Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 7:28 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: ток 220В от слънце
МнениеПубликувано на: Пет Фев 22, 2013 5:29 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 22, 2012 11:03 am
Мнения: 24
Местоположение: София
Име: Камен Каменов
Понеже темата е особено актуална в момента, гледам това клипче :idea:
http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=cwBV9EDaKg8
и се загледах в покривите на къщите . Ако всяка къща на моменти отдава към мрежата , и тези моменти съвпаднат на повече къщи ......
искам да съм ЧЕЗ :wink: .


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: ток 220В от слънце
МнениеПубликувано на: Пет Фев 22, 2013 7:20 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Ное 03, 2011 9:16 pm
Мнения: 36
Местоположение: София
Име: Георги Гълъбов
Бе не знам дали е 10000 евро. Изцяло зависи от консумацията, а тя е строго индивидуална.
Правил съм си план-проект при моята собствена консумация за изцяло несависим от енергото дом със акумулиране на енергия във акумулатори. Като база използвах фактурите за ток за една година. Нямам много спомени колко панела и колко киловата излезна, но ми се запечата времето за изплащане при цени на тока константа (това бяха и старите цени на тока де), което предполагам е валидно каквато и консумация да имате.
Е резултата беше 17години срок на изплащане. Тъй, че най-лесно се смята така според мен. Пак казвам при старите цени на тока.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: ток 220В от слънце
МнениеПубликувано на: Пет Мар 15, 2013 11:37 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 20, 2012 11:10 pm
Мнения: 2
Име: Тони Панайотов
Здравейте!
Темата с енергетиката и на мен ми е интересна, само ще споделя за енерго независимата къща.
Само със слънце е трудно да си независим особено, ако искаш да имаш отопление през зимата и топла вода по всяко време. темата е супер голяма. Но фотоволтаиците за сега масово се ползват само за ел.енергия, но е най добре да се комбинират топла вода - има разработки за малки панели свърху които се концентрира слънчевата светлина с поликарбонатна френелова леща . получава се върху панела значителна плътност на светлинния поток, което би довело до прегряване на панела но панела се охлажда с водна риза на гърба и се получава топла вода с определена температура и ел енергия. Другия вариант е производството на ел енергия с конвенционален двигател с вътрешно горене с газ генератор, като охладителната система е на воднариза и отоплява цялата къща. Другия вариант за когенрация е котле с агрегат с двигател на Стирлинг за производство на ток/ без ел.контролер трудно би се синхронизирал с мрежата/.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: ток 220В от слънце
МнениеПубликувано на: Пет Мар 15, 2013 11:54 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 20, 2012 11:10 pm
Мнения: 2
Име: Тони Панайотов
Венко - казваш че новите електромери ако подаваш мощност в обратна посока не въртят назад, което ако е така означава че електроразпределителните дружества, чийто собственост е електромера/ве4е електронен/ ни краде и с реактивната ел енергия. Имам следното в предвид - когато ползваме ел. машини то при тях косинус фи е по малък от нула и електромера трябва да регистрира само активната енергия, защото реактивната ползвана от машината се връща в ел мрежата и ако електромера не отчита косинус фи то ни товари с енергия която сме ползвали на заем, а ако подаваш по голяма мощност от солара отколкото косумираш то мощността трябва да да отива в мрежата и да отчита намаляване на отчитаната ел енергия. тази система в Германия се стимолира, за да може да се получи положителния ефект за стимулиране на разрастването на системата с разпределени параметри. Но в БГ само големите искат да печелят и трохи не дават на хората, но и ги крадат нагло.


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: ток 220В от слънце
МнениеПубликувано на: Съб Мар 16, 2013 7:47 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:30 am
Мнения: 610
Тука много ентусиасти са се събрали , да взема да охладя малко ентусиазма. И аз съм любител на безплатната природна енергия, но за съжаление знам че само с панели не става. Иска се бая комплексен подход. Няма да открия топлата вода ако кажа че първо къщата трябва да е много добре изолирана за да задържа енергията по-добре. Това означава яка изолация ( стени, под и покрив)и въздухонепроницаемост на всички части на външната обвивка ( врати, прозорци, под , стени, покрив). Самата къща е добре да е ориентирана правилно към слънцето.Поради голямата въздухонепроницаемост се налага вентилационна система, която пък трябва да е от типа с топло-обмяна. Добре е да има и помощ от гео-термална система. В идеалния вариант ми се струва че една такава къща би могла да е напълно независима от мрежата. За съжаление всичко това струва пари, а отделно при вече построена къща е доста трудно да се приложат тези принципи ( известни като пасивна къща). Но не пречи да си мечтаем
Другия проблем е че не всички места по България са добри за слънчева енергия. Особено София, с тези инверсии и зимни мъгли по два месеца е отврат...но зад Витоша е слънчево, надолу към Петрич е все по-слънчево


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: ток 220В от слънце
МнениеПубликувано на: Нед Мар 17, 2013 11:56 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 08, 2010 3:16 pm
Мнения: 277
Местоположение: София
Име: Боян Евстатиев
http://vbox7.com/play:807894e761
Не си спомням откъде го измъкнах това филмче, може да ви е интересно :)

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: ток 220В от слънце
МнениеПубликувано на: Пон Мар 25, 2013 9:55 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 24, 2008 1:56 pm
Мнения: 410
Местоположение: Coфия
Име: Димитър Халачев
Аз пък направих това филмче ;)
http://www.youtube.com/watch?v=2xYlO-m6efs

_________________
www.deltaclub.bg
"Всеки полет е важен!"


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: ток 220В от слънце
МнениеПубликувано на: Пон Мар 25, 2013 11:59 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 08, 2010 3:16 pm
Мнения: 277
Местоположение: София
Име: Боян Евстатиев
А нощно време? Ако ми се приядат бъркани яйца пред ТВ-то или пред компютъра? :D

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: ток 220В от слънце
МнениеПубликувано на: Вто Мар 26, 2013 12:01 am 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
Нощно време си плащаш тока, ако не си си купил акумулатори...


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: ток 220В от слънце
МнениеПубликувано на: Пет Окт 11, 2013 1:16 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 11, 2013 12:44 pm
Мнения: 4
Име: Милена Петкова
Идеята е супер добра. Като се разрови човек в нета може да намери и някои доста подходящи продукти, които да вложи. Примерно соларни панели от тук:
http://vikiwat.com/solaren-panel.html ;)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: ток 220В от слънце
МнениеПубликувано на: Чет Ное 21, 2013 12:28 am 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 18, 2009 9:53 pm
Мнения: 62
Местоположение: Кипър
Оставете слънцето ....вижте тук ви трябва само чук и ....генератор :D :shock:

http://www.youtube.com/watch?v=uKCEceWs-Gc

_________________
Всички стигат върха-малцина продължават нагоре!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: ток 220В от слънце
МнениеПубликувано на: Пон Мар 31, 2014 8:04 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 31, 2014 7:31 pm
Мнения: 1
Име: Найден Добрев
Един въпрос към Венелин - Електромера ти е от новите предполагам, електронните. Когато панелите генерират ток и нямаш консуматори - може ли да брои на обратно? Или нищо не прави и даваш ток на съседите а енергото печели от теб, защото тях ги таксува с твоя ток?


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: ток 220В от слънце
МнениеПубликувано на: Вто Юли 16, 2019 2:12 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Юли 12, 2019 11:45 am
Мнения: 1
Име: Иван Георгиев
Повечето хибридни инвертори като тези например https://xpi.bg/avtonomni-solarni-invertori-fsp имат вградена функция за невръщане на ток към мрежата, докато за почти всички мрежови инвертори като тези например https://xpi.bg/mrezhovi-invertori-fronius трябва да се закупи отделно мониторингово устройство, разработено от съответния производител, което да ограничава връщането на излишната електроенергия обратно в мрежата.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -1 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов