Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 7:21 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Помощ за проблеми с лайв тракинг
МнениеПубликувано на: Чет Авг 03, 2017 3:34 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 08, 2010 3:16 pm
Мнения: 277
Местоположение: София
Име: Боян Евстатиев
Здравейте,
Не съм голям спец с уредите и софтуера, та моля за съвет.
1. XcSoar - НЕ успявам да подкарам вградените в него лайв трак с-ми. Въвел съм правилни парола и юзър за livetrack24, въвел съм правилен код (ключ) за skylines. Пускам си xcsoar-a, летя си, после гледам профила си на сайтовете на livetrack24 и skylines - и няма нищичко. И по време на полет съм молил хора да проверят, не се вижда нищо на профила ми.

2. Airtribune приложението траква правилно полетите... само на телефона. Не ги качва в сайта, НЕ може да се следи докато летя. Можеше, първите 2-3 полета, после - не. В момента имам вече 10-ина трака, които си седят само в приложението на телефона.

3. След като XcSoar не успява да стартира вградените в него лайв тракинги, инсталирах отделно приложението на Skylines, въведох правилния код (ключ). Спокойно ми позволява да го включвам (ON) и изключвам (OFF) иии в профила ми на сайта на skylines - нищичко не се появява. Нито по време на летене, нито минали трак-логове

За момента единствена опция ми остава приложението на livetrack24, ама си е срамота да не мога да подкарам останалите.
А, да. Телефонът е някакъв обикновен нисък клас смартфон (Lenovo k5) с андроид.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Помощ за проблеми с лайв тракинг
МнениеПубликувано на: Пет Авг 04, 2017 10:54 am 
Offline

Регистриран на: Нед Авг 09, 2015 9:28 pm
Мнения: 124
Име: Georgi Stanchev
Имам същата драма с лайвтракинга на Airtribune - в началото си бачкаше и после спря...в допълнение ми намаляваше изминатото разстояние, когато спирах лог-а.
Иначе, за да си качиш логовете и в сайта понякога трябва да натискаш тия заявъртяните стрелки в горния десен ъгъл
Изображение


Към момента използвам XCSoar-a само на Kobo-то, а то не е вързано към интернет, но ще пробвам през телефона и ще драсна пак.

_________________
https://www.instagram.com/georgistanchev/
https://vimeo.com/georgistanchev


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Помощ за проблеми с лайв тракинг
МнениеПубликувано на: Пет Авг 04, 2017 8:47 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
Xaoc написа:

2. Airtribune приложението траква правилно полетите... само на телефона. Не ги качва в сайта, НЕ може да се следи докато летя. Можеше, първите 2-3 полета, после - не. В момента имам вече 10-ина трака, които си седят само в приложението на телефона.

И аз си инсталирах това на тел. Моя е още по нисък клас Huawei Y530 три дни се мъчи да го инсталира и накрая тръгна. Записва ми тракове и ги вкарва веднага в сайта като се прибера вкъщи на комп. виждам че ми и налично. От тел. не може да споделям трак в ФБ или да го пращам като линк. Като ми падне батерията се губи трака не го запаметява преди да съм натиснал стоп. За това е добре тел. да има външна батерия за по-дълги полети. livetrack не ми работи защото ми е слаб интернета но си записва полета и като си хване интернет само си го качва в сайта. Предполагам че за да ти ги качва трябва да си отворил профила в сайта постоянно.

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Помощ за проблеми с лайв тракинг
МнениеПубликувано на: Пет Авг 04, 2017 10:04 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 08, 2010 3:16 pm
Мнения: 277
Местоположение: София
Име: Боян Евстатиев
Цъ, на моя телефон тракове си седят с тия завъртяните стрелки(не качени в сайта). И дори не са подред, ами разбъркано - два качени в сайта, 3 не, после пак качени, пак не... Днес като отворих приложението, успя да качи последния, който беше от миналата неделя. А преди него има няколко не качени. И не съм забелязал да имам проблеми с нета...

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов