Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:12 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Инцидент в Рила?
МнениеПубликувано на: Нед Юли 31, 2016 9:55 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 07, 2008 6:19 pm
Мнения: 62
Местоположение: Варна, Сливен
Име: Михаил Златев
Някой да знае нещо за това: http://www.segabg.com/article.php?id=815927


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -1 
 
 Заглавие: Re: Инцидент в Рила?
МнениеПубликувано на: Нед Юли 31, 2016 11:09 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 21, 2006 1:22 pm
Мнения: 456
Местоположение: Sofia
fly-academy.com/za-nas/ Милен Димитров

_________________
Golden4


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -0 
 
 Заглавие: Re: Инцидент в Рила?
МнениеПубликувано на: Пон Авг 01, 2016 10:26 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 11, 2008 9:40 pm
Мнения: 47
Местоположение: София
Име: Filip Stoyanov
:( А коя е жената? Пише, че е парапланеристка.

_________________
Air Design Rise 2
Sky Excite 3 XC


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Инцидент в Рила?
МнениеПубликувано на: Пон Авг 01, 2016 11:48 am 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
gotov_da_leti написа:
:( А коя е жената? Пише, че е парапланеристка.

пасажертва трябва да е. Още в началото ме учуди как смело си кара през роторите над лифта. Като кацнах при Гущера той ми предложи да ме закара и да летим на Ръждавица. Отказах му защото знам че по тоя вятър като вчера там освен че не става е и много опасно. Аман от идиоти. Утре като се разчуе хептен вече никой няма да смее вози на тандем.

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Върнете се в началото
  Профил    +13 / -1 
 
 Заглавие: Re: Инцидент в Рила?
МнениеПубликувано на: Пон Авг 01, 2016 1:19 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Фев 28, 2011 9:39 am
Мнения: 333
Местоположение: Казанлък
Име: Николай Стоянов
Ясен Христов написа:
gotov_da_leti написа:
:( А коя е жената? Пише, че е парапланеристка.

пасажертва трябва да е. Още в началото ме учуди как смело си кара през роторите над лифта. Като кацнах при Гущера той ми предложи да ме закара и да летим на Ръждавица. Отказах му защото знам че по тоя вятър като вчера там освен че не става е и много опасно. Аман от идиоти. Утре като се разчуе хептен вече никой няма да смее вози на тандем.


Ясене, може ли да дадеш повече информация за мястото Ръждавица-за какъв вятър е добре, при какъв е рисково и опасно...някакви особености? Какво се е случило според теб при този инцидент?

_________________
http://yahoooooskydance.com
https://www.youtube.com/channel/UCSGoiR72lOMLSLOYCar6oUw

Acro: U-Turn Thriller X3
XC/Hike&Fly: Ozone LM5
XC: Ozone M6
Tandem: Ozone Magnum 2


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Инцидент в Рила?
МнениеПубликувано на: Пон Авг 01, 2016 5:04 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
Не съм присъствал защото се отказах.Вятъра беше ИСИ на моменти с пориви около 25км.ч. Склона на Ръждавица е СЗ ,то е ясно какъв ще е резултата при ИСИ вятър. През годините съм установил че там може да се лети при слаб С или СЗ при условие че долинния от СИ е слабо изразен.Такива дни са малко трябва много често да пробваш за да уцелиш. Ако не се извадиш което е много вероятно се каца на роторливата поляната пред ЦПШ Мальовица. Въобще гаден старт който рядко дава но пък с хубава гледка. Последния път като ходих въобще не летях а само си набрах две чанти с зелени шишарки от мура да не съм капо.

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Върнете се в началото
  Профил    +8 / -0 
 
 Заглавие: Re: Инцидент в Рила?
МнениеПубликувано на: Вто Авг 02, 2016 11:48 am 
Offline

Регистриран на: Пон Фев 28, 2011 9:39 am
Мнения: 333
Местоположение: Казанлък
Име: Николай Стоянов
Ясен Христов написа:
Не съм присъствал защото се отказах.Вятъра беше ИСИ на моменти с пориви около 25км.ч. Склона на Ръждавица е СЗ ,то е ясно какъв ще е резултата при ИСИ вятър. През годините съм установил че там може да се лети при слаб С или СЗ при условие че долинния от СИ е слабо изразен.Такива дни са малко трябва много често да пробваш за да уцелиш. Ако не се извадиш което е много вероятно се каца на роторливата поляната пред ЦПШ Мальовица. Въобще гаден старт който рядко дава но пък с хубава гледка. Последния път като ходих въобще не летях а само си набрах две чанти с зелени шишарки от мура да не съм капо.


Благодаря за споделения опит и наблюдение над мястото. А няма ли старт подходящ за СЗ в района?

_________________
http://yahoooooskydance.com
https://www.youtube.com/channel/UCSGoiR72lOMLSLOYCar6oUw

Acro: U-Turn Thriller X3
XC/Hike&Fly: Ozone LM5
XC: Ozone M6
Tandem: Ozone Magnum 2


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Инцидент в Рила?
МнениеПубликувано на: Сря Авг 03, 2016 7:08 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
YaHooooO написа:
А няма ли старт подходящ за СЗ в района?


Има: http://www.paraglidingearth.com/pgearth/?site=15376
https://www.youtube.com/watch?v=4amdtElRUMM

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Инцидент в Рила?
МнениеПубликувано на: Сря Авг 10, 2016 10:56 am 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 19, 2008 12:45 pm
Мнения: 47
Без злословене,
Милен лети все пак от доста време - до колкото чух е искал да кацне където е бил Гущера и затова е станало така.
Има счупени прешлени и сигурно ще го оперират. Дано се оправи бързо. На всеки може да се случи.


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -6 
 
 Заглавие: Re: Инцидент в Рила?
МнениеПубликувано на: Чет Авг 11, 2016 12:16 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Дек 01, 2013 7:01 pm
Мнения: 152
Име: gergana ilieva
todorbb написа:
Без злословене,
Милен лети все пак от доста време - до колкото чух е искал да кацне където е бил Гущера и затова е станало така.
Има счупени прешлени и сигурно ще го оперират. Дано се оправи бързо. На всеки може да се случи.


Много ме заинтригуваха тези 3 минуса на този коментар...понеже съм безкрайно любознателна как функционира човешката психика, ми е е много чудно, за какво точно тези хора са сложили "-":
-на коментара "без злословене" ли ? -защото някои хора не могат да осмислят съществуването си, ако не говорят срещу някой класифициран "Лош"-тогава, по естествен начин всички, които не сме от лошите -ставаме -Добри ???
...или на "дано се оправи бързо" ????? -скоро изказах твърдението, че няма човешко същество, което да се радва на това, че някой се е наранил и да не пожелае на пострадалия "бързо оздравяване", бъркам ли тотално???
или на " на всеки може да се случи" ???? -някой си мисли, че това е проклятие и с минусите го обезсилва ...или не мисли, че на всяко човешко същество може да се случи тежък инцидент независимо дали лети или не???????

Наистина много искам някой да ми даде някакво човешко, адекватно обяснение за тези минуси, обяснение/я -което/които явно ми убягва/т,
защото мисълта, че някой може да не харесва коментар, в който се защитава тежко пострадал човек -ПРОСТО ЗВУЧИ ЗЛОВЕЩО!


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -9 
 
 Заглавие: Re: Инцидент в Рила?
МнениеПубликувано на: Чет Авг 11, 2016 2:02 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 6:56 pm
Мнения: 404
Име: Димитър Миладинов
Бързо оправяне на Милен пожелавам


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -4 
 
 Заглавие: Re: Инцидент в Рила?
МнениеПубликувано на: Чет Авг 18, 2016 12:20 am 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 21, 2006 1:22 pm
Мнения: 456
Местоположение: Sofia
dimitar.miladinov написа:
Бързо оправяне на Милен пожелавам

А на пасажера и на бъдещите му такива какво пожелавате?


Върнете се в началото
  Профил    +8 / -3 
 
 Заглавие: Re: Инцидент в Рила?
МнениеПубликувано на: Чет Авг 18, 2016 7:41 am 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 6:56 pm
Мнения: 404
Име: Димитър Миладинов
Явно смяташ, че пожелавайки на някой да не се оправи, правиш добро на бъдещите пасажери. А според мен прикриваш под това "добро" най-обикновено старозаветно злорадство :)

Милен може да е "особен" характер и доста недолюбван, но в тандемите изобщо не е единствената издънка.
Историята познава далеч по-оригинални изпълнения с тандем.

Съвсем повърхностен преглед за последните 7-8 години ми припомня за две излитания с незакопчан пасажер, едно излитане с незакопчан пилот. Има дори още по-куриозни изпълнения с тандеми и бейс скокове. И това, което се знае, обикновено е малка част от това, което се случва в действителност. За съвсем тривиалните забивания на тандеми в склона или сривове въобще не става дума. За напушени пилоти - изобщо.

И сега какво - да пожелаем на всички тези пилоти да пукнат ли? Ми това много равинско бе Ангеле? С 2000 години си назад :) Малко емпатия и състрадание няма да ти е излишно.

П.П.- А на всички бъдещи тандемни пасажери без значение от пилота желая здраве и щастие естествено :)


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -9 
 
 Заглавие: Re: Инцидент в Рила?
МнениеПубликувано на: Вто Авг 30, 2016 10:58 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 21, 2006 1:22 pm
Мнения: 456
Местоположение: Sofia
dimitar.miladinov написа:
Явно смяташ, че пожелавайки на някой да не се оправи, правиш добро на бъдещите пасажери. А според мен прикриваш под това "добро" най-обикновено старозаветно злорадство :)


Не, не е вярно! Пожелавам му да се занимава с нещо друго... Но, понеже едва ли ще стане... Пожелавам най-доброто за пасажерите. А не ребрата да им пробиват белия дроб и да ги реанумират заради някво тандемно полетче... никой пасажер не заслужава това.


Върнете се в началото
  Профил    +10 / -1 
 
 Заглавие: Re: Инцидент в Рила?
МнениеПубликувано на: Сря Авг 31, 2016 8:30 am 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 20, 2012 12:04 pm
Мнения: 608
Име: Милен Димитров
Angel_Sim написа:
dimitar.miladinov написа:
Явно смяташ, че пожелавайки на някой да не се оправи, правиш добро на бъдещите пасажери. А според мен прикриваш под това "добро" най-обикновено старозаветно злорадство :)


Не, не е вярно! Пожелавам му да се занимава с нещо друго... Но, понеже едва ли ще стане... Пожелавам най-доброто за пасажерите. А не ребрата да им пробиват белия дроб и да ги реанумират заради някво тандемно полетче... никой пасажер не заслужава това.


Това за пробития бял дроб от ребра сигурно си го видял или прочел някъде?!!!, щото вчера като ми звънна от Германия пасажерката звучеше много добре. Когато дойде да ме види след полета, също беше добре :)

_________________
https://www.facebook.com/Paragliding4Fun?ref=hl


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -8 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов