Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 1:53 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Да премахнем АНОНИМНОСТТА във Форума!
МнениеПубликувано на: Чет Дек 15, 2011 2:18 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 10:44 am
Мнения: 457
Местоположение: София, etc.
Здравейте всички,


Сканирам тоя раздел ("Парапланеризъм") във форума от време на време за новини от България, но, честно казано, не ми се участва активно в него поради някои проблеми със същия форум, които според мен вредят на комуникацията помежду ни и лично мен доста ме дразнят. В това първо от две предложения бих искал да очертая проблема с анонимността и да предложа как да подобрим нещата.

Става въпрос за това че повечето форумисти не си пишат имената, а прякори. Тая практика ми се струва прилягаща например на деца играещи онлайн игри с други деца по света, или нещо подобно, където кибер субектите не влизат във физически контакт един с друг и съответно имената нямат значение. В нашия форум обаче кибер субектите влизат във физически контакт един с друг - летим заедно. Съответно, най-нормалното нещо ми се струва (имената на) кибер субектите да съвпадат с (имената на) пилотите, за да можем първо - да се разпознаваме безпроблемно; и второ - да се запознаваме по-лесно с нови пилоти от цяла България.

В момента дори пилотите от Спортната Комисия - хората които ни представляват демократично - не си пишат истинските имена. Ако не съм запален форумист, как аз, като пилот, мога да разбера че зад кибер субекта "DVD" например стои председателят на Спортната Комисия - пилотът Даниел Димов? Или че зад кибер субекта "Georgi" стои пилотът Георги Йорданов, също член на Спортната Комисия? Почти всички не си пишете имената! Кому е нужно това? Признавам че аз лично го приемам като неуважително, определено безсмислено, дори (с извинение за откровенността) бих казал глупаво.

Не ми се пише в такъв форум на анонимници, където не знам с кого общувам.

Разбирам че редовно пишещите се разпознавате лесно с останалите редовно пишещи, но не сте ли съгласни че тая анонимност носи повече минуси отколкото плюсове на малкото ни Общество? Всъщност аз не виждам дори и един плюс. Защо всички да не си пишем имената и да се разпознаваме като хора и пилоти, а не да си играем кой ще си измисли по-интересен аватар и прякор? Кому е нужна тая криеница?

Та това искам да предложа - правило във Форума - който иска да пише тук, да бъде свободен да си изявява въображението и находчивостта с каквито си иска прякори и аватари, но ДА ПОКАЗВА ИСТИНСКОТО СИ ИМЕ някъде, примерно под прякора с малки букви.

Това е предложението ми. Моля, споделете какво мислите по него.

Благодаря. С пожелания за хубава зима, от Непал,


Ясен


п.п. И един бонус: Вече не анонимни, хейтърите ще хейтват по-малко, защото всички ще виждат кои живи хора (и може би дори пилоти) стоят зад прякорите зад които те хейтват.

п.п. 2 На анонимници не отговарям. Get real.


Последна промяна Ясен Савов на Чет Дек 15, 2011 2:40 pm, променена общо 3 пъти

Върнете се в началото
  Профил    +11 / -0 
 
 Заглавие: Re: Предложение за подобряване на форума (1 от 2): АНОНИМНОС
МнениеПубликувано на: Чет Дек 15, 2011 2:20 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 1:27 pm
Мнения: 221
Местоположение: София / Пловдив
Име: Кирил Недев
Ми аз съм го написал в Подписа ама под прякора как мога да го добавя? :)

_________________
Лети с: Нисан примера :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Предложение за подобряване на форума (1 от 2): АНОНИМНОС
МнениеПубликувано на: Чет Дек 15, 2011 2:23 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
6+

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Предложение за подобряване на форума (1 от 2): АНОНИМНОС
МнениеПубликувано на: Чет Дек 15, 2011 2:28 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 1:27 pm
Мнения: 221
Местоположение: София / Пловдив
Име: Кирил Недев
Аз и още едно предложение имам за подобряване на атмосферата във форума (Първото нещо което ми направи много силно негативно впечатление като почнах да влизам тук преди време), ама ако го изкажа ще бъда злобно оплют ;) тъй че ще се въздържам за сега

_________________
Лети с: Нисан примера :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Да премахнем АНОНИМНОСТТА във Форума!
МнениеПубликувано на: Чет Дек 15, 2011 3:31 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Този форум май няма поле "Име".... така че аз си сложих името в поле "местоположение" :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Предложение за подобряване на форума (1 от 2): АНОНИМНОС
МнениеПубликувано на: Чет Дек 15, 2011 3:33 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Ное 03, 2005 9:03 am
Мнения: 170
Местоположение: София
Име: Пламен Делчев
Предварително се извинявам за грозното вмешателство, което ще направя, но някак си в съзнанието ми изплува един стар, но струва ми се имащ отношение по темата виц:
Вождът на славно индианско племе съзира обидената физиономия на своя внук и с подобаващата загриженост типична на неговото положение го запитва "Защо се срамуваш от името си, Кучи Гъз?"

И преди да завалят остроумни коментари ще кажа, че просто се шегувам и повдигам настроението, на тази сериозна тема.

Иначе красотата и грозотата на виртуалното общуване се крие в това по-лесно и свободно да си избираш какъв да си, а във форумите има по-голямо значени какво се пише отколкото кой точно го пише, освен ако не е всепризнат авторитет, да речем, и думата му (разбирай името му) тежи повече. В тази връзка наистина е добре хората, които правят важни изявления и са членове, председатели или авторитетни пилоти с очевиден принос към свободното летене, да си пишат имената, а за всички други по собствено усмотрение и достойнство.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Да премахнем АНОНИМНОСТТА във Форума!
МнениеПубликувано на: Чет Дек 15, 2011 3:37 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
но така или иначе анонимността е един от чаровете на Интернет и според мен всеки може да си я ползва ако му е кеф - въпрос на избор е.

от другата страна - хората които не харесват анонимността могат да си изберат дали да комуникират с анонимни или да ги игнорират


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Да премахнем АНОНИМНОСТТА във Форума!
МнениеПубликувано на: Чет Дек 15, 2011 4:00 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Фев 28, 2011 9:39 am
Мнения: 333
Местоположение: Казанлък
Име: Николай Стоянов
viewtopic.php?f=10&t=5232 -

Да видим дали ще трябва всеки един посещаващ форума да пусне по една такава тема, за да се промени нещо...

_________________
http://yahoooooskydance.com
https://www.youtube.com/channel/UCSGoiR72lOMLSLOYCar6oUw

Acro: U-Turn Thriller X3
XC/Hike&Fly: Ozone LM5
XC: Ozone M6
Tandem: Ozone Magnum 2


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Да премахнем АНОНИМНОСТТА във Форума!
МнениеПубликувано на: Чет Дек 15, 2011 7:16 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 10:44 am
Мнения: 457
Местоположение: София, etc.
YaHooooO написа:
viewtopic.php?f=10&t=5232 -

Да видим дали ще трябва всеки един посещаващ форума да пусне по една такава тема, за да се промени нещо...


Аа! Значи е имало вече такава анкета! И резултатите са кетегорични - Форумът казва "Не" на анонимщината. Йотов, моля те, изпълни демократичното ни желание. Трябва му малко модерация на тоя форум - грозна е картинката прекалено често, трябва да се съгласиш. Поне анонимщването забрани, виждаш резултатите от анкетата.

Аре, надявам се да се видим след 10-ина дена в Етиопия, менчо:) С тандема ли си?

Поздрави от Похара,

Ясен


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Да премахнем АНОНИМНОСТТА във Форума!
МнениеПубликувано на: Чет Дек 15, 2011 7:34 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
повечето хора казват "НЕ" на анонимността, но никой не казва как може това да се направи...

според мен най-жизнеспособните начини са:

1. използване на електронен подпис при регистрацията

2. използване на определен брой хора (удостоверители), които да проверяват самоличността на регистриралите се

може да се почне с удостоверителите, а после да се премине на електронния вариант когато подписите станат по-популярни...


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Да премахнем АНОНИМНОСТТА във Форума!
МнениеПубликувано на: Чет Дек 15, 2011 7:38 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 10:44 am
Мнения: 457
Местоположение: София, etc.
Абе и без удостоверения става - просто да си пишат хората имената.


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Да премахнем АНОНИМНОСТТА във Форума!
МнениеПубликувано на: Чет Дек 15, 2011 7:42 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 5:41 pm
Мнения: 163
Местоположение: varna
Даже си мисля, че ще е добре да се направи и следната база данни за летящите:
- Име /снимка/
-Местоживеене
-лети от ..... год.
-Летателни часове на год.
-клас-крило
... или каквото решат админа.

Това ще е добре, защото когато се пусне поредната самоубийствена обява за продажба, да се знае от кого е и визуално. а и още нещо - като се чете мнение ще има възможност да се прецени до колко може да се доверим на "съветите" на пилота полетял миналата година...
Ще се види колко летящи има по региони както и колко са общо на брой.

_________________
Георги Тодоров - Жоро
NOVA FACTOR 2 - EN C


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Да премахнем АНОНИМНОСТТА във Форума!
МнениеПубликувано на: Чет Дек 15, 2011 7:45 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
Ясен Савов написа:
Абе и без удостоверения става - просто да си пишат хората имената.

Може ама каква е гаранцията че името е истинското. Всеки може да си пише всякакво име .

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Да премахнем АНОНИМНОСТТА във Форума!
МнениеПубликувано на: Чет Дек 15, 2011 7:51 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
По- важно е според мен да се направи регистър на летящите в БГ в който да пише кой с каква екипировка лети и сериния номер. Понеже тая година зачестиха кражбите на екипировка да се знае кой на какво е собственик. И който купува нещо да може да провери дали се издирва а не в последствие да му бъде отнето без да има вина.

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -1 
 
 Заглавие: Re: Да премахнем АНОНИМНОСТТА във Форума!
МнениеПубликувано на: Чет Дек 15, 2011 7:53 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 1:27 pm
Мнения: 221
Местоположение: София / Пловдив
Име: Кирил Недев
joro_prodanov аз бих добавил и да се впише какво е отношението на съответния човек към парапланеризма. Дали му е хоби, дали е инструктор, дали е представител на някоя марка... Щото и това е важно като преценяваш мненията. Дали човека насреща не е материално заинтересован от теб, щото това може сериозно да повлияе на мнението му.

Пример: Задаваш въпрос във форума 'какво крило да си купя' ...
теб в крайна сметка не те интересуват отговорите на хората дето продават някоя марка и ще ти я хвалят само нея, а те интересуват безпристрастни мнения на хора, които само са летяли на съответните крила :)

_________________
Лети с: Нисан примера :)


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -1 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов