Leonardo | ФОТО
Дата и час: Вто Мар 19, 2024 5:11 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: За плюсовете и минусите в реалния живот
МнениеПубликувано на: Нед Мар 19, 2017 1:08 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Здравейте колеги,
Не че имам кой знае какъв проблем с положителната и отрицателна карма във форума, но ми прави впечатление, че много често се "цъкат" минуси на постове в които само напълно и безвъзвратно завършен кръгъл идиот може да "цъкне" минус.
В смисъл, или аз нещо не съм разбрал и някой е цъкнал два минуса на самия факт, за които аз нямам никаква вина, или просто някой ги цъка тези минуси, защото просто пиша аз.
Иде реч за следното:
https://drive.google.com/file/d/0BybG9W ... sp=sharing
Та, ако това се случваше в реалния живот а на във виртуалния, щеше да бъде много лесно, човек да разбере чуждото мнение, при това в нормален човешки диалог.
Все-повече си мисля, че кармата във форума е добре да бъде подплатена с изразено мнение или най-малкото с името на този, които цъка.
Иначе от явен мързел или просто от страх се цъкат минусчета на хаос.

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -7 
 
 Заглавие: Re: За плюсовете и минусите в реалния живот
МнениеПубликувано на: Нед Мар 19, 2017 6:17 am 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Петьо, просто трябва да приемем че има напълно и безвъзвратно завършени кръгли идиоти - за съжаление и в реалния живот е така. Поне аз така ги разглеждам тези минуси.

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -2 
 
 Заглавие: Re: За плюсовете и минусите в реалния живот
МнениеПубликувано на: Нед Мар 19, 2017 7:13 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 23, 2012 6:24 am
Мнения: 171
Име: Венелин Грозев
Единият минус е от мен. Причината е, анти ЕС реториката ти и постоянното величаене на румен радев. За незапознатите да кажа - Петьо е член на БСП, румен радев е официално безпартиен, неофициално около него няма други хора освен членове на ДС и БСП.
Изобщо целият този напън да се пишат писма до президента, "уважаеми", "Президента Румен Радев" и т.н. ми прилича по-скоро на някакво активно мероприятие за изграждане на имиджа и авторитета му и обслужване на някакви лични амбиции (знам ли какво ви инструктират в бсп-то...). С последноте си мнения Топузов потвърди съмненията ми.

И дори да не съм прав по отношение на подозренията си пак не разбирам това подскачане против минусите - това е начин някой да изрази несъгласие без да разводнява разговора. Ако сте толкова тънкообидни за един минус се чудя как се справяте с колапсите при летене. :)


Върнете се в началото
  Профил    +12 / -3 
 
 Заглавие: Re: За плюсовете и минусите в реалния живот
МнениеПубликувано на: Нед Мар 19, 2017 8:53 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
.

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Последна промяна Skyhiker на Нед Мар 19, 2017 10:33 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: За плюсовете и минусите в реалния живот
МнениеПубликувано на: Нед Мар 19, 2017 9:01 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Skyhiker написа:
venko6 написа:
Единият минус е от мен. Причината е, анти ЕС реториката ти и постоянното величаене на румен радев. За незапознатите да кажа - Петьо е член на БСП, румен радев е официално безпартиен, неофициално около него няма други хора освен членове на ДС и БСП.
Изобщо целият този напън да се пишат писма до президента, "уважаеми", "Президента Румен Радев" и т.н. ми прилича по-скоро на някакво активно мероприятие за изграждане на имиджа и авторитета му и обслужване на някакви лични амбиции (знам ли какво ви инструктират в бсп-то...). С последноте си мнения Топузов потвърди съмненията ми.

И дори да не съм прав по отношение на подозренията си пак не разбирам това подскачане против минусите - това е начин някой да изрази несъгласие без да разводнява разговора. Ако сте толкова тънкообидни за един минус се чудя как се справяте с колапсите при летене. :)


Венко, искренно съжалявам, че намесваш политиката в тази и форма. Това, кой какви политически пристрастия има, няма нищо общо с нашите проблеми на пилоти в момента.

Не знам къде видя анти ЕС реторика?
Просто казах, каква е причината в момента да имаме регулация, такава каввато е. Проблема не е в рег 216 а в начина му на прилагане от нашите институции. Рег 216 има за цел да разграничи свръхлеката авиация от от гражданското въздухоплаване и да даде възможност на организациите занимаващи се със свръхлека авиация да изградят норми и правила за нейното безопасно практикуване. Такава възможност е дадена от чл. 119е от ЗГВ, като чрез него ГВА може да делегира права на лице по чл. 5. от Н-1 да извършва тази дейност. Проблема обаче е, че ГВА е единствената институция, която по закон може да изготвя и предлага промени на ЗГВ и подзаконовите нормативни документи. Причината да има такива рестрикции и неизпълними изисквания към нас е именно недодяланата наредба Н-1/2014, която е писана с помоща на хора от нашите среди, но е редактирана от бюрократи от МТИТС, без оглед на нашите нужди и права. Рег. 2016 е нещо прекрасно и работещо на практика във всички държави от ЕС, освен разбира се в България.
Не знам как си представяш че се случват нещата в една политическа партия, но само безмозъчен или абсолютен гъзоблизец може да бъде "инструктиран" и да изпълнява безпрекословно инструктажите.
Причината, поради която се занимавам с политика е, че според мен няма кака да се пребориш с една система, докато си извън тази система. Това, коя партия съм избрал да подкрепям е право на мой личен избор, както е право на всеки да избира кой и какво да подкрепи. Никога не сън упрекнал никого за партийната му принадлежност и мисля, че поставянето под общ знаменател и лепенето на етикети са изключително деградивни неща. Свестни хора има във всички партии, просто нямат шанс да пробият и да се наложат. Добре е да се съди за хората по действията им и резултатите от тях а не по партийната им принадлежност. Искам да ти кажа, че вече зачертнах няколко човека от списъка ми с приятели, поради плоското им мислене и виждане за нещата и искрено се надявам, ти да не попаднеш в този списък!

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -7 
 
 Заглавие: Re: За плюсовете и минусите в реалния живот
МнениеПубликувано на: Нед Мар 19, 2017 9:18 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
venko6 написа:
Ако сте толкова тънкообидни за един минус се чудя как се справяте с колапсите при летене. :)


Въобще не сме толкова "тънкообидни" в смисъл тънкообидчиви, поне аз де, а и не знам кои друг визираш.
С колпасите обикновено се справям преди да възникнат, но и да възникнат опитвам да запазя самообладание и да реагирам адекватно на ситуацията.

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -5 
 
 Заглавие: Re: За плюсовете и минусите в реалния живот
МнениеПубликувано на: Нед Мар 19, 2017 11:55 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 23, 2012 6:24 am
Мнения: 171
Име: Венелин Грозев
Петьо и на мене ми е тъпо да се вкарва политика тук но като видя 5 пъти написано "Колеги, писах на Президента на РБ Румен Радев" с последващо "заради европейския регламент сме на това дередже" малко ми дойде в повече. И тъй като не съм страна в разговора за да спамя излишно изразих несъгласие с цъкане на минус, това е. Ако не е станало ясно още - изразил съм общото си впечатление до момента.

От тук нататък имаш два варианта:
- да се поинтересуваш за причините за несъгласието (минуса) и да си извадиш изводи как да подобриш комуникацията си.
- да разбереш кой кръгъл идиот е цъкнал минуса, да го напсуваш, да го махнеш от приятелите си, да се държиш агресивно и т.н.

От теб зависи как реагираш на околния свят, който почти никога не е идеален и е пълен с несъгласие. Иначе поздравления за усилията дано се увенчаят с успех. Аз гледам да следя какво се случва доколкото мога, защото ме касае също.

Между другото това ми е единственият минус по тази тема :)


Върнете се в началото
  Профил    +13 / -2 
 
 Заглавие: Re: За плюсовете и минусите в реалния живот
МнениеПубликувано на: Нед Мар 19, 2017 7:29 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юни 14, 2009 10:06 pm
Мнения: 184
Като напълно и безвъзвратно завършен кръгъл идиот нацъках минуси на всичко написано от Skyhiker ...
Подкрепям напълно venko6.

И тъй като темата е "За плюсовете и минусите в реалния живот" ще кажа, че в реалния живот чух доста повече негативни мнения отколкото са минусите тук.


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -5 
 
 Заглавие: Re: За плюсовете и минусите в реалния живот
МнениеПубликувано на: Пон Мар 20, 2017 9:01 am 
Offline

Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 12:34 pm
Мнения: 342
Цитат:
Петьо и на мене ми е тъпо да се вкарва политика тук но като видя 5 пъти написано "Колеги, писах на Президента на РБ Румен Радев" с последващо "заради европейския регламент сме на това дередже" малко ми дойде в повече.


Венко а лошо ли е ,че за първи път в България имаме политик от най висок ранг ,който се вълнува от проблемите на парапланеризма?
Да не говорим,че със сигурност прави разлика между парапланер, парашут и самолет.

_________________
www.verticaldimension.com
Gradient Bright 5
skype: pastora2303
GSM: 0888 024143
e-mail: ozyline@gmail.com


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: За плюсовете и минусите в реалния живот
МнениеПубликувано на: Пон Мар 20, 2017 9:52 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1979
Име: Даниел Димов
Дайте малко да се поуспокоим! Моля!

Петьо се е амбицирал да върши работа, до тук добре. Обаче тази работа трябва да е координирана с това което вършат и останалите! Знаете баснята за орела, рака и щуката - нека да не заприличваме на тях! Трябват ни координирани усилия в една и съща посока и приложени в точните моменти (без избързване или забавяне)! Имаме си телефоните, нека да се чуваме по-често, нека да правим конферентни връзки и да действаме ЗАЕДНО!

Моята молба е да направим още едно събиране в София след ОС на БНАК! Искам да помоля всички заинтересовани да си освободят още 1 - 2 часа в Събота за да си изговорим още веднъж нещата и да уточним кой какво ще прави!


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -1 
 
 Заглавие: Re: За плюсовете и минусите в реалния живот
МнениеПубликувано на: Пон Мар 20, 2017 7:18 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юни 14, 2009 10:06 pm
Мнения: 184
Тук няма място за политика !
:) :) :)

_________________
"Демокрацията ни отне много!" г-жа Корнелия Нинова - лидер на БСП


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: За плюсовете и минусите в реалния живот
МнениеПубликувано на: Пон Мар 20, 2017 9:11 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
off topic
Pastora написа:
за първи път в България имаме политик от най висок ранг ,който се вълнува от проблемите на парапланеризма?

Какво те кара да мислиш че го вълнува и изобщо е запознат с това? До тук за три месеца от мандата на Радев имаме грубо не изпълнение на предизборните му обещания. Очаквахме от него малко повече мъжество но уви само шикалкави.

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -2 
 
 Заглавие: Re: За плюсовете и минусите в реалния живот
МнениеПубликувано на: Пон Мар 20, 2017 9:17 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Е това е, те. Върти, сучи и удрииии на политика :)
Ясене, именно това, че все очакваме от някого ни е най-големия проблем. И докато очакваме, пишем минуси, защото така си изразяваме позицията и очакваме, че като пишем минуси, очакванията ни ще се материализират. И така си минава нашия живот, виртуалния и реалния.

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -3 
 
 Заглавие: Re: За плюсовете и минусите в реалния живот
МнениеПубликувано на: Пон Мар 20, 2017 10:17 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 10:00 am
Мнения: 427
Местоположение: София
Име: Георги Стефанов
Хайде да става за летене вече, че ка то ви чета диариите лошо ми става....


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -4 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов