Leonardo | ФОТО
Дата и час: Сря Сеп 19, 2018 5:32 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 53 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Продавам пълно оборудване
МнениеПубликувано на: Пон Юни 11, 2018 5:03 pm 

Име: Михаел Манолов
lgm написа:
:D :D :D

Аз бях сериозен в офертата си, ама ти май не си сериозен в обявата си :roll:

Върнете се в началото
  Профил    +4 / -1 

МнениеПубликувано на: Пон Юни 11, 2018 8:29 pm 

Име: Димитър Миладинов
Цитат:
Чакай, Lorde! А ти наистина ли също не разбираш, че не си поканен. Или и ти на принципа "събрали се няколко каки да си хортуват". Интересно, как сте се захванали със спорт, който изисква поне някаква интелигентност.

Напротив! Непоканен и нежелан си ти!

За разлика от 90те години, в момента има някаква изградена парапланеристка общност, която не толерира такива търгашески изпълнения, и за която човешкия живот е по-ценен от някакви си пестотин лева. Ако някой се пребие с музейните ти експонати ще ти се усладят ли тези пари?

И аз имам в къщи един P40 произведен 1991ва година, ама не смея дори да го подаря на някой да не вземе да го литне случайно. Вместо да ни поучаваш вземи се засрами, защото спортът, който те е изоставил, е освен за интелигентни и за хора с душа и съвест.

Върнете се в началото
  Профил    +8 / -0 

МнениеПубликувано на: Пон Юни 11, 2018 9:20 pm 

Име: ludmil markov
Много патетично!
Но да те попитам: По-добре ли ще се чувстваш, ако някой се пребие с чисто нова "супер точилка", от тези, които дистрибутирате, примерно /може би да се пребиеш за няколко хиляди вместо за 500 е много по-добре, че и по-престижно/? Тогава няма да ти тежи на съвестта, така ли? И сигурно ти е известно, щом си интелигентен, че техниката се развива главоломно бързо. И това , което днес е върхът, утре ще е "дърто крило" /според Вас/, със същото ниво на опасност. Може би , според теб ще трябва пилотите да си купуват всяка година най–новите и безопасни крила. И най-добре чисто нови и най-добре от еди-кой си дистрибутор. А пък ти ще определяш критериите-кое бива и кое не бива.
А това, че представяш всички летящи в България като секта, на която ти се изявяваш като гуру, просто няма да го коментирам. Има твърде много летящи, които си летят за собствено удоволствие, не ходят по състезания и не се перчат, не са чували за теб, а и надали им е необходимо.
Чеши си егото, щом това те вкарва в равновесие! :mrgreen:

П.П. От както свят светува все ще се намери някой /че и ще се натиска/ да ни дава акъл, да ни напътства, да се "грижи" за нас и да ни вкарва в някакви рамки, групи, братства и т.н. Амин!

Върнете се в началото
  Профил    +1 / -10 

МнениеПубликувано на: Пон Юни 11, 2018 10:03 pm 

Ти явно усещаш бурното одобрение и подкрепа на твоята обява във форума :) Само че не знам защо мислиш, че всичко е организирано и направлявано? Според мен хората напълно спонтанно ти се радват. Точно както спонтанно събират пари за пострадал колега пилот например.

Крилото, което продаваш, е морално и физически остаряло. Има глайд много по-малък от сегашните учебни крила, пропада с 30% по-бързо, и максималната му скорост е под 50 км./ч Вероятно няма диагонали дори. Крилното натоварване е значително по-малко от на съвременните крила.

Материалът, от който е направено, старее с времето. Независимо дали го летиш или не. Запасният парашут се бракува обикновено на 10тата година, независимо дали е отварян или не. Сбруята "тип седалка" е правена много преди да има EN тестове за протектори и сбруи.

Всичко това ти много добре го знаеш, ама много ти се иска купувачът да не го знае.

п.с.
Ако някой се пребие с чисто нова точилка, това е лоша карма :) Ако е неопитен и се пребие с твоите такъми, си е чисто престъпление.

Върнете се в началото
  Профил    +7 / -1 

МнениеПубликувано на: Вто Юни 12, 2018 12:02 am 

Име: Николай Йотов
lgm написа:
И сигурно ти е известно, щом си интелигентен, че техниката се развива главоломно бързо. И това , което днес е върхът, утре ще е "дърто крило" /според Вас/, със същото ниво на опасност. Може би , според теб ще трябва пилотите да си купуват всяка година най–новите и безопасни крила.
Развитието на техниката не е линейно. Последните 10 години няма големи вариации на тема безопасност в отделните класове, но преди 15-20 години имаше смели експерименти с човешки материал. Имаше повече пионерство и ентусиазъм да полетиш с нещо, каквото и да е. Днешните летящи деградират - обсъждат инциденти, чакат някой да сертифицира някое крило преди да го летят, ходят на някакъв сив курс. Пълна скука!
Едно време крилата с номер струваха повече, защото са летени по състезания т.е. предполага се че летят по-добре от тези без номер. Електрическите и неонови цветове през 90-те дойдоха със закъснение от диско музиката от 80-те, а не както си мислят някой за по-лесно откриване на пострадалия при спасителна операция.

Но ти не губи надежда да продадеш екипировката си. Според мен е крайно време да се направи музей със стари крила или нещо като ретро коли под наем. Вземат ги едни старчета, пушат джойнт, литват ги и си спомнят доброто старо време.

Цитат:
*** Моля админите (ако има останали) да закрият темата. Или да я преместят в нов раздел "Битак" заедно със сходните теми идващи от съседна Македония. Благодаря!
след 3 месеца от последната публикация темите в Parashop се изтриват автоматично.

Върнете се в началото
  Профил    +7 / -1 

МнениеПубликувано на: Вто Юни 12, 2018 1:15 am 

За първи път в живота си чувам, че обява за продажба трябва да се одобрява или не от някого
/било то организирано или направлявано, или каквото и да е/. Аз, за това говоря-за комплекса да се изхождаш без да те питат.
Обаче по-надолу чета niki и въпреки "леко" саркастичната нотка искренно му се "изкефих". Много си прав за онези времена-90-те. Но нека да добавя и нещо друго за тях, като ги споменавате. Тогава инструкторите бяха в болшинството си много свестни момчета и момичета и не гледаха на учениците си като на ходещи /летящи/ банкноти. Идваха на учебния баир почти всяка събота и неделя без да калкулират какво и колко ще правят. Просто искаха учениците им да летят. И си личеше, че го правят повече за удоволствие а не толкова за "кинти". Какви времена само, а niki ? За това не е чудно, че много желаещи да летят в момента се опитват да се учат от приятели и познати /което аз лично не одобрявам/. Иначе това със старчетата и джойнта ми хареса!
А лектора с големите познания от предния пост ще попитам: Защо смяташ, че информацията, която ни представи не е известна на евентуалните купувачи. Защо смяташ, че ти си върхът, а другите не четат теория. Ако пак прочетеш обявата, ще забележиш, че аз предлагам и всичките си учебници-на български, английски, немски и руски-може би и тях съм докопал от някоя "международна гаражна разпродажба". Хайде кратуната да включи най-после. И не ми излизай с тези тъпотии за "добра и лоша карма". Само Бог може да работи с крайни категории.

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -5 

МнениеПубликувано на: Вто Юни 12, 2018 3:35 am 

Ти си болезнено тъп, и във всеки пост просто си повтаряш упорито аргумента как всеки може да си продава всичко. Казано иначе купувачът да му мисли, или "кьорав карти не играе".

Обаче те е шубе да си литнеш собствената екипировка, нали :) Иначе обилно и безкористно я предлагаш на някой друг. Не си единствения, който помни парапланеризма от края на 90те години, само дето сега сме 2018 ако не си разбрал. Като искаш обявата ти никой да не я обсъжда, що не продаваш в продавалник или олх "пълното си оборудване"

Ако беше си останал само с първоначалната обява, можеше да минеш за просто неадекватен. Но както изглежда, съзнателно се опитваш да набуташ ОПАСНИТЕ си боклуци на някой друг, и не разбираш нито от майтап, нито от сарказъм, нито от прав текст. Аз си правя труда не заради теб, а заради потенциалните ти купувачи. Успех със сделката :)

Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 

МнениеПубликувано на: Вто Юни 12, 2018 12:01 pm 

Отново категоричен, като право дърво!
Аз не знам колко съм тъп или умен /това едва ли някой знае за себе си/, но ти със сигурност не схващаш /за разлика от други колеги/, че вече изобщо не става дума за самата продажба! Дреме ми дали някой ще купи. Щом съм могъл още на времето да си позволя такова крило и то без да се перча, по интернет колко голяма работа съм, със сигурност не съм съвсем без капацитет, най-общо казано. Но доколкото те разбирам, ако си бях замълчал и не бях отговорил на разните тъпотии всичко щеше да бъде наред. Е на това "здраве му кажи"!
И понеже захлупванията явно няма да имат край, а аз имам и други занимания освен да се дърлям с разни комплексирани женчовци, ще приключа като ти разкажа една история, която е поучителна независимо за кои години става дума. Съсредоточи се и може, ама наистина може, най-накрая да вденеш какво ти говоря!
И така: Идва на баира /Бистрица/ един млад мъж със уникално крило. По задния ръб имаше отворени камери. Като дизаин и изработка изглеждаше да е едно от първите създадени крила. И си летеше с него. Вярно, че се приземяваше преди да стигне до самата поляна, но явно си се кефеше. И никой от колегите /инструктори и ученици/ не му се подигра, не го оплю, не му изнесе лекция по аеродинамика, тестове за порьозност /повтарям-крилото беше с отворени отзад камери/ или друго. Просто приехме, че такова крило има-с това лети. А не е като да нямаше кой да се изяви като всезнайко. По онова време се редяхме в две, а понякога и в три редици да си чакаме реда за да литнем. Само, че никой не си позволи да го направи. Сигурно ще има колеги, които ще си спомнят този случай, защото човекът за когото говоря е известен певец /няма да му съобщавам името/.
И още нещо "изключително интересно" -виждам го от време на време по телевизията, т.е. все още е жив и здрав /пожелавам му го и за напред/.
Сега поизясни ли ти се за какво иде реч? Аз къде съм-ти къде си. То е ясно, че ще има хора, които да обясняват на тези, които тичат в парка за удоволствие, че трябва да тичат с точно "еди-кои си" маратонки и по "еди-какъв си" начин, за да не си счупят краката, но на тичащите им дреме. И "о, ужас", тичащите за удоволствие дори не знаят кой е световния шампион, да речем в маратона.
И накрая: Не аз превърнах една от проста по-проста тема-обява в поле за изява на "загрижени" многознайковци.

П.П. Тъй като не смятям повече да пиша /който разбрал-разбрал/ искам да се обърна към всички, които са следили темата:
-към тези, които имат голям капацитет в областта, но и възпитано си мълчаха-респект и уважение.
-към търговците-успех в бизнеса /защото и без тях не може/, но и да се вгледат малко в себе си.
-към "кухите прави дървета"-да се сърдят на мама и татко.

Със Здраве, Късмет и На Здраве!

Върнете се в началото
  Профил    +1 / -11 

МнениеПубликувано на: Чет Юни 14, 2018 9:39 am 

Име: Emo_hp
lgm написа:
УРААА....!!!
Всички като един да се наредим при Милен за стока!
Само си пригответе парички и търпение, да го изтраете защото той всичко знае. Кой, къде, кога, с какво, а бе всичко в България, по цялата Земя, че и по-нататък. Горко им на учениците ти, ако имаш такива! Аз не бих ти пратил!
Ти май не схвана, че аз се напъвам с теб заради елементарната етика, която явно ти липсва. Сега като ти го казвам директно разбра ли?
Край на диспута!

Проблема изобщо не е в парите, а в това, че крилото дори на 10 години е морално остаряло, крило на 15 вече е достатъчно стар тип да не се лети. А крило на 20 или пък 25 години дори да не е летяно има само 3 проблема:
1. Плата може да се разпадне само заради самото стоене. Вървите сигурно са доста солидна бройка (така са антиките), че да представляват проблем.
2. Крилата се изменят КЪМ безопасност всяка година. Крилата от онази ера нямат НИЩО ОБЩО с днешното летене. Книжките са важна част от продажбата, защото днес няма кой да те научи как се лети с такова крило. Това е все едно да намериш иструкции за летене и поддръжка на дирижабъл от 19 век.
3. Всеки който лети, не би приел крилото дори за подарък. Защото би било неразумно и много опасно. Вероятно в Индия или Сомалия се мъчат да летят с такива крила на равното, както беше в България по плажовете преди 25-30 години.Но това не е пример за НЯКОЙ ПО СВЕТА, защото и днес още има хора, дето скачат с чаршафи от високо. Някой даже и без чашафи, с костюм на спайдърмен.

И смени заглавието на темата - "Продавам пълно оборудване за самоубиване". Така може да намериш целева група и по-лесно да осъществиш продажбата/подаръка.

Върнете се в началото
  Профил    +8 / -1 

МнениеПубликувано на: Чет Юни 14, 2018 12:24 pm 

Цитат:
Само дето много силно прозира комерсиалното Ви
отношение! Бихте ли споменали, обаче сумичката, за която бихте продали подобна нова екипировка от фирмите, които
дистрибутирате.

Той милият мисли, че офертата му конкурира дистрибуторите на екипировка и затова са го заяли. Не си дава сметка, че не само не са в един пазар, неговото предложение е в съседна Вселена някъде, в друго измерение... :) :) :)

Върнете се в началото
  Профил    +6 / -0 

МнениеПубликувано на: Пет Юни 15, 2018 3:11 pm 

Интересно как функционират нечии мозъци? Изглежда не възприемат обстоятелствата 1:1, а малко по-различно. Аз недвусмислено казах, че продажбата вече не ме вълнува. Обаче там едни мозъчета пак за търговия говорят, за пазарни сфери и т.н. и, че е "по-добре-по-добре, отколкото не толкова добре". Изглежда нещо не е както трябва в тази част над раменете.
И "правото дърво", то беше ясно, че не е особено умен, ама изглежда и ориентацията му е малко различна! Така, като говори за мен като за "милият", хич да не се надява, че ще взема да го гушкам. Не си падам по "мъжки" дупета, колкото и женствено да изглеждат и да се държат.

П.П. Бях казал, че повече няма да пиша, ама не можах да се сдържа-такъв ташак сте! :mrgreen:
Обещавам: наистина спирам не само да пиша, но и да Ви чета. :!:

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -5 

МнениеПубликувано на: Пет Юни 15, 2018 4:57 pm 

Ти упорито отказваш да си литнеш екипировката дето я продаваш. От това по-педалско държание едва ли е възможно.
"Милият" е казано със сарказъм и съжаление, а не от топли чувства :)

Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 

МнениеПубликувано на: Пет Юни 15, 2018 5:48 pm 

Име: Georgi Stanchev
Изображение

Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 

МнениеПубликувано на: Пон Юни 18, 2018 3:54 pm 

Знаеш ли защо хората така реагират като прочетат обявата ти?

1994 от когато е моделът на крилото е било преди 24 години. Сам каза, че не си летял от много време. Добре ще е да влезеш в 21 век и да се огледаш с какво летят хората днес. Това, че тогава си го летял, защото е нямало нещо по-хубаво не значи, че е било безопасно.

Запасен - даже не можах да му намеря упътването! Бил е за боклука преди 15 години.

Сбруята същата работа, по това което разбирам няма протекторим, поправи ме ако греша.

Разбирам те. Сигурно преди 20 години когато си взел тази бегачка си дал мило и драго, но вече не става за та*ак. Малко късно си се сетил да я продадеш. Единствения човек, който би си купил подобно нещо с цел да го лети е, някой който нищо не разбира. Няма как да приключи добре.

И другото нещо което да отбележа е, че не сме в час да ни викаш дебата приключи. Това е форум всеки има право да пише и да изказва мнение. Това че на тебе не ти харесва не е наш проблем.

Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 

МнениеПубликувано на: Пон Юни 18, 2018 4:45 pm 

Име: Марио Иванов
Качеството екстра и цената е такава ... 8) :lol: :P
https://www.olx.bg/ad/palna-ekipirovka-za-paraplaner-CID618-ID7ojlT.html

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 53 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на: