Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:05 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 56 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Бихте ли се включили в каса за взаимо-застраховане
Да, бих давал 50 лева годишно. 49%  49%  [ 40 ]
Да, бих давал от 100 до 300 лева годишно. 34%  34%  [ 28 ]
Ще изчакам да видя как ще се развият нещата 5%  5%  [ 4 ]
Не 12%  12%  [ 10 ]
Общо гласове : 82
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: ПАРА ВЗАИМОЗАСТРАХОВАНЕ
МнениеПубликувано на: Сря Окт 16, 2013 9:04 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 15, 2011 10:47 am
Мнения: 353
Местоположение: София
Име: Пламен Пунчев
Не че съм черноглед, но от това нищо няма да излезе.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -2 
 
 Заглавие: Re: ПАРА ВЗАИМОЗАСТРАХОВАНЕ
МнениеПубликувано на: Сря Окт 16, 2013 9:26 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Има два пътя. Единия е да мислим, че нищо няма да излезе и да не правим нищо носени по течението. Другия е да опитаме и да научим нещо повече за себе си и другите.
Има и трети - да изчакаме в засада и да се включим където и когато има изгода.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -1 
 
 Заглавие: Re: ПАРА ВЗАИМОЗАСТРАХОВАНЕ
МнениеПубликувано на: Сря Окт 16, 2013 9:42 am 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 10:00 am
Мнения: 427
Местоположение: София
Име: Георги Стефанов
Докато си пуших и търсиш вдъхновение, скокнах до близкият офис на една банка
Те ми предложиха ето това:
http://www.unicreditbulbank.bg/bg/Indiv ... /index.htm

Можем да си направим пълномощно за внасяне теглене. Тоест 1 титулят, който опълномощава няколко лица, които да теглят внасят и т.н.т

"Счетоводството" може да е прозрачно с пасивно онлайн банкиране

В идеята има хляб и от нас си зависи дали ще излезе нещо ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: ПАРА ВЗАИМОЗАСТРАХОВАНЕ
МнениеПубликувано на: Сря Окт 16, 2013 9:50 am 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 6:56 pm
Мнения: 404
Име: Димитър Миладинов
Аз ще се включа в начинанието. Мисля, че трябва да акцентираме върху взаимопомощта в случая, а не да гледаме на това като на инвестиция.
Оценката на категориите на риска на Ники е разумна, но ако тръгнем в тази посока по-скоро ще се развали работата. Ако някой лети по няколко пъти на ден всеки ден, това също увеличава риска от инцидент.

Най-добре ще е да приемем някаква схема, в която при инцидент да се подпомага пострадалия с фиксирана сума, например вноската х 20. Ако си поставим за цел да се поеме изцяло разхода по лечение, това е непостижимо. А по този начин ще има някакво подпомагане.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: ПАРА ВЗАИМОЗАСТРАХОВАНЕ
МнениеПубликувано на: Сря Окт 16, 2013 10:19 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 15, 2011 10:47 am
Мнения: 353
Местоположение: София
Име: Пламен Пунчев
Изкритикуваха ме че изказването ми нямало стойност. Ще се опитам да се аргументирам.

Първо съм един от малкото с работеща застраховка. 90% от всеки разход за здраве постфактум (имплант, лекарства, шина, операция не покрита от касата и т.н.) и 100% за всичко превантивно (регулярен преглед за рисково заболяване). Фирмата е американска, застраховала е няколко десетки хиляди служители, вноската е доколкото знам около $200 месечно и сметката им излиза. Те намат никакъв проблем да застраховат един такъв по-рискова като мен защото има 99 застраховани работещи на бюро.

Ако някой успее да направи реална сметка ще види че разходите по доктори за миналата година са поне 20-30 хиляди. Ако някой не вярва да сметне:
... счупена по-малката кост на прасеца, и нещо в глезена, операция и желязо ...
... пукнат таз и счупени 4-ти и 5-ти прешлен ...
... счупено ребро и натъртвания ...
... охлузена ръка и натъртенен задник ...
... извадено рамо ...
... счупен глезен ...
... счупена лъчева кост на ръката ...
... счупен прешлен ...
... фрактура на таза и счупен ляв крак в областа на коляното ...
... две сериозни операции - на гръбначния стълб и едната ръка ...
... два счупени крака в областта на глезените ...

Сега разделете тия пари на 100-200 летящи и ще разберете че трябва годишна вноска от 100-300 лева. Та колко са готови да извадят тия пари предварително.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -1 
 
 Заглавие: Re: ПАРА ВЗАИМОЗАСТРАХОВАНЕ
МнениеПубликувано на: Сря Окт 16, 2013 10:54 am 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
На фона на гражданска отговорност от порядъка на 120 лева мисля че е напълно нормално да има годишна вноска от 300 и аз лично съм готов да ги дам. Ако някой каже че са много - ами всяко нещо изисква жертви - тази година няма да си купиш варио, догодина ще трябва да намалиш цигарите и тн., но ще си застрахован.

Проблема е че в България не мисля че има застрахователна компания която да ми направи читава застраховка дори и за 300-400 лева годишна вноска и да ми покрие болничните разходи когато е нужно - а не след като съм се оправил сам, да ми ги възстановява! В нашата мила родина всичко е мафия - застраховането пък е черешката на тортата - предпочитам да давам 300 на година в сметката на някой летящ отколкото в сметката на някой мазен мутрес който си има застрахователна компания - пък и така ако човека духне с парите ще има само един конкретен за бой. :)

Мисля обаче че основният проблем ще идва от разделянето на рискови групи.
Трябва ни стабилна статистика за да се направи такова нещо, ето защо мисля че е по-добре с равна вноска или по-малки разлики във вноските.
Причината е че данните от инциденти не са консистентни (отчасти защото някой от тях се укриват).
Примерно Ники казва акробатите да не се застраховат - но в последните години не се сещам за инцидент от акро - да не говорим че те летят с по 2-запасни - това практически си е по-безопастно.
По същата логика не би тряало да се застраховат състезатели защото има опасност някой миит директор да ги прати да летят в някой ротор.
По мои наблюдения другата част от инцидентите са разделени почти по равно меду опитни и начинаещи пилоти.
Като цяло в повечето случаи начинаещите са по-предпазливи, с времето смелоста им нараства, а след това се връща към консервативно вземане на решения когато разберат че не са безсмъртни. През последните години обаче се вижда че имаме и инциденти с опитни пилоти който сякаш се отпускат и стават непредпазливи по скоро от невнимание отколкото от арогантно вземане на решения. Такива най-често са опитни пилоти които обаче са започнали да летят рядко.

Като цяло идеята ми е че риска се променя рязко в малки диапазони на опитност - тоест разделението би било трудно.
Може би най-точно разделение може да се прави на базата на летателни часове през изминалата година - но това вече ще бъде сложно за организиране според мен.

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: ПАРА ВЗАИМОЗАСТРАХОВАНЕ
МнениеПубликувано на: Сря Окт 16, 2013 11:10 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
ppountchev написа:
Ако някой успее да направи реална сметка ще види че разходите по доктори за миналата година са поне 20-30 хиляди.


Малко от нас работят в западна фирма, която да им плаща разширено здравно осигуряване и застраховане. Повечето сме самоосигуряващи се или стандартно осигурени в стандартни фирми. Здравната каса ни плаща операциите и основните разходи за лечение и няма смисъл да се застраховаме за тях. Мисля че за миналата година при инциденти парапланеристите е трябвало да извадят допълнително от джоба си около 10 000 лева за импланти и прочие.
От тези 10 000 мисля че една трета биха отишли за взаимозастраховани, защото не е ясно дали другите са пожелали да се взаимозастраховат или отговарят на условията.
Докторите са били винаги подозрителни ако ги караш да оперират с обещания че имаш изрядна застраховка.
.....

Няма нужда да се създава бариера между бедни и богати парапланеристи. Това че някой има солидна застраховка от работата си и няма нужда да участва във взаимозастраховането на останалите, не е пречка за приятелски чувства и солидарност.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: ПАРА ВЗАИМОЗАСТРАХОВАНЕ
МнениеПубликувано на: Сря Окт 16, 2013 11:24 am 
Offline

Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 5:41 pm
Мнения: 163
Местоположение: varna
ppountchev написа:
Ако някой успее да направи реална сметка ще види че разходите по доктори за миналата година са поне 20-30 хиляди. Ако някой не вярва да сметне:
... счупена по-малката кост на прасеца, и нещо в глезена, операция и желязо ...
... пукнат таз и счупени 4-ти и 5-ти прешлен ...
... счупено ребро и натъртвания ...
... охлузена ръка и натъртенен задник ...
... извадено рамо ...
... счупен глезен ...
... счупена лъчева кост на ръката ...
... счупен прешлен ...
... фрактура на таза и счупен ляв крак в областа на коляното ...
... две сериозни операции - на гръбначния стълб и едната ръка ...
... два счупени крака в областта на глезените ...

Сега разделете тия пари на 100-200 летящи и ще разберете че трябва годишна вноска от 100-300 лева. Та колко са готови да извадят тия пари предварително.


Първо тази тема е за тези, които искат да се включат и въобще не е със задължителен характер. Добре ще е тези, които нямат въобще такова намерение да не разубеждават останалите /чудя се каква им е целта - ако се направи такава каса и те не си в нея, защото не желаят - то те не са по никакъв начин ощетени/
А по въпроса на твоите сметки - Да така е, всички разходи за годината на всички пострадали може и да са 20 000 /може и по - малко/ но, ако всичко трябва да се плати от касата, това ще е, защото всички пострадали са били и нейни членове, което от своя страна предполага пък, че всички летящи - около 500 човека са членовете, и тогава ще се е събрало по около 40 лв. на човек за тези 20 хил. /и то в най лошия случай/
В твоето изказване причисляваш всички 12 инцидента само на 100 човека и така изкарваш че тежките инциденти са 12 %, което е несериозно.
Но ти благодаря за събраната информация, защото тя много помага в случая. Извода е, че колкото и да се съберем в тая каса, то клоним към 40 лв. в най лошия случай. При 500 стигат 40 лв. Но и при 100 пак са 40, защото тогава пък инцидентите се предполага да са 5 пъти по малко...

_________________
Георги Тодоров - Жоро
NOVA FACTOR 2 - EN C


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: ПАРА ВЗАИМОЗАСТРАХОВАНЕ
МнениеПубликувано на: Сря Окт 16, 2013 12:02 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 13, 2012 11:35 am
Мнения: 36
Местоположение: Sofia
Име: sasha srbina
Zdraveite dva pati pisha po temata i se razseyvam i ne prashtam posta.
Predvaritelno se izvinyavam za latinica.
Predlagam da napravime sledna prosta shema:
primerno: srednostatisticheska suma nujna za operacia e okolo 6000lv.
100 dushi grupa davat po 60lv(kolko pogolyama e grupata tolko pomalka e vnoskata)
Pri sluchai na incident,(na chlen ot grupata, i zadaljitelno da ima svidetel na incidenta) titulyara na smetkata prevejda parite, po foruma uvedomyava vsichki kakav e incidenta, kolko struva operaciyata, i kolko pari trebva da se dobavat v smetkata(na chovek) ot novo.
Taka v smetkata nyama da se natrupvat izlishni sumi koito da sedyat zamrazeni i vinagi shte ima gotova osnovna suma koyato da se plashta vednaga pri incidenta.Podchertavam, sumata ne e godishna vnoska a ednokratna do sluchai na incident na chlen ot grupata kato togava pak se sabirat pari do vastanovyavaneto na sumata.
Pri incident vseki ot grupata poluchava pomosht bez znachenie koi kolko e opiten pilot.Svidetel sam na incidenti na nachinaeshti kakto i na opitni piloti. Moeto mnenie e che na vseki moje da mu se sluchi inciddent ,bez znachenie ot opita mu. Ili tezi koito se smyatat za opitni i ne riskovi to togava te namat nujda da chlenuvat v takava grupa.
Shtom edin pilot reshava da se zastrahova v sluchai na incident to togava toi poluchava pomosht bez znachenie s kakvo krilo leti i kolko dalgo. Na nikoi ne mu se iska da si chupi kokalite.

Az lichno sam gotov vednaga da se koaliram sas 100 dushi zashtoto e po-dobre za mene da dadem 60 lv ili 120 pri ne dai boje dva incidenta na chlen ot grupata, ot kolko 6000 lv na vednaj i vednaga pri sluchai da imam incident. Drugo e da znaesh che zad garba imash 100 dushi a ne da chakash na blagotvoritelna pomosht koyato e bavna i nedostatichna.

Taka koito iska da sformirame grupata neka mi pishe na l.s. ako se sabereme dostatichno moje da izberem edin ot nas da bade titulyar na smetkata ot koyato parite shte se teglyat samo v sluchai na incident.

_________________
Sasha Loshich
Swing Astral 7
Sup Air Profeel XC


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: ПАРА ВЗАИМОЗАСТРАХОВАНЕ
МнениеПубликувано на: Сря Окт 16, 2013 12:22 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 23, 2012 6:24 am
Мнения: 171
Име: Венелин Грозев
Искам да добавя нещо, тъй като гледам, че темата вече се завъртя около малко по-конкретни цифри - не е задължително да се покриват 100% от разходите. Може да е някакъв процент или да се определят лимити в началото на всяка година съобразно наличността - вариантите са много и винаги може да се намери компромисен.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: ПАРА ВЗАИМОЗАСТРАХОВАНЕ
МнениеПубликувано на: Сря Окт 16, 2013 1:27 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 24, 2011 12:56 am
Мнения: 91
А какво ще правите, ако сумата, която сте събрали свърши и има нов инцидент, за който няма вече пари? Не трябва ли да има натрупани средства като буфер? Как ще гарантирате справедливо разпределение разпрделение? Иначе не е ли малко като здравната каса - хем си плащаш вноски, хем няма средства за твоя случай?

_________________
Владислав Борисов
Ozone Alpina 4

"Колкото по-високо летим, толкова по-малки изглеждаме в очите на тези, които не могат да летят."
Ф. Ницше.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: ПАРА ВЗАИМОЗАСТРАХОВАНЕ
МнениеПубликувано на: Сря Окт 16, 2013 1:35 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
Аз лично смятам, че в момента, в който вкараме пари между нас, ще се изпокараме. Практиката го доказва (всеки, който си изкарва пари от летене, има своите врагове). С приятел работа не се върши.

Добре, да речем, че намерим някой безумец, който е готов да навлече всеобщата омраза, пресмятайки рисковете.
Да речем, че този безумец е фен на XC летенето и акрото въобще не го вълнува. Сетете се какъв риск ще сложи на акро пилотите най-малкото защото не познава техния начин на практикуване на спорта.

Следващото:
Аз в събота на Калин направих 2 уинговъра и 1 спирала, това прави ли ме акро пилот? Друг е въпроса колко уинговърите ми са били такива, и спиралата - такава.

По-следващото:
Кой, аджеба, знае, че аз в събота съм направил 2 уинговъра и 1 спирала?
Кой знае аз колко полета имам, какъв нальот, стаж и прелети над 30 кмимам?
Надявам се не мислите да смятаме тази информация по леонардо (оня ден летях в Словения с един безмоторник, направих 100 км и си качих трака в леонардо. От condor де, ама кой ще разбере?)...

Ако нальота и опита свалят риска, то значи ли, че хора, които летят всеки ден, имат по-малък шанс да се пребият от хората, които летят всеки уикенд на Расник?

Като бях на SIV тази година на края на всеки полет по пътя към сушата всеки правеше уинговъри. Това прави ли всички присъствали акро пилоти?
Последното упражнение на SIV е SAT. Това прави ли участвалите акро пилоти?

2-та запасни вече Иво ги спомена.

Има хора, които имат проблем в главата и летят при всякакви условия, в ротори, дерета и въобще правят какви ли не глупости. Тях кой ще ги "освидетелства"? Ако тоя някой не е летял никога с тях?

Ако вдигнем риска на състезателните пилоти, това значи ли, че аз, както имам навика да ходя на Шуменските (и едно гръцко) състезания, съм по-рисков? Факта, че обирам последните места, разбира се е без значение. Състезанията по целно кацане броят ли се?

Как някой ще ме убеди, че риска на Доктора (да речем) е по-малък от моя (миналата година, когато летях bright-a)?

Горното бяха възможни проблеми към определянето на риска. Общо взето организационни, козметични :)

Главния проблем, според мен, е как ще определим на кой можем да помогнем и на кой - не.
Ако до година март месец някой, който го познаваме като човек със стабилни и достатъчни доходи, падне и си счупи крак, ще му платим ли импланта? Имайки пред вид шанса да има по-сериозен инцидент на някой по-неплатежоспособен? Кой ще взима тия решения достатъчно бързо? А ако вкараме парите в банка, или някоя друга финансова институция, която обещава по-голяма лихва на тях, как ще имаме бърз достъп до тях, 24/7?

Не ме разбирайте погрешно - аз бих дал и 100 и 300 лв годишно за подобна кауза! Просто искам да изчистим възможните препъни-камъни преди да се препънем в тях.



и един съвет - хайде вместо да си играем на фирма, да обсъдим по-сериозни суми, от които има смисъл. Нека сметнем колко струва подобна застраховка в другите ЗК. Ако целта е да имаме там някакви пари - добре, ама ако реално ще го ползваме - нека да е като хората...
10 лв при 100 човека ще стигнат за имплант 10 на 1 см...


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: ПАРА ВЗАИМОЗАСТРАХОВАНЕ
МнениеПубликувано на: Сря Окт 16, 2013 2:14 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
@Sasha - Ще бъде трудно по средата на лятото да събираме всички и да ги подканяме да дадат още една вноска, щото касата е празна и има нужда от пари за поредния инцидент. По реално е в края на годината, да са ми хартисали 50 лева и вместо да ги изхарча за някаква глезотия, да ги инвестирам в начинанието. Нещо като бели пари за черни дни.

@ Владо - Както казва Венко не е задължително да си покрием на 100% разходите, но за разлика от здравната каса и застрахователите, поне парите които сме дали ще са отишли за някой в нужда.

@ Ивайло - прав си че щом вкараме пари помежду си може да се изпокараме. Може би така полуанонимни сме си по мили и драги. Може би не сме достатъчно благородни че да не цепим стотинката и да спрем да гледаме канчето на другите.

На всички примери които даваш може да се отговори логично от гледна точка на риска. Имаме някаква приблизителна информация за него, но можем силно да си увеличим знанието за него ако почнем систематично да събираме данни и да ги анализираме. Живота и летенето са сложни, но подлежат на измерване, стига на някой да му се работи.
Естествено винаги ще има дискриминация и подхода на Миладинов има смисъл в тази посока - да направим равни вноски за всички, за да не развалим работата със смятане на риска.
Другия път е да си поиграем на фирма и да поработим по повишаването на знанието ни за риска. То няма да е излишно, защото по нататък може да бъде ползвано от застрахователи, които да ни предложат адекватна оферта (представете си какъв натиск оказваме на горките застрахователи да ни застраховат безумното летене, без да им даваме данни за рисковете). Но най-вече знанието за риска ще бъде полезно за самите нас, защото ще почнем да се пазим повече от това или онова.
Например, професионалното трениране на акро с два запасни над вода може да е безопасно като прелетите, но има случаи на пилоти дето са падали след като са летели безопасно по няколко часа и когато се върнали над кацалката са почнали да правят уинговъри заради публиката и заради собственото си отегчение.
Наистина е трудно да намерим границата между неразумния риск и този дето ни повишава уменията като пилоти, но ако сме достатъчно свестни като хора, то би трябвало да сме разбрали глупостта си и да не очакваме пари от касичката си.
Както казах една от ползите от идеята е да разберем кой колко струва, но може би е добре да не опитваме за да не се разочароваме.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: ПАРА ВЗАИМОЗАСТРАХОВАНЕ
МнениеПубликувано на: Сря Окт 16, 2013 2:19 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Съжалявам, че с този постинг може да ви секна идеалистичния устрем в който сте изпаднали, но съм длъжен да кажа следните неща:

Много по-евтино и лесно е да си смениш контактите, отколкото да си възстановиш изгорялата къща от пожар възникнал в електро-инсталацията!

Много по-лесно и евтино е да поддържаш язовирната стена, отколкото да възстановиш цяло село отнесено от водата, когато стената се изрови!

Много по-добре е (и евтино и лесно) да се вземат превантивни мерки, отколкото да се подсигурява ликвидиране на последствия!!!



Вместо да мислите как да събирате пари за операции и импланти когато някой се потроши - по-добре мислете как да съберете много по-малко пари за да дойдат при вас хората които разбират от сигурност и да ви обучат! Тук спрягате суми от по 100, 200, 300 лв на година (всяка година)... По-добре съберете (ама всички) по 30 лв (еднократно) и поканете хора от ранга на Иво Геров, Емо Кирилов, Ники Йотов, Весо Овчаров, Ники Велев и други. Ясен Савов също може да ви бъде супер полезен въпреки че той има много инциденти, но той е човека с най-голям досег със световния парапланеризъм и можете да научите страшно много от него за това как се правят нещата в развитите държави (с развит парапланеризъм).

Обучението е най-добрата инвестиция!


А на тези които смятат че няма какво толкова да научат от по-горе изброените хора ще кажа само "Господ да ви е на помощ!"


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: ПАРА ВЗАИМОЗАСТРАХОВАНЕ
МнениеПубликувано на: Сря Окт 16, 2013 2:24 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Съгласен съм с Даниел, но - не помалко идеалистично е да мислиш че има обучение което да те предпази от обикновенния лош късмет! Никой не е застрахован от грешки - живота го е доказал - shit happens!

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 56 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов