Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 9:41 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1548 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Отдушника...
МнениеПубликувано на: Нед Ное 20, 2016 4:36 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
За първи път от много години сънувах че летя.
Издигах се над старта и увещавах ученика отпред да не се страхува от възходящите течения - той е с крило, пък аз съм без и всичко е прекрасно. Лекия колапс, който получи е нещо нормално. Ела към мен и нека отидем още по-високо. В разгара на играта се сетих че не заслужавам всичко това, че правя нещо нередно. Дойдоха мислите за последствията. Как ще се приземя? Към езерцето ли да се насоча или към старта, където силните възходящи ще ми забавят падането? Или може би да се гепя за ученика и да му обяснявам как да лети претовареното крило?
....
през ноември 1996-та полетях за първи път с парапланер. Излетях на запад от връх Левски (Амбарица), но реших че няма къде да се каца в горите на Стенето и се върнах към склоновете на върха, където се забих с попътен вятър. Даже не знаех че за кацането трябва да се дърпат спирачките. Не знаех, че наблизо има лифт от където летят и други. От години мястото ме привличаше необяснимо за планинските ми пътешествия. По-късно майка ми сподели че съм и бил в корема, когато са били на сватбено пътешествие с баща ми в района.
...
Онзи ден тествах едно крило и си припомних чувството на неконтролируемото падане. На захода за приземяване получих нехарактерен колапс, който окончателно се отвори в момента на приземяването. Благотворното обяснение на Учителя за причината на колапса и физичните процеси излекуваха психическата травма от падането. Същото е и когато се спънеш на тротоара, погледнеш назад и видиш че причината е една по-изпъкнала плочка. Разбираш причината и болката изчезва.
...
въпреки, че съм привърженик на научния подход май има нещо вярно за сатурновите дупки.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отдушника...
МнениеПубликувано на: Чет Яну 19, 2017 4:59 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 12, 2004 10:04 pm
Мнения: 280
Местоположение: Пловдив
Изображение

_________________
небесен чергар


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отдушника...
МнениеПубликувано на: Чет Яну 19, 2017 6:08 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Авг 09, 2015 9:28 pm
Мнения: 124
Име: Georgi Stanchev
Изображение

_________________
https://www.instagram.com/georgistanchev/
https://vimeo.com/georgistanchev


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отдушника...
МнениеПубликувано на: Съб Яну 21, 2017 8:25 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 6:56 pm
Мнения: 404
Име: Димитър Миладинов
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -1 
 
 Заглавие: Re: Отдушника...
МнениеПубликувано на: Вто Апр 11, 2017 6:21 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Миналата година, лястовички си построиха гнездо в гнездото и си отгледаха пиленцата там. Наесен затворих с прозорци и врати отвсякъде, но вчера те се върнаха от Африка и през една отворена врата влязоха в строежа и си намериха гнездото отново. Не е ли чудно, как въпреки миниатюрният им мозък безпогрешно си намират дома, а ние с тези умни глави се лутаме безкрай?

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отдушника...
МнениеПубликувано на: Вто Апр 11, 2017 6:26 am 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 10:00 am
Мнения: 427
Местоположение: София
Име: Георги Стефанов
Техният малък мозък едва ли се занимава с глупости, докато обратното не винаги е вярно :)


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отдушника...
МнениеПубликувано на: Пет Юли 07, 2017 8:57 am 
Offline

Регистриран на: Пон Фев 28, 2011 9:39 am
Мнения: 333
Местоположение: Казанлък
Име: Николай Стоянов
По света е пълно с хора, които критикуват, остроумничат и се правят на важни. Причината за това е, че по този начин те се опитват да докажат сам на себе си, че превъзхождат този(тези), когото(които) критикуват. Това разбира се е субективно, а реалността е друга.
Когато някой ми зададе въпрос смятам ,че правя необходимото, за да обясня максимално добре това, което човека ме пита, защото той очевидно има интерес да разбере отговора и аз определено нямам против да дам нормален такъв. Очаквам да получа същото, когато аз задам въпрос!
Остроумниченето предпочитам да е на живо :)

(по повод публикация и коментари на калин сотаге в Any Given Flyday)

_________________
http://yahoooooskydance.com
https://www.youtube.com/channel/UCSGoiR72lOMLSLOYCar6oUw

Acro: U-Turn Thriller X3
XC/Hike&Fly: Ozone LM5
XC: Ozone M6
Tandem: Ozone Magnum 2


Последна промяна YaHooooO на Пет Юли 07, 2017 11:56 am, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отдушника...
МнениеПубликувано на: Пет Юли 07, 2017 9:35 am 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Ники, не е само Българина - интернет и социалните мрежи са пълни със "специалисти" :)

Изображение

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отдушника...
МнениеПубликувано на: Пет Юли 07, 2017 11:51 am 
Offline

Регистриран на: Пон Фев 28, 2011 9:39 am
Мнения: 333
Местоположение: Казанлък
Име: Николай Стоянов
Прав си всъщност Ивчо! А и самият аз често убеждавам хората, че не само в България стават тъпотии, прилагайки им съответните примери. :)
Така де - ще си поправя писаното :)

_________________
http://yahoooooskydance.com
https://www.youtube.com/channel/UCSGoiR72lOMLSLOYCar6oUw

Acro: U-Turn Thriller X3
XC/Hike&Fly: Ozone LM5
XC: Ozone M6
Tandem: Ozone Magnum 2


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отдушника...
МнениеПубликувано на: Пет Юли 14, 2017 8:16 am 
Offline

Регистриран на: Пет Ное 28, 2008 6:38 pm
Мнения: 69
Местоположение: Пловдив
Малко извън темата...

https://www.1tv.ru/news/2017-07-12/3287 ... rvyy_kanal


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отдушника...
МнениеПубликувано на: Вто Ное 21, 2017 9:42 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
http://www.dw.com/en/dresscode-whos-bes ... v-41462637

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отдушника...
МнениеПубликувано на: Сря Дек 06, 2017 9:58 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Фев 14, 2009 3:40 pm
Мнения: 111
Не пропускайте от 12-ти декември по "Нова" телевизионната премиера на филма "Войвода" :) :roll:

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отдушника...
МнениеПубликувано на: Нед Яну 14, 2018 3:05 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Май 15, 2011 11:01 pm
Мнения: 177
Местоположение: Плевен - София
Име: Тихомир Иванов
https://www.facebook.com/ThePilotSmiles ... 186897680/

_________________
I believe I can fly..
________________
Skywalk Chili 4 / Limited edition "Yellow"


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отдушника...
МнениеПубликувано на: Пет Фев 02, 2018 7:26 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Дек 01, 2013 7:01 pm
Мнения: 152
Име: gergana ilieva
Моите си изсипани мисли за зимата, летенето и нелетенето... и нашият си избор…или просто избора на Търкулнатото време…

Аз…аз бях забравила за тоз форум…лайфтракове гледам, понякога…просто влязох да напиша коментар под лайтрака на Делят - колко ме е изкефило името „Баира Пред Кален“ , ама коментарите бяха заключени, па си викам –грехота е да вляза, толкоз се мъчих да си нацеля паролата, …и да си изляза ей, така със спрян устрем за коментар….не върви, някак си…
…Та набъбна нещо в мен и взе, че се изсипа тук…..
…минава зимата бавно, полека…но преминава…
Понякога просто гледам календара и отбелязвам изминалите дни и оставящите….защото най-вече си гледам с обич работата, децата и новопояващите се неща в живота ми….. сбогувам се с отиващите си…..и междудругото отброявм –Ехей, мина най-късия ден и вече денят нараства, мина последният ден от най-дългия зимен месец, сега остава само най-късия зимен месец….да, гледам някои летят тук там през седмицата, някое Витановци или други класически стартове с модернизирани имена….може, не е - да не може! …..забелязвам други, съвсем делово, съзнателно и целенасочено се разтварят по топлите стартове по света….приключенстват…..други просто се състезават……логиката е, че всеки би могъл, ако иска….да реално е така….мой избор си е - моята работа, дето не мога да взимам отпуски по всяко време….мой избор си е - да не посещавам някои хълмчета….да не взема от някой лекар болничен, та да ида на проутия Старт зад планини и равнини….правят го хората….може, не е - да не може….но аз избирам да не го правя…
….и се чудя…..
…. дали, защото вече не ми се лети ….дали, защото остарявам неизбежно и се насищам много по-лесно...или някак вече търся да ми е удобно и комфортно, пропита от спартанските условия, с които се захранвах на младини и чиито тежък отпечатък се забелязва чак сега ……дали, защото ме повлякоха и им се отдадох на други уютни неща…….и вече….. е по-лесно да не го правя….чудя се…не знам….някак вече –по това време на годината- някак си нямам желание да чета пътеписи за далечни страни и летящи и нелетящи приключения, набързо скролвам снимките от Тук и Там във фейса….и да знам какво правят- какво от това….всъщност, искам да благодаря на всички, които са намерили начини да летят през зимата, но може би, само бегло го споменават….но пък тогава всички, които казват, че зимата –край не става за летене –как да бъдат просветени –че става по много и различни начини….ако ги избереш….ако решиш, че е важно…ако е Приоритет за теб….ако …
Всъщност не се чудя…
…просто за мен не е….
Сега.
А после?!
После го няма….
Само сега е….


Върнете се в началото
  Профил    +8 / -2 
 
 Заглавие: Re: Отдушника...
МнениеПубликувано на: Нед Апр 22, 2018 5:34 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Преди 3-4 дена летях в мазна следобедна конвергенция в която термиките издигаха цветчетата на разцъфналите дървета - все едно сняг валеше отдолу нагоре. Колкото по-дълго се издигаха, толкова повече изсъхваха и по-леки ставаха и по-високо се издигаха.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1548 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов