Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 9:21 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 59 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Поредица от каскадни колапси и падане в гората над Топол
МнениеПубликувано на: Чет Окт 09, 2014 11:05 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
За кой ли път ще го кажа - летете над вода и тренирайте фигури!!! Това е най-добрия начин да се запознаете с тъмната страна на крилото си и да спрете да му се страхувате! Не ви ли прави впечатление, че повечето добри пилоти са били активни и в акрото в даден момент?


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Поредица от каскадни колапси и падане в гората над Топол
МнениеПубликувано на: Чет Окт 09, 2014 11:09 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 15, 2011 10:47 am
Мнения: 353
Местоположение: София
Име: Пламен Пунчев
Вече съм склонен да вярвам че акро над гора е по-безопасно от това над вода. Особено ако няма някой специално ангажиран да те извади.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Поредица от каскадни колапси и падане в гората над Топол
МнениеПубликувано на: Чет Окт 09, 2014 11:16 am 
Offline

Регистриран на: Съб Фев 14, 2009 3:40 pm
Мнения: 111
Angel_Sim написа:
... Обяснява, че преди години имал инцидент - паднал си в купула, запасния му се отворил. След този инцидент тотално променил отношението си към летенето. ...


Ако трябва да сме коректни всъщност каза, че преди три години негов добър приятел при тъмблинг си е паднал в купола и запасния му НЕ се отворил.

П.С. Мисля, че за този случай става дума:

http://www.dhv.de/web/fileadmin/user_up ... _12_10.pdf

човекът е бил с два запасни, и двата са се заплели. Паднал е на паркинг. Тренирал е акро. Сигурно е бил добър, направил е 2 до 5 последователни тъмблинга според свидетелите. Та, внимателно с тренировките...


Последна промяна itzo на Чет Окт 09, 2014 11:23 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -1 
 
 Заглавие: Re: Поредица от каскадни колапси и падане в гората над Топол
МнениеПубликувано на: Чет Окт 09, 2014 11:23 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
ppountchev написа:
Вече съм склонен да вярвам че акро над гора е по-безопасно от това над вода. Особено ако няма някой специално ангажиран да те извади.


Ако няма някой специално ангажиран да те извади - това си е опит за самоубийство!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -2 
 
 Заглавие: Re: Поредица от каскадни колапси и падане в гората над Топол
МнениеПубликувано на: Чет Окт 09, 2014 4:52 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 15, 2011 10:47 am
Мнения: 353
Местоположение: София
Име: Пламен Пунчев
Angel_Sim написа:
Пунчев пусни едно видео да видим как праиш САТ?

За тебе винаги, пак ще ги мериме значи. Обясни ми сега коя ръчка се дърпаше за тоя SAT, че съм забравил.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Поредица от каскадни колапси и падане в гората над Топол
МнениеПубликувано на: Чет Окт 09, 2014 4:55 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 15, 2011 10:47 am
Мнения: 353
Местоположение: София
Име: Пламен Пунчев
DVD написа:
ppountchev написа:
Вече съм склонен да вярвам че акро над гора е по-безопасно от това над вода. Особено ако няма някой специално ангажиран да те извади.


Ако няма някой специално ангажиран да те извади - това си е опит за самоубийство!

На много места се разчита че има налична лодка (дори три) и ще те извадят дори без уговорка. Това съм забелязал повече от веднъж ще не работи според очакванията.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Поредица от каскадни колапси и падане в гората над Топол
МнениеПубликувано на: Чет Окт 09, 2014 11:24 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 21, 2006 1:22 pm
Мнения: 456
Местоположение: Sofia
itzo написа:
Angel_Sim написа:
... Обяснява, че преди години имал инцидент - паднал си в купула, запасния му се отворил. След този инцидент тотално променил отношението си към летенето. ...


Ако трябва да сме коректни всъщност каза, че преди три години негов добър приятел при тъмблинг си е паднал в купола и запасния му НЕ се отворил.

П.С. Мисля, че за този случай става дума:

http://www.dhv.de/web/fileadmin/user_up ... _12_10.pdf

човекът е бил с два запасни, и двата са се заплели. Паднал е на паркинг. Тренирал е акро. Сигурно е бил добър, направил е 2 до 5 последователни тъмблинга според свидетелите. Та, внимателно с тренировките...

това е доказателство колко са зле хората, очевидно съм си го нагласил да си пасне на мойта теорийка... :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Поредица от каскадни колапси и падане в гората над Топол
МнениеПубликувано на: Пет Окт 10, 2014 10:24 am 
Offline

Регистриран на: Сря Яну 12, 2011 6:11 pm
Мнения: 144
Местоположение: София
Име: Светослав Такев
Ангеле,теорията на вероятностите не е твоя "теорийка"!
Всички искаме да се пенсионираме,но ми се струва,че с Голдена не може да летиш,колкото ти се иска,а на теб май бая ти се иска.Според мен си вземи някое по-източенко крило,да видиш как ще се изкефиш.
Извинявайте за спама!Ти извини ли се? :D

_________________
"В това да превъзхождаш другите няма нищо благородно.
Истинското благородство е в това да превъзхождаш предишния си аз."
Индийска поговорка


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Поредица от каскадни колапси и падане в гората над Топол
МнениеПубликувано на: Пон Окт 13, 2014 12:21 am 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 21, 2006 1:22 pm
Мнения: 456
Местоположение: Sofia
svetliowind написа:
Ангеле,теорията на вероятностите не е твоя "теорийка"!
Всички искаме да се пенсионираме,но ми се струва,че с Голдена не може да летиш,колкото ти се иска,а на теб май бая ти се иска.Според мен си вземи някое по-източенко крило,да видиш как ще се изкефиш.
Извинявайте за спама!Ти извини ли се? :D

Баба ми казва че чеовек трябва да се разпостира според чергата си.
За сега Голдена ми е баш по мярка, а и напълно достатъчен за перфектни полети. Ако го дам на Бочо, няма да можеш да го познаеш Голдъна :)


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Поредица от каскадни колапси и падане в гората над Топол
МнениеПубликувано на: Пон Окт 13, 2014 2:02 am 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
Съгласен съм с Ангел, че крилото се е опитало да те убие. Ако си беше истинска EN B най-вероятно нямаше да влезе в подобна ситуация.
От опит съм научил, че е страшна глупост да си избираш EN B (в смисъл избор на крило след учебно) на хартия.
Та и Ангел има още доста часове да навърти на голдъна, докато му достигне лимита.
Божо, мисля, че на целното в Златица миналата година си говорехме, че искаш да си вземеш 2ка, защото Атласа не летял достатъчно (извини ме, ако бъркам), още тогава ти казах, че бързаш...
Успешно (и бързо) възстановяване!


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -5 
 
 Заглавие: Re: Поредица от каскадни колапси и падане в гората над Топол
МнениеПубликувано на: Пон Окт 13, 2014 8:32 am 
Offline

Регистриран на: Пет Авг 20, 2010 10:10 pm
Мнения: 150
Местоположение: Rousse - Varna - Sofia
Защо продължавате да мелите тази глупост за EN-B. Това, че е влязло в сертификация нищо не значи. Дори на сайта на джин са сложили карерата като крило за напреднали, точно преди джин бумбум

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Поредица от каскадни колапси и падане в гората над Топол
МнениеПубликувано на: Вто Окт 14, 2014 10:32 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Апр 20, 2013 11:17 am
Мнения: 27
Име: Божидар Каракашев
Ivailo написа:
Съгласен съм с Ангел, че крилото се е опитало да те убие. Ако си беше истинска EN B най-вероятно нямаше да влезе в подобна ситуация.
От опит съм научил, че е страшна глупост да си избираш EN B (в смисъл избор на крило след учебно) на хартия.
Та и Ангел има още доста часове да навърти на голдъна, докато му достигне лимита.
Божо, мисля, че на целното в Златица миналата година си говорехме, че искаш да си вземеш 2ка, защото Атласа не летял достатъчно (извини ме, ако бъркам), още тогава ти казах, че бързаш...
Успешно (и бързо) възстановяване!


Аз вече почти се възстанових и ще продължавам да летя. Даже утре, въпреки, че имам страшно много работа, се надявам да отида да "поразчупя кокалите" на Тополица :) Прав си за Златица и помня много добре, но за мен състезанията са религия. Летял съм го това крило повече от 40 часа, набирал съм се с него над 2500м над старта и през облаци, след които съм имал колапси и -7 м/с пропадане и яка турбуленция с челни тъкове и асиметрични колапси и то сам (само се обаждам на аверите, че съм си пуснал livetrack24.com на телефона, ако има проблем да ме намерят по-бързо). Имал съм много подобни моменти, но в по-голямата част са били на високо и се е оправяло сравнително бързо и не се е налагало да хвърлям запасен.

За сравнение миналата година бяхме с Венци Ухото от Бургас на световното в Сопот. Венци излетя с тандем и аз подир него с Атласа, преди другите състезатели. На пасажера му стана лошо и той кацна. Аз продължавах да съм прострелка на състезателите, докато в един момент не дойдоха 60 от тях в моята термика. Уплаших се от толкова много крила и реших да изляза и да търся друга. В същият момент изядох такъв сериозен колапс с каскади, че изгубих над 300 м докато се оправя. Там също смятах да хвърля запасен, но крилото се оправи, благодарение на височината, която имах, а тя беше доста повече от тази в сегашната ситуация. Тогава бях на не-повече от 10 часа летене изобщо.

Най-големият ми проблем в тази ситуация е, най-вече, че експериментирах със спийда по вятъра на ниска височина, като и не бях си прегледал запасния от скатаването му като нов.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -1 
 
 Заглавие: Re: Поредица от каскадни колапси и падане в гората над Топол
МнениеПубликувано на: Пон Авг 17, 2015 5:20 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Сеп 14, 2013 1:11 am
Мнения: 219
Местоположение: Бургас
Име: Христо Димитров
Имам същия запасен като на Божо - Gin One. Чел съм на няколко места как запасния трябва да има обем и едвам да се затвори, но при One не мисля, че е точно така. Колкото по свободно се скатава толкова по-натегнати стоят ластиците на капаците, а при One те са 2 и първият малко или много убива енергията от хвърлянето, нужна за отварянето на втория. Последните дни няколко пъти го хвърлих и скатах ей така за мен си и единия път нарочно го хвърлих с по-малко сила(нещо, което спокойно може да се случи в сложна ситуация) и се отвориха само 2-та капака точно като на Божо. Иначе излезе ли се отваря докато мигнеш.

_________________
Skywalk Mint


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Поредица от каскадни колапси и падане в гората над Топол
МнениеПубликувано на: Пон Авг 17, 2015 5:44 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Gin все още са единствената фирма която ползва системата с 2 ластика която според мен също е просто предпоставка за несработване.
Най-простичкият вариант е просто да се махне единият ластик и да се преправи контейнера на такъв с един ластик, или просто да се смени контейнера.

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 59 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов