Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:34 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Нужда от помощ за Петьо Стоянов!!!
МнениеПубликувано на: Пет Авг 30, 2019 8:12 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 07, 2018 9:23 pm
Мнения: 11
Име: Димитър Колев
Пилотът Петьо Стоянов от Търговище и дългогодишен тандемен пилот на Сопот се нуждае от помощ.
При завъртането от гръбен старт с тандем на Добростан си е осукал крака и е скъсал кръстни връзки и минискус. Нуждае се от операция на стойност 3000 лв. Всеки който иска да помогне може да го направи на сметка:
BG32FINV91501017070352
С титуляр:
Петьо Манев Стоянов


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Нужда от помощ за Петьо Стоянов!!!
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 01, 2019 8:01 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 8:29 pm
Мнения: 111
Местоположение: Пловдив
Тази операция се поема изцяло от Здравната каса.
През 2013 ме изнудиха само да платя 600 лв. за "избор на екип", но пък ми дадоха 3-4 месеца болнични, така че дори се излиза на печалба що се отнася до финансовата страна.

_________________
ЛюбоМ


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -1 
 
 Заглавие: Re: Нужда от помощ за Петьо Стоянов!!!
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 01, 2019 9:52 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Май 03, 2008 5:16 pm
Мнения: 200
Местоположение: Instagram/quietmup
Име: Пилот
6om9 ,кръстни връзки не се късат на добър вятър


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -2 
 
 Заглавие: Re: Нужда от помощ за Петьо Стоянов!!!
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 04, 2019 10:44 am 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 8:29 pm
Мнения: 111
Местоположение: Пловдив
Ало Колев,

Вместо да пляскаш минуси просто си махни неуместния двоен призив с 10 кила удивителни!
Я кажи колко пари събра за Милена, която пострада по твоя вина.
Операцията е безплатна, освен ако не си си плащал здравни осигуровки, ама вече и циганите ги внасят.
Освен това - ако не се лъжа на Петьо брат му е един от големите земевладелци в Добруджа и за него това са джобни пари.

_________________
ЛюбоМ


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -1 
 
 Заглавие: Re: Нужда от помощ за Петьо Стоянов!!!
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 04, 2019 10:52 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 07, 2018 9:23 pm
Мнения: 11
Име: Димитър Колев
ЛюбоМ, минусите ти не са от мен. Не те знам що за нещастна дребна душичка си но това, което пишеш са лъжи, с които вредиш на пострадал колега. Не бих отдели време да ти пиша ако коментарите ти засягаха единствено мен. Не те познавам и не те знам имаш ли някакво лично отношение, че чак да злобееш. Видно е, че саркастичния изказ не е от силните ти страни. Постарай се повече в отговора.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -3 
 
 Заглавие: Re: Нужда от помощ за Петьо Стоянов!!!
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 05, 2019 9:40 am 
Offline

Регистриран на: Вто Окт 17, 2006 11:32 am
Мнения: 29
Местоположение: Христо Даново-Сопот
Любо Марвела виждал съм те със скъп джип по стартовета на Добростан и Брестовица,не те познавам лично ,но предполагам че си човек с възможност. Така че не плюй по темата,като не искаш да помогнеш ,не помагай .То и не е задължително да помагаш.Темата я пуснахме за хора , които са близки до Петьо и до Сопот. Така че който иска да помогне , да помогне . А това че на някой дядо му е бил владика, няма никакво значение

_________________
ПОЧУВСТВАЙ СЕ РАВЕН С ОРЛИТЕ.....


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Нужда от помощ за Петьо Стоянов!!!
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 05, 2019 12:35 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 21, 2006 1:22 pm
Мнения: 456
Местоположение: Sofia
Преди една година си правих такава операция. Имах големи колебания, как точно да подходя. Поразпитах доста. Това, което разбрах е че не е безобидна работата и че може да има неприятни последствия, включително инвалидация ако се обърка нещо. Коляното е най-голямата и сложна и отговорна става. Като цяло аз лично се бях и по психясал. В крайна сметак някак си се подредиха нещата не лошо.
Цените, които получих като оферти.
Първо, на всякъде има избор на екип. Ако няма те включват в някакъв график и не е ясно кой ще те оперира, което е стресово.
Към операцията има консумативи - железа, които касата не поема. В зависимост от типа който се избере, но минимум винт и една скоба за която се вързва сухожилието - не знам как се казва. Цените, които получих са от 2500лв. до 4500лв за всичко. Мойта струваше 3000лв. в София Мед. Естествено има и други разходи. Освен това поне един месец човек е трудно подвижен. После следва дълъг период на пазане, после почва тренировки и примерно след 9 месеца е разумно да се завърне, но с шина и то внимателно.
На Петьо му предстои изпитание. Пожелавам му да гледа позитивно. Може би това не е случайно. Съдбата му праща това предизвикателство да научи нещо.
Стискам му палци всичко да е наред.


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Нужда от помощ за Петьо Стоянов!!!
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 05, 2019 11:57 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 10:58 pm
Мнения: 567
Местоположение: Шумен
Име: Явор Плашилски
Здравейте,
Аз ще се включа в темата с няколко факта.

Факт №1. Петьо го познавам още от 7-мия му полет.
Дойде на Шумен и не знаеше да излита на гръбен старт. Видяхме, че е много ентусиазиран и решихме да му помогнем да се научи и да излита възможно по-безопасно.
Усвояваше бързо и с хъс. Седмица по-късно го заварваме на северния старт на Шумен с още едно момче.
Петьо го закачил за крилото и нещо му обяснява. Питаме го „Петьо, кво става, бре?“ Отговаря „ А, нищо. Тука показвам на ученика си гръбния старт“.
От тогава му излезе прякора Петьо-инструктора. :D

Факт №2. Петьо беше финансово много добре. Занимаваше се с кафе-машини и изкарваше добре.
После проблеми с банките го вкараха в САТ и преди да се разбие, отвори запасен и се приземи на поляната на Сопот,
където стартира кариерата му на тандемен пилот. Повечето от вас го знаят като такъв.

Факт №3 Познавам брата на Петьо. Не знам колко е богат, но ще ви опиша следната случка.
Летя от Невша на запад и на язовир Съединение до Търговище съм глътнал здраво вода и се мъча да не се удавя по средата на нищото.
Вървят злобни балони тип прашни дяволи, които методично ловя с надеждата да се извадя пак. Траекторията на полета ми последните 15 км е синусоида
с низходящи близо до земята. Накрая стигайки до пътя Търговище-Разград, решавам да развея белия флаг и да кацна.
Избирам си място и се насочвам да кацам. Непосредствено до мен тръгва прашен дявол, който ме изтегля като коркова тапа настрани и ми усуква крилото като макарон.
Следва асиметричан, камбана и челен. Нова камбана с лице към земята, в която се виждам размазан на 100 процента, понеже съм ниско.
Минавам на сантиметри от земята, мах напред, срив на крилото и падам по гръб. Лежа и благодаря на бога, че съм жив.
Изправям се и от пътя в нивата до мен сред облак от пушилка пристига една кола. Мисля си „Тия са ме видели и са помислили, че съм се утрепал и бързат да дойдат“.
Нищо такова. Слизат двама от колата. Единия отива отзад. Отваря багажника, вади две щайги кайсии и и ги изхвърля на земята.
Под тях взема една коса, вдига я над главата си и тръгва към мен с думите „Ей ся та убих!“ Вторият стои до колата и гледа страшно.
Аз тъкмо съм станал с пълна екипировка, закачен към крилото. Няма накъде да мърдам. Тоя наближава и крещи:
„ Знайш ли откога те дебна да ми кацнеш, а?. От предното село по черното те гоня. Ако беше кацнал в царевицата отзад, там щяше и да си останеш… за тор. Само за туй ставате вий фъркатите“

Толкова напушен и ядосан човек, отдавна не бях виждал. Накратко казано се оказа, че това е брата на Петьо, земеделец.
Откакто Петьо се захванал с летене, целия му бизнес тръгнал надолу, защото зарязал всичко и само летял. Слушал нас, а не брат си.
Затънал в дългове, скарал се с родата и избягал на Сопот, където се укрил, вероятно в планината. :D Оттогава мразел парапланеристите
и се бил зарекъл хване ли някой в неговите ниви, да му клъцне главата.
Когато му казах, че и на мен ми дължи пари, видимо омекна. После като разбра, че съм и доктор, погледа му светна. Жена му била лекар.
Затоплихме отношенията и дори ме закара до жп карата на Търговище. С две думи добър човек, но в остър комфликт с брат си.
Не ще ни да го види, нито да го чуе. Вероятно и пари няма да му даде. Вмежду впрочем ми се стори отруден човечец и не особенно богат.

Факт №4. Петьо ми се обади за помощ след като научи за операцията, за да си продаде цялата екипировка и да събере пари.
Трудно го навих да не се отказва. Казах му, че парапланеристите си помагаме в трудни моменти и че много хора ще дарят малки суми,
за да се справи в този труден за него момент. Винаги е помогнал и е добряк по душа. Казах го защото го мисля и сега.
Може би ви се струва малко шантав, но кой от нас не е. И това му е едно от очарованията на нашия спорт.

Последен факт №5: Дотук е събрал малко над 600 лв, половината , от които от Шумен. Нека, който може да му помогне.
Той е един от малкото, които познавам, които помнят доброто с години.

Извинявам се за дългия пост, но това са фактите.

_________________
LOOK AT THE SKY, WE FLYING HIGH !
**********************************
Явор Плашилски
Element Fire 4 (червено/синьо)


Върнете се в началото
  Профил    +17 / -0 
 
 Заглавие: Re: Нужда от помощ за Петьо Стоянов!!!
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 06, 2019 8:43 am 
Offline

Регистриран на: Съб Май 03, 2008 5:16 pm
Мнения: 200
Местоположение: Instagram/quietmup
Име: Пилот
аве терористите


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -3 
 
 Заглавие: Re: Нужда от помощ за Петьо Стоянов!!!
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 06, 2019 9:54 am 
Offline

Регистриран на: Пон Май 03, 2010 7:59 pm
Мнения: 440
Име: Георги Джамяров
Доки, какво стана с кайсиите?

_________________
Ссса


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -3 
 
 Заглавие: Re: Нужда от помощ за Петьо Стоянов!!!
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 06, 2019 11:53 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 10:58 pm
Мнения: 567
Местоположение: Шумен
Име: Явор Плашилски
Не ги събра. Имал много.
Важното е, че моите опазих :lol:

_________________
LOOK AT THE SKY, WE FLYING HIGH !
**********************************
Явор Плашилски
Element Fire 4 (червено/синьо)


Върнете се в началото
  Профил    +7 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов