Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 1:07 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 34 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Старт Остроган над Дупница
МнениеПубликувано на: Пон Авг 06, 2018 10:36 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Изглед след днешната намеса на багера на Остроган :) https://drive.google.com/file/d/1bjZgS2 ... sp=sharing
Още ден, два и космодрума е готов ;)
Утре борбата продължава. Качваме се в 8:00 с багериста и група помощници а за обяд сме планували малко барбекю за момчетата, които така самоотвержено ни помагат.
Иначе днес условията за летене бяха страхотни, но трябваше да се бачка и литнах към 18:00 часа с мини крилото на един швейцарски пилот. Не беше зле за 18 кв/м и даже успях да извъртя една две термики :) https://www.facebook.com/THESkyHiker/vi ... 963800856/
Прогнозата за утре е по хубава и ако има мераклии и айляци, може да се обаждате на 0988 82 33 52. Джипа е на наше разположение

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -1 
 
 Заглавие: Re: Старт Остроган над Дупница
МнениеПубликувано на: Вто Авг 07, 2018 10:54 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Изглед на стрта след днешната работа на багера. https://drive.google.com/file/d/1W3fCAb ... sp=sharing
От тук продължаваме на ръка, защото се оформи голям насип, който е доста стръмен и може да подаде под тежеста на машината. Отворихме старта ощр малко на изток и подготвихме площадка за навес за пилоти в горния край и площадка за фургон под старта.
Остава да се рекултивира, но докато започне да се показва нова растителност, мислим да покрем високата част с мрежа за разпъване на крилата.

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -1 
 
 Заглавие: Re: Старт Остроган над Дупница
МнениеПубликувано на: Сря Авг 08, 2018 9:49 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Колеги, багера приключи с работата и остава да довършим на ръка https://www.facebook.com/THESkyHiker/vi ... 628337464/
Багериста излезе печен и бачка по 10-12 часа на ден, за да може да свърши максимално работа, а тя не бе никак малко.
Сега идеята е да покрием с тревна смеска, слама и мрежи и да чакаме да тръгне тревичката.

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -2 
 
 Заглавие: Re: Старт Остроган над Дупница
МнениеПубликувано на: Пет Авг 10, 2018 6:55 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Ще направя рекапитулация на свъшреното до тук, събраните от кампанията и изразходвани до момента средства.
Общо взето са разчистени всички дънери, като багера заравни около 2 дка. Премахнати са дърветата от СИ част на склона и старта се отвори във високата част. Сега спокойно може да се излита от СЗ до СИ. Остава ни ръшно да разчистим долната част на СИ склона, защото е много стръмно и багера не можа да влезе по-долу. Подготвили сме площадка за навес за пилотите в горната част и ще започнем да го прави идните дни.
Подготвили сме площадка и за фургон и в момента в който имаме възможност ще купим такъев и ще го качим до старта.
Проекта на скицата е готов и чакаме официалната промяна на статута https://drive.google.com/open?id=1ibyAR ... bWDG92XDpH https://drive.google.com/open?id=0BybG9 ... hUMHdCZHdN
Купили сме 400 кв.м. засенчваща мрежа на 70% и идеята е да нахвърляме тревна смеска, от горе слама и да я покрием с мрежа, за да може крилата да се разпъват на чисто място, докато склона се затреви.
Събраната до тук сума възлиза на 1750лв.

Ето списък:
Нйки Йотов - 200лв.
Ники Велев - 50 лв.
Еленко Божков - 200лв.
Мартин Вълканов - 200лв.
Тихомир Иванов - 200лв.
Жоро Стефанов - 50лв.
Димитър Миладинов - 100лв.
Клуб Тангра - 100лв
Жоро Болградов - 200 лв
Момчил Георгиев - 200лв
Пара-Делта клуб - Благоевград - 250лв.

Похарченото до тук възиза на 1470лв:
Багер - (2,5 машиносмени + транспорт)-800лв
Мрежа - 300лв
Платнища - 50лв
Барбекю - 100 (за работниците)
Резачка (ремонт на повредена при работа) - 70лв
Гориво (транспорт на работниците с джиповете) -150лв

Продължаваме с работата, като остатъка от сумата ще изразходваме за направата на навеса и транспорта до старта на рабтниците, като имаме уговорка със собственика на багера да престърже пътя идните дни, защото ще се качва да работи за дърводобивната фирма.

Остава, горското да прати хора да извозят дървените трупи и ще му направим официално откриване. Идеята е да е под формата на двудневен фест с възможност за палатков лагер на кацалката, барбекю каравана на кацалката и.т.н. Също така на кацалката има възможност за извършване на полети с мотопара и мотоделта, така че ще поканим и моторизираните голеги, да ни радват сутрин и вечер. Плануваната дата е уикенда на 25ти и 26ти август или уикенда на 1ви и 2ри септември. Ще се опитам да намеря спонсори за транспорта до старта по време на фестивала, но ако не успея, поне ще уредя по едно безплатно качване до старта на всеки пилот + екипировката. Иначе качването до старта е 10лв на човек, но минимум 30 лв на джип. има 4 и 6 местни джипове на разположение.

Ако останат някакви средства или се съберат още, ще ги вложим в закупуването на фургон от този тип https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A ... Eo8fvy8fzA

Благодаря на всички, който помогаха този старт да стане реалност!
Чакам ви да летм заедно :)

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -2 
 
 Заглавие: Re: Старт Остроган над Дупница
МнениеПубликувано на: Сря Авг 15, 2018 8:59 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Работата по старта напредва и вече остават козметични подобрения. Днес с едно гребло минах 80% от цялата повърхност, като съм отстранил всички камъни и коренища и става гладко като ...
Горната половина вече е покрита със слама и отгоре мрежа достатчна за разпъването на 2-3 крила. Мрежата върши добра работа, защото хем крилата се разпъват на чисто, хем през ноща се образува конденз, който попива в сламата и държи почвата леко влажна. Надявам се, това да спомогне за по-бързото израстване на трева.
Остава да покрием колкото можем повече с остатъка от мрежата и да разчистим източната част на склона, както и дънерите и дървата около старта. След това остава да направим и навеса за пилотите.
От към летене, почти ежедневно правим по някое полетче и старта не е спрял да дава. Почти внаги има добро качване пред старта и се получава склоново реене без турбуленции.
През изминалите дни ми прави впечатление, че след обяд навлиза силен СИ вятр в долината (8-10 м/с) и на кацалката е леко турбулентно, но се каца без проблем. Иначе на старта вятъра основно е С-СИ 2-3 м/с.
И така, работата по старта върви, но има една важна подробност без която старта се обезмисля, и това е транспорта.
Тези от вас, които са идвали, вече познават Пламен. Той е нашият основен шофьор, чийто джип използваме за качване.
Днес за пореде нпът коментирахме цената за качване до старта с колегите пилоти и се затвърждава мнението, че 10 лв. на човек е крайно недостатъчно, защото едва покрива разхода на гориво. За да има стимул Пламен и другите местни да ни качват когато имаме нужда, решихме, че е най-добре леко да увеличим цената на услугата от 10. на 15 лв. на човек при минимум от 45 лв на качване на джипа.
Специално Пламен заслужава много, защото той и кмета на с. Бистрица Кирил Огнемски са хората, които физически работят с мен по старта при всеки възможен случай. Пламен е пожарникар и често се качваме с неговия джип веднага след дежурството му и бачкаме по цял ден.
Това е номера на Пламен 0896 795 305, можете да се обаждате директно на него, защото аз ще отсъствам за кратко, а й имам и други задачки.
Според мен, старта вече е достатъчно безопасен за излитане, така че не е нужно аз да съм все там и да давам акъл :)

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -1 
 
 Заглавие: Re: Старт Остроган над Дупница
МнениеПубликувано на: Чет Авг 30, 2018 7:28 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
От работа по старта и летене не ми остава много време за писане, но ви уверявам, че нещаа вървят много добре. БНТ направиха репортаж и чакаме да го излъчат http://news.bnt.bg/bg/a/lyubiteli-na-pa ... rat-v-rila
Освен репортажа, имам вече ученици, които направиха първите си височинни полети от Остроган без никакъв проблем.
Единият ми ученик успя да же да завърти термиа на втория му полет от Остроган и да набере 200 метра над старта, което си е направо постижение.
Днес Остроган пак се доказа кадо дашен старт, след като група чешки пилоти успяха да летян по над един час, след като излетяха във 17:30 часа и се набираха до 1200 метра над старта!
Плануваме официалното откриване за уикенда на 15-16 септември, но дадата търи корекции според прогнозата и ангажираността на шофьорите. Ще ви имформрам своевременно за развитието на нещата.

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +8 / -1 
 
 Заглавие: Re: Старт Остроган над Дупница
МнениеПубликувано на: Вто Окт 09, 2018 10:03 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Здравейте, Колеги!
Тръгнаха коментари сред пилотите относно качествата на Остроган като старт и относно цената на транспорта до старта.
Аз лично мисля, че старта се доказа като доста дашен и почти няма случай, някой да не е успял да се извади и да направи хубав полет.

Има няколко особенности на терена, като разположение и наклон на склона, локални циркулации и.т.н, които създават предпоставки за добро летене или въобще летене, когато почти в цяла България не става за летене.
Разбира се, предстои ни да изследваме мястото през различните сезони и при различни условия, за да видим кога и на къде е най-добре да се лети и за целта е необходим просто да летим от старта възожно най-често.

Това зависи освен от моето лично желание (което е възпрепятствано от прецаканото ми коляно) и от желанието на всички вас.
Много се радвам на ентусиазъма на няколко човека, които регулярно посещават старта и въпреки че условията не винаги са перфектни, успявад да полетят по един час в района. Също се радвам и когато колеги с тандеми идват, защото това много помага за популяризирането на Остроган извън нашата общност.

Предело сън наясно, че за да бъде посещаем един старт, той трябва да предоставя добри условия за летене (нещо, кото вече е доказано), както и добра инфраструктура и транспорт до старта.

Свършихме доста работа с Пламен Каймски и Киро Огненски, както и още няколко момчета от с. Бистрица и работата продължава, за да може Остроган да придобие вид на един истински "европейски" старт, който да е хем добре подържан хем безопасен и за начинаещи пилоти.
Дискутирали сме с Ники Йотов и Ясен Савов какво и как трябва да се направи, за да може старта да е доакин на състезания от националния и световен календар и работим и в тази насока, като се нядявам за следващия сезон да сме напълно готови с необходимата инфраструктура.

Последното нещо което остава е да коментираме транспортната услуга до старта.
Когато направихме така, че от старта да може да се излита,с цел да популяризираме мястото и да проверим качествата му и след дискусия с колегите с джиповете, решихме да обявим цена от 10 лв. на човек за качване до старта.
Който е идвал да лети, зане за какъв път иде реч и знае, че е необходима сериозна и здрава техника за качване на пилотите до старта.
Въпреки, че пътя на два пъти бе престърган с багер и се качихме и с не толкова сериозни автомобили, в дългосрочен план си е необходин як джип за целта, иначе посеченията в бокса ще са повече от посеченията на старта.
Получава се така, че цената от 10 лв на човек (40 лв. на джип при 4+1 места) не е въобще достатъчна да покрие горивото + амортизацията, а да не говорим за около двата часа необходими на джип да се качи и слезе от старта, като често пъти това време нараства, защото шофьорите чакат всички пилоти да излетят.
Както знаете и времето е пари, а освен времето, хората които ви качват до старта са положили и полагат не малко труд старта да го има и да се развива, така че след разговор с колеги пилоти и с шофьорите решихме цената за транспорта да бъде 15 лв. на човек, като минимума за качване да бъде 45 лв. на джип.

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Последна промяна Skyhiker на Нед Авг 18, 2019 12:49 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +5 / -2 
 
 Заглавие: Re: Старт Остроган над Дупница
МнениеПубликувано на: Нед Май 12, 2019 7:52 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Здравейте, колеги!
Вече доста от вас са летяли на Остроган и съм безкрайно благодарен на всеки, които ни подкрепя, и особенно на тези от вас които посещават старта.
Знаете, че тази година сме домакини на НШ и за да добие Остроган необходимия вид, аз се нуждая от помощ на хората, които отделиха не малко време и ресурс по физическата работа по разчистването о облагородяването на мястото.
Не е тайна, че тези хора са свързани със с. Бистрица над което се намира старта и тяхната мотивация е потенциалният туристически поток, воден от развитието на старта.
Част от хората имат малък бизнес в селото, къщи за гости, заведения и т.н. Други разполагат с 4х4 транспорт и разчитат от време на време да качват по няколко парапланеристи до старта.
Съвсем откровено ви заявявам, че без подкрепата и помощта на тези хора, аз сам няма как да се справя с развитието и подръжката на старта и той бързо ще изчезне.
Сега нека ви кажа защо пиша това.
Вече има няколко случая, единият на които и аз съм свидетел, на каиване до старта срещу заплащане с пикап нает от наши колеги. Пикапът е на човек от Сапарева баня и този човек с нищо и по никакъв начин не е помогнал за развитието на старта а и едва ли ще го направи вбъдеще.
Далеч съм от мисълта да се опитвам да налагам някакъв контрол на това кой колко пари взима за качването и по колко човека качва едновременно, въпреки че имахме разговор с момчетата от Бистрица и аз, изцяло в техен ущърб, настоях да имам максимална цена за качване на джипа и също така минимална за качване на поне двама пилоти, защото често се е случвало джипа да не се напълни.
И така, сами разбирате, че ангажирането на транспорт срещу заплащане свързан с хора които с нищо не помагат за старта, действа изключително демотивиращо на хората които помагат и освен, че ще загубим тяхната помощ, ще загубим и регулярната транспортна услуга която се опитвам да предоставя на пилотите.
Искам да подчертая, че никой няма нищо против пилотите да се качват със собствен транспорт като си поделят разходите, но когато се събират суми с два-три лева разлика на човек, това не е приятелска организация а си е транспортна услуга.
Ако проблема на някой са му тези два-три лева, нека ми се обади и ще го кача безплатно!
И така, ако искате да помагате за съществуването на старта, моля ви да търсите мен или Пламен Каимски за транспорт. Ако сме ангажирани и не можем да качим пилоти, винаги ще намерим подходящ човек от с. Бистрица които да свърши работата.
Моят номер е 0988 82 33 52
Номера на Пламен е 0896795395
Благодаря ви за разбирането!

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +8 / -4 
 
 Заглавие: Re: Старт Остроган над Дупница
МнениеПубликувано на: Нед Юни 09, 2019 8:24 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
От известно време тече кампания по очерняне на името ми, която е прко свързана с Остроган.
По-принцип, личното отношение на някой към мен ме ме засяга и нямам нищо против хората да изразяват мнението си за каквото и да било, но когато става въпрос за инсинуации и откровенни лъжи, няма как да стоя безучастно.
И така, кампанията се е развихрла основно в групата https://www.facebook.com/groups/AnyGivenFlyday/където няколко изявени мои почитатели пишат куп глупости по отношение на Остроган.
Публикувам скрииншотове от самата дискусия и преди а пореден път някой да ми заговори за закони на личните данни и тем подобни глупости, мога да го посъветвам ако иска нещо да не бъде публично достояние, просто да не го прави такова, като го споделя в сциалните мрежи. https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing. Дискусията е пблично достъпна за всички 557 членове, сред които съм и аз.
Няма да удостоявам всеки изхеърлил се като чекия на мокър пясък с личен отговор, а ще синтезирам най-ключовите според мен алабализми.
1 - Бил съм се разпореждал кой с кои джипове да се качва до старта.
2 - Щяло да има такса за излитане от старта
3 - Щяло да има такса за кацане на "моята" ливада
4 - Остроган е бизнес проект и всичко било предварително калкулирано
5 - Щял съм да въвеждам регулации в парапланеризма
Ще спра до тук, защото това са съществените неща, останалото което е изписано са откровенни глупости на лична основа.

1- Мисля, че точно и ясно обясних мотивите си и най-учтиво помолих идващите на Остроган да използват транспортната услуга на местните хора, които физически ми помагат по изграждането и подръжката на старта. Причинатае много проста и тя е, че без тази помощ, Остроган не може да съществува, освен ако консумиращите парапланеризъм не решат с доброволен труд да започнат да ми помагат с въпросните дейности.
Никога не съм забранявал на никой да идва със собствен транспорт, но да се наема пикап от сапарева баня на който да се плаща за качването, при положение че има достатъчно джипове в с. Бистрица и те прнадлежат на хората които ми помагат, според мен не е редно.
2 - Никога не съм имал намерение да искам такса за излитане от старта, ако някой иска да помогне финансово с подръжката му, разбира се няма да откажа, но това не означава, че ще наложа еднолично подобно изискване.
Ако не сте запознати, ще ви кажа, че тече процедура по промяна на статута от горски насаждения на ливада и терена от 3 дка ще бъда отдаден под аренда от ДГС на нашия клуб за да бъде всичко легитимно. Каква ще бъде сумата, все още не е ясно, но когато стане, че ви уведомя и ще се радвам тя да се сподели между желаещите да използват старта. Ако ли не, старта ще го има, докато можем да си позволим да го издържаме финансово от нашия клуб.
3 - За съжаление нямам моя ливада, въпреки че правим постъпки да закупим подходящо място, но цените в района са космически и едва ли ще успеем. На този етап ползваме за официална кацалка една ливада, която е взета под аренда от наш приятел, който коси тревата.
Освен това, собственикът на Вила Бистрица закупи една ливада, която е подходяща и има намерение да изгради къпминг. Докато това стане, ливадата е любезно предоставена за ползване на всички парапланеристи. Знам, че в България сме свикнали всичко да ни е на аванта, но реалността в заобикалящият ни свят е друга и рано или късно ще трябва да плащаме наеми или да притежаваме терените които ползваме.
4 - Бизнес, бизнес, ама дали е печеливш? Нека помислим от какво може да се изкарват пари от Остроган.
Първо да речем, ще ще правя тандеми, елементарна калкулация на себестойност и печалба от тандемен полет от Остроган показва, че разходите са 77,40 лв на полет. Ако отворите грабо, може да видите, че има множество оферти падащи дори и под 50 лв. за същата услуга, а българина винаги търси евтинкото.
Да речем, че ще печелим от качване на хора до старта. Последната уговорка с хората които качват беше максималната сума за качване на джип да не надвишава 60 лв, без оглед на броя места в джипа. Нашият джип го купихме за 5500 лв с ремонтите мина 7000. Няа да смята експлоатационните разходи, защото повечето от вас имат лични автомобили и са наясно. И така, в най-оптималния вариант ако сам си карам джипа, трябва даоста да се потрудя, за да имам далавера, но пък трябва да спра да се занимавам с летене, че няма как да се клонирам.
Мисля си, че би било по печелившо и безрисково да продавам кебапчета на ливадата ;)
Тук ще обърна внимание на още една нелепица, която един вид ме упреква, че нарочно няма да направя път за леки автомобили до старта. Ще попитам разпространяващия, дали има представа кака се изгражда път за леки автомобили през пресечен горски терен, който е собственост на ДГС и част од него попада в НП. Иде реч за има няма 4 км горски път. Значи, ако някой ми подсигури няколкото милиона необходими за целта, веднага започвам да се боря със зъби и нокти да го направя, така като го направих и за отреждането на въпросните 3 ДКА от сечището и изключването им от плана за залесяване, което ми отне 4 години и десетки срещи с кой ли не.
5- Вече ясно изразих позицията си по отношение регулациите в парапланеризма, но понеже не всеки чете всичко, ще го кажа пак.
Сега действащата наредба Н1/2014 изисква от всеки излитащ от крака да притежава удостоверение за завършен курс, което се издава от одобрен от ГД ГВА инструктор. Този инструктор се предлага за одобрение от сдружение притежаващо удостоверение по чл .5 от наредбата.
Инструктора работи по одобрена от ГД ГВА програма. Закона позволява да има неограничен брой сдружения по чл. 5 и неограничен брой инструктори, които разбира се трябва да отговарят на определени изисквания. Удостоверенията за завършен курс се издават лично от инструкторите и не се минава през ГВА. Ако искаме да сме пълноправни ползватели на въздушното пространство, ние трябва да спазим законовите изисквания, иначе оставаме извън акона и сме учзвими и подвластни на прищевките и настроенията на държавната администрация.
Това, което искам аз, е да създадем такова лице по чл. 5, да се съберем като общност, да определим кои ще са инструкторите и да започне процеса по легалиация на пилотите. Подчертавам, че Пара Про лицензите са спортни свидетелства а AppI лицензите да издавани от частна организация, която поне в българия няма официален статут, защото принципал е МТИТС, а до колкото ми е извстно те не са одобрявали AppI, за обучаваща организация.
С прости думи, всек иедин парапланерист лети абсолютно незаконно в момента. И тук да подчертая, че лицензи от чужди държави не се праинават автоматически, защото според рег 216/2008 всяка страна членка на ЕС сама определя нормите и правилата за леката и свръхлека авиация.

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +9 / -6 
 
 Заглавие: Re: Старт Остроган над Дупница
МнениеПубликувано на: Нед Юни 09, 2019 10:16 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Май 03, 2010 7:59 pm
Мнения: 440
Име: Георги Джамяров
Kърпички да си избършеш сълзите трябват ли ти ?

_________________
Ссса


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -9 
 
 Заглавие: Re: Старт Остроган над Дупница
МнениеПубликувано на: Пон Юни 10, 2019 12:47 am 
Offline

Регистриран на: Съб Юни 23, 2018 1:53 pm
Мнения: 34
Име: Thierry Ranner
Djubaca написа:
Kърпички да си избършеш сълзите трябват ли ти ?


Djubaca, Погледнете в огледалото и ни кажете какво виждате.


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -4 
 
 Заглавие: Re: Старт Остроган над Дупница
МнениеПубликувано на: Пон Юни 10, 2019 11:45 am 
Offline

Регистриран на: Нед Авг 21, 2011 6:17 pm
Мнения: 7
HG Flying Dutchman а ти погледнали се в огледалото да разбереш че виждаш...


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -7 
 
 Заглавие: Re: Старт Остроган над Дупница
МнениеПубликувано на: Вто Юни 11, 2019 5:46 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Вчера с Пламен окосихме тревата и хвърлихме ощр тревна смеска.
Все още е малко рехава, но върви дибре и спококно мпбе да се разоънат две крила. Остава да оформим релефа и да обосибим зона за преглед и подготовка на крилата и да покрием навеса. https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 1425527819

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
 Заглавие: Re: Старт Остроган над Дупница
МнениеПубликувано на: Вто Юни 11, 2019 5:46 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Вчера с Пламен окосихме тревата и хвърлихме още тревна смеска.
Все още е малко рехава, но върви добре и спокойно може да се разоънат две крила. Остава да оформим релефа и да обосибим зона за преглед и подготовка на крилата и да покрием навеса. https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 1425527819

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -0 
 
 Заглавие: Re: Старт Остроган над Дупница
МнениеПубликувано на: Вто Юни 11, 2019 8:14 am 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 10:00 am
Мнения: 427
Местоположение: София
Име: Георги Стефанов
Браво за косенето и тревната!

А защо не качвате траклогове на полетите от старта ?


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 34 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов