Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:26 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Да се адаптират ли правилата на свтовният форум - paraglidingforum.com ?
Анкетата свършва на Пон Сеп 10, 2012 3:03 am
ДА 86%  86%  [ 127 ]
НЕ 14%  14%  [ 20 ]
Общо гласове : 147
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Да се адаптират ли правилата на свтовният форум?
МнениеПубликувано на: Чет Мар 15, 2012 3:04 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 6:56 pm
Мнения: 404
Име: Димитър Миладинов
"За мене Форума си е собственост на SkyNomad и и каквото и мнение да се даде..."
Това не е само за теб, а е принципното фактическо положение. Скайномад са създали и поддържат този ТЕХЕН форум със собствени средства и време. Всеки от нас е на гости и е добре да се съобразява с това. При това домакините са достатъчно демократични, за да решават въпросите с гласуване, а не еднолично. Както и да не трият изблиците на душевен ексхибиционизъм...


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Да се адаптират ли правилата на свтовният форум?
МнениеПубликувано на: Чет Мар 15, 2012 6:20 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
Преди да се пусне темата за Световното всичко си вървеше по "мед и масло". Смятам, че ако не се обсъжда вече въпросната тема, няма да има смисъл да се адаптираме. Българската народопсихология е различна от тази на другите небалкански страни и мисля, че техните правила няма да прилегнат добре на българския форум. Лично мое мнение. Още не съм гласувал. А и понеже не съм от клуб Скайномад, не желая да се взема предвид моето мнение.

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Да се адаптират ли правилата на свтовният форум?
МнениеПубликувано на: Чет Мар 15, 2012 6:32 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Клубната принадлежност няма ама НИЩО ОБЩО с форума, така както и половата, расовата и политическата. Всеки който има желание да е модератор може да бъде включен към екипа и да промени нещо в модерацията ако не му харесва! Всичко останало което се говори са пълни глупости!!!

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Да се адаптират ли правилата на свтовният форум?
МнениеПубликувано на: Чет Мар 15, 2012 7:30 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
MitaxaBG написа:
За мене Форума си е собственост на SkyNomad и и каквото и мнение да се даде, това което те си искат и са си решили да направят предварително, ще си го направят. Затова не смятам, че мнението ми ще промени каквото и да е. Те успяха да си вкарат Клуба в Редактираната Кандидатура за Световно и сега са Организатори с Шамбала, пред Клуб Дедал (на последно място в списъка на Даниел). Дедал естествено няма да участва в това и да носи чужди отговорност, пратили сме писмо на ФАИ. Договор е подписан от Даниелчо и Иринка, ама е забравен да бъде даден на нас поне да го прочете, камо ли да го обсъдим. Защо ли има нужда. После Даниелчо го хванаха, че е фалшифицирал доста неща документално и е харчил неправомерно пари на Федерацията, и сега има решние да връща парите. Освен това УС се разпусна заради нередностите предизвикани от Даниел и Ирина. И те си мислят че като са се сложили на върха в Сайта на ФАИ могат да организират каквото и да е. Страхувам се, че няма да могат.

Модерирането на този Форум ми изгледжда доста насочено срещу някого. Ето защо си мисля, че мнението ми винаги може да се модерира във вид удобен за Логаритмуване (извинете, за СкайНомад).


Ей тука демократичното начало в мен подаде. Запалих мерцедеса и отидох у админа на форума. Опрях верния Макаров в слепоочието му и тихо промълвих "Деактивиряй го тоя, че ..."
Студена пот обля челото на администратора, но като чу щракването на предпазителя седна пред компютъра и се захвана за работа. По едно време демократично му се разтрепераха ръцете, но звука от вкарването на куршум в цефта го активира и той деактивира въпросния потребител.

Форума е създаден от Скайномад, но е кръгла нула без потребители. Демокрацията и прозрачността е изключително важна за техния комфорт, но също така важни са подредеността и чистотата.

Изтощаващо е да правиш непрекъснато забележка на някой да не спами темите с интриги.

А по въпроса за обвинението че клуб Скайномад се вмъкнал в организацията на Световнния Шампионат ще кажа че аз лично ще участвам, но като неутрално лице - ще бъда обучаван за стюард от ФАИ. Никой друг от нашия клуб няма да участва в организацията на това събитие, пък камо ли да имаме финансов дял.
За сметка на това Митко бе компенсиран щедро от Хаваж за приноса си към състезанието.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Да се адаптират ли правилата на свтовният форум?
МнениеПубликувано на: Чет Мар 15, 2012 9:40 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 1:27 pm
Мнения: 221
Местоположение: София / Пловдив
Име: Кирил Недев
С малко закъснение публикувам правилата.
Това е един първоначален бърз превод, впоследствие ще го пооправя.
Приемат се критики и коментари по превода


Имена
В форума се пише само при въведено истинско име. Имате право само на едно потребителско име,
като потребителското име може да е каквото си пожелаете, стига истинското ви име да е въведено в полето
По този начин всеки ще стои с името си зад думите си и малко или много ще носи отговорността за писанията си.
Това изключително много подобрява качеството на дискусията. В крайна сметка парапланеристите сме малка група
хора и рано или късно се засичаме в небето.

Профил
В профила трябва да включите поне града в който живеете. Това помага когато задавате/отговаряте на въпроси,
които са малко или много зависими от местоживеенето ви. Също ви улеснява когато купувате, продавате оборудване


Какво да публикуваме

По темата

Кратко и ясно: Всичко което парапланеристите могат да намерят за интересно.

Извън темата (OffTopic)
Различни теми за политика, престъпления, Вицовие несвързани с летенето, забавни картинки или клипчета.
Ако сте го видяли по новините то най вероятно е "OffTopic"

Използване на търсачката
Проверявайте с търсачката дали темата която искате да пуснете не е вече обсъждана, тъй като повечето
често срещани въпроси/теми са вече обсъдени на дълго и на широко в форума. Ако пускате видео, новина
за събитие и т.н. Проверете дали вече някой не ви е изпреварил. Ако намерите подходяща тема просто
оставете коментар в нея вместо да публикувате нова тема

Заглавия на темите
Не използвайте различни прийоми за да накарате заглавието ви да Изпъкне .Например като използвате ГЛАВНИ БУКВИ,
Удивителни знаци или думи с които се опитвате да обясните колко интересна е темата ви, като 'Вижте',
'Интересно!', 'Важно' и т.н. В заглавието гледайте максимално ясно да опишете проблема си, избягвайте
заглавия от рода на "Моля помогнете", "Имам един въпрос" и т.н. От заглавието на темата трябва да е ясно
за какво става дума в самата тема. Например "Как да спра крилото да не ме изпреварва при излитане" е
много по-добро заглавие от "Какво правя грешно" или "Помощ за излитане"

Раздели
Разгледайте разделите които има форума и публикувайте темата си в правилният раздел. Например тема за новото
крило на дадена марка трябва да е в раздел "Екипировка", ако продавате старото си крило, темата трябва да е в
"ParaShop" И т.н.

Усмивки/Емотикони
Използвайте умерено и разумно емотиконите. Една или две са напълно достатъчни да предадат 'чувствата' ви.
15-20 емотиконки подред просто ще направят поста ви по-труден за четене.

Брой постове
Не публикувайте множество нови постове в една и съща тема един след друг. За целта просто може да промените
последният си пост.

Бъдете човечни!
Бъдете човечни, не публикувайте думи, които не бихте казали в разговор наживо

Авторски права
Уважавайте авторското право и интелектуалната собственост. Можете да цитирате някой параграф и да посочите източника,
но не трябва да копирате цели статии.

Обиди и ругаене
Когато не сте съгласни с някого просто отговорете на поста му, без да го обиждате.
Например: "Това е идиотско изказване! 1 + 1 е 2, не 3!" може да се съкрати до: "1 + 1 е 2, не 3"

Подпис
Подписването на постовете се прави през настройките на профила ви. Избягвайте да слагате URL Линкове, skype, e-mail и т.н. в подписа си.
Ако някой се интересува от тази информация винаги може да разгледа профила ви.

Коментари за неправилно публикувани теми
Не публикувайте коментари да спорите за теми които смятате че не са подходящи за сайта. Ако мислите, че нещо е СПАМ или OffTopic,
изпратете лично съобщение (ЛС) на някой Модератор, който ще се погрижи за проблема. Ако не харесвате нещо, също не коментирайте,
че сте уведомили модератор.

Не спорете за Отрицателна карма
Избягвайте да спорите за това, че са ви оставили отрицателна карма. Никога не води до нищо добро, а и е скучно за четене

Коментари на СПАМ
Не коментирайте постове, които са очевиден спам. Изпратете ЛС до някой модератор, който ще се погрижи за това.

_________________
Лети с: Нисан примера :)


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Да се адаптират ли правилата на свтовният форум?
МнениеПубликувано на: Чет Мар 15, 2012 10:36 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Идеално!!! Много отдавна трябваше да се въведат тези правила и тогава много от цирковете в този форум щяха да бъдат избегнати!

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Да се адаптират ли правилата на свтовният форум?
МнениеПубликувано на: Пет Мар 16, 2012 12:03 am 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
Звучат по-скоро като препоръки а не правила.Не са нищо особено и едва ли ще променят обстановката. Сегашните правила са си напълно достатъчни ако има кой да ги спазва.

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -1 
 
 Заглавие: Re: Да се адаптират ли правилата на свтовният форум?
МнениеПубликувано на: Пет Мар 16, 2012 8:44 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 24, 2011 12:56 am
Мнения: 91
Тъй като нашия менталитет просто е скандалджийски и да не се спазват някакви правила, се съмнявам, че подобни препоръки ще бъдат реално спазвани. Да кажем за авторското право. Но нека демократично да решим.

_________________
Владислав Борисов
Ozone Alpina 4

"Колкото по-високо летим, толкова по-малки изглеждаме в очите на тези, които не могат да летят."
Ф. Ницше.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Да се адаптират ли правилата на свтовният форум?
МнениеПубликувано на: Пет Мар 16, 2012 10:10 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 1:27 pm
Мнения: 221
Местоположение: София / Пловдив
Име: Кирил Недев
Не знам какво да ви кажа....
Един колега по-горе го каза в крайна сметка форума е частна собственост на скайномад, т.е. никъде не е казано че трябва да има демокрация, те могат да си избират какво да правят.
Един друг приятел на времето казваше: "В чужд манастир със свой устав не се ходи"
За момента хората тук не са много, повечето са интелигентни хора и дискусиите текат сравнително нормално и са полезни за всички, има малки изключения но няма как без тях.
Ако нещата почнат да отиват на зле ще се предприемат по-сериозни мерки но вярвам че за момента а и в бъдеще едва ли ще се налага... в крайна сметка всички се познавате(надявам се скоро и познаваМЕ) и няма нужда да си лазим по нервите

_________________
Лети с: Нисан примера :)


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Да се адаптират ли правилата на свтовният форум?
МнениеПубликувано на: Съб Мар 17, 2012 7:20 am 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 6:56 pm
Мнения: 404
Име: Димитър Миладинов
Когато писах, че форумът е частна собственост на Скайномад исках да кажа, че не знам друго място, където толкова демократично собственикът да оставя всеки потребител от една страна да пише каквото си иска, а от друга да се жалва от репресии. Това е като да отвориш странноприемница или по-скоро безплатен пансион за благородни девици, и всеки да се оплаква, че няма изконното право да се изсере мощно в средата на общата трапезария. А като го направи и да изрази учудване, че другите му дават лоша карма.
Аз не съм видял във форума да се ЦЕНЗУРИРА ИНФОРМАЦИЯ или да се ПРИКРИВАТ ФАКТИ. Нали затова например Митко Вълков е избрал точно това място за да изрази своята версия и притеснения за световното. Защото тук летящите и феновете знаят, че могат да се изкажат и да ги чуят останалите.
Това, което ме провокира да пиша е, че Митко хем ползва безплатните блага на форума, хем не иска да поеме отговорност за модерирането или правилата и вика "аз каквото и да кажа те си решават". Получава се като в оня виц, дето целият цирк е в лайна и само аз съм в бяло.


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Да се адаптират ли правилата на свтовният форум?
МнениеПубликувано на: Съб Мар 17, 2012 8:30 am 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 24, 2008 1:56 pm
Мнения: 410
Местоположение: Coфия
Име: Димитър Халачев
аз съм За тестов период половин или една година - то ще си покаже. Все ще оживеем :)

_________________
www.deltaclub.bg
"Всеки полет е важен!"


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Да се адаптират ли правилата на свтовният форум?
МнениеПубликувано на: Нед Май 06, 2012 11:21 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 08, 2004 8:05 am
Мнения: 38
Местоположение: София
Име: Ивайло Веков
"В форума се пише само при въведено истинско име. Имате право само на едно потребителско име,
като потребителското име може да е каквото си пожелаете, стига истинското ви име да е въведено в полето
По този начин всеки ще стои с името си зад думите си и малко или много ще носи отговорността за писанията си."

И сега ако напиша, че съм Иво Инджев, как ще нося "отговорността за писанията си"? :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -1 
 
 Заглавие: Re: Да се адаптират ли правилата на свтовният форум?
МнениеПубликувано на: Нед Май 06, 2012 11:21 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 08, 2004 8:05 am
Мнения: 38
Местоположение: София
Име: Ивайло Веков
Нещо се дублира мнението!


Последна промяна Ivo на Нед Май 06, 2012 11:23 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Да се адаптират ли правилата на свтовният форум?
МнениеПубликувано на: Вто Май 08, 2012 6:23 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Ivo написа:
"В форума се пише само при въведено истинско име. Имате право само на едно потребителско име,
като потребителското име може да е каквото си пожелаете, стига истинското ви име да е въведено в полето
По този начин всеки ще стои с името си зад думите си и малко или много ще носи отговорността за писанията си."

И сега ако напиша, че съм Иво Инджев, как ще нося "отговорността за писанията си"? :)


Едва ли някой ще се занимава с полицейщина и проверка дали някой е въвел истинското си име или не. Всеки може да поддържа колкото самоличности си иска. Все някога истината излиза наяве.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Да се адаптират ли правилата на свтовният форум?
МнениеПубликувано на: Вто Май 08, 2012 9:18 am 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Всъщност има достатъчно начини да се разбере дали си Иво Инджев или не, някои по-бързи други по-бавни, в крайна сметка е вярно че истината излиза на яве рано или късно. Във връзка с ограничените права на анонимни потребители, ако има основание за съмнение в достоверността на данните, профилът ще бъде преместван към група с ограничени права при писането на мнения.
По-принцип чисто информативно доколкото знам да пишеш от чуждо име си е чист опит за кражба на самоличност и 100% шизофрения!

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов