Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:58 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Застраховка
МнениеПубликувано на: Пет Ное 02, 2018 2:46 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Яну 10, 2018 4:20 pm
Мнения: 50
Име: Виктор Иванов
Моля споделете къде се застраховате и какъв е конкретният продукт, който ползвате. Покрива ли парапланеризъм? Би ли покрил планинско спасяване и до каква сума? ... Колкото повече информация дадете, толкова по-полезно ще е за всички ни.
Мисля доста хора летят без застраховка, но с повече информация и подходящ продукт това би се променило.

Аз последната година бях с туристическа застраховка към ДЗИ и допълнително здравно осигуряване към България Здраве (от работодател). Туристическата застраховка е с покритие 2000 лв за спасяване и медицински разходи при инцидент (ПСС + БЧК) и платих от порядъка на 80 лв (заплащаме 2-но обявената цена заради практикуването на "рискови" спортове). Предлагат се и по-големи застрахователни премии до мисля 10 000 лв, но и цената расте пропорционално.
Но дори тази комбинация сякаш не помага в случай на тежки травми, временна/трайна загуба на трудоспособност и смърт. А те, за съжаление са част от уравнението.

_________________
Виктор Иванов
U-turn Blackout Plus - Rainbow coloured
AirDesign Vita 2 - Fire (Orange,Red,Yellow)
https://www.youtube.com/channel/UC6TvYI0-lAoYyLKSb6xUayw


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Застраховка
МнениеПубликувано на: Пет Ное 02, 2018 7:11 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Мое лично проучване показва че НЯМА читав български застраховател или дори български клон на международна фирма който да предложи добри условия нормални премии и покрития.
Също така няма застраховател който да предлага асистанс при практикуване на екстремни спортове - пояснявам:

- Повечето застрахователи в БГ имат относително високи премии за нищожни покрития (разбирайте под 10 000 лева) който много лесно ще заобиколят с довода - "а ами ти нямаш лиценз" например - защото реално в България всички сме нелегални или - "летял си с несертифицирана екипировка" - или "при несъобразени метео условия".
- Повечето застрахователи изплащат сумите по покритията след приключване на застеахователното събитие - тоест - не дай си Боже имаш сериозен инцидент - счупиш нещо сериозно и ти трябва имплант - ти ще търсиш пари за да си купиш импланта а след това като оздравееш с касовата бележка ще си търсиш парите при застрахователя - това за мен лично не е действаща схема - защото ако си натрошен последното което ти е нужно е да търсиш откъде ще извадиш 8000 лева за импланти.

Според мен читавата застраховка трябва да е с покритие от поне 15 000 лева и то не само в смъртен случай - защото повечето български застрахователи изплащат пълното покрите само при този случай - при всички други вземаш процент от тази сума.
СЪщо така застрахователя трябва да ти поема разходите за лечение в рамките на договорените суми на момента!

Преди години британската BUPA имаше добра полица за парапланеристи, но след като едни руснаци злоупотребиха с нея (човека пада - правят му застраховка и чакат 3 дни да обявят че е натрошен за да му изплатят) съответно я спряха като услуга.

За момента мисля че Австрийските АХА са читави и отговарят на горните условия, но съответно са си и по-скъпи.

За България единствената застраховка която в последните години е имала смисъл беше тази на Лев Инс - Активна грижа - която покриваше хеликоптерно спасяване. След като тази година и вдигнаха цената, преди месец я спряха напълно и вече стана "Планинска Грижа" тъй като не им излизаше сметката да вдигат хеликоптер за катастрофи по улиците. Нас обаче все още ни устройва планинска грижа особенно ако летим предимно планинско (Стара Планина - Рила, Пирин, Родопи) тъй като при инцидент в планината хеликоптера е особенно важен а военните по каналният ред не палят двигателите освен ако веднага не им покажеш 2000 лева поне.

Това е моят скромен опит в проучването на застраховки.

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Застраховка
МнениеПубликувано на: Пет Ное 02, 2018 7:57 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Май 03, 2010 7:59 pm
Мнения: 440
Име: Георги Джамяров
Совите не са това което са.

1. България е част от европейския съюз. Като такава всеки може да се възползва от условията които предлагат европейските застрахователи.
2. Парапланеризъмат навсякъде се води рисков спорт и съответно има по високи премии.
3. България е циганска държава. Не защото имаме много цигани( те вече не са малка част ) а защото мисленето ни е такова.
Европейският пазар предлага услугата " застраховка на рискови спортове". Премиите не знам дали са " отностелно ниски" но всеки

_________________
Ссса


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Застраховка
МнениеПубликувано на: Пет Ное 02, 2018 8:10 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Май 03, 2010 7:59 pm
Мнения: 440
Име: Георги Джамяров
....всеки може да се застрахова при условията които предлага чуждедтранната компания.
Проблемът не е със премиите и тяхното изплащане. Проблемът се състои в това, чд България е малък пазар. Като се добавят и тарикатските номера за прецакване на другарчето, нещата стават още пл - грозни.
Приятел ми беше споделил, че във Франция сд правят 2 000 000 застраховки на година. Не 2 мил евро а 2 мил броя.
Та в тоя ред на мисли, ако някой лети с екипировка за 3000 евро и не е отделил 300 за застраховка, му остава само да се оплаква. И да. Хелито лети с бензин. Шоферите хранят семейства, и лебедкаджията не е взет от улицата.
В този смисъл, лицензи трябва да се издават само при сключена застраховка, бнак да договори условия на застраховка и ърджънт вдигане на хели. Клубната дейност трябва да придобие смисъл.
Въобще като ще сме европейци е по добре да не се предреждаме ба светофара.

_________________
Ссса


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -1 
 
 Заглавие: Re: Застраховка
МнениеПубликувано на: Пет Ное 02, 2018 8:21 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Много пъти съм писал по въпроса и ще го напиша пак.
Докато не станем легитимни спрямо закона и действащите нормативни актове, всяка застраховк (освен планинската) е безмислена, защото никой застраховател няма да изплати въпросната сума на незаконно практикуващ дейността.

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -1 
 
 Заглавие: Re: Застраховка
МнениеПубликувано на: Пет Ное 02, 2018 8:26 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Май 03, 2010 7:59 pm
Мнения: 440
Име: Георги Джамяров
Skyhiker написа:
Много пъти съм писал по въпроса и ще го напиша пак.
Докато не станем легитимни спрямо закона и действащите нормативни актове, всяка застраховк (освен планинската) е безмислена, защото никой застраховател няма да изплати въпросната сума на незаконно практикуващ дейността.

Това не е вярно. Да не говорим че твърдднието ъи е манипулативно и заблуждаващо.
Бюрокрацията е различна от законност.
Обърни се към хората които са били обезщетени по застраховки. Няма да споменавам имена.

_________________
Ссса


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Застраховка
МнениеПубликувано на: Пет Ное 02, 2018 11:09 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
На мен ми платиха преди време от ДЗИ-то за навехнат глезен ама не казах че е при кацане а съм се подхлъзнал (десет дни бях нетрудоспособен). Един месец ме караха да им нося всевъзможни бележки от доктори и счетоводители накрая решиха да ме обещетят с 150 лв. Застраховката беше "Злополука" няма значение от какво годишната вноска беше 50-60 лв. за смърт даваха по 5000лв.

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Застраховка
МнениеПубликувано на: Нед Ное 04, 2018 9:49 am 
Offline

Регистриран на: Съб Сеп 14, 2013 1:11 am
Мнения: 219
Местоположение: Бургас
Име: Христо Димитров
Ясен Христов написа:
На мен ми платиха преди време от ДЗИ-то за навехнат глезен ама не казах че е при кацане а съм се подхлъзнал (десет дни бях нетрудоспособен). Един месец ме караха да им нося всевъзможни бележки от доктори и счетоводители накрая решиха да ме обещетят с 150 лв. Застраховката беше "Злополука" няма значение от какво годишната вноска беше 50-60 лв. за смърт даваха по 5000лв.

Затова ще реват, че българинът нямал застрахователна култура. Има, просто знае за какви помияри става въпрос. Някои в България се издържат само от застрахователни измами, а други им плащат масрафа като ги въртят за обезщетенията.

_________________
Skywalk Mint


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -1 
 
 Заглавие: Re: Застраховка
МнениеПубликувано на: Нед Ное 04, 2018 10:27 am 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
Marv написа:
Затова ще реват, че българинът нямал застрахователна култура. Има, просто знае за какви помияри става въпрос. Някои в България се издържат само от застрахователни измами, а други им плащат масрафа като ги въртят за обезщетенията.

Помияр ли ме нарече ? Настъпило е застрахователно събитие ! В моя случяй всичко е изрядно няма измама само дето не съм споменал че се занимавам с парапланеризъм , но това не от значение защото в полицата не пише че не важи при спортна травма. Исках да отбележа че обещетенията са мизерни и не си заслужава разправията. Като отидеш десет пъти до болницата и загубиш по два часа в висене на опашки отделно и за всяка бележка се плаща тогава да те видим. Тия 150 лв. не покриват нищо. Аз за това от много години нямам никака застраховка разчитам но опита.
Тогава още ДЗИ-то беше държавно преди да го вземат мутрите , сега и толкова няма да дадат.

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Застраховка
МнениеПубликувано на: Нед Ное 04, 2018 5:21 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Мисля че "помияри" беше насочено към застрахователите, не към теб Ясене.

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Застраховка
МнениеПубликувано на: Нед Ное 04, 2018 11:34 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Сеп 14, 2013 1:11 am
Мнения: 219
Местоположение: Бургас
Име: Христо Димитров
Ясен Христов 100% съм на твоето мнение затова и запалих нещо не ме разбра. И аз съм им сърбал попарата отдавна съм спрял да правя застр на колите примерно и като стане щета си плащам като поп вместо да им се моля и някакъв помияр да ме гледа все едно съм престъпник, дошъл да му вземе смешните 2лв.. Само от каско-та съм спестил 20хил лв през годините и то на стари бараки..Ще ги наместя в нещо по-удовлетворяващо.. Имам активна грижа на Лев инс понеже отняколко места чух, че работи сега разбрах, че я спират здраве да е. Поздрави и сори за оффа!

_________________
Skywalk Mint


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Застраховка
МнениеПубликувано на: Пон Ное 05, 2018 12:02 am 
Offline

Регистриран на: Съб Сеп 14, 2013 1:11 am
Мнения: 219
Местоположение: Бургас
Име: Христо Димитров
Marv написа:
Ясен Христов 100% съм на твоето мнение затова и запалих нещо не ме разбра. Иво е прав имах предвид застрахователите и то не вс, а тези, които поставят в унизително положение хора в нужда въртейки ги безкрайно за обезщетенията. И аз съм им сърбал попарата отдавна съм спрял да правя застр на колите примерно и като стане щета си плащам като поп вместо да им се моля и някакъв помияр да ме гледа все едно съм престъпник, дошъл да му вземе смешните 2лв.. Само от каско-та съм спестил 20хил лв през годините и то на стари бараки..Ще ги наместя в нещо по-удовлетворяващо.. Имам активна грижа на Лев инс понеже отняколко места чух, че работи сега разбрах, че я спират здраве да е. Поздрави и сори за оффа!

_________________
Skywalk Mint


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Застраховка
МнениеПубликувано на: Пон Ное 05, 2018 2:03 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юли 04, 2016 8:41 am
Мнения: 51
Име: Ivo Bozhinov
Не мисля, че "Планинска Грижа" покрива каквото и да било свързано с парапланеризъм. Наскоро купих една за зимния ски сезон и в условията е упоменато следното:


Застраховката покрива злополука или внезапно заболяване на туристи в планината при:
Преходи по маркирани и извън маркирани и утвърдени туристически маршрути и ски писти;
Любителско и професионално практикуване на зимни спортове;
Детски лагери, екскурзионно летуване, походи, училища сред природата, ски ваканции, обучения по зимни спортове;
Пътувания с образователна, възпитателна , културно-развлекателна и /или опознавателна цел;
Посещения в благоустроени пещери.


Не мисля, че се класираме.. :(


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Застраховка
МнениеПубликувано на: Пон Ное 05, 2018 2:07 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юли 04, 2016 8:41 am
Мнения: 51
Име: Ivo Bozhinov
Освен ако не убедим застрахователя, че сме туристи, претърпяли падане на "утвърден" маршрут...


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Застраховка
МнениеПубликувано на: Пон Ное 05, 2018 3:14 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Сеп 14, 2013 1:11 am
Мнения: 219
Местоположение: Бургас
Име: Христо Димитров
Тя си е един вид доболнична помощ. За самото лечение мисля, че покритията бяха малки. От няколко места чух, че хеликоптера идва затова и си направих. А и беше някакви 20лв. Да те изкара от планината и да те закара до болницата не е малко. Според мен хеликоптера им идваше в някаква степен фри по не знам каква линия европрограма ли що ли, явно нещо им секна схемата и активната грижа стана пасивна..

_________________
Skywalk Mint


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов