Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:46 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 70 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Курс около софия, препоръки?
МнениеПубликувано на: Чет Мар 21, 2013 3:06 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Сеп 21, 2012 9:19 am
Мнения: 25
Име: Емил Гьорев
Ivailo написа:
Викторе, малко и ти разсъждаваш само от твойта кула... Щом при теб е станало, значи това е начина!
И да, летенето с парапланер е летене. Вашето е слизане, макар че оня ден при ония ветрове на Дърманци вие летяхте, а ние гледахме - признавам, има и изключения при екстремни ситуации. И пак тогава по-ненормалните летяха с парапланери ;) И да не кажеш, че съм предубеден - целното кацане е кацане, акрото е сецане, ама термиката е най-близо до летенето, щото до сега не съм виждал някоя птица да се качва с лифта нагоре, а да разчита на крилата си само за слизане...
Това за радиоуправляемите роботи съществува само по форумите.. Мен поне сигурно половин година ме "управляваха", пък гледам се справям и без някой с дистанционно :)
А, да, и първата ми 1 година (през обучението си) съм летял САМО на Расник и Витановци :) Сега питай дали някой може да ме накара да отида там :)

Цитат:
има инструктори който директно ще те качат на старта да излиташ без никаква подготовка дори без да можеш да си държиш крилото над главата..

Я кажи сега честно, вие като го качихте Емо на старта, той знаеше ли как да си държи крилото над главата? А сега знае ли? ...


Говорейки за лифтове и птици се сещам за хврък-кацовете на повечето парапланеристи, във всички случаи когато времето не е перфектно. спира да духа - давят се, духа много - не излитат. Пече много - топло е, не пече - няма термики. А като сте такива "прелетни птици" ХС пилотите защо не излитате от малко хълмче и не правите прелети а катерите с коли по 700м денивелация? Не е ли това много близко до нашето "парашутиране", само че на забавен каданс?

Освен това Емо като го качиха на старта той вече знаеше как да си изкайтва крилото и как да каца! Преди и да си помисли Емо да помирише старта, горкият, трябваше да прекара около 2 седмици (всеки божи ден, от обяд до залез) в кайтване на всякакъв вятър - супер силен, умерен и едва ли не нулев. Но се справи.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -3 
 
 Заглавие: Re: Курс около софия, препоръки?
МнениеПубликувано на: Чет Мар 21, 2013 6:11 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Сеп 10, 2010 8:01 am
Мнения: 63
още две такива теми и форума ще заприлича на бгмама, може да го стигне и като цена :D
нека всеки си лети или да се опитва да лети, както му харесва


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Курс около софия, препоръки?
МнениеПубликувано на: Чет Мар 21, 2013 6:43 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Май 03, 2010 7:59 pm
Мнения: 440
Име: Георги Джамяров
Радвам се че групата на психопатите се допълни и с безсмъртен.
Разбирам защо е арогантен и прост, но не мога да си обясня защо и той кенза в кенефа .

_________________
Ссса


Върнете се в началото
  Профил    +15 / -1 
 
 Заглавие: Re: Курс около софия, препоръки?
МнениеПубликувано на: Чет Мар 21, 2013 7:38 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 6:56 pm
Мнения: 404
Име: Димитър Миладинов
Не съм предполагал, че ще сложа плюс и ще се смея от сърце на пост на Джамяров :) Щеше ми се на мен да ми беше хрумнало


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Курс около софия, препоръки?
МнениеПубликувано на: Пет Мар 22, 2013 2:06 am 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 13, 2012 11:35 am
Мнения: 36
Местоположение: Sofia
Име: sasha srbina
Maleeee vie savsem se zabravihte. Momcheto prosto pitashe za kurs okolo Sofia, a vie pochnahte edno.....koi kakav bil i taka na tateka. Ako vse oshte sledi foruma moje i da se e otkazal sled vsichkoto napisano. Predlagam na moderatorite v badeshte kato se otplesne nyakoi i ne pishe po konkretnia vapros, napisano ot nego da se trie.

_________________
Sasha Loshich
Swing Astral 7
Sup Air Profeel XC


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Курс около софия, препоръки?
МнениеПубликувано на: Пет Мар 22, 2013 10:05 am 
Offline

Регистриран на: Съб Фев 14, 2009 3:40 pm
Мнения: 111
sasha srbina написа:
...Momcheto prosto pitashe za kurs okolo Sofia, a vie pochnahte edno....


Не беше точно така

bichetoooo написа:
Nqma li kursove pod 800-1000 leva bre hora?? :shock:



Емо Гьорев, познах те.
http://www.youtube.com/watch?v=uc5SPCA3P6Y
Ти си оня криптонски журналист, само заблуждаваш хората с разни парашути и спийдглайдери...


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Курс около софия, препоръки?
МнениеПубликувано на: Съб Мар 23, 2013 6:31 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 3:03 pm
Мнения: 69
Местоположение: Пловдив
Име: Христо Ангелов
Намесвам се в темата, защото ми е мъка за много момчета , които не могат да съберат достатъчно пари за курс , а за екипировка да не говорим. Поради което парапланеризма няма никакво развитие. Преди 10 години летяхме от Пловдив 7-8 човека, сега са по малко. Нормално е хората които си направиха училища да предпочитат чужденци, да държат високи цени, това им е прехраната. Но се дразня да изкарват летенето изключително сложно и да не помагат безкористно в техните клубове.
Изключвам клуб Тангра, които са невероятни, винаги ще ти отделят време, ще ти помогнат за всичко, но при тях всеки си има професия и не разчита на приходи от ученици и тандеми. От моят опит бих посъветвал при липса на достатъчно средства , купи си екипировка, сега има добри предложения за начинаещи. Летенето, не е никак сложно, щом може да се обясни с няколко картинки http://para2000.org/book/paragliding/40009.html
Но ако парите не са проблем, наеми си Ясен за три месеца в Непал зимата, после Ники за месец пролетта, и завърши курса с Доктора в Шумен с 400-500 летателни часа.


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -1 
 
 Заглавие: Re: Курс около софия, препоръки?
МнениеПубликувано на: Пон Мар 25, 2013 2:16 am 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
Аз не знам защо всички дават за пример Скайномад, все едно те са единствените обучаващи в България.
Да, евала им правя и аз на Тангра, по-всеотдайни хора не съм виждал никога! Може би ако живеех наблизо щях да се уча там...
Парите, които дадох за обучението си в Перник са може би най-смислено похарчените пари в живота ми и ще съм благодарен ВИНАГИ на един приятел, който ме насочи към Бисер и Ралев.

Аз като пилот, смятам, че самообучението и купуването на екипировка без мнението на някой независим експерт е опасно за живота!
И не, не ми плаща нито Пастора, нито Ралев, нито НИКОЙ. Това е МОЕТО мнение, което е абсолютно независимо от който и да е. Аз съм просто един пилот, който иска да види все повече и повече пилоти в небето ЖИВИ И ЗДРАВИ!!!


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Курс около софия, препоръки?
МнениеПубликувано на: Пон Мар 25, 2013 7:15 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Ное 03, 2011 9:16 pm
Мнения: 36
Местоположение: София
Име: Георги Гълъбов
Много се радвам на хора даващи акъл да се купуват хвърчила без каквато и да е била теоретична и практична подготовка. После се оказва, че те самите са минавали някакви курсове в тази насока и са се приучавали на други хвърчила. Едно е да си имал някакъв опит в тази среда (летене имам предвид) и да се приучиш САМ на друго хвърчило, съвсем друго е да се дава акъл на хора, които до вчера не са и чували за летене да си купуват и да се хвърлят от някои склон.


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -1 
 
 Заглавие: Re: Курс около софия, препоръки?
МнениеПубликувано на: Пон Юли 28, 2014 10:07 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
Woll Woll Nevoriqtna tema nevoriqtni komentari Woll a Vie po mene pishti za krilica Ne vi li e sram Kak e vazmojno ne razbiram ot kade uchi i sarce da gi napishite tiq neshta Wolll.......

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 70 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов