Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 12:56 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 57 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: КРОС-КЪНТРИ БЪЛГАРИЯ 2012 - КАУЗА
МнениеПубликувано на: Чет Яну 23, 2014 12:28 am 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 08, 2010 3:16 pm
Мнения: 277
Местоположение: София
Име: Боян Евстатиев
Нищо? Нищичко? Ами да, Българи сме все пак.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: КРОС-КЪНТРИ БЪЛГАРИЯ 2012 - КАУЗА
МнениеПубликувано на: Пон Мар 10, 2014 5:34 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 08, 2010 3:16 pm
Мнения: 277
Местоположение: София
Име: Боян Евстатиев
Я да побутна пак темата нагоре, че да видим кога ли някой заинтересован или засегнат ще вземе отношение. И докога ще съм глас в пустиня :mrgreen:

Преди да имам парапро исках да знам възможно ли е да положа изпит без да се водя към някой клуб. Исках да знам може ли парапро, фаи...да не се водят към клуб. Причина - не знам как е по света, но в България няма клубна дейност. Клубове има колкото да се прибират едни пари от разни хора или разни организации. Клубове има заради членския внос. Клубове няма за клубните членове. Веднъж подновил парапро, тандемен и т.н. лиценз, веднъж дал членски внос за годината - на никого не сте нужен, докато не дойде време за следващия членски внос. Не се организират мероприятия (освен ако няма да паднат едни пари от някъде). Когато бях по-начинаещ от сега, това много ме тормозеше. Искаше ми се уикендите - ако е възможно - с инструктор на клуб - да се разберем за някакво място за летене, заедно. Разбирам, че инструкторите са заети с обучение на ученици, но самото им присъствие наоколо ми, би било успокояващо.
Бързо разбрах, че това не е възможно. Поне не в България. При нас е възможно да се организират познати пилоти да отидат заедно на дадено място за летене. И ако си начинаещ парапланерист, прясно завършил едноседмичен/месечен курс при някого, ходи търси опитни пилоти, като познаваш само колегите съученици от курса.

За последно опитах някаква общо организирана дейност по темата, в която пиша. Събиране на пари за носилка. Полезно нещо. Около Сопот често летим повечето летящи.

Навярно ако не бях участвал с дарение, бих забравил дори за темата. Но помня като ги дадох тия пари колко ми трябваха. Помня като безработен по онова време, как изкарвах почти месец със сумата, която дарих. И по силата на асоциативното мислене си спомням понякога за тази красива, чиста кауза.

Да дарим пари за нечий джоб.

Алеко Константинов, пишейки за Бай Ганьо - не е имал предвид конкретна личност, определен човек. Имал е предвид целия български народ, дами и господа, другарки и другари Бай Ганьовци.

Имена не е нужно да посочвам, имената си ги има в темата, в която пиша. Пиша си сам. Няма проблем. Ако ми се случи инцидент - знам, и без носилка, спасителите няма да ме зарежат насред нищото.

Ще се постарая, докато влизам в този форум - да побутвам темата за "каузата за събиране на пари за носилка в Сопот". Специална носилка. Носилка, предпазваща при гръбначни травми. Хубава, чиста кауза.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +8 / -0 
 
 Заглавие: Re: КРОС-КЪНТРИ БЪЛГАРИЯ 2012 - КАУЗА
МнениеПубликувано на: Пон Мар 10, 2014 6:32 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Май 03, 2010 7:59 pm
Мнения: 440
Име: Георги Джамяров
Моля, някой разбиращ да ми обясни защо ми е необходимо Пара Про ?

Хаос, за членския внос си абсолююююютно прав. С някой малки изключения.

И за да не съм голословен ще пусна една анкета да видим кой какво мисли за клубовете ..

П.С. Оказва се, че знам само 5-6 клуба .. на другите не им знам имената та моля за помощ за да допълним листата докрай :

Скайномад ( все пак се намираме на тяхна територия, надявам се да се представятъ достойно )
Скайкемп- ( Иво, Емо Тандемо и Гери )
ВертикалДименшън ( тук съм леко пристрастен .. ученик съм на Пастора )
Тангра-Асеновград
Сливен-Дънди
Дедал- Димитър Вълков
Ротор - дано не ми счупят краката за това че ги споменавам
Перник- Виден техен застъпник : Иво Латерната Александров
....

_________________
Ссса


Последна промяна Djubaca на Пон Мар 10, 2014 7:35 pm, променена общо 4 пъти

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: КРОС-КЪНТРИ БЪЛГАРИЯ 2012 - КАУЗА
МнениеПубликувано на: Пон Мар 10, 2014 6:41 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 9:45 am
Мнения: 137
Местоположение: Велико Търново
Име: Никола Янков
....и с носилката не е лошо да разберем какво става....

_________________
Advance Epsilon 7

every passing minute is another chance to turn it all around


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: КРОС-КЪНТРИ БЪЛГАРИЯ 2012 - КАУЗА
МнениеПубликувано на: Пон Мар 10, 2014 7:27 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
Да се включа в списъка на Джамяров, щото умра от кеф като му видя мнение да се намеся.
Перник - летят главно на Расник/Витановци, понякога и Коняво. Ако ти е кеф да летиш там и става, почти винаги ще намериш хора от клуба за летене.
Сега, ако питате дали УС трябва да ръчка ОС да ходи да лети тоя уикенд е друго, там мисля, че само Пастора има такава практика.
Прави се един общ скайп чат с всички от клуба, казват къде ще се лети и така.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -1 
 
 Заглавие: Re: КРОС-КЪНТРИ БЪЛГАРИЯ 2012 - КАУЗА
МнениеПубликувано на: Пон Мар 10, 2014 8:07 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
До колкото знам са събрани парите за носилката, но Краси искаше да събира и пари за вакуум матрак.
....

Тези които се оплакват, че плащат безполезнени членски такси към клубовете си, могат да заповядат в нашия клуб. Освен еднократната първоначална членска такса от 40 лева, ние не искаме нищо, но и не предлагаме почти нищо повече от възможноста да си купят марки за лицензите на цени на производителя (БНАК).

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -0 
 
 Заглавие: Re: КРОС-КЪНТРИ БЪЛГАРИЯ 2012 - КАУЗА
МнениеПубликувано на: Пон Мар 10, 2014 11:30 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 10:20 pm
Мнения: 129
Местоположение: Варна
Име: Красимир Костадинчев
http://forum.skynomad.net/gallery/displayimage.php?pid=13116 Това е до момента сумата събрана за носилката.
Изображение

Доста се проточи, но мисля събрахме достатъчно или почти достатъчно пари. Имам в себе си още три вариометъра от Здравко от които ще влязат още 150 лв. Та сумата би станала 1570.00 лв.
Може би е време да обсъдим конструктивно как да ги изхарчим. Чакам предложения каква носилка да търсим и принадлежности към нея.
С Хаваж не е говорено конкретно къде да се постави, но мисля, че няма да имаме проблеми. Трябва да е на достъпно място.
И се надявам да си остане новичка, неизползвана! :D

Сезона наближава. Леки полети!

_________________
Красимир Костадинчев


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: КРОС-КЪНТРИ БЪЛГАРИЯ 2012 - КАУЗА
МнениеПубликувано на: Пон Мар 10, 2014 11:45 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 08, 2010 3:16 pm
Мнения: 277
Местоположение: София
Име: Боян Евстатиев
Я, аз предизвиках реакция :)
след...година и половина каузата в блатото, най после се опитва да изплува :)

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: КРОС-КЪНТРИ БЪЛГАРИЯ 2012 - КАУЗА
МнениеПубликувано на: Вто Мар 11, 2014 10:29 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Предлагам да се вземе носилка идентична с тази използвана в линейките. Така ще се спести едно прехвърляне на пострадалия от една носилка в друга. Носилката ще бъде налична на лифтената станция, което при инцидент около старта ще спести 15 минути за идването на линейката до лифта, 20 минути за качване на носилката по платформата и още 20 минути за докарване на пострадалия до горната станция.
С носилка на лифта, при инцидент около старта ще трябват 20-30 минути за докарване на пострадалия до станцията, през което време лифта може да се превърти на платформата, а линейката да чака долу и след още 20 минути спускане с лифта да откара пострадалия.
Аврам пое ангажимент, като почне работа в края на месеца да попита управлението на Спешна помощ в Пловдив дали можем да закупим една носилка от бракувана линейка или нова от някъде другаде.
Може и вие да се поинтересувате по въпроса, защото можем да вземем и две носилки.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: КРОС-КЪНТРИ БЪЛГАРИЯ 2012 - КАУЗА
МнениеПубликувано на: Вто Мар 11, 2014 1:52 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Фев 14, 2009 3:40 pm
Мнения: 111
Tези от линейките мисля не стават. На работата имаме ето такива, слава богу не ми се е налагало да проверявам на живо колко са удобни:
http://www.heinzstampfli.ch/Media/Korbt ... nblatt.pdf
Не е върха на сладоледа, но има ИСО сертификат, лека е и си има колани и за окачване директно на хеликоптер. Мога да попитам евентуално за цена и т.н.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: КРОС-КЪНТРИ БЪЛГАРИЯ 2012 - КАУЗА
МнениеПубликувано на: Вто Мар 11, 2014 3:14 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
От лични наблюдения (за съжаление), мисля че най-добрите носилки са от типа "лопата" - http://pg-ltd.com/top/24.html
При почти всички инциденти включващи счупване най-важното е да не се размества пострадалия. Носилката тип лопата се разглобява и пострадалия може да бъде вдигнат практически без да се променя положението на тялото му! Това е особено важно защото всяко разместване, вдигане или друга промяна на позицията на тялото за да бъде сложен на друг тип носилка може да доведе до влошаване на травмите. Чрез тази носилка е изключително лесно и преместването от мястото на падането върху вакум матрак за по голямо удобство, след което носилката се подпъхва под вакум-матрака и отново се използва за пренос.
Не се хвърляйте на носилки които изглеждат добре, а на такива които са функционални, лично според мен по-функционална от този тип надали има.
Бил съм свидетел на пренасяне на хора с обикновена носилка и с такава тип "лопата", с обикновената носилка "филмът" по полагането на човека на нея е в пъти по-сложен и опасен според мен.
В линейките доколкото знам имат и от 2-та типа - твърда неразглобяема и тип лопата

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: КРОС-КЪНТРИ БЪЛГАРИЯ 2012 - КАУЗА
МнениеПубликувано на: Вто Мар 11, 2014 4:51 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Авг 20, 2010 10:10 pm
Мнения: 150
Местоположение: Rousse - Varna - Sofia
Може да пипитате в червения кръст или ПСС, какво ще ви кажат.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: КРОС-КЪНТРИ БЪЛГАРИЯ 2012 - КАУЗА
МнениеПубликувано на: Вто Мар 11, 2014 9:29 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 06, 2006 8:46 am
Мнения: 153
Местоположение: Тетевен
В ПСС използваме разглобяеми носилки,леки и удобни са за носене и при възможност,може да се монтира колело от доло.Ако носилката ще се използва(да не се налага де) само в района на старта,тя може да бъде неразглобяема.
Тъй,като в този спорт се предполагат по-сериозни травми,ЗАДЪЛЖИТЕЛНО е използването на вакуум матрак!Една шийна яка,също е добре да има към екипировката.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Това са продукти на фирмата TYROMONT.
Вакуум матрака,може да се използва и с по-обикновенна носилка ,примерно такава:

Изображение
Изображение
Изображение

_________________
TETEVEN PARAGLIDING TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: КРОС-КЪНТРИ БЪЛГАРИЯ 2012 - КАУЗА
МнениеПубликувано на: Сря Мар 12, 2014 12:37 am 
Offline

Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 10:20 pm
Мнения: 129
Местоположение: Варна
Име: Красимир Костадинчев
Дали да не направим списък с нещата, които са необходими!?
Трябва да започнем от най-необходимото:
-носилка
-вакум матрак
-........
-........

Разполагаме с 1400.00 лв.

_________________
Красимир Костадинчев


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: КРОС-КЪНТРИ БЪЛГАРИЯ 2012 - КАУЗА
МнениеПубликувано на: Сря Мар 12, 2014 10:45 am 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
Да добавим и яката...
Да видим после колко ще струва общо и квото не стига ще си доплатим


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 57 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов