Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 12:14 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Термиките от Леонардо
МнениеПубликувано на: Сря Май 08, 2013 1:22 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 6:56 pm
Мнения: 404
Име: Димитър Миладинов
Когато качите траклог в Леонардо се генерира файл за Google Earth - всъщност се генерират 3 файла с различно ниво на детайлите.
В най-подробния от тях имаанализ на полета, включително генерализирани термиките и глайдовете.

Нямах си друга работа и написах програмка, която изтегли всички анализ-файлове от българското леонардо и обедини термиките в един файл, като ги групира в 16 папки спрямо посоката на вятъра/отнасянето.

На който му е интересно може да си свали файла от тук http://dox.bg/files/dw?a=54eae5522f


Върнете се в началото
  Профил    +13 / -0 
 
 Заглавие: Re: Термиките от Леонардо
МнениеПубликувано на: Сря Май 08, 2013 8:17 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Митак, браво за сътвореното!
Можеш ли да обозначиш началото на термиките с няква по-тлъста точка / сфера защото на някой отнесени термики не се знае от къде накъде отиват.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Термиките от Леонардо
МнениеПубликувано на: Сря Май 08, 2013 9:10 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 6:56 pm
Мнения: 404
Име: Димитър Миладинов
Всяка термика в момента е описана с една линия (LineString в термините на Google Earth).
Може да поставя точка в началото на всяка линия, но това ще удвои броя на обектите, а и без това в момента е тежичко.

Ако искаш да си сигурен за посоката на термиката, може да ползваш филтриране като включваш или изключваш папките с кардиналните посоки.
Например ако дадена термика е ориентирана изток-запад и е много полегнала, включваш само папка E или само папка W и виждаш в кое от двете състояния термиката е видима.

Мога обаче да направя линиите различно дебели в зависимост от скоростта на качване - ако мислите, че е необходимо.

Когато се тълкуват данните трябва да се вземе в предвид, че всъщност където е летяно повече, има и повече регистрирани термики, т.е. там има повече данни. Това не значи непременно, че мястото е по-термично. Според мен на местата на "дежурни" термики трябва да има повече снопове, повече припокриващи се термики.


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Термиките от Леонардо
МнениеПубликувано на: Чет Авг 01, 2013 1:10 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Окт 17, 2004 1:33 pm
Мнения: 49
Може ли да го качите пак защото файла не съществува вече. Благодаря.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Термиките от Леонардо
МнениеПубликувано на: Чет Авг 01, 2013 8:05 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 6:56 pm
Мнения: 404
Име: Димитър Миладинов
заповядайте...
ако модератора реши, може да сложи файла някъде перманентно във форума. Аз нямам представа кък да стане

http://dox.bg/files/dw?a=c9e571b9fe


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Термиките от Леонардо
МнениеПубликувано на: Чет Юни 26, 2014 1:01 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Дек 01, 2013 7:01 pm
Мнения: 152
Име: gergana ilieva
ggjhkhik


Последна промяна gerganailieva на Пет Яну 02, 2015 6:34 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -8 
 
 Заглавие: Re: Термиките от Леонардо
МнениеПубликувано на: Чет Юни 26, 2014 2:42 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 6:56 pm
Мнения: 404
Име: Димитър Миладинов
Всички имаме нужда от внимание от време на време :) По това си приличаме като хора....
А се различаваме по начините, по които си го издействаме....


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -0 
 
 Заглавие: Re: Термиките от Леонардо
МнениеПубликувано на: Чет Юни 26, 2014 3:04 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
И аз съм си мислел за анализ на траклогове и извличане на местата на термиките, но все още нямам време и вдъхновение да се занимая с това... Проблема е доста сложен защото формирането на термиките зависи от слънцегреенето, от вятъра, облаците и доста други фактори които няма как да ги вкараме в анализа и заради тях качеството на резултатите няма да е високо.

Моя съвет е засега да летиш по усет. Лека-полека усета ти ще се подобри и ще спреш да мислиш къде има термики, а просто ще отиваш и ще ги въртиш...


Върнете се в началото
  Профил    +9 / -0 
 
 Заглавие: Re: Термиките от Леонардо
МнениеПубликувано на: Чет Юни 26, 2014 7:54 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Дек 01, 2013 7:01 pm
Мнения: 152
Име: gergana ilieva
hljlo


Последна промяна gerganailieva на Пет Яну 02, 2015 6:35 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +1 / -9 
 
 Заглавие: Re: Термиките от Леонардо
МнениеПубликувано на: Чет Юни 26, 2014 8:28 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 6:56 pm
Мнения: 404
Име: Димитър Миладинов
На теб въобще не ти трябва файла. Просто имаш нужда от малко внимание :) Но няма да го получиш от мен...

Бих могъл много да пиша по темата, но няма смисъл. Лекувай се. Инак освен че прецакваш себе си (което изобщо не ми пука) прецакваш и летенето на околните. А никой не ти е ДЛЪЖЕН да те взема за летене, да те сваля от дърветата, да ти търпи истериите.

................................
За модератора:
Това е тема, която аз съм пуснал, с цел да споделя нещо, което съм направил и което може да е от полза за някой.
Не виждам защо след като Гергана е излязла от ремисията си трябва да бъде оставяна да сере жизнерадостно в тази тема.

Очевидно е, че става дума за непредизвикано и злонамерено тролене. Аз съм много далеч от идеята да и влизам в тона, но ако заключиш темата мисля че всички (особено тя) ще спечелим.


Върнете се в началото
  Профил    +8 / -0 
 
 Заглавие: Re: Термиките от Леонардо
МнениеПубликувано на: Пет Юни 27, 2014 4:33 am 
Offline

Регистриран на: Нед Дек 01, 2013 7:01 pm
Мнения: 152
Име: gergana ilieva
hjhihi


Последна промяна gerganailieva на Пет Яну 02, 2015 6:35 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -5 
 
 Заглавие: Re: Термиките от Леонардо
МнениеПубликувано на: Пет Юни 27, 2014 5:05 am 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 6:56 pm
Мнения: 404
Име: Димитър Миладинов
http://en.wikipedia.org/wiki/Borderline_personality_disorder


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Термиките от Леонардо
МнениеПубликувано на: Пет Юни 27, 2014 5:36 am 
Offline

Регистриран на: Нед Дек 01, 2013 7:01 pm
Мнения: 152
Име: gergana ilieva
hhhljl


Последна промяна gerganailieva на Пет Яну 02, 2015 6:36 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -1 
 
 Заглавие: Re: Термиките от Леонардо
МнениеПубликувано на: Пет Юни 27, 2014 5:42 am 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 6:56 pm
Мнения: 404
Име: Димитър Миладинов
комбинация от Petulant и Impulsive подтипове...

Цитат:
Impulsive type

At least three of the following must be present, one of which must be (2):

Marked tendency to act unexpectedly and without consideration of the consequences.

Marked tendency to engage in quarrelsome behaviour and to have conflicts with others, especially when impulsive acts are thwarted or criticized.

Liability to outbursts of anger or violence, with inability to control the resulting behavioural explosions.

Difficulty in maintaining any course of action that offers no immediate reward.

Unstable and capricious(impulsive, whimsical) mood.



Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Термиките от Леонардо
МнениеПубликувано на: Пет Юни 27, 2014 6:57 am 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 6:56 pm
Мнения: 404
Име: Димитър Миладинов
Драга Гергана,

Поведението ти по стартовете и особено по кацалките е опасно за теб и за останалите летящи. Много хора първоначално бъркат очевидната патология с неистово желание за летене и ентусиазъм, но рядко повтарят тази грешка, както си установила сама.

Не разчитай на безкрайно търпение на околните. Пилотите чакат летателния уикенд поне толкова сърцато, колкото ти, и не се радват ако някой ги напряга с проблемите и емоциите си постоянно.

Опитай да се радваш повече на самото летене, и по-малко на часовете, километрите и особено на полетите на околните. Не забравяй, че човек може както да умре при всеки полет, така и да разбере смисъла на живота, поне на собствения :) Така че докато "се давиш мизерно" според твоите представи, може би пропускаш нещо много важно и приятно.

Не ти прави чест да бъзикаш Ивайло за това, че го е страх да лети в силни условия в последно време. Най-малкото защото ако излети заради такова подяждане и се контузи или недай си боже нещо по-лошо, ще се наложи да живееш с това бреме. Летенето е ЛИЧНА РАБОТА, ние тук само си помагаме и споделяма, но решеният се взимат винаги самостоятелно.

По повод моите "давения в Ярлово" мисля, че всеки който ни познава и е летял с нас би сметнал сравнението на уменията ни като абсурдно, затова изобщо не смятам да го правя. Но ето още един съвет, от опит - в никакъв случай не пренебрегвай полета до Ярлово и не го сравнявай с полета над Драгалевци. Там летиш зад планината, в силен ротор и низходящи, първоначално над морени а после над силно разляти и гористи склонове. Обикновено с 50 км/ч по вятъра и глайд 4 :) Всеки, който е минавал от там знае какво имам в предвид. Така че като се запътиш към Рила минавайки над мен, гледай да имаш повечко височина. Защото така презряното от теб Ярлово може да се окаже непостижима кацалка :)

Моля те нека спрем това представление. Не желая да общувам с теб, да летя с теб, да те свалям от дърветата, да ти давам каквито и да е файлове, да си пишем и разговаряме. Същото ти казах и преди около месец, както и миналата година. Ако просто искаше файла с термиките, отдавна щеше да го имаш.


Върнете се в началото
  Профил    +14 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов