Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 6:05 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Некоректен продавач - Валери Китанов Варна
МнениеПубликувано на: Пон Авг 11, 2014 10:15 am 
Offline

Регистриран на: Съб Сеп 14, 2013 1:11 am
Мнения: 219
Местоположение: Бургас
Име: Христо Димитров
Хаджията написа:
Здравей Христо,

Предлагам ти следните конкретни действия:

1. Изпрати ми серийния номер на крилото, ако имаш снимка и на крилото.
Ако е влязло официално в България (т.с. чрез мен) ще проверя в моя архив за движението му.
Така ще имаме по-ясна картина за стопаните му и неговата история.
2. Вземи крилото и съпровождащата го документация (ако са ти дали такава) и ела до Шумен, аз да му направя оглед. Проблемът може да се окаже лесно отстраним.

Поздрави!

За по-лесна комуникация: Skype / severin-bg
GSM: 0899 300 280

Ще помисля още малко и евентуално ще ти го изпратя. Вече съм си поръчал ново, но ако това литне задоволително може да си го летя на морската. Допълнително ще те търся на лично. Благодаря ти за съдействието, ето снимки:
http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?i ... 44707e.JPG
http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?i ... 44795h.JPG
http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?i ... 44835r.JPG - тази последната е с етикета.

_________________
Skywalk Mint


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Некоректен продавач - Валери Китанов Варна
МнениеПубликувано на: Пон Авг 11, 2014 4:40 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 15, 2011 10:47 am
Мнения: 353
Местоположение: София
Име: Пламен Пунчев
Прави ми впечатление че името на производителя е объркано в долния ляв ъгъл на стикера:
Цитат:
Wintech hereby confirms ...


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Некоректен продавач - Валери Китанов Варна
МнениеПубликувано на: Сря Авг 20, 2014 8:47 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 5:41 pm
Мнения: 163
Местоположение: varna
Помолих Валери да напише как стоят нещата и да се защити, но той ми каза, че няма да пада до нивото на купувача и отказа. Аз реших да падна :)

Ето и историята на крилото:
- Алцек от Шумен го взима ново от Хаджията - Септември 2011 и го лети до 2013
- Валери го купува от Алцек 2013 за 1800 лв. и го лети не повече от 5-6 часа, но за по сигурно ще кажа, че са 10 часа /незнам дали има и 1 год. от датата на купуване до продаване/
- Валери праща крилото на купувача без да взима никакви пари и без да е сигурен въобще, че ще му го купят, като се съгласява да престои в купувача колкото дълго реши той, да го пробва, да го тества, да се консултира с който и както си иска, да го лети той и които друг по-разбиращ реши, като минава над месец в който крилото се проверява. /за мен това е напълно откачено - аз не бих си пратил крилото да стои в някой седмици на ред и Бог знае какво му се случва в това време/
- По време на престоя крилото е придървено с последвани скъсвания по вървите, най - вероятно разтягане на останалите /за плата незнам/
- След дъъъълго чакане Валери най накрая получава обаждане, че крилото е летяно с някакъв инструктор и пробвано и от самия купувач и, че ще го купят, но на по ниска цена.
- Валери се съгласява да свали от уговорената сума /друга глупост от негова страна/ и така заради прелетени 5-6 часа с него той го продава за 1300 лева или 500 по малко.
- Минава време /не дни или седмица а повече/ през които крилото незнаем какво му се случва, но в крайна сметка купувача решава, че не е доволен от него и ще го връща, като за тежест е направен тест за порьозност.
- Говорих с Хаджията - тестовете си си съвсем нормални с изключение на 1-2 или 3 платки около 25-26 камера при които резултата е нула. /само един ден да престои крилото в кола намачкано с тези камери на вън, най-вероятно ще достигне този резултат.

Та ако има в БГ някой които продава 3 годишно крило за 1300 лева да ми звънне :)

Нямам нищо против момчето купило крилото, но ако Валери му върне парите, то тогава и Алцек трябва да ги върне на Валери /проста логика/ което е глупаво естествено.
Мисля, че неопределено дълго време за тестове и проби, съвети и огледи е предостатъчно дълго, за да прецениш дали това крило става или не става. И след като в крайна сметка си го харесал е малко странно да решиш, че не ти хареса, при положение и че си се го окичил на дървото и си го поизпокъсал лекичко :) ...

И още нещо, ако е виждал някой Валери да е парашутирал, пребивал, или каквото и ненормално в полета да е ставало да пише...

_________________
Георги Тодоров - Жоро
NOVA FACTOR 2 - EN C


Върнете се в началото
  Профил    +10 / -1 
 
 Заглавие: Re: Некоректен продавач - Валери Китанов Варна
МнениеПубликувано на: Сря Авг 20, 2014 10:06 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 11:32 am
Мнения: 165
Местоположение: Стара Загора
Име: Иван Банков
Не познавам нито Христо Димитров нито Валери Китанов и не вземам страна.Бях 23 години в чужбина.Там ако си поръчаш ядене ,опиташ го и не ти хареса ,можеш да го върнеш в кухнята ,обаче след като си го изял почти цялото и кажеш "не ми хареса "ще си го платиш като поп.Ами след като крилото е летяно седмици наред ,придървявано ,накъсано леко и после да кажеш не ми хареса някак си е нагло .Има некоректни продавачи ,но понякога има и некоректни купувачи


Върнете се в началото
  Профил    +9 / -1 
 
 Заглавие: Re: Некоректен продавач - Валери Китанов Варна
МнениеПубликувано на: Сря Авг 20, 2014 10:41 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 10:00 am
Мнения: 427
Местоположение: София
Име: Георги Стефанов
А много ли е сложно да се направят тестовете предварително и да се знае състоянието на стоката. Кеф ти Варна кеф ти Шумен Сопот София......тест центрове да иска човек.


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
 Заглавие: Re: Некоректен продавач - Валери Китанов Варна
МнениеПубликувано на: Чет Авг 21, 2014 10:14 am 
Offline

Регистриран на: Съб Сеп 14, 2013 1:11 am
Мнения: 219
Местоположение: Бургас
Име: Христо Димитров
joro_prodanov написа:
.......

"Няма да пада до нивото на купувача"(да се разбира моето) затова ти пишеш от негово име романи?! ;) Много удобно(или по-скоро смешно). Половината от това, което си написал е откровена НЕистина, останалото е силно преувеличено. "По време на престоя крилото е придървено с последвани скъсвания по вървите, най - вероятно разтягане на останалите /за плата незнам/ " - горе долу това е най-откровената лъжа, понеже както си го написал излиза, че е придървявано преди да го платя. Един вид съм го скъсал и после съм отбивал цена. :lol: Тук направо трябва да си посипеш главата с пепел. Това се получава когато не знаеш за какво говориш. ;) Крилото не е стояло при мен 1 месец, а доста по-малко - общо взето все тая защото времето не ставаше или човекът, който трябваше да го пробва нямаше възможност и е стояло в торбата;) Летяно е 1 път на спокойно време, след което ми стана неудобно да бавя много "точния" колега и му се обадих да му го платя. ;) За цената г-н Китанов още в началото ми каза, че "ще се разберем", понеже е много "точен" ;) "Дръж го колкото искаш, аз си имам друго крило!" Евала му правя на пича, пече си нещата бавно и сигурно, мазен-мазен. ;) Само дето не е уцелил стоката. Точно там нещата загрубяват и вече не опират до пари. Останалите нещица, които си написал просто няма да ги коментирам защото ти си 3-то лице в тази ситуация и е напълно излишно ;)
пп Защо не питаш приятеля си Валери по каква причина го е летял само 5 часа? Или на всеки 5 часа сменя крило? Малко е смешно. ;)

_________________
Skywalk Mint


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -6 
 
 Заглавие: Re: Некоректен продавач - Валери Китанов Варна
МнениеПубликувано на: Чет Авг 21, 2014 10:39 am 
Offline

Регистриран на: Съб Сеп 14, 2013 1:11 am
Мнения: 219
Местоположение: Бургас
Име: Христо Димитров
Сега се сещам, че първо ти ми предлагаше въпросното крило на лично съобщение(то си стои) след, което пак ти (това по спомен, не мога да намеря обявата) го пусна в продажба от негово име тук във форума. Доста често взимаш инициативата вместо Валери, явно за да не му пада нивото. ;) Повече няма какво да обсъждам с теб. :idea:

_________________
Skywalk Mint


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -5 
 
 Заглавие: Re: Некоректен продавач - Валери Китанов Варна
МнениеПубликувано на: Чет Авг 21, 2014 6:29 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 5:41 pm
Мнения: 163
Местоположение: varna
Виж какво пич, не те познавам и ми е все едно Валери на кой и за колко ще си продава крилото, само казвам, че когато някой ти даде крилото без пари за колкото си искаш време да го пробваш и ако ти хареса да го вземеш си е чиста набутвация не за купувача а за продавача. Имаше възможност да му направиш не един а 100 теста ако искаш, да го разкатаеш от летене за 1 месец да речем и тогава пак да го върнеш и то без никаква загоба, просто защото и стотинка не си дал преди това... А защо Валери го е летял 5-6 часа най много, ще ти кажа - ами той просто толкова лети /можеш да питаш който искаш от Варна или Шумен/
Дават ти 3 годишно крило без никакви скъсвания и деформации за 1300 лева почти от първи собственик, и то за време на пробване колкото ти решиш без да се обременяваш с даване на предварително пари - е колко повече искаш от това - желая ти безпроблемни полети - прав си, аз съм 3-та страна и за това се оттеглям от тази тема.
И още нещо. С тези си постове не уронваш авторитета на Валери, който толкова и разбира от порьозност и др. такива а уронваш авторитета на част от шуменската група, които му го препоръчаха...

_________________
Георги Тодоров - Жоро
NOVA FACTOR 2 - EN C


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -2 
 
 Заглавие: Re: Некоректен продавач - Валери Китанов Варна
МнениеПубликувано на: Чет Авг 21, 2014 7:41 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Сеп 14, 2013 1:11 am
Мнения: 219
Местоположение: Бургас
Име: Христо Димитров
joro_prodanov написа:
Виж какво пич...

Гледай сега, пич, казах ти да не се хабиш :wink:

_________________
Skywalk Mint


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -4 
 
 Заглавие: Re: Некоректен продавач - Валери Китанов Варна
МнениеПубликувано на: Чет Авг 21, 2014 9:04 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 10:00 am
Мнения: 427
Местоположение: София
Име: Георги Стефанов
Нещата започват да заприличват на сапунен сериал!!!

Когато за първи път хванах А-коланите, цялата тая помия беше малко..в страни от мен - дали поради нейната липса, дали защото не съм й обръщал внимание...все тая точно сега няма значение.

Вярно парапланеризмът стана доста разпространен спорт - което лично мен ме радва, но това има и странични ефекти!

Когато си купувах първото крило, Skywalk Mescal ми го дадоха да го литна на Дъбене (купих от клубът, който ми показа А линията Д линията, после след дълга пауза добър човек ме заведе на Дърманци... и разпали огънят, развалил 2-3 игри на семейство :-) )
Там (на Дъбене) имах 2-3 фал старта, накрая литнах - нормален "учебен" полет, нищо интересно
После имаше скъсано ?!?!
После с търсене в нет-а намерих, кой да ми го ремонтира - няма да забравя скоро думите на Антон Найденов:
Дай крилото.
Аз: !???!
Той:Абе ти искаш ли да ти се оправи крилото?
Аз:ДА!
Той:Дай го
Същият ден в 22+ часът ми се обади и каза: Готово, ела да си го вземеш.
Не можах да разбера къде е ремонта, толкова добре беше направен. Кой го е правил, той или някой друг - не ми дремеше....

После ми дадоха на заем Sky Brontes.

Тогава някои хора ми се обадиха да ми кажат, да не купувам това крило, щото не си знаело часовете и акробатиките.
Крилото летеше идеално, с него ми е пъровото ходене до базата, първите търсения на втората термика, това крило ме правеше истински щастлив и смел :-)
Купих си много трудно и на изплащане skywalk chili 2 (благодаря на виновните за това!)- за първи път летях чисто ново крило - е няма такива смесени чувства и кеф
Купих си element water 2 (второто чисто ново крило) - странно, но и готино, но и странно, но и доста готино чувство ми дава това крило - браво на виновните за създането му - здравето и щастието, като проклятие да ги следва!!!

И така, за неразбралите:
И ДВАМАТА имате вина!
Ти който продаваш това крило, 20-30лв ли ти се досвидяха да си направиш един тест за порьозност?!?!?
Ти който купуваш това крило, сам ли се учи, нямаше ли човек, който да питаш, интернет - питай бе- Има 2 да стигнеш Цариград:
1. с питане
2. с кур отзад
ти кой избра?

Както казва баща ми: много ни е страх от това да не настинем и да не се минем!

Хайде всички да сме по-сериозни и да си ценим трудът изкарващ парите ни и начина по който ги харчим и начина по който ги искаме!


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -2 
 
 Заглавие: Re: Некоректен продавач - Валери Китанов Варна
МнениеПубликувано на: Пет Авг 22, 2014 7:30 am 
Offline

Регистриран на: Съб Сеп 14, 2013 1:11 am
Мнения: 219
Местоположение: Бургас
Име: Христо Димитров
GeorgiDobrich написа:
Има 2 да стигнеш Цариград:
1. с питане
2. с кур отзад
ти кой избра?
Както казва баща ми: много ни е страх от това да не настинем и да не се минем!

Явно вашето семейство сте с богат опит. :idea: Хубаво е, че тук сме се събрали само пилоти на изтребители и "голям го вадим". Също така е хубаво да се спазва някакъв тон на благоприличие иначе заприличва на селска кръчма, а колегата по-горе (пича) говореше за ниво!?! "Заприлича на сапунен сериал" - преди или след като разказа историята на всичките си крила без никаква връзка с темата? Спокойно може да я прескочиш и да четеш друго, не съм дошъл на масата у вас да ти споделям болките си на чашка. ;)
Още на стр.1 съм натъртил на няколко места къде съм сбъркал така, че ми се вижда излишно този и онзи да ми наливат акъл с фунията от после - чакам си новото крило, всякакви съвети как да не ме излъжат вече са ми ненужни :wink: Не съм пуснал темата затова - за мен тя също се изчерпа и всичко е ясно - който разбрал-разбрал, каквото разбрал-разбрал. Който не е разбрал и 10стр. са му малко.

_________________
Skywalk Mint


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -7 
 
 Заглавие: Re: Некоректен продавач - Валери Китанов Варна
МнениеПубликувано на: Пет Авг 22, 2014 4:14 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 6:56 pm
Мнения: 404
Име: Димитър Миладинов
Цитат:
Говорих с Хаджията - тестовете си си съвсем нормални с изключение на 1-2 или 3 платки около 25-26 камера при които резултата е нула. /само един ден да престои крилото в кола намачкано с тези камери на вън, най-вероятно ще достигне този резултат.


Някой провери ли тримовката на крилото? Така описаните 2-3 платки е много малко вероятно да го накарат да парашутира, ако останалата част от плата е ок.


Цитат:
Дават ти 3 годишно крило без никакви скъсвания и деформации за 1300 лева почти от първи собственик,


Ако крилото е летяно много, на кофти стартове или не са полагани грижи, може и за 1 година да стане негодно.
Цената също не е пример - за малко повече пари в момента тук може да се вземат и току що произведени крила на 0 часа но модел примерно 2010.


Това което поне аз разбрах дотук, е че:

- купувачът твърди, че му е продадено негодно крило като това се е знаело предварително от продавача

- продавачът (по-точно негови приятели) твърдят, че крилото е било годно към момента на продажбата, и че купувачът вследстие окичвания го е направил опасно за летене

- запознат съм с летателната биография на Жорката :)


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Некоректен продавач - Валери Китанов Варна
МнениеПубликувано на: Пет Авг 22, 2014 6:16 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Тъй като аз измерих крилото искам само да вметна че цялостното състояние на плата беше добро, но синият плат беше с порьозитет 0 почти навсякъде. Въпреки че не е отбелязано във теста който е публикуван, направих още 4 измервания на синият плат на различни от стандартните места за измерване просто защото и аз не повярвах първоначално че платът е толкова сдухан и резултатът се различаваше от 0 само с 1-2 секунди на всички места.
Мисля че в случаят просто се касае за дефектен материал, тъй като не е нормално определн цвят да избързва в стареенето с повече от 5-10 %

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
 Заглавие: Re: Некоректен продавач - Валери Китанов Варна
МнениеПубликувано на: Пет Авг 22, 2014 6:58 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Сеп 14, 2013 1:11 am
Мнения: 219
Местоположение: Бургас
Име: Христо Димитров
Viper_Weasel написа:
Тъй като аз измерих крилото искам само да вметна че цялостното състояние на плата беше добро, но синият плат беше с порьозитет 0 почти навсякъде. Въпреки че не е отбелязано във теста който е публикуван, направих още 4 измервания на синият плат на различни от стандартните места за измерване просто защото и аз не повярвах първоначално че платът е толкова сдухан и резултатът се различаваше от 0 само с 1-2 секунди на всички места.
Мисля че в случаят просто се касае за дефектен материал, тъй като не е нормално определн цвят да избързва в стареенето с повече от 5-10 %

joro_prodanov написа:
- Говорих с Хаджията - тестовете си си съвсем нормални с изключение на 1-2 или 3 платки около 25-26 камера при които резултата е нула. /само един ден да престои крилото в кола намачкано с тези камери на вън, най-вероятно ще достигне този резултат.
- от целия роман дето си го написал дали ще остане 1 вярно нещо? Версията ви с Валери е съшита с бял конец. И до утре да ми чукате минуси, който нещо има нещо в главата ви разбра и двамата що за стока сте. ;)

_________________
Skywalk Mint


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -6 
 
 Заглавие: Re: Некоректен продавач - Валери Китанов Варна
МнениеПубликувано на: Съб Авг 23, 2014 11:46 am 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 10, 2010 10:27 am
Мнения: 8
Местоположение: plovdiv
Вече и на мен ми дойде много
Колегите от Бургас - познавате ли го момчето, то бива наглост ама нещо взе да прехвърля границата - ако крилото му е дадено без пари да си го пробва, лети и прави тестове и е стояло в него преди да го плати то се вижда кой е за е..ане...

Не виждам, защо този, който продава да прави тестове - пратил му го е без да плаща - да си прави квот си иска с крилото и да го връща, ако нещо не пасне.

Както казва един колега - ПРЕВАРДУВАЙТЕ СЕ Бургазлии, че вие ще делите старта с тоя :lol:

_________________
●●●●●●●●●●●


Върнете се в началото
  Профил    +7 / -1 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов