Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 8:42 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Искате ли да има оценяване качеството на публикациите (карма)
Да 56%  56%  [ 41 ]
Не 40%  40%  [ 29 ]
Не знам 4%  4%  [ 3 ]
Общо гласове : 73
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Възможност за оценка на постовете във форума
МнениеПубликувано на: Пон Яну 14, 2013 2:57 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 26, 2004 10:53 am
Мнения: 109
Местоположение: Долна Митрополия
Име: Страхил Делийски
Мисля, че е излишно и е само за душевен гъдел. Кармата не е критерии за обективност. Иво има над 1000 мнения ако взема да си поиграя малко и нацъкам навсякъде плюсчета какво ще се случи с кармата, обективна ли ще е?

_________________
LOOK, LEAN, TURN


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Възможност за оценка на постовете във форума
МнениеПубликувано на: Пон Яну 14, 2013 8:23 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Всъщност правилата вече ги адаптирахме неусетно! И по мои наблюдения форумът е доста по тих и спокоен! Активноста намаля, но пък сякаш темите се концентрираха! По добре малко приказки отколкото празни приказки - за това си има парламентарен контрол всеки петък!

Всъщност идеята ми за кармата първоначално беше да бъде направена като в световният форум!
Кармата няма наказателна цел, тя има за цел да покаже кои хора дават стойностни мнения и кои само си чешат езика или се лигавят! Смисъла на въвеждането на обща карма е самоконтрола, вариантите са 2 - ако имаш много отрицателна карма, вероятно говориш само глупости и аз не се хабя да ти чета мнението; - открива се подфорум където могат да пишат само хора с определено ниво на кармата! По този начин, каквото си посееш това ще пожънеш! Ако внасяш само раздори и спамиш темите - потребителите ти дават ниска карма, и когато поискаш да се изкажеш по важна тема, дори и да имаш нещо стойностно за казване - кармата ти се обръща и те ухапва за задника непозволявайки ти да си изкажеш мнението! (затова се казва и карма!)
Сегашната карма във форума е по-скоро козметична и позволява оценяване на отделни мнения!
Ако бъде въведена цялостна карма ще има и ограничение към гласуването - примерно нов потребител ще трябва да си заслужи карма от поне +5 или +10 за да може да оценява други потребители! Това е с цел избягване и на злорадството от рода на "прав си ама не ме кефиш, айде "-" ".
Ако искате пуснете нова анкета, дали да се ъпгрейдне кармата до индивидуална! Аз по принцип съм "ЗА"!

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Възможност за оценка на постовете във форума
МнениеПубликувано на: Вто Яну 15, 2013 7:07 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Ясно е че всеки иска да си оптимизира времето и вниманието, но аз съм против кармата за потребителите, защото:
- се създават предубеждения поради които четем мнението на човека с минусите с едно наум. Също е възможно след 100 негативни мнения някои да каже нещо умно, което ние да пропуснем защото сме предубедени. Нещо подобно на дилемата - по-добре 10 виновни на свобода, отколкото 1 невинен в затвора.
- от pgforum съм забелязал че някои минус активисти като че ли се влюбват в това да са различни и започват да развиват идентичността си в тази посока. тези пък които се засрамват от минусите си, може да напуснат форума и така да се загуби възможността обществото да ги коригира, пък те после да допринесат с нещо за другите.
- "маркирането" на потребителите нарушава принципите за свобода, братство и равенство
- форума еволюира след въвеждането на оценка на мненията, потребителски реакции, модериране и изключване/напускане на потребители, така че не виждам кармата на потребителите като особен голям "филтриращ" ефект за тези дето нямат време да четат глупости.

Наскоро прочетох една хубава мисъл - "Интернет привлича вниманието ни за да го разсее"

....
все пак форума е на потребителите, така че нека модераторите да пуснат нова анкета и тъй като промените засягат всички, то нека да се направи карма на потребителите при 2/3 мнозинство

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +8 / -1 
 
 Заглавие: Re: Възможност за оценка на постовете във форума
МнениеПубликувано на: Сря Яну 16, 2013 4:27 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Тъй като ще засяга всички потребители въвеждам и ощ едно ограничение - анкетата да има минимум 100 гласа от които 70% ще определят крайният резултат.
Въвеждам това ограничение защото за анкетата за адаптирането на правилата гласуваха едва 140 човека при положение че бе изпратено глобално съобщение до всички потребители. Масово на анкетите гласуват около 40 - 50 човека, считам че те са прекалено малко за да решават за всички потребители.
Също така нека потребителите повишат дейноста си и когато искат някаква промяна сами да пускат анкета, няма нужда да се чака на модераторите!
Пускам темата, може да гласувате!

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -1 
 
 Заглавие: Re: Възможност за оценка на постовете във форума
МнениеПубликувано на: Сря Яну 16, 2013 6:27 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Ами така е - като блокирате на хората втория, третия и четвъртия акаунт... :lol: :lol: :wink:


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Възможност за оценка на постовете във форума
МнениеПубликувано на: Пет Яну 18, 2013 7:15 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Мисля че във форума има доста хейтърски настроения.
Вчера потребителя Ивайло пусна мнение от две думи "Успех Ясене" в темата за супер финала в Колумбия и веднага получи 2 минуса.
Наскоро парамоторист писа полезна информация по специалността си и веднага бе награден с минуси. Това мисля бе първото му участие във форума и в мнението му нямаше нищо насочено срещу някого.
Има и много други такива примери, които говорят за незрелостта и злобата у някои потребители.
Въпреки злоупотребите, функцията оценка на мненията е полезна защото спести поредици от безкрайни заяждания.
Ако функцията прерастне в оценяване на потребителите, това няма да намали плявата, но ще даде още по-голяма възможност на изява на хейтърите.
Докато не узреем, няма смисъл да копираме механично екстрите на глобалния форум (между другото мисля че и там оценката на потребителите не е особено полезна).

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -0 
 
 Заглавие: Re: Възможност за оценка на постовете във форума
МнениеПубликувано на: Съб Яну 19, 2013 3:20 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
Аз също съм против кармата. Без нея всеки ще бъде по-свободен да изкаже мнението си и няма да следи коя буква на клавиатурата натиска. Така мога да се запозная с човека без да съм го виждал или съм имал пряк контакт с него. Просто ще мога да различавам характерите с прочетените постове. С кармата се поставя един шаблон който пречи на характерите на хората и няма да е полезен според мен. Все пак нека всеки изкаже мнението си с ДА или НЕ за кармата.

P.S. Ако кармата бъде активирана, нека да има възможност всеки да знае кой му е сложил "-" или "+". Сигурен съм, че има тази възможност.

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Възможност за оценка на постовете във форума
МнениеПубликувано на: Нед Ное 24, 2013 2:19 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
(+)(-) :roll: haresvam posta ne haresvam posta :lol: tova mi prilicha na razglezeni uchenichki (pikli )deto ne sa sigorni dali im se eb... ili pik... vie tuk paraplaneristi li ste ili raglezeni momichenca zashtoto poveche mi prilicha na ftoroto...

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -5 
 
 Заглавие: Re: Възможност за оценка на постовете във форума
МнениеПубликувано на: Вто Ное 26, 2013 10:30 am 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
Профил Изпрати лично съобщение +2 / -4
a tova e i potvarjdenieto na tiq s minuscheta im pojelavam ...

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -1 
 
 Заглавие: Re: Възможност за оценка на постовете във форума
МнениеПубликувано на: Вто Ное 26, 2013 5:31 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
Ми фърчило точно с това се правиш на ощипана госпожица ;)
Мен дали ми пука от минусите :)
п.п. единия минус е от мене :D


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -3 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов