Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:55 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: На съд заради летене
МнениеПубликувано на: Чет Фев 05, 2015 5:49 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Някои от вас може би са запознати със случая в който бях обвинен от един "съвестен гражданин" в куп неща от нарушаване на обществения ред до незаконно фото и видео заснемане и възможност за стрелба от въздуха. След куп проверки от полиция ГВА, прокуратура и какво ли още не, се стигна до съд и аз бях обвинен в обида и клевета, като от мен се искаше да заплатя обезщетение от 7000 лв.

Наложи ми се да изям с кориците НК и НПК, но в крайна сметка успях да се справя със защитата ми и спечелих делото на първа инстанция. Това обаче не се хареса на тъжителя и той обжалва присъдата пред окръжният съд.

Е, и тук не издържа :)
Информацията е публична, та на който му се чете ето:
http://legalacts.justice.bg/Search/GetA ... cCl7FJs%3D

Има доста интересни неща вътре ;)

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +16 / -0 
 
 Заглавие: Re: На съд заради летене
МнениеПубликувано на: Чет Фев 05, 2015 10:17 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 8:29 pm
Мнения: 111
Местоположение: Пловдив
Поздравления!
Сега имаш поне две възможности:
- да го одрусаш за всички материални и нематериални вреди, които ти е нанесъл и
- да запишеш задочно право
Втората вероятно ще осъществиш по-лесно, а и е по-перспективна - адвокатите печелят много по-добре от тандемаджии.

_________________
ЛюбоМ


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
 Заглавие: Re: На съд заради летене
МнениеПубликувано на: Чет Фев 05, 2015 11:45 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 11:32 am
Мнения: 165
Местоположение: Стара Загора
Име: Иван Банков
Браво Петьо,радвам се на победата ти.


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: На съд заради летене
МнениеПубликувано на: Съб Фев 07, 2015 6:03 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Браво Петьо - не ти е било скучно.
От прочетенето решение на НК дело се убеждавам в заръката към съдиите от техен гуру:
"Съдията първо претегля случая през сърцето си и после облича решението си в законова формулировка"

В случая, съдиите са били на твоя страна, заради нарастващото обществено заклеймяване на религиозния фанатизъм през последните години. Ищеца сам си го е нахедрил с документирания изказвания:
- че е воин Х. и чрез него ще се въздаде правда на земята
- чрез дейността си из фейсбук
- че си искал да го гръмнеш от въздуха с парамотора

Любопитно ми е колко време и средства ти струва цялото начинание с обжалването?

Все пак на никой не му е приятно, ако някой му бръмчи редовно и ниско над вилата. В някои от белите страни имаше случаи на стрелба срещу реещи безмоторно над баровски вили по крайбрежието.
В Англия са решили въпроса като според закона за въздухоплаването не трябва да се лети по-близо от 1 км (вертикално и хоризонтално) от струпвания на хора (напр. футболен мач) и населени места и на 500 метра от единични хора и превозни средства. Не съм сигурен за конкретните разстояния, но част от логиката им е да има достатъчно пространство за маневриране и безопасно кацане в случай на спиране на двигателя, свършване на термиките и ткн.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
 Заглавие: Re: На съд заради летене
МнениеПубликувано на: Пон Фев 09, 2015 8:10 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Хич не ми беше скучно :)
Като време, цялата процедура отне около една година, а като средства с оглед на това, че не си взех адвокат минах сравнително тънко. Няколко разходки до институциите и до София, както и две пътувания до Румъния. От начало дори гледах от положителната страна на нещата, защото жалбите на този гражданин бяха катализатор на това да отида до Румъния и да мина авио-лекаарска комисия и да взема лиценз за парамоторно летене. В последствие обаче нещата станаха неприятни, тъй като същността на нещата се насочи към дело за обида и клевета а там това кой какви лицензи има нямаше никакво значение. Ищеца умело бе извадил от контекста на моята жалба думи и изречения и имаше реална възможност да ме осъдят. Едва ли щеше да го огрее обезщетение от 6000лв, но все пак една осъдителна присъда си е голяма беля.
Ищеца се прецака най-много именно заради обезщетението, което търсеше/ Дори увеличи размера на иска си в хода на делото, въпреки че му се извиних за това, че е възприел мойте думи и действия като обидни. Предложих му да оттегли иска си преди да се даде ход на делото и да се разберем човешки извън съда, а той понеже бил много хрисим ми предложи да му дам 3000лв кеш и 3000 на изплащане. Тогава само се усмихнах и казах на съдита да даде ход на делото.
Реалния проблем на този човек не е шума на парамотора, той живее във вилна зона в покрайнините на града, където прелитам от време на време. Преселил се е от Русе по линия на неговата църква. Живее без ток и е безработен. Води около 10 дела със негови комшии, вестници и институции. При повечето дела търси финансова облага, като изпраща писма за извънсъдебни споразумения със 50% отстъпка от стойността на иска.

За негово нещастие до сега е загубил всички дела :)

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: На съд заради летене
МнениеПубликувано на: Пон Фев 09, 2015 8:31 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Ное 11, 2011 6:26 pm
Мнения: 35
Име: Димитър Йотов
Загубил е всички дела,но не и всички споразумения,защото за всеки паричен иск трябва да внесе 4% от размера на иск ако не се лъжа а това са реални пари,които той рискува да губи при всеки иск.Мисля че трябва да помислиш за жалба за набеждаване пред държавни органи,което е наказуемо.Страх ме е да не станем,като американците да се съдим за щяло и нещяло ама с такива като този само с техните методи се излиза наглава. Успех в начинанията :)


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: На съд заради летене
МнениеПубликувано на: Пон Фев 09, 2015 9:49 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Реално имам право да заведа иск за клевета по смисъла на НК, защото той ме обвинява в престъпление, което съдът е решил, че не съм извършил. Просто нямам нерви да обикалям съдилищата и да се занимавам с идиотщини.
Да, трябва да внесе държавна такса в размер на 4% а последно иска му срещу мен беше 7000лв ;)

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: На съд заради летене
МнениеПубликувано на: Вто Фев 10, 2015 4:53 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Фев 14, 2009 3:40 pm
Мнения: 111
Skyhiker написа:
...Да, трябва да внесе държавна такса в размер на 4% а последно иска му срещу мен беше 7000лв ;)


Може да внесе, а може и да не внесе.


ГПК Чл. 83. (2) Такси и разноски по производството не се внасят от физически лица, за които е признато от съда, че нямат достатъчно средства да ги заплатят...

Трябвало е да си вземеш адвокат и да искаш възстановяване на разходите по делото(адвокатския хонорар). Така тоя тарикат щеше да излезе от джобовете и да се замисли друг път дали да съди този и онзи за щяло и нещяло :idea:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: На съд заради летене
МнениеПубликувано на: Вто Фев 10, 2015 5:29 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Ако си бях взел адвокат трябваше аз да се ръсна със 600-800лв само за първа инстанция. Разходите мобе да не ги плати ако се води социално слаб, но той пожела да бъде конституиран като частен ищец и предяви иск за 7000лв. Мисля, че от тази сума трябва да внесе 4.%

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: На съд заради летене
МнениеПубликувано на: Вто Фев 10, 2015 8:25 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Браво Петьо!!! Не е лесно да се разправяш с луд човек, особено ако разполага със свободни пари... но ти си се справил. Поздравления!


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: На съд заради летене
МнениеПубликувано на: Вто Фев 10, 2015 8:54 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Фев 14, 2009 3:40 pm
Мнения: 111
Skyhiker написа:
Ако си бях взел адвокат трябваше аз да се ръсна със 600-800лв само за първа инстанция. Разходите мобе да не ги плати ако се води социално слаб, но той пожела да бъде конституиран като частен ищец и предяви иск за 7000лв. Мисля, че от тази сума трябва да внесе 4.%


Ако се води социално слаб съдът най- вероятно му е опростил таксата. Такива откачалки са много и съдят наред именно защото им излиза безплатно. Очаквай обжалване този път пред ВКС.За този...индивид... говорим, нали?

http://www.blagoevgrad.eu/samoleti_prus ... nitsa.html

..на 2 октомври, на 29, на 26 септември пак са извършвани пръскания. На 15.09.2013 г. проклетниците (самолети на НАТО) пръскаха цял ден над Дупница. Пръскането продължи и през нощта и в ранните утринни часове на 16.09.2013 г. Беше 02:11 часът, когато на фона на почти пълната луна (наполовина скрита от аерозолните отрови) видях как един самолет оставя смъртоносната си следа в небето. Обадих на тел. 112, за да подам сигнал за масираните пръскания над Дупница, и помолих да ме свържат с Министерството на отбраната. Вместо това ме свързаха с пожарната в Дупница, а дежурният служител не знаеше какви са тези пръскания. Наложи се да обяснявам надълго и нашироко. В крайна сметка – нищо. Сутринта на 16.09.2013 г. отново се обадих на 112 и помолих този път да ме свържат с дежурен служител в МВР-София. Отговорът беше изумителен: не можели да ме свържат с МВР. Трябвало да потърся в някой указател техния телефон и аз да им се обадя! А резултатът от аерозолните пръскания е повече от видим – гъста облачност и дъжд.

В периода 15.09.2013-20.09.2013 г. аерозолните пръскания над Дупница продължиха ежедневно, макар и с променлива интензивност. Моля за спешна среща с министъра на отбраната Ангел Найденов и министъра на вътрешните работи Цветлин Йовчев. Разходите по моето посещение в София следва да се поемат от съответните министерства...


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: На съд заради летене
МнениеПубликувано на: Вто Фев 10, 2015 10:14 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Същият :mrgreen:

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: На съд заради летене
МнениеПубликувано на: Сря Фев 11, 2015 10:18 am 
Offline

Регистриран на: Чет Окт 29, 2009 10:00 pm
Мнения: 89
Местоположение: Балчик
Параноидна шизофрения. Такива хора подлежат на принудително лечение.

_________________
Веселин Великов


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: На съд заради летене
МнениеПубликувано на: Сря Фев 11, 2015 1:07 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Веско, не си първия лекар, който изказва мнение за подобна диагноза. За всеобщо съжаление според закона за здравето за да го освидетелстват и подложат на лечение, той трябва да има обшесъвено опасни прояви или негови близки трябва да поискат такова освидетелстване.

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: На съд заради летене
МнениеПубликувано на: Сря Фев 11, 2015 6:34 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Фев 14, 2009 3:40 pm
Мнения: 111
Skyhiker написа:
... според закона за здравето за да го освидетелстват и подложат на лечение, той трябва да има обшесъвено опасни прояви или негови близки трябва да поискат такова освидетелстване.


Не е точно така. Според закона за здравето

Чл. 155. На задължително настаняване и лечение подлежат лицата по чл. 146, ал. 1, т. 1 и 2, които поради заболяването си могат да извършат престъпление, което представлява опасност заблизките им, за околните, за обществото или застрашава сериозно здравето им.

Той с обществото вече се е оакал, щом си изял НК с кориците вероятно знаеш, че

Чл. 326. Който предава по радио, телефон или по друг начин неверни повиквания или заблуждаващи знаци за помощ, злополука или тревога, се наказва с лишаване от свобода до две години.

Просто държавата няма ресурс (и желание) да се справи с всички изкукуригали... :roll:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов