2009 12:26 pm 
Трябва да се определи и номинация за пилот изговорил най-много глупости по стартовете - очаквам там борбата да е жестока! :lol:


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 29, 2009 1:39 am 
Offline

Регистриран на: Сря Юни 15, 2005 2:45 pm
Мнения: 535
Местоположение: Ямбол/Бургас
Име: Александър Рунев
И така в лаф моабет по темата се минаха няколко дни...

Затова мисля че е време и давам моето предложение за двама парапланеристи достойни (според мене ) за номиниране:

Ясен Савов - за чудесното му представяне и издигане името на България в световните среди на парапланеризма.

Петьо Кюркчийски - за това пътуване с което според мен си заслужава титлата SKYNOMAD, дано всичко по нататъка е нормално и да се прибере жив и здрав в България.


Предлагам още 5-6 дни да се приемат предложения за конкретни лица, после да се пусне една анкета за да се отсеят до към трима-четирима души и след примерно 15 дена да се пусне същинската анкета за тях. Ще се гласува до нова година и който е с най много гласове да взима титлата.

ААААА и най важното... после да почерпи :D :D :D

_________________
Александър Рунев
GIN Carrera+

Човек няма крила и по отношение на теглото му
към теглото на мускулите му е 72 пъти по слаб от птица...
Но аз мисля, че ще лети,
но не заради силата на мускулите му,
а заради силата на своя ум...
Н.Е. Жуковский


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 29, 2009 9:27 am 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 09, 2006 12:44 pm
Мнения: 220
Местоположение: Дупница
Blagodarq na vsi4ki koito me spomenavat :lol:
Moeto predlojenie sa Yasen i Veso (Mena).....Neveroqtni piloti, poznati na cqlata svetowna paraplaneristka ob6tnost.......A Veso v ispaniq e idol na mnogo ot mladite acro pioti.....Javi(Haby) mi kaza 4e toi go e vdahnovil za Infiniti v Organya mg........

_________________
Колкото повече летя, толкова повече осъзнавам, колко повече трябва да летя, за да продължавам да летя !!!

Петьо Кюркчийски
Gin Gliders "Zoom" / Gin ''Gingo ll"
http://facebook.com/theskyhiker
Skype: sky-hiker


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 29, 2009 7:03 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Авг 30, 2004 11:48 pm
Мнения: 301
Местоположение: haskovo
Тая с критериите , ша се разводни . Давай направо както го е писал
ники най-горе .
Направо да мятаме номинациите
от мене :
Мена , Ясен и една колективна за парарокерите и наземния им екип -
заради Ком-Емине

_________________
недей да летиш по-бързо от твоя ангел пазител (бяло-син Aspen)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 29, 2009 7:05 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Авг 30, 2004 11:48 pm
Мнения: 301
Местоположение: haskovo
ЕЕЕййй , забравих целното кацане - още една колективна

_________________
недей да летиш по-бързо от твоя ангел пазител (бяло-син Aspen)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 30, 2009 9:07 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Ако няма още предложения за критериите, то ще отворя нова тема за номинациите.
Мисля че няма нужда да ограничаваме техния брой, но предлагам едно гласуване да определи трите най-добри от тях и след това окончателно гласуване да определи победителят.
При номинациите и първото гласуване ще има доста екзотични предложения, докато второто гласуване ще съсредоточи избора върху най-добрите.
Какво мислите?

Още предлагам всеки който предлага някой за номинация да се опита по-убедително да опише мотива си.

Сега е момента и да кажа за наградата.
Тя ще е сума от 400 лева получена от продажбата на сбруята на Петко т.е. считайте го за един инициатор на ОКРИЛЕН.
Аз ще осигуря статуетка направена от майстор дърворезбар.

Догодина се надявам да събереме фонд или да има и частни дарители, защото освен че е по-леко цялото това начинание е с колективен дух.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 30, 2009 12:36 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
в такива области които са още в начален етап на развитие, малко хора се занимават с тях, малко хора се интересуват от тях и най-вече няма много пари в тях е безсмислено да се изхвърляме с много награди и помпозни церемонии!!!

за парапланеризма аз лично мога да направя аналогия с ветроходството - там има една единствена годишна награда която се казва "Кор Кароли" (златния глобус) и се дава за "най-значимо ветроходно постижение през годината". за наградата се подава комплект от документи в офиса на наградата Кор Кароли, документите се разглеждат в рамките на 10 дни, определя се победителя и след още 10 дни се прави церемонията по награждаването на която се събира цялото българско ветроходно общество.

такъв тип награда и начин на награждаване са много подходящи и за нас защото през активния сезон всеки е някъде по състезания или просто летене за кеф, много хора са заети с работата си или с друго и въпреки че има състезания от типа на Национален Шампионат пак няма едно събитие на което да се съберат всички. ако се направи подобна награда за парапланеризма то тя (церемонията и купона около награждаването) ще стане това едно събитие на което всички активни пилоти да могат да се видят и да се напият :wink:

така че моите предложения са следните:

1. да има една единствена годишна награда
2. името "Окрилен" е добро, но мисля че може да се измисли още по-добро
3. наградата да е за цялостно парапланеристко постижение през годината (без да се уточнява какво)
4. първата такава награда може да е за най-значимото постижение през всичките години до момента просто защото предишните години не е имало такава награда
5. наградата да се връчва в Съботата която предхожда Бъдни Вечер (за тази година това е 19-ти Декември)
6. печелившия да се определя от комисия избрана за целта, като може всяка следваща година единия член на комисията да е печелившия от предната година


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов