Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 4:22 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 15 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Октомври 2012
МнениеПубликувано на: Нед Окт 07, 2012 8:51 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 12, 2004 3:20 pm
Мнения: 352
Местоположение: Пловдив
Днес единственото място с термика беше около Бузлуджа.

Засякохме се с трима парапланеристи...

Всичко нормално ли беше, има ли оплаквания или забележки?


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -1 
 
 Заглавие: Re: Октомври 2012
МнениеПубликувано на: Нед Окт 07, 2012 11:19 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
Е как го каза, все едно си обиколил цяла България...
leonardo/


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Октомври 2012
МнениеПубликувано на: Пон Окт 08, 2012 6:46 am 
Offline

Регистриран на: Пон Авг 03, 2009 12:15 pm
Мнения: 20
Местоположение: София
Име: Лозан Миладинов
Един странен полет !!! Неделя качих жената и детето на колата и отпраших ме към Расник за да продухам крилото си от двегодишните паяжини които хвана в гардероба. Настаних домочадието при параклиса а аз се паркирах на югоизточния старт и разпънах. Близо час си припомнях как да се закача за крилото-то не беше коланите да ги усуквам ,то не беше спирачките да минават върху А-вървите , абе цирк! Разгеле припомних си и почнах да правя опити да излетя - термиките се бяха позасили ли вече като основния вятър беше около 1 но се надуваше до 4-6м.Криво ляво излетях и хоп-давнаха се! Сгънах бързичко и след 20минутен марш на скок по баира напреки с много пот отново на старта. Беше се раздухало до 8-10 както ме осведоми един колега.Този път по-бързо успях да се закача оправих се ,изчаках едно затишие и излетях, вдигна ме веднага но рязко ме пусна и кацнах долу под старта. Не сгъвах , крилото но розичка и нагоре по баира! Успях да стигна до пътя и нямах вече нерви да катеря,разгънах и излетях .Почнах да стържа и да се правя ,че владея ситуацията и крилото,което не беше много вярно.След около 4-5мин. се усетих че вече съм над старта и реших да се изфукам на жената като прелетя над параклиса-погъделичках егото си ,тя ми махна да се разкарам че детето заспивало и го разсейвам . Послушах я тръгнах да се връщам към старта , да ама не ! Изтока заедно с термичното изтичане ме подпря яко и почна да ме издухва в западна -северозападна посока. Реших да не му преча и се пуснах по билото и така до Брезник. Там група гарги почнаха да набират на 100 метра от мен и аз да не съм капо се присламчих при тях. Една мазна 6-ца ме изстреля до 1800м - не посмях да вляза в облачето над мен( бях само по тениска,оставих си якето на старта,чудех се даже защо съм го взел) и зъбите ми затракаха,JPS не бях взел а вариото го включих на над Брезник. Някакво пухче прелетя с 200км покрай мен в северна посока и аз -газ след него. И така след пухчето та до Сливница(познах го тоя град по кариерата) ама там едно самолетче правеше кръгчета в околността а и всичко засенчи,върнах се малко на юг и кацнах . Сгънах , бях без пари ,без документи , добре че поне телефона си бях взел та се обадих на благоверната да я ориентирам къде съм. Застанах на някакво селско шосе да пробвам стоп и късмета отново преработи ! На петата минута едно товарно Пежо наби спирачки ме качи с въпроса " От къде идваш колега" . Благодаря на Митко-хладилника който се отби от пътя си и ме закара до София !!! Та това е моя "полет" не знам кой го извърши аз или крилото (мисля ,че му пречех през цялото време) но беше повече от неочакван. Извод-дори и но Расник - носете си 5 лева в джоба !!!


Върнете се в началото
  Профил    +10 / -0 
 
 Заглавие: Re: Октомври 2012
МнениеПубликувано на: Пон Окт 08, 2012 7:25 am 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 10:02 am
Мнения: 129
Местоположение: Казанлък
Име: байРос
sel написа:
Днес единственото място с термика беше около Бузлуджа.

Засякохме се с трима парапланеристи...

Всичко нормално ли беше, има ли оплаквания или забележки?

Парапланеристите изглежда са останали силно впечатлени
viewtopic.php?f=6&t=6209


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Октомври 2012
МнениеПубликувано на: Пон Окт 08, 2012 7:39 am 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 10:02 am
Мнения: 129
Местоположение: Казанлък
Име: байРос
Цецо от Ст. Загора и Гошо полицая от Габрово вчера
07.10 http://www.paraglidingforum.com/leonardo/flight/687311


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Октомври 2012
МнениеПубликувано на: Пон Окт 08, 2012 7:43 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 12, 2004 3:20 pm
Мнения: 352
Местоположение: Пловдив
Ахам ;-), не обиколих цяла България, ама Пловдив - Шипка - Нова Загора и обратно - имаше термики само на склоновете на Стара Планина... в равнината беше синьо и инверсионно...


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Октомври 2012
МнениеПубликувано на: Пон Окт 08, 2012 8:52 am 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 04, 2010 9:45 am
Мнения: 224
"Ахам" е новото "Опа" = на извинявай, предполагам? Иначе супер, че си хванал Единствената термика...

"Групата на Шаро" летяхме в събота от Коняво, в Неделя от Златица; условията особено в Неделя бяха много добри. Базата около 2 800 сравнително хубави и добре оформени за сезона термики. Особено за деня (неделя) беше, че в след като навлязохме в сопотската долина с ЮЗ-З около 20-на км/ч на 1500 вятъра промени посоката си на ЮИ с подобна сила. Определено в района на Златица условията бяха по-добри.


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Октомври 2012
МнениеПубликувано на: Пон Окт 08, 2012 2:02 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 06, 2006 8:46 am
Мнения: 153
Местоположение: Тетевен
В Тетевен от вр.Червен на 7 и 8 окт. се получи много добро летене.По-добрият ден беше съботата-много термично с база около 2500,широки и мазни термики до +4м/с,вятър във височина 2000мнв около3м/с ЮЗ,в долината почти липсваше.На север в равнината се наблюдаваше инверсия.

_________________
TETEVEN PARAGLIDING TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Октомври 2012
МнениеПубликувано на: Вто Окт 09, 2012 10:38 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 2:10 pm
Мнения: 497
Местоположение: Varna
Дабъл ФАЙ триъгълник за Док и Бончо, 2/3 от който в колата :)
В първата 1/3 и аз, на големия кочан до Силистра
3ч на 6-10 градуса
Закривам сезона
leonardo/flight/4482
leonardo/flight/4483

Поздрави

_________________
Ozone Mantra M6
Element Air4+


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Октомври 2012
МнениеПубликувано на: Сря Окт 10, 2012 11:13 am 
Offline

Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 2:10 pm
Мнения: 497
Местоположение: Varna
Статистиката към момента:
leonardo/pilots/world/2012/brand:all,cat:0,class:all,xctype:all,club:all,takeoff:all&comp=1&sortOrder=bestDistance

_________________
Ozone Mantra M6
Element Air4+


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
 Заглавие: Re: Октомври 2012
МнениеПубликувано на: Пет Окт 12, 2012 1:19 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 12:39 pm
Мнения: 206
Местоположение: Варна
Име: Адриан Атанасов
:twisted: Жиро, нарочно публикуваш такива работи, да трябва да черпя.. 8) Ще почерпя, да сме живи и здрави за още красиви моменти и въздушни срещи!

_________________
Ozone Mantra M6 - червено-черно-бяло
Ozone Zeno - синьо-бяло
Element AIR - Tandem


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Октомври 2012
МнениеПубликувано на: Пон Окт 22, 2012 8:43 am 
Offline

Регистриран на: Пон Авг 09, 2010 9:20 pm
Мнения: 23
Име: Георги Топчиев
Чудесен ден вчера на Околчица. Хубави термики, влизания в бази и специални благодарнисти на адаша Топузов, че ми подари един чудесен следобед на червената XC машина :)


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Октомври 2012
МнениеПубликувано на: Пон Окт 22, 2012 4:59 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Май 03, 2010 7:59 pm
Мнения: 440
Име: Георги Джамяров
аора–бас написа:
специални благодарнисти на адаша Топузов, че ми подари един чудесен следобед на червената XC машина


Жорката е добра душа. нормално е да му благодариш затова......

_________________
Ссса


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Октомври 2012
МнениеПубликувано на: Сря Окт 24, 2012 6:27 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 12, 2004 3:20 pm
Мнения: 352
Местоположение: Пловдив
В неделя имаше голямо количество прашни дяволи и стана изненадващо приятно за летене. Беше предфронтово. Термиките не бяха много силни (до около 2 м/с), но пък какви дяволи се въртяха и колко много бяха не е истина (като за края на Октомври).

https://www.facebook.com/photo.php?v=10151128381995003


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Октомври 2012
МнениеПубликувано на: Пет Окт 26, 2012 1:53 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 30, 2005 5:18 pm
Мнения: 85
В сряда аз Красьо незаконното и Митко от софия летяхме на северен вятър на старта по пътя за Галата.Имаше разредена облачност и беше приятно топло.Гледката към варненския залив с яхтите и корабите беше допълнителна екстра .С балоните учудващо добре се набирахме до 500 - 600 м. и летяхме до фара на нос Галата и над морето . Митака се заигра и успя да върти над фарватера на излизащ на плаване военен кораб в средата на залива .Имаше достатъчно височина за да прелети залива и да кацне на вълнолома или на брега на Южния плаж.За капак ние двамата кацнахме на стартовата площадка .Краси си избра сигурността на плажа на Аспарухово/него не знам защо все го влече към плажовете с мадами - виж предните ми постинги/ :lol: .Партиите шах ,Бирата и сладката раздумка от после бяха комплексния завършек на деня.


Върнете се в началото
  Профил    +8 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 15 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов