Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:28 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1548 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Отдушника...
МнениеПубликувано на: Нед Май 06, 2018 7:06 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Фев 28, 2011 9:39 am
Мнения: 333
Местоположение: Казанлък
Име: Николай Стоянов
Сбруя в множествено число- СбруИ !

_________________
http://yahoooooskydance.com
https://www.youtube.com/channel/UCSGoiR72lOMLSLOYCar6oUw

Acro: U-Turn Thriller X3
XC/Hike&Fly: Ozone LM5
XC: Ozone M6
Tandem: Ozone Magnum 2


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отдушника...
МнениеПубликувано на: Нед Май 20, 2018 6:28 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Дек 01, 2013 7:01 pm
Мнения: 152
Име: gergana ilieva
За стартовете…

Та летял си на Един Старт …някога някъде….един, два пъти или повече …хубави полети, чело каквото трябва, условия бисерни, полети зашеметяващи и теб и другите….
И какво? …изведнъж решаваш, че Това е Твоят Старт …
Че щом някога си полетял там добре –значи мястото е хубаво, условията също …ти си тоз дето е полятял там хубаво и очакваш всеки път да е така
Да, ама не

И нещо повече
Може тогава да си попаднал на хубав ден
Или хубава поредица от дни
Някаква неочаквана година за това място и ти си бил в този момент там –с чисто съзнание и си отпивал от късмета си с наслада…почвайки да вярваш, че щом веднъж се е случило –пак трябва –на същото място по същия начин
А си забравил, че тогава когато си отишил, може би си бил със съвсем чиста душа –един начинаещ, не знаещ какво може и какво не може…
Не съдещ условията
Наслаждаващ се на всичко- защото му е било за първи път
Първият голям прелет
Кой не го помни
И после това място може да остане
Паметно
И да се връщаш и да искаш пак да ти даде
Да търсиш условията, каквито са били преди
Учиш метереология
Изучаваш как да хванеш най-добрите условия за това място
Но забравяш
Най-важното
Че ти тогава си бил друг
И не старта е причина за Великото ти Преживяване
А ти Самият
И стартът не е Твоят - по никакъв начин…
И Никога Не Е Бил.


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отдушника...
МнениеПубликувано на: Нед Юни 24, 2018 12:36 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Дек 01, 2013 7:01 pm
Мнения: 152
Име: gergana ilieva
За Четирилистните Детелини, Камъните Сърца ... и Термиките

Имах Едно Момченце в групата на 5 годинки, нека го наречем Тони...
Та Тони, започна да намира Четирилистни Детелини...и Петлистни.....Навсякъде, Където Отиваше.....Започна с Една...спомням си Първият Път -Тони беше токова и безкрайно щастлив -Намерих, Четирилистна Детелина! Аз съм Късметлия! Аз съм толкова щастлив, че намерих Четирилистна Детелина!
И от този ден натаък -това почна да се случва -все повече и повече, Тони се радваше все повече и повече, говореше за себе си като Експерт по Четирилистните Детелини...
И Всяко междучасие това дете, носеше БУКЕТИ от Четирилистни и Петлистни Детелини....
и подаряваше и повтаряше в транс - Аз съм Късметлия, Намирам Четирилистни и Петлистни Детелини...
В едно от междучасията, седнах редом с него и му викам -Тони и аз ще търся детелини, където и ти! И аз искам да намеря! Към нас се присъединиха и други деца, Тони беше с нас....Цяло междучасие се напъвахме, да открием Четирилистна Детелина. Никой не намери, Никой не успя да намери, освен Тони....той поглеждаше, протягаше ръка и току откъсваше някоя на сантиметри от търсещата ми ръка.....Куп деца, учителка и Тони -на едно и също място...само той си откриваше Четирилистните и Петлистните детелини...Попитах го -Тони, как ги откриваш?, той ми отговори -Много е лесно, Четирилистните имат Квадратна форма, а Трилистните имат Триъгълна форма...а Петлистните.....-дори не успя да ми каже името на формата .... :)
След тази важна информация, затърсихме още по-настървено ...Никой не успя да открие Четирилистна Детелина....освен Него...
И Тони си откриваше Четирилистни детелини -независимо, къде бяхме -в другия край на училищния двор или на екскурзия извън училището....и никой друг не успяваше...а той само повтаряше Аз съм Късметлия, Намирач на Четририлистни Детелини...и Петлистни...
Сетих се за една приятелка, миналата година на морето...тя непрекъснато Откриваше Камъни Във Формата на Сърца -тя и никой друг, въпреки, че беше обявила плажа за Плажът на Камъните Сърца... :)
Та се сетих, как веднъж си говорих с един наш Пилот, Дето не Слиза на Зямята, Докато не се Стъмни...Попитах го -Ти май не можеш да си представиш, че можеш да се удавиш или че няма да има термика... мислиш за себе си като Винаги Намиращ Термики...Той се засмя утвърдително.

Та се чудех, кое точно е общото между намирането на Четирилистни Детелини, Камъчета Сърца и Термиките....пък и Другите Важни Неща В Живота?


Върнете се в началото
  Профил    +9 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отдушника...
МнениеПубликувано на: Вто Юли 10, 2018 7:52 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Май 03, 2010 7:59 pm
Мнения: 440
Име: Георги Джамяров
niki написа:
С годините, публичните дискусии по разнообразни въпроси, реакции при отклонения от някакви общи норми или дори само четенето на форума доведе до узряване и израстване на малкото ни общество. Разгорещените дискусии, обиди и страсти поизчезнаха, но все още, макар и рядко, има нужда от модераторска работа....



Ники, забелязваш ли известно раздвижване ? Странно, че това не е свързано с лошото време както беше преди. Просто се случва. Има други фактори. Външни и нови. Ако искаш мога да ти помогна, да ги разтълкувам, ще хвърля боб ако се налага дори.
Но имам условие!

Всеки понеделник в 8:00 да си публикувал нов пост (дали за метереология или за полет който заслужава да се отбележи е без значение), който да ми размъти мозъка и да ме тресне в стената.
П.С.( понеже не си толкова велик за колкото се мислиш ти позволявам да изклинчиш от условието и да използваш помошт от приятел ( и ). Изборът е твой ! )
Други теми : Мотивация, ...

_________________
Ссса


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отдушника...
МнениеПубликувано на: Пет Окт 12, 2018 9:45 am 
Offline

Регистриран на: Сря Яну 10, 2018 4:20 pm
Мнения: 50
Име: Виктор Иванов
Отворих запасен... В съня си.

Вчера отново имах един от онези прекрасни сънища в които човек лети. Но този път нещата не се развиха съвсем по план :D
Всичко започна с безгрижно носене над непознати за мен планини. Носене, защото не ми беше ясно как точно се движа. Не усещах нито тялото си, нито някакъв летателен апарат. Все едно бях наблюдател, но мисълта ми насочваше движението, или може би го следваше?
В следващият епизод вече се борих с парапланер или управляем парашут (като тези за BASE). Имаше усуквания и със сила се мъчих да разделя коланите. Въртях се около оста си. Но дори и след като успявах да се справя с разсукването, крилото не искаше да се възстанови а отново колапсираше, подмяташе и коланите пак се сплитаха. Посегнах за запасния. Отне ми време да напипам дръжката, но успях.
Нов епизод. Вече съм под кръгъл купол на запасен. Крилото е изчезнало. И се опитвам да се добера до чистата зелена поляна пред мен. Успявам. Кацам и падам напред по лице, но всичко е наред.
Нов епизод - гледам борбата си с крилото на видео. Изглежда като лошо пускане от хеликоптер/балон с D-bag. На него вече ясно виждам парапланера. Забелязвам и цветовете му - не е моето крило, но е на мой познат.
И с това приключи сънят ми. Но когато се събудих се чувствах превъзбуден и психически натоварен. Сякаш независимо, че е било просто сън за тялото ми това си е било истинско адреналиново преживяване. Ако не друго спестих от кафе тази сутрин :D

За хората запознати по-добре с ендокринната система на човек: възможно ли е да се синтезира/отделя адреналин по време на сън?

_________________
Виктор Иванов
U-turn Blackout Plus - Rainbow coloured
AirDesign Vita 2 - Fire (Orange,Red,Yellow)
https://www.youtube.com/channel/UC6TvYI0-lAoYyLKSb6xUayw


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отдушника...
МнениеПубликувано на: Сря Окт 17, 2018 10:00 am 
Offline

Регистриран на: Съб Май 03, 2008 5:16 pm
Мнения: 200
Местоположение: Instagram/quietmup
Име: Пилот
Всичко е възможно с достатъчни знания


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отдушника...
МнениеПубликувано на: Чет Окт 25, 2018 11:27 am 
Offline

Регистриран на: Пет Авг 20, 2010 10:10 pm
Мнения: 150
Местоположение: Rousse - Varna - Sofia
https://www.youtube.com/watch?v=ajjlNYvO1CU


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отдушника...
МнениеПубликувано на: Вто Дек 18, 2018 4:58 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 12, 2004 10:04 pm
Мнения: 280
Местоположение: Пловдив
Блондинка с Tesla на бензиностанция :lol: :lol: :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=vHPg2Mi2roI

_________________
небесен чергар


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отдушника...
МнениеПубликувано на: Сря Яну 16, 2019 8:02 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Дек 01, 2013 7:01 pm
Мнения: 152
Име: gergana ilieva
Реквием за Моето Летене

....Зима Е....Дърво и Камък от студ се пукат....Свирят страшни и някак си - безкрайни ветрове....Мъгли и Просмукано навсякъде от умрялата природа...Сняг до пояс или до колене....по стартове и до тях....
Но ето го зовът на Младите Летящи "Да ходим да летим Тук и Там, Сега или Веднага...че как ли пък да не става!.... Да ходим да Летим, да ходим да Летим, за Летене кой е утре, днес....СТАВА СУПЕР КАТ ЗА ЗИМА!!!!...."

Познато ми е някак....И радостно и тъжно от спомена .... трептящ и някак си загубен....
Започва всичко с бойки призиви, ентусиазъм до небето, вдъхновение, което те топли и през най-ледените дни....
Премеждията ни са радост и огъня поддържат те -Летене и Летене само, сега и утре и ако може на мига....
Наслада, Вдъхновение и Радост,
Копнежи, Сбъднати Мечти....

Минава време във Летене

Минават дни, месеци, а може би сезони....
Преминават Кризи, Болка и някои се отказва....
Други продължават....
Темпото забавят....
Някои спират без причина,
други имат основателна такава...
Де отиде Пламъкът и Силата и Устремът, с който за Летене питахме и ходехме в началото....
Повечето сме така....
малцина са Избрани - те обаче тихичко поддържат Огънят си на Страстта
как го правят
?
КАК
?

или Не за Всеки Е Това
?
!


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -1 
 
 Заглавие: Re: Отдушника...
МнениеПубликувано на: Чет Фев 07, 2019 2:38 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Едно логично обяснение на част от нелогичните проявления на любовта от еволюционна гледна точка:
https://chitanka.info/text/2153-traktat ... bira-uzhas

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отдушника...
МнениеПубликувано на: Пет Фев 08, 2019 5:26 am 
Offline

Регистриран на: Нед Дек 01, 2013 7:01 pm
Мнения: 152
Име: gergana ilieva
niki написа:
Едно логично обяснение на част от нелогичните проявления на любовта от еволюционна гледна точка:
https://chitanka.info/text/2153-traktat ... bira-uzhas


Винаги е добре човек да оглежда нещата от различни гледни точки и да е отворен за нови погледи, една НЕТРАДИЦИОННА философска гледна точка по темата Alain de Botton on Love:
https://www.youtube.com/watch?v=jJ6K_f7oSdg
https://www.youtube.com/watch?v=jJ6K_f7oSdg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отдушника...
МнениеПубликувано на: Пет Фев 08, 2019 5:26 am 
Offline

Регистриран на: Нед Дек 01, 2013 7:01 pm
Мнения: 152
Име: gergana ilieva
niki написа:
Едно логично обяснение на част от нелогичните проявления на любовта от еволюционна гледна точка:
https://chitanka.info/text/2153-traktat ... bira-uzhas


Винаги е добре човек да оглежда нещата от различни гледни точки и да е отворен за нови погледи, една НЕТРАДИЦИОННА философска гледна точка по темата Alain de Botton on Love:
https://www.youtube.com/watch?v=jJ6K_f7oSdg
https://www.youtube.com/watch?v=jJ6K_f7oSdg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отдушника...
МнениеПубликувано на: Пет Апр 05, 2019 6:52 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
хумористично за разликата между мъжкият и женският мозък (на английски).
там където говорят за кутията с нищо за мъжкият мозък и дават пример с ловенето на риба или гледането на телевизия, го заменете с гледането на облаци или вятъра за да се допълни аналогията с парапланеризма.

https://www.youtube.com/watch?v=3XjUFYx ... pgQ7hylqKg

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отдушника...
МнениеПубликувано на: Чет Май 30, 2019 10:36 am 
Offline

Регистриран на: Нед Дек 01, 2013 7:01 pm
Мнения: 152
Име: gergana ilieva
Искам Упътвания за Безопасен Живот – за мен, за скъпите за мен хора, за децата си –с ясни правила какво да правя и какво не –за не страда никой….

Дадени от Някой, който гарантира Безопасен Щастлив Живот като се спазват
И че няма да умреш –ей, така изведнъж и неподготвен
Или някой твой скъп човек....дете...
Искам Правилата на Живота
И ще ги спазвам и ще знам, че ако нещо не е както трябва в живота ми –значи съм допуснала грешка и ще знам
Че от мен зависи
И че ако някой страда
Или си отива без да съобщи предварително
Просто не е спазвал правилата
Но аз ще ги спазвам
Искам Правила да
Контролирам
Живота и Смъртта
Моите и на скъпите хора,
на децата си...
Иначе е много страшно…


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отдушника...
МнениеПубликувано на: Вто Юни 04, 2019 9:23 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Окт 05, 2006 1:40 pm
Мнения: 27
Местоположение: sofiq
Име: Теодора Величкова
Посвещавам го на "АС-ЪТ " Петьо Кюркчийски

Ти герой на суетата,
яхнал порива на простотата ,
живеещ със заблудата на слепотата.
С Болка във душата и сломена от тъга ,
гражданин на таз земя ,
като грозд от лозята ,
а до него плевел във земята избуял .
Един слепец вместо бурените грозда оплевил .
Наркрая вместо глътка вино ,той катран отпил.
Седял и питал как да стигна небесата ,
а птица черна надвиснала над пропастта,
пуснала катранено перо .....


Върнете се в началото
  Профил    +10 / -6 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1548 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов