Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:48 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Покупка на ново крило - как става плащането?
МнениеПубликувано на: Съб Фев 25, 2012 1:19 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 24, 2011 12:56 am
Мнения: 91
Здравейте!
Отдавна искам да сменя старото си крило, с което изкарах обучението и сега смятам да го бракувам или да си направя навес или нещо такова от него :-) Спрял съм се на новото крило на Nova Ion 2.
Дистрибутор на Nova за България е Чавдар Чотов - Чаво от Sky-Camp клуб. Свързах се с него и той ми направи приемлива оферта за крилото. Въпроса е, че трябва да се предплати цялата сума.
Аз живея в Германия и не познавам лично Чаво. За това ми е малко филм да преведа на някой напълно непознат в БГ значителна сума и да разчитам на добра воля от него, че всичко ще мине глладко. Вероятно, като повечето пилоти, е свестен и честен човек, но все пак остава 1% несигурност. За това искам да разпитам участниците във форума дали това е нормалния начин да си поръчаш ново крило в БГ и познавате ли Чаво и какви са впечатленията от него?

_________________
Владислав Борисов
Ozone Alpina 4

"Колкото по-високо летим, толкова по-малки изглеждаме в очите на тези, които не могат да летят."
Ф. Ницше.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Покупка на ново крило - как става плащането?
МнениеПубликувано на: Съб Фев 25, 2012 5:58 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Юли 08, 2006 6:44 pm
Мнения: 841
Местоположение: чака Годо
Име: Пешо
Усмихнат, напет младеж с тридесет и два зъба. Споко, поръчвай, ще имаш крилото.

_________________
YouTube facebook


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Покупка на ново крило - как става плащането?
МнениеПубликувано на: Съб Фев 25, 2012 10:11 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 24, 2011 12:56 am
Мнения: 91
Е след като е още с 32 зъба явно няма недоволни клиенти ;-)

_________________
Владислав Борисов
Ozone Alpina 4

"Колкото по-високо летим, толкова по-малки изглеждаме в очите на тези, които не могат да летят."
Ф. Ницше.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Покупка на ново крило - как става плащането?
МнениеПубликувано на: Чет Мар 01, 2012 6:27 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Авг 05, 2011 6:21 pm
Мнения: 52
Местоположение: София
Име: Васил Димов
Владо Доктора написа:
Здравейте!
Отдавна искам да сменя старото си крило, с което изкарах обучението и сега смятам да го бракувам или да си направя навес или нещо такова от него :-) Спрял съм се на новото крило на Nova Ion 2.
Дистрибутор на Nova за България е Чавдар Чотов - Чаво от Sky-Camp клуб. Свързах се с него и той ми направи приемлива оферта за крилото. Въпроса е, че трябва да се предплати цялата сума.
Аз живея в Германия и не познавам лично Чаво. За това ми е малко филм да преведа на някой напълно непознат в БГ значителна сума и да разчитам на добра воля от него, че всичко ще мине глладко. Вероятно, като повечето пилоти, е свестен и честен човек, но все пак остава 1% несигурност. За това искам да разпитам участниците във форума дали това е нормалния начин да си поръчаш ново крило в БГ и познавате ли Чаво и какви са впечатленията от него?


Здравей,

През декември 2011 си купих Nova Factor 2. След като платих цялата сума на Чавдар, той веднага я преведе на Nova по банков път, те я получиха след 2-3 дни, изпратиха крилото и то пристигна след още около 5 дни. За има-няма една седмица се сдобих с ново крило.

Мисля, че изискването за предплащане на цялата сума идва от Nova, не от дистрибутора.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Покупка на ново крило - как става плащането?
МнениеПубликувано на: Вто Юни 11, 2013 11:28 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 20, 2010 8:06 am
Мнения: 7
Каква е ролята на т.н. дистрибутор, ако взима цялата сума от купувача при поръчката и превежда дистрибуторската стойност на производителя?

_________________
Велю


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Покупка на ново крило - как става плащането?
МнениеПубликувано на: Сря Юни 12, 2013 7:33 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 23, 2012 6:24 am
Мнения: 171
Име: Венелин Грозев
Същата като на дистрибутора на ВИК части - организира търговията с крайни клиенти и поема съответният риск за което бива възнаграден под формата на отстъпка.


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -1 
 
 Заглавие: Re: Покупка на ново крило - как става плащането?
МнениеПубликувано на: Сря Юни 12, 2013 8:51 am 
Offline

Регистриран на: Пет Авг 20, 2010 10:10 pm
Мнения: 150
Местоположение: Rousse - Varna - Sofia
Аз си взех крило от Красьо от Бургас. Процедурата беше същата.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Покупка на ново крило - как става плащането?
МнениеПубликувано на: Чет Юни 13, 2013 6:53 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 20, 2010 8:06 am
Мнения: 7
Няма никаква логика да се предплаща цялата сума при положение че дистрибутора е официален.
Трябва да се свикне с мисълта, че при поръчка се дава капаро, което в случай на отказ е дължимо в двоен размер.
Предплатата в никакъв случай не трябва да включва и търговската отстъпка.
Иначе ролята на т.н. дистрибутор е пощенска кутия с касичка.

_________________
Велю


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -3 
 
 Заглавие: Re: Покупка на ново крило - как става плащането?
МнениеПубликувано на: Пет Юни 14, 2013 7:01 am 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 6:56 pm
Мнения: 404
Име: Димитър Миладинов
Цитат:
организира търговията с крайни клиенти и поема съответният риск за което бива възнаграден под формата на отстъпка.


"Организира" би следвало да включва някаква логистика под формата на магазин-склад където да се видят и пипнат крилата, евентуално възможност за демо полет.

"Поемането на риска" означава както казва Велеслав дистрибутора да работи до приключване на сделката със свои средства като взема някакво капаро. Инак поемането на риска е само и единствено от стана на крайния купувач.

И накрая колко са дистрибуторите, които могат да издадат и данъчна фактура?

До момента съм видял един-двама които да правят тези неща... Ясно е, че пазарът е свит и тн, но понякога си заслужава да се пита и фирмата-производител директно, особено ако е европейска...


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -1 
 
 Заглавие: Re: Покупка на ново крило - как става плащането?
МнениеПубликувано на: Нед Юни 16, 2013 9:05 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 24, 2011 12:56 am
Мнения: 91
Повече от година летя с крилото от Чаво Чотов и съм много доволен. Достави го бързо и безпроблемно на цена много по ниска от тази в Германия. И един мой приятел си взе същото крило от него, също безпроблемно.

_________________
Владислав Борисов
Ozone Alpina 4

"Колкото по-високо летим, толкова по-малки изглеждаме в очите на тези, които не могат да летят."
Ф. Ницше.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Покупка на ново крило - как става плащането?
МнениеПубликувано на: Вто Юни 18, 2013 3:50 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
Ей, значиии... То бива бива пазарлъци, ама да накараш целия форум да мисли като тебе, вместо да си платиш цялата сума, е доста тъпо.
Ето как процедирах аз - харесах си крило на много добра цена. Отидох в една банка за кредит за парите, които не ми достигаха, отрязаха ме. Взех ги на заем от приятел и си платих крилото.
Да, и на мен ми се иска да ида в мола, да си пробвам всяка сбруя на люлката. Пък като си харесам крило да ми дадат мой размер да го пробвам и да им го върна след 1 седмица, че нали само събота и неделя не работя. Разбира се не трябва да ми се сърдят ако съм окичил някое дърво, щото това са форсмажорни обстоятелства и пилота не е виновен. Плащането да е когато ми е удобно, ако може да го изплащам 24 месеца, че много скъпи бе, ебаси!

И всичко това на БГ пазар, където годишно се купуват може би около 10 крила, от всички марки.
На пазар, където дистрибуторите изкуствено намаляват цените, без да имат това право, защото рискуват дилърството си.
Вие мислите ли понякога?


Върнете се в началото
  Профил    +8 / -2 
 
 Заглавие: Re: Покупка на ново крило - как става плащането?
МнениеПубликувано на: Вто Юни 18, 2013 10:28 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 24, 2011 12:56 am
Мнения: 91
Ivailo написа:
Ей, значиии... То бива бива пазарлъци, ама да накараш целия форум да мисли като тебе, вместо да си платиш цялата сума, е доста тъпо.


Нямам време и желание да се заяждам по форимите. Въпросът ми от преди година и половина е конкретен и се отнася до Чаво.

_________________
Владислав Борисов
Ozone Alpina 4

"Колкото по-високо летим, толкова по-малки изглеждаме в очите на тези, които не могат да летят."
Ф. Ницше.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Покупка на ново крило - как става плащането?
МнениеПубликувано на: Сря Юни 19, 2013 12:50 am 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
Владо Доктора написа:
Ivailo написа:
Ей, значиии... То бива бива пазарлъци, ама да накараш целия форум да мисли като тебе, вместо да си платиш цялата сума, е доста тъпо.


Нямам време и желание да се заяждам по форимите. Въпросът ми от преди година и половина е конкретен и се отнася до Чаво.

Съжалявам за неразбирателството, но мнението ми беше насочено към veleslav. Моя е грешката, че не използвах цитат, а направо отговорих.


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -1 
 
 Заглавие: Re: Покупка на ново крило - как става плащането?
МнениеПубликувано на: Сря Юни 19, 2013 7:29 am 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 6:56 pm
Мнения: 404
Име: Димитър Миладинов
Ясен Нейчев, сегашния дистрибутор на GIN, е съвсем отскоро в бизнеса - има няма половин година. За това време има електронен магазин с поддържани актуални артикули и цени, има магазин, където може да се пробват 4-5 сбруи и където има налични всички дреболии - запасни парашути, кокпити, уреди, раници както и парцалките от конфекцията. Има демо най-новото крило на GIN - Атлас, и това не е крилото, което той лети, а е демо - не го продава а го дава на който поиска, често за по няколко дена.
Ясен знае всички артикули и цени наизуст когато го питаш по телефона, доставя бързо и коректно, и досега поне на мен не е искал никога цялата сума предварително. И той е на свития български пазар, или...?


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -2 
 
 Заглавие: Re: Покупка на ново крило - как става плащането?
МнениеПубликувано на: Сря Юни 19, 2013 8:59 am 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 20, 2010 8:06 am
Мнения: 7
На тези които си предплащат с удоволствие цялата сума като Ivailo няма да им развалям кефа.

_________________
Велю


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -2 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов