Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 12:15 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: награда в името на Петко
МнениеПубликувано на: Сря Мар 26, 2014 10:32 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Синът на Петко - Димитър предлага годишна награда в името на Петко, предназначена за новак със скайномадски дух.
Обръщаме се към вас за да помогнете да определим критериите.
Например предлагам да е за пилот под 25 години (всички знаем колко е зор с парите за летене като си млад).
Може да бъде за най-дълъг прелет отворена дистанция или отиване с връщане, летян на 20 юли (Петко загина на 20.07.2007) или от началото на годината до тази дата.
Може да не обвързваме наградата с прелетени километри, а да прогласуваме както за наградата Окрилен за някой новак.

Ето малко спомени за Петко:

gallery/albums/userpics/10004/32%7E0.jpg

viewtopic.php?f=6&t=1649

viewtopic.php?f=6&t=1652

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +7 / -0 
 
 Заглавие: Re: награда в името на Петко
МнениеПубликувано на: Сря Мар 26, 2014 4:47 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Май 14, 2004 5:21 pm
Мнения: 19
Здравейте всички!

Ники, на мен ми харесва комбинация от тези идеи.
Да прогласувате от Топ 5 пилотите с най-добри постижения за годината. И да не ги сегрегираме на възраст, че понякога хората започват по-късно и пак имат стремежи да бъдат от най-добрите.


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: награда в името на Петко
МнениеПубликувано на: Чет Мар 27, 2014 7:17 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Ако няма възрастово ограничение за насърчаване на младите, то наградата Окрилен и наградата в името на Петко целят да отличат едни и същи хора. Имай в предвид, че по средата на лятото трудно се събират хора пред компютъра за да гласуват нещо или да вземат отношение. Времето е хубаво и трябва да се лети.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: награда в името на Петко
МнениеПубликувано на: Чет Мар 27, 2014 1:00 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Може гласуването да е пак в края на годината. Аз също съм против възрастово ограничение, ако има такова нека поне е по-високо защото много хора стават "новаци" след 25 години. Или пък ограничението да е за новаци летящи от 2-3 години, примерно.

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: награда в името на Петко
МнениеПубликувано на: Чет Мар 27, 2014 6:37 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Май 14, 2004 5:21 pm
Мнения: 19
Цитат:
Или пък ограничението да е за новаци летящи от 2-3 години, примерно.


Това е готино ограничение… пасва на идеята идеално.


Цитат:
Имай в предвид, че по средата на лятото трудно се събират хора пред компютъра за да гласуват нещо или да вземат отношение. Времето е хубаво и трябва да се лети.


и с това се съгласявам веднага… аз като вися пред компютъра постоянно и ми е трудно да си го представя в действителност.

Ами тогава да е, както Ники каза отначало… за най-дълъг прелет отиване с връщане, летян преди 20 юли, за хора които са започнали да летят от 2-3 години. Могат ли всички да си качват полетите в "Леонардо"? Има ли готини хвъркачи, които да нямат GPS или да не са достатъчно активни по интернет и да не си качват полетите на Леонардо, или пък просто да не искат да си слагат полетите точно да Леонардо? Иска ми се някак си това да не е само за хора които се асоциират с този форум,… аз като си мисля за скайномадски дух имах предвид хора, които обичат да "скитат" из небето и които живеят там.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: награда в името на Петко
МнениеПубликувано на: Пет Мар 28, 2014 8:39 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Може през различните години да се поощряват различни неща - прелет открита дистанция, отиване с връщане, триъгълник, снимка, стихотворение...

Иначе освен един двама изключени от форума пара пилоти, няма проблем всички да си качват траковете с полетите в Леонардото.
Сигурен съм че има пилоти със скайномадски дух, които не са асоцирани с този форум или най-малкото нямат време да се занимават с него. Въпроса е как да ги издирим и как да ги мотивираме да "показват" това което могат?

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: награда в името на Петко
МнениеПубликувано на: Пет Мар 28, 2014 2:57 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Май 14, 2004 5:21 pm
Мнения: 19
Това със стихотвореито (или разказ) ми харесва много, и аз си го мислих онзи ден.

Ами може освен с форума да лепнеме една обява някаде. То вярно че и не всички ще дойдат до Сопот, но предвид какво представляваше Сопот за Петко не се притеснявам много, ако тази награда е само за тези които минават от там. Но сигурно е ок и само от форума, а и който иска може да го сложи и в друг форум или други сайтове ако има.

Ок. Хайде тази година да е за летене отиване и връщане, и да видиме какво ще стане. Като се случи един два пъти ще си добие някаква известност измежду хората по естествен начин.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: награда в името на Петко
МнениеПубликувано на: Пет Мар 28, 2014 11:27 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Митак, защо не дадеш наградата на Бончо. Неуморно скита из небето:
viewtopic.php?f=1&p=52579#p52579

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: награда в името на Петко
МнениеПубликувано на: Съб Мар 29, 2014 1:21 am 
Offline

Регистриран на: Пет Май 14, 2004 5:21 pm
Мнения: 19
Ок :) Така ще нарушиме правилата още преди да ги има :) Но може за този 20 Юли да е така, колкото да тръгне, и после да установиме този регламент, който обсъждахме по-горе.

Хайде да й измислиме и име... "Петко", "Дядо Петко" или "бай Петко"... или "Пепи пилота", както е бил известен с друг вид летене и в друго време? Кое ти звучи най-правилно? Или някое друго име… "Сопот" например… Ако знаеш някоя думичка, която да е значела нещо за него, кажи.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: награда в името на Петко
МнениеПубликувано на: Съб Мар 29, 2014 7:33 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Петко

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: награда в името на Петко
МнениеПубликувано на: Съб Мар 29, 2014 9:12 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
"Орлов Дух"

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: награда в името на Петко
МнениеПубликувано на: Нед Мар 30, 2014 6:34 am 
Offline

Регистриран на: Пет Май 14, 2004 5:21 pm
Мнения: 19
"Петко" ми харесва и на мен. Бях си помислил и аз за орлите нещо, защото си спомням как Петко се радваше на името на Орлин :)

ок. Хайде направо да я обявяваме наградата:


Всяка година на 20 Юли ще се дава наградата "Петко" на един парапланерист.
Наградата ще е в раздел "дух" и ще е в размер на 1000 лв. (с ясната представа че левовете и духа не се мешат лесно, но някои хора го могат).
За наградата може да бъде предложен всеки. Пилоти, които са започнали да летят преди 2-3 години ще имат леко предимство, но основния "критерий" ще е колко се е слял човека с летенето. Няма нужда да се доказват конкретни летателни постижения, но красиви полети ще увеличават шанса за взимането на наградата… красиви разкази също.

Приятно летене!


Върнете се в началото
  Профил    +7 / -0 
 
 Заглавие: Re: награда в името на Петко
МнениеПубликувано на: Пон Мар 31, 2014 11:55 am 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
A zashto ne prosto Чичо Петко taka kakto vsahtnost go narichahme taka i kakto go pazim v sarcata vsihki onezi koito imahme ogromnata chest da go poznavame poklon pred pametata ti ... toi be Orel toi be chovek na chovecite v edno valcho obshtestvo be chovek i sred nochovecite Bog Da Te Prosti kakto ti proshtavashe na vsihkite ta daje i na Shupeniq KOi Drug bi ispuchupil prozorcite na polovinata Vidin prelitaiki nisko nad blokovete sas istrebitel za da pokaje Lubovta si kam lelq Boriqna :lol: :lol: :lol: :lol: kato sega mi e pred ochite kak mi go raspraviq a az ne vqrvam i se smeq i vika spri taq gadna otrova cigarite i teq biri i Shokwayva i ti davam RF-a , zashto ti tribvashe podiqvolite imashe kak pone oshte malko da postoish tuk ... za 8-9 te si godini letene vidqh mnogo paraplaneristi vidqh vsqkakvi nqkoi si otidoha bez vreme drugi na vreme na koi li mu dreme na mene ta nqma znachenie ta...
hora vsiqkakvi ot vsiqkade no nikade drugade nivga ne vidqh nikade ne sazriqh chovek kato tozi Chiho Petko toi be edin neobiknoven chovek za men tova be Чичо Петко .............. Sina mu sam go vijdal nqkolko pati no vsqkash vseki pat kato sam sreshtal Mitko sqkash vijdah Чичо Петко otnovo samo che na mladi godini neznam kak iskate da se kazva taq taq nagrada i Ti Mitak ZDRAVEI no taka ili inache tova shte ostane edinstveniq Angel v paraplanerizma koito az sreshnax nqkoga nqkade is hte vika kaja zashto zashto samo u nego ne vidqh tova koeto vidqh u vsihki drugi tova be prosto Чичо Петко
vseki pat kogato letiqh s tova negovo krilo koeto po edna i li druga prichina onasledih posmartno nemu mu vseki pat si misleh nqma problem Чичо Петко toi shte me vdigne visoko v oblacite kadeto jiveqt angelite i kadeto e toi sega ne se strahuvai farchilo vikah si i prez turbulenci i prez rotori i prez srivove i prez kakvo li ne ne se boi vikah si nishto nemoje da ti se sluchi Чичо Петко e steb ........neznam kakva nagrada neznam kakvo ime shte i dadete ne e moq rabota no znam che Чичо Петко shte ostane v sarcata na horata kato Чичо Петко ....
trudno shte e da se kaje koi i zashto i vubshte moje li nqkoi da zaslujava takava nagrada vsahtnost moliq se samo dano naistina da hodi nqkakvo takova darenie pri nqkoi koito toi bi iskal pri nqkoi koito vijdashe v leteneto letene a ne kakvoto i da bilo drugo mnogo ama mnogo trudno shte e da se kaje na kogo triqbva da se dava podoben vid nagrada v negova pamet :| bezmalven sam za kriterite i choveka na kogoto tribva da se dava takava nagrada daje neznam dali moje vubshte da sashtestvuva nagrada Чичо Петко wollll che koi bi zaslujil podobno neshto neznam nqmam si ideq

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Последна промяна THE KITE на Пон Мар 31, 2014 12:33 pm, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: награда в името на Петко
МнениеПубликувано на: Пон Мар 31, 2014 12:16 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
Здравей

Аз не познавах въпросния човек и ми е неудобно да пиша в темата. Разбирам, че сина на чичо Петко иска да направи нещо добро за нашето общество, но ми се струва, че ние не сме дорасли за тая работа. Щом има някава награда ще има и претенции и караници. Защо не се облагороди някой старт с тези пари. Хем ще е от полза за всички летящи, хем ще остане някой траен спомен и хора които не го познават ще могат да се запознаят с неговата история.

Поздрави!





Tova mi napisa momche na ime Mitko Dqkov koi i az ne poznavam no zvuchi nqkak si kakto i az si mislq

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: награда в името на Петко
МнениеПубликувано на: Пон Мар 31, 2014 12:17 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Фев 28, 2011 9:39 am
Мнения: 333
Местоположение: Казанлък
Име: Николай Стоянов
Не бих казл,че го познавах от близо , но хората, които му бяха близки , го наричаха "Чичо Петко" !

_________________
http://yahoooooskydance.com
https://www.youtube.com/channel/UCSGoiR72lOMLSLOYCar6oUw

Acro: U-Turn Thriller X3
XC/Hike&Fly: Ozone LM5
XC: Ozone M6
Tandem: Ozone Magnum 2


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов