Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 8:15 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Да се деактивира ли Oggy за 1 месец?
не 30%  30%  [ 22 ]
да 70%  70%  [ 52 ]
Общо гласове : 74
Автор Съобщение
 Заглавие: Жълт картон за Oggy?
МнениеПубликувано на: Съб Мар 26, 2011 7:26 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Модератора на делта форума kaloian предложи временно деактивиране на потребителя Oggy заради системно нарушаване на правилата на форума - спамване на теми и заяждане с други потребители на форума.

Аз също намирам за възпитателно въвеждането на дисциплинарни мерки за форума:
- временно деактивиране за 1 месец
- временно деактивиране за 6 месеца
- премахване от форума

Предложения за подобни процедури могат да се правят от всеки. Анкетите за тези процедури могат да се правят от модераторите. Резултатите да са валидни при 2/3 мнозинство и участие на някакъв среден брой потребители (в най-разгорещените гласувания по време на нелетателния сезон сме стигали до около 70 участника; предвид активния сезон и малката посещаемост на "относно skynomad.net", нека мимума гласували потребители да е 30)

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +9 / -4 
 
 Заглавие: Re: Жълт картон за Oggy?
МнениеПубликувано на: Нед Мар 27, 2011 7:14 pm 
Господа ,ИСКАМ ДА МИ БЪДЕ ИЗТРИТ АКАУНТА .


Върнете се в началото
     +2 / -5 
 
 Заглавие: Re: Жълт картон за Oggy?
МнениеПубликувано на: Нед Мар 27, 2011 7:43 pm 
Бе я ми изтрий и моя акаунт - кво ще си отделям от времето да пиша и да вдигам рейтинга на форума на Ники Йотов и на неговото протеже "самообявилия се инструктор" Мераклията.

Чао пара, който се интересува от делтапланеризъм - знае къде пишем. Hе да четем фантазиите на Ники и на плеяда пара-делтаспециалисти за надлъжната устойчивост не делтапланера :lol: :D


Върнете се в началото
     +2 / -27 
 
 Заглавие: Re: Жълт картон за Oggy?
МнениеПубликувано на: Нед Мар 27, 2011 9:16 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Оги, не знам защо си мислиш че форума е мой, след като не мога да си го сложа в джоба. Форума е на тия дето участват в него.
В случая Оги няма никаква конспирация срещу теб. Димитър Халачев няма нищо общо, така че не бъди параноичен.
Модератора, който одобрихте с Антон предложи и толкова.
Нищо лично - просто демокрация :twisted:
....
Антоне, Оги - изпълнявам вашето желание да напуснете форума и уважавам вашето решение. Благодаря ви за участието!
Бъдете живи и здрави и до нови невиртуални срещи по стартовете!

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +11 / -0 
 
 Заглавие: Re: Жълт картон за Oggy?
МнениеПубликувано на: Вто Мар 29, 2011 6:48 am 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
hahaha cirk ima li ?

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Жълт картон за Oggy?
МнениеПубликувано на: Чет Окт 04, 2012 5:50 am 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 24, 2008 1:56 pm
Мнения: 410
Местоположение: Coфия
Име: Димитър Халачев
Oggy написа:
Бе я ми изтрий и моя акаунт - кво ще си отделям от времето да пиша и да вдигам рейтинга на форума на Ники Йотов и на неговото протеже "самообявилия се инструктор" Мераклията.

Чао пара, който се интересува от делтапланеризъм - знае къде пишем. Hе да четем фантазиите на Ники и на плеяда пара-делтаспециалисти за надлъжната устойчивост не делтапланера :lol: :D

След нежеланието ти да пишеш във форума на Скайномад, се чудя ЗАЩО ПРОДЪЛЖАВАШ ДА СЕ РЕГИСТРИРАШ ПО НЯКОЛКО ПЪТИ В НЕГО!? Спомням си дори,че имаше случай, в който се представяше за жена, освен многобройните ти акаунти. Явно най-четения форум все пак те привлича с ФАКТА, че е най-четен и търсиш възможност за изява и реклама. Изглежда ми, че за теб този форум е цирк за самоизява, КАКВОТО Е ОТНОШЕНИЕТО ТИ И КЪМ ДЕЛТАПЛАНЕРИЗМА ВСЪЩНОСТ :evil:
Пиши и се дръж нормално! Този път поне си с истинското си име.
Най-нов член на форума Огнян Угринов . Oggy

_________________
www.deltaclub.bg
"Всеки полет е важен!"


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -3 
 
 Заглавие: Re: Жълт картон за Oggy?
МнениеПубликувано на: Чет Окт 04, 2012 6:32 am 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 24, 2008 1:56 pm
Мнения: 410
Местоположение: Coфия
Име: Димитър Халачев
Правила на форума

niki написа:
.... Относно процедурата за отстраняване на потребител:
Отсраняването от форума е на физическо лице, а не на някой от акаунтите му.....


Това са все твои акаунти: @oggy, @kukurigu, @Dogana и др. а сега и @Огнян Угринов . Oggy
Администратора ще реши как да постъпи .

Аз съм против това, че основно използваш форума за реклама и във всяко твое мнение се препраща към сайта и форума на [url]http:/www.hanggliding-bg.com[/url], обиждаш и интригантстваш и след време си изтриваш постовете.

Това че летя и имам мерак за летене, както и че ника ми е @million_miracles, не ти дава право да ме наричаш нито МЕРАКЛИЯТА, нито МЕРАКА, нито по какъвто и да е друг начин освен името ми и ника ми! ЯСНО?
Мнение на друг модератор за горе посочения сайт:
venelin написа:
... рекламиращ чужд сайт в който се бълват лъжи и обиди срещу български пилоти .... в който се лее помия срещу Ники Йотов и Митко Халачев.....

Пиши си в твоя сайт, настройвай и облъчвай горките хора там, които са ти повярвали и не знаят що за стока си.

_________________
www.deltaclub.bg
"Всеки полет е важен!"


Върнете се в началото
  Профил    +11 / -3 
 
 Заглавие: Re: Жълт картон за Oggy?
МнениеПубликувано на: Чет Окт 04, 2012 3:51 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Говорих с Огнян по телефона,
поиска да се регистрира във форума за да публикува обективни информации касаещи и популяризиращи делтапланеризма.
Предишното му напускане на форума бе по негово желание, така че не виждам проблем да се включи отново във форума при условие че изпълнява правилата му.
Не съм говорил с админите, но не съм чувал за доказателства че Огнян е участвал с други акаунти.
Така че нека бъдем толернатни и да пробваме отново.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -2 
 
 Заглавие: Re: Жълт картон за Oggy?
МнениеПубликувано на: Пон Окт 08, 2012 12:16 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
Тъй като е очевидно, че Огнян Угринов се е регистрирал (отново, напук на мъжката си дума), за да се тупа в гърдите какво състезание са направили (сигурно повече организатори, от колкото участници), ясно става че търси само и единствено реклама и поле за изява в този форум.
Ще го помоля, ако наистина иска този спорт да се развива, да работи в тази насока, а не в другата.
За мен факта, че се опитва всячески да спъне Димитър Халачев говори, че той работи повече в това да се докаже, че той е първи, вместо в развитие на делтапланеризма в България (или Швеция, където има повече пари).
Съгласен съм с Ники Йотов, че трябва да сме толерантни и да пробваме отново. Но само да не стане така, че повтаряме грешките си многократно, вместо да се учим от тях.
Към Огнян:
Огняне, моля те, не ми звъни повече, защото знам, че пак ще го направиш. Не, че имам против да пълниш гушите на мобилните оператори с разговорите ти в roaming, но просто ми е абсолютно безинтересно. Ако си спомниш предишния разговор, от моя страна беше предимно "аха, да, аха, да". Тогава всъщност аз бях на плажа на Албена в компания парапланеристи (тогава беше състезанието в Шумен, а денят не беше подходящ за летене), пиехме бира, ядохме картофки и се радвахме на живота. Никъде не съм давал съгласието си ти да ми звъниш, както и никой не ме е питал дали може да ти даде моя номер. Ако пак го направиш ще се оплача на съответните инстанции от тормоз от твоя страна.
Предпочитам да ми звънят гаджета, от колкото чичковци.
Правилното действие от твоя страна, според мен, е да предадеш опита, който си натрупал, на младите, защото те трябва да продължат делото ти. А колкото и да те е яд, те имат повече мерак от теб да го правят, при това почти без пари.


Върнете се в началото
  Профил    +8 / -2 
 
 Заглавие: Re: Жълт картон за Oggy?
МнениеПубликувано на: Вто Окт 09, 2012 2:40 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Май 15, 2012 2:47 pm
Мнения: 18
Име: Georgi Georgiev
Като се хвалиш че Угринов ти е звънял - от какъв телефонен номер ти се обади? Погледни си в мобилния и да видим какво ще извадиш оттам?


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -7 
 
 Заглавие: Re: Жълт картон за Oggy?
МнениеПубликувано на: Сря Окт 10, 2012 2:49 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
Dogana написа:
Като се хвалиш че Угринов ти е звънял - от какъв телефонен номер ти се обади? Погледни си в мобилния и да видим какво ще извадиш оттам?

От скрит номер ми звъня, скоро след като ти коментирах мненията в другата тема.
За съжаление телефона не помни толкова далеч, за точна дата и час.
Но не смятам, че ако бях казал лъжа той (или ти, обърках се вече в толкова самоличности) щеше да си мълчи.


Последна промяна Ivailo на Сря Окт 10, 2012 4:00 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +3 / -1 
 
 Заглавие: Re: Жълт картон за Oggy?
МнениеПубликувано на: Сря Окт 10, 2012 3:29 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Окт 03, 2012 9:08 am
Мнения: 106
Име: Огнян Угринов
A aз смятам, че си казал лъжа!

_________________
www.hanggliding-bg.com

Летене му е майката :)


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -6 
 
 Заглавие: Re: Жълт картон за Oggy?
МнениеПубликувано на: Сря Окт 10, 2012 3:50 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
Разбира се, че така ще кажеш :)
Но поради липса на доказателства от моя страна, смятам да приключим тоя въпрос, само ще те помоля да не го правиш отново.
Това ми беше достатъчно да си изградя представата за теб.


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -3 
 
 Заглавие: Re: Жълт картон за Oggy?
МнениеПубликувано на: Сря Ное 07, 2012 10:46 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 8:29 pm
Мнения: 111
Местоположение: Пловдив
Тоя Oggy наистина е голям образ.
Септември 2009 реших да си купя новия Flytec 6015. Оказа се, че правата за България се държат от тоя Огги, който обаче ги доставя от Швейцария за по-напряко през Швеция?! Почнаха се едни дебати за доставката и плащането - транспорт (поща, шофьор на ТИР, той като дойде към България), фактура за фирма, цена без ДДС.. Беше обявил цена от 390 евро, без ДДС би трябвало да падне на 312, той ми даде цена от 330. Стана ми любопитно, още повече счетоводителката ни не му хареса фактурата, която ми пусна по мейла. Работим и със шведски фирми, та сме виждали фактури от там. В един момент той ми обясни, че в Швеция ДДС е 25%, когато се начислява и 20% - когато се изважда, както бе в случая?! Паднах от подвесната... Дори да бе истина, то 390:1,20=325 евро, а не 330.
Тъкмо по това време бях на среща на дистрибуторите на една шведска фирма (Perten Instruments) и споделих тоя странен "факт" с трима техни представители - беше им интересно да научат нещо ново за Швеция.
Пак тогава наш човек беше във Вайлхайм, Бавария и ми донесе същото варио директно от Braeuniger, където се нарича IQ Basic GPS - плати в брой срещу данъчна фактура на фирмата ни, без да плаща ДДС. Информирах Огги, той пък почна да ме просветлява, че едната фирма била купила другата и тоя модел бил същия като другия - все неща, които очевидно са ми били предварително известни, за да постъпя по този начин.
Добре е човек да има едно на ум, когато контактува с такива личности.

_________________
ЛюбоМ


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -0 
 
 Заглавие: Re: Жълт картон за Oggy?
МнениеПубликувано на: Сря Ное 07, 2012 11:45 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Окт 03, 2012 9:08 am
Мнения: 106
Име: Огнян Угринов
Бе то ми бе ясно, че опитваш да минеш метър пред Българските данъчни, щото шведското ДДС е без значение за БГ, когато се фактурира БГ фирма. То си е ясно, както е ясно и немското, полското, литовското и тн ДДСта.
Ти си взе чрез фирмата уред за частно ползване, а го осчетоводяваш като някакъв измервателен фирмен уред и не му плащаш ДДС най-вероятно, за да не платиш вариометъра от джоба си плюс 20% БГ ДДС, нали?.
Как е ДДС номера на фирмата, в която работиш? И мога да проверя как си го осчетоводил.
(Или да изискам фактурата от Браунигер?) :lol:

_________________
www.hanggliding-bg.com

Летене му е майката :)


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -10 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов