Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 12:28 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1548 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 100, 101, 102, 103, 104  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Отдушника...
МнениеПубликувано на: Чет Юни 06, 2019 7:23 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 12, 2004 10:04 pm
Мнения: 280
Местоположение: Пловдив
Ох, и мене ме е засмуквало ЦБ, ама ... :lol:
Верно, че по- до ниско беше ...

_________________
небесен чергар


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отдушника...
МнениеПубликувано на: Чет Юни 06, 2019 9:24 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Скоро времето се оправя, та след малко лечение под и във бялата стая, очаквам да отшуми и цялата тая истерия.
Интересно е как едно непреднамерено изказване доведе до псувни, включвания и самоизключвания, сатирична поезия, деградация на ценностната система, но най-лошото до разделение на малкото ни общество на летящите за кеф и обслужващия персонал.

GeorgiDobrich написа:
Смятам че не е редно заради комерсиалните интереси на група хора след време да страда цялата свободно летяща общност!

Смятам, че заради комерсиалните интереси на група хора, сега и след време ще се облагодетества цялата свободно летяща общност!

Жоро, би ли разяснил как ще страда общността, заради комерсиалните интереси на тая група хора?
Ако мислиш, че ще се появят повече ограничения и правила заради нечии комерсиализъм, то се лъжеш и с реакцията си показваш един ненужен превантивен страх. От години има натиск върху работещите в парапланеризма в посока правила и регулации, но и те, както и свободно летящите имат общ интерес нищо да не се случва в тая насока.

Да, медийната публичност на псевдо експерта е дразнеща, но я си представи, че някои от тезите му съвпаднат с изводите на баш експертите. За нас, като занимаващи се някаква форма на авиация, кое е по-важно - душевният комфорт или истината, дори и поднесена по нетактичен начин?
Вярно, не сме самолетната авиация, където никой не си тръгва от работа, докато не се намери изгубената отверка и където след съмнителен инцидент веднага и безусловно спират всички полети на определен тип самолет, а производителя му търпи милиарди загуба. Ама нещата са свързани, даже и в описанието на ПараПро, което се притежава от повечето парапланеристи, говорят за една дума дето ми трябваха над 10 години летене да и схвана смисъла - airmanship. Мен също ме питаха от един вестник за "експертно" мнение във връзка с натрупалите се инциденти и накратко обобщих - ниска авиационна култура или немотия. Румен пръскаше химия на малка височина за пари. Тези дето дърпаха фигури не си бяха купили скъп, но подсилен акро самолет, а мъчеха разни нежни крила.
Беше тръгнал процес по изготвяне на правилник и преговори с ГВА за дерегулация на малката авиация, както е на запад, но предполагам че, нещата ще замрат и дори може да тръгнат в посока затягане, точно по-обратните причини - не заради действията на комерсиалната група, а заради действията на кефещата се група.

Въпреки, че понякога съм обвинявам в комерсиализъм и си изкарвам парите с парапланеризъм, бих опитал да погледна по-неутрално, по-отгоре на един разлом, който се задълбочи след последните събития и форумни реакции. Противоречието между кефещите се на летенето и обслужващият персонал (комерсиалната група хора за която говориш).
Тъй като парапланеризма е върховен израз на свобода и егоизъм, то няколко години след като завършат съответните курсове по парапланеризъм, кефещите се позабравят тези които са ги обучили (срещу пари) и въпреки, че още ги считат за готини хора, почват полека да им се дразнят за уж дребни неща - задръстват им старта с ученици, вкарват незаслужено в летенето някакви нефелници или кифли дето замърсяват пейзажа, но най-лошото е че са на старта всеки ден, докато кефещите се трябва да задоволят с това, което отпусне уикенда. Още по-лошо е, че понякога си позволяват да говорят за правила или да дават твърде много акъл без да има нужда от това.
От другата страна, комерсиалистите като че ли са вживели прекомерно в ролята на стожери на летенето, как да се прави по най-правилният начин. Звучат дразнещо, като изтъркани учители и овехтели ментори. Че не само дават оценка и отсъждат в сферата на летенето, но и в много други области дават акъл и четат морал.

Кефещите се казват на обслужващият персонал - научете ни на това или ни дайте онова. Нека заменим нашите пари срещу вашето време.
Обслужващият персонал казва - благодаря за парите, но ние сме вложил много повече. Парите са това, което пазара е решил. Много се натискат за тази работа, която въпреки риска е ниско платена и парите не стигат.
Кефещите се казват - ами като не ви изнася, правете нещо друго. Ваш си е проблема, като хем искате пари да изкарвате, хем кефа си правите :roll:

Общо взето в една организация, семейство, връзка или фирма проблемите настават на някакъв по-късен етап, когато участниците улягат, отпускат се и почват да си мислят, че дават повече, отколкото получават. Почва се с лъжите, минава се през кражбите и може да се стигне и до убийствата (разрушаване на създаденото).
Мисля, че и в нашето малко общество сме достигнали етап на разрушителна ефективност и самодоволство, от едната и от другата страна.
И тъй като нямаме време за тийм билдинг за сплотяване на колектива, то мисля че е по-добре да си казваме гледната точка и да се опитваме да разбереме срещуположната позиция. Да мислим и анализираме, а не да мълчим за проблемите, да се правим на вечно обидени и да се окопаваме в клетката си :evil:

И накрая храна за будисткият ум. Когато се натрупа някаква енергия, погрешно е да се опитваме да я спрем или прекъснем. Заради това, че се е вживял в някаква рола, у Петьо се е натрупал гняв от инцидентите, някаква вътрешна енергия, която той иска да фокусира в създаването на филм и семинари за безопасността на полетите. Вместо да го осмиваме и ругаем, не може ли да се възползваме от енергията му и дори да му помогнем с експертиза или дори само с различната гледна точка, за да създадем нещо, малко или много, полезно за всички?

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отдушника...
МнениеПубликувано на: Пет Юни 07, 2019 12:20 am 
Offline

Регистриран на: Пон Май 03, 2010 7:59 pm
Мнения: 440
Име: Георги Джамяров
niki написа:
Скоро времето се оправя, та след малко лечение под и във бялата стая, очаквам да отшуми и цялата тая истерия.
Интересно е как едно непреднамерено изказване доведе до псувни, включвания и самоизключвания, сатирична поезия, деградация на ценностната система, но най-лошото до разделение на малкото ни общество на летящите за кеф и обслужващия персонал.

GeorgiDobrich написа:
Смятам че не е редно заради комерсиалните интереси на група хора след време да страда цялата свободно летяща общност!

Смятам, че заради комерсиалните интереси на група хора, сега и след време ще се облагодетества цялата свободно летяща общност!


Работата е там, че НЕЛЕТЯЩ човек се опитва да създава правила за летящи. Кога за последно тази личност е стигнала базата за да реазбере каква е разликата между бръм бръм и бялата стая ????

_________________
Ссса


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -3 
 
 Заглавие: Re: Отдушника...
МнениеПубликувано на: Пет Юни 07, 2019 5:04 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Djubaca написа:
Работата е там, че НЕЛЕТЯЩ човек се опитва да създава правила за летящи. Кога за последно тази личност е стигнала базата за да реазбере каква е разликата между бръм бръм и бялата стая ????

Жоро, това което казваш е пример за превантивен страх и филмиране. Наскоро дори пострадах от такъв. Защо и как мислиш, че Петьо ще вкара правила?
Вярно, че покрай бръм бръм активността си стига до срещи с медии, ГВА и дори президента, но го прави защото се бори за някаква правда. Там наистина е кошница от комерсиални и его интереси. Естествено, че покрай другите неща си прави собсвен ПР, но почти всички хора се продават и рекламират под една или друга форма (дори, чрез удобно мълчание в определени ситуации).
Още преди инцидентите съм говорил няколко пъти с активисти като Петьо и са наясно и възприели идеята парапланеризма да е такъв какъвто си е и да не го обременяваме с излишни правила. Ако утре ГВА реши да наложи правила и рестрикции, училища като нашето ще пострадат и дори може да затворят, докато групата на кефещите се почти нищо няма да усети.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отдушника...
МнениеПубликувано на: Пет Юни 07, 2019 7:16 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
GeorgiDobrich написа:
Експерт за авиоинцидента край Ихтиман: Пилотът извършваше маневри с повишен риск на пределно малка височина
Загиналият с делтапланер Румен Иванов ми бе учител, казва Петьо Кюркчийски

https://dnes.dir.bg/obshtestvo/ekspert- ... -visochina

1.Заради такива преразкази смятам, че интервютата трябва да са силно ограничени, особено преди ВЕЩИТЕ лица да са си свършили работата
2.Това с деактивирането на акаунтите е малко като "пазете ме от самият себе си" - ако човек не може да се контролира...каквото и да му спреш все ще намери начин да се изяви
3.Смятам че не е редно заради комерсиалните интереси на група хора след време да страда цялата свободно летяща общност!

1.Жоро, да не би да искаш да ни върнеш в комунизма? Нима човек няма право да изрази мнението си публично?
Апропо, като изключим заглавието в което са ме титуловали като експерт, останалото отговаря на казаното от мен на почти 100%. Между другото, менеието което съм изразил е основано освен на личните ми впечатления и размишления и на консултации именно с ВЕЩИТЕ лица.
2. Деактивиранто на акаунта ми имаше изцяло егоистичната цел, да спра да си губя времето с безмислни писаници и да се захвана за реалната работа която ме чака по развиването на старта и организацията на НШ. Освен това имам и демейство, което има нужда от моето внимание, а и ми се лети, но летенето за сега остава на последно място в приоритетите ми.
3. За пореден път чета нелепици свързани с комерсиалните интереси на група хора, но тук няма да ти отговарям, защото Йотов го е направил достатъчно обективно и точно и просто ще трябва да повторя написаното от него.

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -7 
 
 Заглавие: Re: Отдушника...
МнениеПубликувано на: Пет Юни 07, 2019 7:18 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
mtk написа:
Ода за Пешо

Бате Пешо, герой велик от Остроган, от всички нази по-голям,
Той в новите пилоти пали плам, от Кърнаре чак до Виетнам,
Дава им криле и те политат, скай номади истински, отлитат,
На чело се изстрелват, и в бездната на Невша за миг изчезват.

Бате Пешо, експерт голям, зараза пръска навсякъде без свян,
Мистерия всяка ще разбули, и виновните без пощада ще обрули,
Живи, мъртви, куци и сакати ще подгони, и майките ще им разгони,
Грешките им като флаг ще вее, срам и страх навсякъде ще сее.

Бате Пешо, смел и окрилен, с награди куп е той удостоен,
Стихове за него пишат се навред, пилоти нови чакат ред,
Небесата искат да достигнат, а с него това лесно ще постигнат,
И ще останат в полет там, завинаги над Остроган.

От Мишока с минусите, 06.2019

П.С. Всички прилики с реални лица, места и събития са напълно случайни.

Честно да си кажа, направо съм полъскан за това, че моята нескромна особа е способна да стимулира мозъчните клетки у индивида и да го подтикне към творчески процес.

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -7 
 
 Заглавие: Re: Отдушника...
МнениеПубликувано на: Пет Юни 07, 2019 8:01 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
niki написа:
Скоро времето се оправя, та след малко лечение под и във бялата стая, очаквам да отшуми и цялата тая истерия.
Интересно е как едно непреднамерено изказване доведе до псувни, включвания и самоизключвания, сатирична поезия, деградация на ценностната система, но най-лошото до разделение на малкото ни общество на летящите за кеф и обслужващия персонал.

GeorgiDobrich написа:
Смятам че не е редно заради комерсиалните интереси на група хора след време да страда цялата свободно летяща общност!

Смятам, че заради комерсиалните интереси на група хора, сега и след време ще се облагодетества цялата свободно летяща общност!

Жоро, би ли разяснил как ще страда общността, заради комерсиалните интереси на тая група хора?
Ако мислиш, че ще се появят повече ограничения и правила заради нечии комерсиализъм, то се лъжеш и с реакцията си показваш един ненужен превантивен страх. От години има натиск върху работещите в парапланеризма в посока правила и регулации, но и те, както и свободно летящите имат общ интерес нищо да не се случва в тая насока.

Да, медийната публичност на псевдо експерта е дразнеща, но я си представи, че някои от тезите му съвпаднат с изводите на баш експертите. За нас, като занимаващи се някаква форма на авиация, кое е по-важно - душевният комфорт или истината, дори и поднесена по нетактичен начин?
Вярно, не сме самолетната авиация, където никой не си тръгва от работа, докато не се намери изгубената отверка и където след съмнителен инцидент веднага и безусловно спират всички полети на определен тип самолет, а производителя му търпи милиарди загуба. Ама нещата са свързани, даже и в описанието на ПараПро, което се притежава от повечето парапланеристи, говорят за една дума дето ми трябваха над 10 години летене да и схвана смисъла - airmanship. Мен също ме питаха от един вестник за "експертно" мнение във връзка с натрупалите се инциденти и накратко обобщих - ниска авиационна култура или немотия. Румен пръскаше химия на малка височина за пари. Тези дето дърпаха фигури не си бяха купили скъп, но подсилен акро самолет, а мъчеха разни нежни крила.
Беше тръгнал процес по изготвяне на правилник и преговори с ГВА за дерегулация на малката авиация, както е на запад, но предполагам че, нещата ще замрат и дори може да тръгнат в посока затягане, точно по-обратните причини - не заради действията на комерсиалната група, а заради действията на кефещата се група.

Въпреки, че понякога съм обвинявам в комерсиализъм и си изкарвам парите с парапланеризъм, бих опитал да погледна по-неутрално, по-отгоре на един разлом, който се задълбочи след последните събития и форумни реакции. Противоречието между кефещите се на летенето и обслужващият персонал (комерсиалната група хора за която говориш).
Тъй като парапланеризма е върховен израз на свобода и егоизъм, то няколко години след като завършат съответните курсове по парапланеризъм, кефещите се позабравят тези които са ги обучили (срещу пари) и въпреки, че още ги считат за готини хора, почват полека да им се дразнят за уж дребни неща - задръстват им старта с ученици, вкарват незаслужено в летенето някакви нефелници или кифли дето замърсяват пейзажа, но най-лошото е че са на старта всеки ден, докато кефещите се трябва да задоволят с това, което отпусне уикенда. Още по-лошо е, че понякога си позволяват да говорят за правила или да дават твърде много акъл без да има нужда от това.
От другата страна, комерсиалистите като че ли са вживели прекомерно в ролята на стожери на летенето, как да се прави по най-правилният начин. Звучат дразнещо, като изтъркани учители и овехтели ментори. Че не само дават оценка и отсъждат в сферата на летенето, но и в много други области дават акъл и четат морал.

Кефещите се казват на обслужващият персонал - научете ни на това или ни дайте онова. Нека заменим нашите пари срещу вашето време.
Обслужващият персонал казва - благодаря за парите, но ние сме вложил много повече. Парите са това, което пазара е решил. Много се натискат за тази работа, която въпреки риска е ниско платена и парите не стигат.
Кефещите се казват - ами като не ви изнася, правете нещо друго. Ваш си е проблема, като хем искате пари да изкарвате, хем кефа си правите :roll:

Общо взето в една организация, семейство, връзка или фирма проблемите настават на някакъв по-късен етап, когато участниците улягат, отпускат се и почват да си мислят, че дават повече, отколкото получават. Почва се с лъжите, минава се през кражбите и може да се стигне и до убийствата (разрушаване на създаденото).
Мисля, че и в нашето малко общество сме достигнали етап на разрушителна ефективност и самодоволство, от едната и от другата страна.
И тъй като нямаме време за тийм билдинг за сплотяване на колектива, то мисля че е по-добре да си казваме гледната точка и да се опитваме да разбереме срещуположната позиция. Да мислим и анализираме, а не да мълчим за проблемите, да се правим на вечно обидени и да се окопаваме в клетката си :evil:

И накрая храна за будисткият ум. Когато се натрупа някаква енергия, погрешно е да се опитваме да я спрем или прекъснем. Заради това, че се е вживял в някаква рола, у Петьо се е натрупал гняв от инцидентите, някаква вътрешна енергия, която той иска да фокусира в създаването на филм и семинари за безопасността на полетите. Вместо да го осмиваме и ругаем, не може ли да се възползваме от енергията му и дори да му помогнем с експертиза или дори само с различната гледна точка, за да създадем нещо, малко или много, полезно за всички?

Ники, доста неща си казал, доста истини!
Аз определям така създалата се ситуация като нещо полезно и ползотворно, защото се поставиха въпроси, които явно бяха назряли.
Явно се е натрупало статично напрежение, което раноили късно трябва да бъде освободено, и ако сме интелигентни, ще използваме енергията му за нещо градивно, ако ли не, то може да ни погуби (образно и буквално).
Наскоро говорихме с теб по въпроса за страха налагането на регулации, които могат да бъдат породени от публичните изяви от моя страна и привличането на внимание към парапланеристката общност.
Мисля, че е наложително да споделя моето виждане по въпроса и веднъж за винаги да се престане със спекулациите.
Моето мнение е, че парапланеризма трябва да бъде максимално дерегулиран по отношение на регистрация и летателна годност, но да има базови изисквания към пилотите.
Според сега действащата наредба Н1/2014 от пилотите на излитащи от крака парапланеристи, делтапланеристи както и моторните им разновидности не се изисква лиценз издаден от ГД ГВА, но се изисква удостоверение за завършен курс издадено от полетен инструктор FI, одобрен от ГД ГВА, които FI Работи по програма утвърдена от ГД ГВА.
За да стане един човек инструктор, той трябва да бъде предложе за такъв от лице по чл. 5 от Н1/2014, което притежава удостоверение за конкретната дейност издадено от ГД ГВА.
Преди две години махме среща на която решихме, че ще се работи в посока създаване на такова лице, но по една или друга причина нищо не направихме.
Тогава почвата беше изключително благоприятна, и ГВА щяха да приемат всичко и всеки който им предложим и щяхме да имаме възможност сами да регулираме и контролираме процесите в парапланеризма, така както е във всички европейски държави.
Притесненията относно сложността и трудоемкоста на този процес според мен са неоснователни, защото цялата документация, програми и методики вече съществуват и е необходима само да бъдат коригирани и приложени за конкретния случай.
АСАБ се възползва от тази възможност и въпреки вътрешните неуредици, процеса започна да работи. Бенгела също се възползва и до колкото знам и при него нещата работят според законовите изисквания.
За съжаление, до колкото ми е известно, поради изменения в базовия регламент, се изисква затягане на правилата в любителската авиация, а като добавим и последните инциденти, въпреки че не са с парапланери, и факта, че министъра е разпоредил проверка на дейността на ГД ГВА по отношение на контрола който упражнява в сферата на леката и свръхлеката авиация, парапланеристката общност не я очаква нищо добро.
Да обобщя, моето мнение е, че всеки парапланерист трябва да има издадено удостоверение от инструктор, който с подписа си удостоверява, че въпросния пилот има базови познания и умения да използва въздушното пространство.
Това по какъв начин го прави е въпрос на личенм избор, но на всеки трябва да му е ясно, че при инцидент, освен че може да пострада той, кара и близките на всички летящи да се притесняват още повече, което в някои случай води до семейно напрежение и поставя някои от нас пред дилемата дали да си гледат семейното щастие или да проявят егоизъм и да продължат да правят нещото, което е станало неразделна част от живота им.
Аз лично не желая да бъда поставян в това положение и без никакъв свян ще критикувам всеки, който според моята преценка поема неоправдани рискове надхвърлящи неговите и тези на екипировката му възможности.

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -13 
 
 Заглавие: Re: Отдушника...
МнениеПубликувано на: Пет Юни 07, 2019 8:16 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Петьо, престани бе човек! Това, че има нещо вярно в позицията ти не оневинява другите неща. Съгласен, съм с Жоро, че трябва да се внимава с медийните изяви от псевдоексперти. Има разни етични правила и поради липса на възпитание или ПР алчност все се омазваш. Например в медиите има правило да не се говори за самоубийства, за да не се вдъхновяват и други. Подло е да публикуваш чужди разговори и мнения. Да, свобода на изказване, ама това, че си яхнал няква вълна от от мнения на авторитети и нещастия само дразни с начина по който го правиш.
Сам си режеш клона и отблъскваш.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +16 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отдушника...
МнениеПубликувано на: Пет Юни 07, 2019 8:43 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
niki написа:
Петьо, престани бе човек! Това, че има нещо вярно в позицията ти не оневинява другите неща. Съгласен, съм с Жоро, че трябва да се внимава с медийните изяви от псевдоексперти. Има разни етични правила и поради липса на възпитание или ПР алчност все се омазваш. Например в медиите има правило да не се говори за самоубийства, за да не се вдъхновяват и други. Да, свобода на мнение, ама това, че си яхнал няква вълна от чужди мнения и нещастия само дразни с начина по който го правиш.

Ники, първо да ти кажа, че оценявам факта, че наруши душевния си мир, като се включи в дискусията и изрази мнението си.
Казвал съм го вече и пак ще го кажа.
Ти си един от малкото хора от които мога да понеса безусловна критика, която да ме накара да се обърна навътре към себеси и да търся причините за това и онова.
В конкретния случай обаче, изглежда умствения капацитет не ми достига и най-учтиво те моля да поясниш каква е вината ми според теб за "другите неща" и конкретно мен ли визираш като "псевдоексперт".
Държа да подчертая, че написаното от теб, "това, че си яхнал няква вълна от чужди мнения и нещастия само дразни с начина по който го правиш", е вярно в частта си че само дразни, но не и че съм яхнал вълната, еле пък с цел да дразня когото и да било.
Отдавна повдигам темата с безопасността, при това основно в парапланеризма, където голяма част от инцидентите се замитат под масата и въобще не научаваме за тях. Причините по които го правя са обект на личното ми възприятие и разбиране за нещата, така както и начина по който го правя и не задължавам никой да се съобразява с това.

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -11 
 
 Заглавие: Re: Отдушника...
МнениеПубликувано на: Пет Юни 07, 2019 9:51 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Pastora написа:
Алооо поетите! Малко прекалихте. Не върви консуматори като вас които САМО се кефят на парапланеризма и единствено продуцират кафяви купчинки зад себе си да обругават човек като Петьо, който всички знаем какво е направил до момента и съм сигурен още много неща ще създаде за всички нас.
Засрамете се!

Цецо, е сега го втаса ;)
Ама кой си ти, че да изразяваш мнение бе, експерт ли си, инструктор ли си, ненакъв шампион ли си?
Абе ти въобще стигал ли си базата?
Заеби, брат ;)

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -14 
 
 Заглавие: Re: Отдушника...
МнениеПубликувано на: Пет Юни 07, 2019 10:19 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 31, 2014 9:05 am
Мнения: 47
Местоположение: София
Име: Александър Шопов
Прав беше Сунай в изтритите му мнения...


Върнете се в началото
  Профил    +7 / -3 
 
 Заглавие: Re: Отдушника...
МнениеПубликувано на: Пет Юни 07, 2019 5:39 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Юли 26, 2017 6:19 pm
Мнения: 2
Име: Петър Минчев
Парапланеристкото движение глупее направо пред очите !


Върнете се в началото
  Профил    +7 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отдушника...
МнениеПубликувано на: Пет Юни 07, 2019 8:56 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 10:33 pm
Мнения: 133
Местоположение: Правец
Име: Бисер Ликов
А дали пък в момента не се случва точно обратното и парапланеристкото движение да демонстрира онзи висш колективен разум, в който някъде назад в темите, Джубака каза, че вярва?

Дали пък точно така парапланеристите не доказват, че са именно двжиение, а не нещо друго, като този факт изглежда не се харесва на всички?

_________________
MAC PARA - INTOX
UP-Blues


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -3 
 
 Заглавие: Re: Отдушника...
МнениеПубликувано на: Пет Юли 12, 2019 3:57 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Май 03, 2008 5:16 pm
Мнения: 200
Местоположение: Instagram/quietmup
Име: Пилот
вица за найкъ ще остане в историята


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -2 
 
 Заглавие: Re: Отдушника...
МнениеПубликувано на: Съб Апр 25, 2020 7:24 am 
Offline

Регистриран на: Пон Фев 28, 2011 9:39 am
Мнения: 333
Местоположение: Казанлък
Име: Николай Стоянов
Летя ниско над терена на симулатора Кoндор . Четири годишната ми дъщеря поглежда монитора и казва:
- няма термика и за това летиш ниско, нали! :)

_________________
http://yahoooooskydance.com
https://www.youtube.com/channel/UCSGoiR72lOMLSLOYCar6oUw

Acro: U-Turn Thriller X3
XC/Hike&Fly: Ozone LM5
XC: Ozone M6
Tandem: Ozone Magnum 2


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1548 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 100, 101, 102, 103, 104  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов