Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:19 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 70 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Курс около софия, препоръки?
МнениеПубликувано на: Сря Окт 24, 2012 6:37 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Окт 23, 2012 11:04 pm
Мнения: 8
Име: Yovko Rakanov
Здравейте, мозе ли да ме насочите към парапланеристки курс за района на София, както и какви са цените за такъв курс.Ако някой е карал в скоро време нека сподели опита си.Благодаря предварително.

_________________
http://www.pyromaniabg.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Курс около софия, препоръки?
МнениеПубликувано на: Сря Окт 24, 2012 6:39 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 12:43 pm
Мнения: 346
Местоположение: София
Бих ти препоръчал Цветан Цолов - Пастора

http://verticaldimension.com/

в линка има телефони - звънкаш и ще получиш отговор на всичко, което те интересува.

_________________
НК
Element Air 4
Gin Race II


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -1 
 
 Заглавие: Re: Курс около софия, препоръки?
МнениеПубликувано на: Сря Окт 24, 2012 10:32 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Окт 23, 2012 11:04 pm
Мнения: 8
Име: Yovko Rakanov
Супер, но тук се изисква сума от 3000 евро.Надявам се да има по евтин варянт.

_________________
http://www.pyromaniabg.com


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Курс около софия, препоръки?
МнениеПубликувано на: Чет Окт 25, 2012 6:02 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 15, 2011 10:47 am
Мнения: 353
Местоположение: София
Име: Пламен Пунчев
bichetoooo написа:
Супер, но тук се изисква сума от 3000 евро.Надявам се да има по евтин варянт.

€3000 струва обучение плюс нова екипировка (крило, сбруя и резервен парашут). Обучението е с екипировка на клуба и е значително по-евтино. Звънни и питай.
http://verticaldimension.com/pages/contact-us/Контакти


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -1 
 
 Заглавие: Re: Курс около софия, препоръки?
МнениеПубликувано на: Пет Окт 26, 2012 9:32 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Окт 23, 2012 11:04 pm
Мнения: 8
Име: Yovko Rakanov
Nqma li kursove pod 800-1000 leva bre hora?? :shock:

_________________
http://www.pyromaniabg.com


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -2 
 
 Заглавие: Re: Курс около софия, препоръки?
МнениеПубликувано на: Съб Окт 27, 2012 1:01 am 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
Сигурен съм, че и за 300 можеш да си намериш, въпроса е - смяташ ли, че след като хора, които са наясно с обучението, биха те подвели?
Наистина ли искаш да пестиш от това???
Правилното обучение е най-важното нещо за безопасното летене!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -1 
 
 Заглавие: Re: Курс около софия, препоръки?
МнениеПубликувано на: Съб Окт 27, 2012 8:50 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 3:03 pm
Мнения: 69
Местоположение: Пловдив
Име: Христо Ангелов
За съжаление, парите са важни и всеки се опитва да изкара повече. Опитват се да изкарат летенето страшно сложно, едва ли не да завършиш ядрена физика и те обучават , половин , една година. Трудно е да летиш без пари, екипировката е скъпа, изисква се и свободно време, да си винаги във форма. Преди да мислиш за курс, виж въобще можеш ли да си позволиш да си купиш екипировка. Седмичния курс на SkyNomad e добро решение. По добре вложи пари в добра екипировка , отколкото в скъп курс. Мисля че единственият не комерсиален клуб е Тангра от Асеновград. Обучават заради любовта към летенето. Всъщност нещата не са сложни, стига да попаднеш на добър пилот, и имаш добра екипировка за начинаещ, може да ти отвори очите, успех.


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
 Заглавие: Re: Курс около софия, препоръки?
МнениеПубликувано на: Съб Окт 27, 2012 10:33 am 
Offline

Регистриран на: Вто Окт 23, 2012 11:04 pm
Мнения: 8
Име: Yovko Rakanov
Сигурен съм, че и за 300 можеш да си намериш, въпроса е - смяташ ли, че след като хора, които са наясно с обучението, биха те подвели?
Наистина ли искаш да пестиш от това???
Правилното обучение е най-важното нещо за безопасното летене!
Ivailo написа:
Сигурен съм, че и за 300 можеш да си намериш, въпроса е - смяташ ли, че след като хора, които са наясно с обучението, биха те подвели?
Наистина ли искаш да пестиш от това???
Правилното обучение е най-важното нещо за безопасното летене!


Съгласен съм, не искам да пестя от безопасност,но над 500 лева е прекалено скъпо.Още повече, че аз не искам много от този спорт.Искам да си летя кротко около витоша когато времето е подходящо.На други места едва ли ще ходя.Та за това исках да питам има ли хора наскоро искарали курс, които да споделят опит и впечетление.

_________________
http://www.pyromaniabg.com


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Курс около софия, препоръки?
МнениеПубликувано на: Съб Окт 27, 2012 10:57 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Цитат:
Съгласен съм, не искам да пестя от безопасност,но над 500 лева е прекалено скъпо.Още повече, че аз не искам много от този спорт.Искам да си летя кротко около витоша когато времето е подходящо.На други места едва ли ще ходя.Та за това исках да питам има ли хора наскоро искарали курс, които да споделят опит и впечетление.


Без да те критикувам искам да ти кажа, че нагласата ти е погрешна!
Има някои неща с които човек може да пробва за развлечение и други на които трябва да се отдаде по задълбочено.
Парапланеризма е много безопасен спорт, който носи много "скрити" за начинаещия рискове. Именно за това е важно човек да направи първите си стъпки с правилния инструктор. Относно цените на курса за обучение много може да се дискутира, но в крайна сметка всеки инструктор си решава колко струва неговото време и усилия, а също и не малко нерви да обучи един начинаещ пилот. Има различни схеми (методи) на обучение, който са широко дискутирани във форума. Има бързи едноседмични курсове има и индивидуални уикенд курсове. Важното в крайна сметка е как самия обучаван възприема нещата, все пак спорта е индивидуален и а едни една седмица може да се окаже достатъчно за начален тласък а за други и пет години няма да са достатъчни!. Искам да кажа, че най важно е началото. Трябва някой да ти помогне да те предпази от някой дребни грешки, които могат да доведат до неприятни последици.
Моят съвет е да не гледаш толкова цената (разбирам много добре че е трудно човек на днешно време да отделя средства за да гони мечтите си), по скоро потърси някой доказал се инструктор! След като отхвърляш Пастора като опция, виж Митко Ралев. Перник не е толкова далеч от София, пик така ли иначе голяма част от обучението ти ще мине там щом държиш да е около София.
Има едно нещо, което не те съветвам да правиш и то е да започнеш сам защото ти е писнало от разни "надувки" дето искат да ти скъсат джоба. Пак ти казвам, човек така или иначе се учи сам в този спорт, но не без помощта на пилотите с който е обграден! Първите стъпки са най-важни и ако ги направиш правилно ще ти е много по лесно пък и безопасно да се развиваш сам!

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -1 
 
 Заглавие: Re: Курс около софия, препоръки?
МнениеПубликувано на: Съб Окт 27, 2012 12:32 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 10, 2012 9:26 am
Мнения: 1
Име: Константин Георгиев
Ето по тази тема ще е и моето първо мнение, понеже се зачеква проблем който силно ме вълнува и ми се ще да се измисли някакво решение.

Та накратко, аз съм 20-годишен варненец учещ архитектура в София. Да летя с парапланер ми е детска мечта... нали знаете, едно нещо като си го наумиш и което толкова години все си се сещаш за него и все ти се иска, все четеш, все гледаш и не ти омръзва през годините въпреки факта, че не можеш да си го позволиш, все си казваш "някой ден".

Та междувременно преди 6 години интересът ми към екстремните спортове ме свърза с ветроходството. Спорт доста близък до летенето като се замисли човек, и двата спорта могат да ти потрошат главата и двата зависят от познанията по аеродинамика и двата са безумно скъпи.

Е добре, намерил съм начин, в крайна сметка карам 30 годишна държавна лодка обурудвана с някакви нищожни средства, стар текелаж, стари платна... и в крайна сметка даже без да съм конкурентно способен ветроходствам даже се състезавам.

И постоянно си правя паралела... знаете ли как започна всичко? Разхождах се по варненския вълнолом и се любувах на яхтите... събрах смелост и питах шкипера на една дали ще ме вземе. И те така, от тогава насам в крайна сметка сега аз съм шкипер и аз взимам всеки желаещ да ветроходства и го уча. Та идеята ми е, учил съм се от толкова много хора, всички идват, показват, помагат, от сърце, радват се, че има млади хора в спорта с мерак и никой не ми е искал пари за това че ще дойде, ще се качи на борда на слабообурудваната и невървежна лодка за да ни подготви, че да можем да участваме на републиканското...

Та да се върна на темата, идеята ми не е че трябва да правите безплатни курсове, в никакъв случай... но просто болно ми е че такъв спорт е толкова силно комерсиализиран. Че не може да събера пари за някаква екипировка за начинаещи втора употреба и да отида направо при вас в планината, вие и без това летите, имате го това време свободно и сте там, трудно ли е да седнете докато чакате подходящия вятър да предадете малко опит на теория. После толкова абсурдно ли ви се вижда като излитате някоя събота и неделя при хубаво време новакът да излети с вас, да го инструктирате и да му хвърляте едно око. Нали после този човек ще върне жеста на следващите, нали и екипировката която е намерил ще я предаде после на другите начинаещи. Това за мен е смисъла на спортен клуб, без значение регистриран или не, разполагащ с материална база или не.


И сега влизам всеки ден в този форум, чета, радвам се на нещата които правите и седя и пресмятам как да го направя, как да съчетая безбройните си студентски разходи с този който реално от това което чета в темата ще ми излезе повече от едогодишният ми разход за живот. И седя и си се надявам, че все ще излезе някакъв начин да направя това преди да ме е хванал живота (сигурно сте чували достатъчно вицове за студентите по ахитектруа и самите архитекти, работата им и свободното време), докато все още съм млад и мога да си го позволя по всички останали аспекти освен финансовия. И в един момент в една тема се заявява един вид "ми като нямаш пари къде се буташ".

Та така, извинявайте че ви занимах с душевните си терзания по въпроса. По скоро идеята ми е да провукирам малко мисъл на тема "възможно ли е да се прави спорт само с желание или всичко е пари". Защото аз лично съм на принципа, че има ли желние има и начин. И досега винаги е работил. Просто ми се ще да получа малко опмощ от специлистите за измилянето на начина в този случай ;)


Върнете се в началото
  Профил    +7 / -1 
 
 Заглавие: Re: Курс около софия, препоръки?
МнениеПубликувано на: Съб Окт 27, 2012 1:19 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Константин написа:
Ето по тази тема ще е и моето първо мнение, понеже се зачеква проблем който силно ме вълнува и ми се ще да се измисли някакво решение.

Та накратко, аз съм 20-годишен варненец учещ архитектура в София. Да летя с парапланер ми е детска мечта... нали знаете, едно нещо като си го наумиш и което толкова години все си се сещаш за него и все ти се иска, все четеш, все гледаш и не ти омръзва през годините въпреки факта, че не можеш да си го позволиш, все си казваш "някой ден".

Та междувременно преди 6 години интересът ми към екстремните спортове ме свърза с ветроходството. Спорт доста близък до летенето като се замисли човек, и двата спорта могат да ти потрошат главата и двата зависят от познанията по аеродинамика и двата са безумно скъпи.

Е добре, намерил съм начин, в крайна сметка карам 30 годишна държавна лодка обурудвана с някакви нищожни средства, стар текелаж, стари платна... и в крайна сметка даже без да съм конкурентно способен ветроходствам даже се състезавам.

И постоянно си правя паралела... знаете ли как започна всичко? Разхождах се по варненския вълнолом и се любувах на яхтите... събрах смелост и питах шкипера на една дали ще ме вземе. И те така, от тогава насам в крайна сметка сега аз съм шкипер и аз взимам всеки желаещ да ветроходства и го уча. Та идеята ми е, учил съм се от толкова много хора, всички идват, показват, помагат, от сърце, радват се, че има млади хора в спорта с мерак и никой не ми е искал пари за това че ще дойде, ще се качи на борда на слабообурудваната и невървежна лодка за да ни подготви, че да можем да участваме на републиканското...

Та да се върна на темата, идеята ми не е че трябва да правите безплатни курсове, в никакъв случай... но просто болно ми е че такъв спорт е толкова силно комерсиализиран. Че не може да събера пари за някаква екипировка за начинаещи втора употреба и да отида направо при вас в планината, вие и без това летите, имате го това време свободно и сте там, трудно ли е да седнете докато чакате подходящия вятър да предадете малко опит на теория. После толкова абсурдно ли ви се вижда като излитате някоя събота и неделя при хубаво време новакът да излети с вас, да го инструктирате и да му хвърляте едно око. Нали после този човек ще върне жеста на следващите, нали и екипировката която е намерил ще я предаде после на другите начинаещи. Това за мен е смисъла на спортен клуб, без значение регистриран или не, разполагащ с материална база или не.


И сега влизам всеки ден в този форум, чета, радвам се на нещата които правите и седя и пресмятам как да го направя, как да съчетая безбройните си студентски разходи с този който реално от това което чета в темата ще ми излезе повече от едогодишният ми разход за живот. И седя и си се надявам, че все ще излезе някакъв начин да направя това преди да ме е хванал живота (сигурно сте чували достатъчно вицове за студентите по ахитектруа и самите архитекти, работата им и свободното време), докато все още съм млад и мога да си го позволя по всички останали аспекти освен финансовия. И в един момент в една тема се заявява един вид "ми като нямаш пари къде се буташ".

Та така, извинявайте че ви занимах с душевните си терзания по въпроса. По скоро идеята ми е да провукирам малко мисъл на тема "възможно ли е да се прави спорт само с желание или всичко е пари". Защото аз лично съм на принципа, че има ли желние има и начин. И досега винаги е работил. Просто ми се ще да получа малко опмощ от специлистите за измилянето на начина в този случай ;)


Приятелю, напълно те разбирам защото и аз съм минал по този път!
Обаче обучението не е просто показване на това-онова. Свободното време, което повечето пилоти имат е едвам откраднато от натовареното им ежедневие и едва ли им се губи в обяснения, още по малко обучение. Освен това ако нещо се случи с този начинаещ, който няма пари за курс и вероятно си е купил старо състезателно крило и няма запасен по същите причини кой точно ще поеме отговорността?
Аз съм се научил и продължавам да се уча и летя благодарение на помоща на много хора и ми се е наложило да направя доста компромиси през този период, така че знам много добре какво е да искаш страшно много нещо и да не можеш да си го позволиш!
Ако ти си имаш екипировка и тя е читава с удоволствие бих споделил опита си с теб. Проблема тук е че реално клубовете са малко и на нещата се гледа доста комерсиално, но няма как да е по друг начин. Хората, който се опитват да си изкарват хляба с това и гледат на нещата сериозно нямат други опции освен обучение и тандемни полети, като и в двата случая екипировката се амортизира и трябва да се подменя а тя не е никак евтина!

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Курс около софия, препоръки?
МнениеПубликувано на: Съб Окт 27, 2012 1:57 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юни 14, 2009 10:06 pm
Мнения: 184
Парапланеризма не е скъпо занимание !! Това е мит!
Мисля, че риболова е доста по-скъп!
Екипировка втора употреба се намира и за 1000лв.
Който и да те обучава, не мисля че ще понесе някаква отговорност, ако нещо се случи с теб!
Аз поне не съм чул за такива случаи.


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
 Заглавие: Re: Курс около софия, препоръки?
МнениеПубликувано на: Съб Окт 27, 2012 3:34 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 3:03 pm
Мнения: 69
Местоположение: Пловдив
Име: Христо Ангелов
За Константин, и такива като него, купувай на старо, подвесна, запасен, варио, по стотина лева всяко. С крилото внимавай, потърси съвет във форума. Преди 5-6 години случайно попаднах на баира Рогачево, до Албена. Дядо на около 70 Капитана ,трудно ходеше , но се учеше и добре се справяше, добро място за учене, нали си от Варна. Не препоръчвам летенето на моите роднини, изпадал съм в трудни ситуации, не е за всеки. Свържи се с местните пилоти, за съжаление парапланеризма не е колективен спорт, никой не иска да си губи времето с обучение, и отговорността е голяма.


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Курс около софия, препоръки?
МнениеПубликувано на: Вто Ное 06, 2012 7:54 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 07, 2008 6:19 pm
Мнения: 62
Местоположение: Варна, Сливен
Име: Михаил Златев
Рогачево не е това което беше.
Има 4 броя сгради отпред.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -2 
 
 Заглавие: Re: Курс около софия, препоръки?
МнениеПубликувано на: Вто Ное 06, 2012 8:45 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 11:47 am
Мнения: 90
Местоположение: Varna
Темата ми стана интересна. Като се замисля в началото моето обучение започна с 10 полета на "крилото" на мой приятел, после лека полека и с помоща на много от Варненските пилоти се понаучих и най-важното не се пребих. Сега като се замисля как започнах виждам какви рискове съм поемал. В последствие да не казвам обучих, а по скоро помогнах на около 3-4 човека и те на навлязат в летенето по един или друг начин. Напълно съм съгласен с идеята за взаимопомоща, но винаги има едно но. Трябва да се намери учебно крило. Аз нямам, както и много от другите пилоти нямат. Най-малкото защото когато всеки един от нас е започвал и е инвестирал в някакъв чаршав, то след неговата продажба се е нуждал от парите, за да продължи със следващата покупка. Също идеята да си скупиш екипировка и после на някой байр да летите с объчаващия звучи просто а всъщност не е. Първите полети обикновенно се правят по права линия и после лека полека започват завойте. Докато станеш готов да летиш с други хора трябва да минат поне 2 месеца летене. И аз като теб си мислех, че е супер скъпа екипировката. В действителност е, но екипировката се гради постепенно. Както с уменията, така и с финансите. Моят съвет първо да прецениш имаш ли нужното време. Задължително трябва в първите месеци когато започнеш да отделяш минимум по два дни седмично при това целия ден. И така докато не минат поне 4 месеца. По този начин лека полека, ще трупаш умения. Ако приемем, че няма да ходиш на курс този период много ще се удължи поради това, че условията няма да са подходящи за обучение или този който ти помага няма да знае как да подходи с теб. Ако първите 20-30 полета няма кой да ти дава точен съвет и да прецени дали си готов и дали усвояваш или усещаш смисъла на всяко дейсвие, то цялото упражнение се превръща в руска рулетка. Веднъж се сблъсках с един кандидат пилот който въпреки нареждането за почивка и разбор на случващото се реши да послуша егото си и после трябваше да плюе пръст, защото се влачи с крилото 20 метра в нивата. Така, че най-лесния за теб и сравнително бърз начин за акумулиране на нужните знания остава курса, ако избереш другия път то има голяма вероятност и да успееш, но има и вариант и да приключиш в статистиката. Нямам идея каква е цената на курсовете в момента, но съм почти сигурен, че инструктора би се съгласил да му платиш на вноски. Така лека полека ще минеш курса. Докато го караш ще се запознаеш с много хора, ще попаднеш на добри оферти за сбруя, каска, че и крило, запасен. При всички положения може да започнеш с повече късмет с екипировка за около 1500лв. Постепенно ще обновяваш. Ако имаш наистина голямо желание такава сума не би трябвало да те спре. Когато започнах аз бях също на 20. Първата ми екипировка беше супер архаична и помня, че купих комплекта за 800 лв. В момента и да искаш няма как да попаднеш на такава. Мой приятел на който съм много задължен тогава ми даде на заем парите, защото и той беше на същия хал и се обучавахме заедно. После лека полека се изплатих, след година си взех нова сбруя, а после и по-нормално крило. Така, че горе главата, говори с инструктора и се разберете. Докато се обучаваш се оглеждай и събирай за нещо подходящо. Когато изкочи нещо на добри пари, разпитай инструктора си за мнения и пазарувай. Няма друг по-евтин и безопасен за теб начин.
Поздрави

_________________
GO into The Sky:)
UP Edge


Върнете се в началото
  Профил    +7 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 70 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов