Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 8:20 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Искате ли форума да има анонимни потребители?
Да 13%  13%  [ 6 ]
Не 87%  87%  [ 39 ]
Общо гласове : 45
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Предложение за форума
МнениеПубликувано на: Пон Юли 11, 2011 8:42 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 08, 2010 3:16 pm
Мнения: 277
Местоположение: София
Име: Боян Евстатиев
Абе, а какво правим, ако аз например взема та си сменя името на Змей Горянин? Или на Хаос? Няма закони в бг, които да ми го забранят, да?
Тогава предишното ми име може да ми стане никнейм (прякор на български, нека не забравяме значенията на думите, моля), а прякорът може ми е име...
Иии?
Нали аз съм си аз бе, не съм 4 букви, ми уж личност се водя, и дали наричате тази личност говедо, хаос или боян или хасан...какво променя това???
И ако някой има мъничко уважение към човека, с когото "комуникира", то той ще го нарича така, както на въпросния човек му е приятно. Дали лично име, дали галено, дали прякор...

Малко лирично отклонение: Супермен срам ли го е било от истинското му име? И не ми тикайте тезата, че това било само филм, моля :lol:

- Лейди Гага - Стефани Джоан Анджелина Джерманота
- Мерилин Монро - Норма-Джийн Мортенсън
- Еминем - Маршъл Брус Мадърс

- Васил Левски - дякон Игнатий

...не е нужно да продължавам да изброявам прякори, нали? Аз предлагам ако ще правим във форума всички с истински имена, то:
1. при регистрация - всеки да си прати сканирана личната карта
2. за в бъдеще да казваме дякон Игнатий, а не Васил Левски
3. какво ще кажете за 1 и 2 :P

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -3 
 
 Заглавие: Re: Предложение за форума
МнениеПубликувано на: Пон Юли 11, 2011 8:57 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 1:27 pm
Мнения: 221
Местоположение: София / Пловдив
Име: Кирил Недев
Хаос, тя идеята не е толкова да се събира достоверна информация за хората а просто да се знае по баирите кой зад кой ник се крие или нещо от сорта ;) пък относно това, че може да напишеш каквото си искаш.... можеш ама идеята е, че тук все пак не е teenproblem.net дето е пълно с 12-16 годишни а предимно със зрели хора

_________________
Лети с: Нисан примера :)


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Предложение за форума
МнениеПубликувано на: Пон Юли 11, 2011 9:05 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 1:27 pm
Мнения: 221
Местоположение: София / Пловдив
Име: Кирил Недев
п.с. г-н Йотов, не трябваше да пускате този линк със SecondLife :) Регистрирах се и докопах няква администраторка дето сега само ходи след мен и ме зарибява да си вкарвам пари в сметката там и да си купувам някви имоти :)

_________________
Лети с: Нисан примера :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Предложение за форума
МнениеПубликувано на: Пон Юли 11, 2011 9:33 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Фев 28, 2011 9:39 am
Мнения: 333
Местоположение: Казанлък
Име: Николай Стоянов
Xaoc написа:
Абе, а какво правим, ако аз например взема та си сменя името на Змей Горянин? Или на Хаос? Няма закони в бг, които да ми го забранят, да?
Тогава предишното ми име може да ми стане никнейм (прякор на български, нека не забравяме значенията на думите, моля), а прякорът може ми е име...
Иии?
Нали аз съм си аз бе, не съм 4 букви, ми уж личност се водя, и дали наричате тази личност говедо, хаос или боян или хасан...какво променя това???
И ако някой има мъничко уважение към човека, с когото "комуникира", то той ще го нарича така, както на въпросния човек му е приятно. Дали лично име, дали галено, дали прякор...

Малко лирично отклонение: Супермен срам ли го е било от истинското му име? И не ми тикайте тезата, че това било само филм, моля :lol:

- Лейди Гага - Стефани Джоан Анджелина Джерманота
- Мерилин Монро - Норма-Джийн Мортенсън
- Еминем - Маршъл Брус Мадърс

- Васил Левски - дякон Игнатий

...не е нужно да продължавам да изброявам прякори, нали? Аз предлагам ако ще правим във форума всички с истински имена, то:
1. при регистрация - всеки да си прати сканирана личната карта
2. за в бъдеще да казваме дякон Игнатий, а не Васил Левски
3. какво ще кажете за 1 и 2 :P


Самия факт,че си сменяш името говори достатъчно! Смени го два пъти и ме отпиши като човек,който ще ти слуша думата. Аз съм един-голяма работа, но вярвам променливостта говори за относителност, а относителността в този свят и без това си е доста, та се опитваме да намерим някаква уж отправна точка,която да ни ориентира-било то полюс на планетата, триангулачна точка или ДНК.
Аз нямам против анонимниците, имам против анонимниците,които пишат кратки коментари ,чийто цяло съдържание гласи:" ми туй е тъпо!" , "ко от туй?!" ,"мерене на пишки", "когато ям глейпфрут с лъжичка си пръскам в окото" и т.н. Това първо е излишно, непомагащо на никой и по никакъв начин не го намирам за градивно. Искам форума да е чист от такива шлаки.Искам постове от този род да бъдат сведени до минимум,като смятам,че това би се постигнало,когато в подписа седи поне някакво име.

_________________
http://yahoooooskydance.com
https://www.youtube.com/channel/UCSGoiR72lOMLSLOYCar6oUw

Acro: U-Turn Thriller X3
XC/Hike&Fly: Ozone LM5
XC: Ozone M6
Tandem: Ozone Magnum 2


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -3 
 
 Заглавие: Re: Предложение за форума
МнениеПубликувано на: Пон Юли 11, 2011 10:37 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Яну 11, 2010 8:54 pm
Мнения: 61
Местоположение: Варна
Име: Пламен Атанасов
Самия факт че чета тази тема, показва колко ми е скучно в момента.

А в отговор на горния пост: значи първо премахваме кратките мнения, после нестойностните мнения, после махаме обидните мнения, после разкарваме и мненията които не отговарят на нашето мнение, после работим по намаляне на дългите мнения щото нямаме време да ги четем.... ееее.... тя такава цензура Хитлер беше наложил с горене на книги миналия век. Пък и кой си ти да кажеш чие мнение е стойностно. Мен може да ме радва да чета за патилата на някой който си пръска в окото докато яде грейпфрут с лъжичка (това доста ме разсмя)

Това е форум където хората изразяват мнения, а не новинарска рубрика.


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -2 
 
 Заглавие: Re: Предложение за форума
МнениеПубликувано на: Вто Юли 12, 2011 5:56 am 
Offline

Регистриран на: Пон Фев 28, 2011 9:39 am
Мнения: 333
Местоположение: Казанлък
Име: Николай Стоянов
Толкова ли е трудно да се проумее това,което искам, без да се иронизира и без да се започват хиперболизации? Сега трябва ли на всеки по отделно да обяснявам :
Цитат:
после махаме обидните мнения, после разкарваме и мненията които не отговарят на нашето мнение, после работим по намаляне на дългите мнения щото нямаме време да ги четем....
-Някъде да съм писал нещо такова? Мисля,че ясно съм написал какво точно искам за този форум.Нито повече,нито по-малко! Сложно ли е?
Кой съм аз-както казах- името ми е Николай Стоянов, но съм никой, само че вече съм чул достатъчно отрицателни мнения, за този форум, от хора, които започват да го четат с намерението да започнат да летят, че почвам да се срамувам. Вие искате ли да се червите ,слагайки ви под знаменателя на Парапланеристи ,без значение дали пишете в този форум, защото за хората, сегха започващи да се интересуват разлика няма.
Дайте да се стегнем малко! Хубаво- пишат ти се глупости-пиши,но в темата,която е създадена за такива. Някой те дразни-ми хубаво -не се съгласявай с него, тегли му и една майна,ама поне нека се знае кой на кого, защото номера от детската градина да те ударят в гръб и после никой да не признава не е мъжка постъпка.

Това са моите виждания.

_________________
http://yahoooooskydance.com
https://www.youtube.com/channel/UCSGoiR72lOMLSLOYCar6oUw

Acro: U-Turn Thriller X3
XC/Hike&Fly: Ozone LM5
XC: Ozone M6
Tandem: Ozone Magnum 2


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Предложение за форума
МнениеПубликувано на: Вто Юли 12, 2011 6:11 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Hacko написа:
И това го има, да ... но е въпрос на избор: http://secondlife.com/ или http://www.paraglidingforum.com/


Защо paragliding forum се счита за пример за подражание, когато там също има анонимни потребители?
Не вярвам да е заради големия модераторски екип, защото не срещам много случаи на цензура.
Може би защото е премината някаква критична маса и културното общуване е надделяло над простотиите.
Или пък защото хората се срамуват да се изложат в световен мащаб и внимават какво пишат.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Предложение за форума
МнениеПубликувано на: Вто Юли 12, 2011 9:47 am 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
niki написа:
Hacko написа:
И това го има, да ... но е въпрос на избор: http://secondlife.com/ или http://www.paraglidingforum.com/


Защо paragliding forum се счита за пример за подражание, когато там също има анонимни потребители?
Не вярвам да е заради големия модераторски екип, защото не срещам много случаи на цензура.
Може би защото е премината някаква критична маса и културното общуване е надделяло над простотиите.
Или пък защото хората се срамуват да се изложат в световен мащаб и внимават какво пишат.


Да, и там има анонимни, но съотношението (при активните потребители) между анонимни и неанонимни е вероятно 5% към 95%, за разлика от тук, където по моя преценка е около 60% към 40%. Освен това, в paraglidingforum общуват хора от целия свят, така че там дори и да си пишеш името, в повечето случаи пак си анонимен, просто защото никой не те познава (аз там и трите имена да си напиша, все тая :wink: ) ... Така че в PGforum анонимността (макар и малка), все пак е обяснима и оправдана. Тук не е такъв случая. В този форум практически всички се познаваме и анонимността може да има само една мотивация - създаване на клюки и сеене на интриги ...

И още нещо, във връзка с постинга на Боян. Целта на името или ника е да идентифицира автора. В тоя смисъл няма никакво значение дали Левски ще го наречем Васил Левски, Дякон Игнатий или Васил Иванов Кунчев, стига всички да знаят за кого става дума. Никой не настоява да си сменяш ника от Xaoc на Боян Евстатиев, стига всички тук да знаят, че си ти. Другото е интригантство.

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Предложение за форума
МнениеПубликувано на: Вто Юли 12, 2011 10:03 am 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 1:27 pm
Мнения: 221
Местоположение: София / Пловдив
Име: Кирил Недев
В Моделистика (форум за фенове на RC коли/самолети/лодки) го имат въведено това правило за което говорите. Там задължително изискване е в подписа да имаш 2 имена + възраст и от къде си (мисля че тези бяха) и никой не се е оплакал до сега, като не си ги напишеш ти правят любезно подканване да ги напишеш. Друг е въпроса, че там дори и 13 годишните се държат като зрели мъже ( аз това още не мога да си го обясня леко странно ми е )

_________________
Лети с: Нисан примера :)


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов