Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 12:20 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Окрилен 2020 - Номинации
МнениеПубликувано на: Пон Ное 16, 2020 1:49 am 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Изображение

Дойде време да изберем "Окрилен" 2020.

Критериите


Припомням и правилата. Носителя на наградата Окрилен се избира на 2 етапа съгласно промяната на правилата от миналата година.

I. До 23-ти Ноември дайте вашите предложения за тези който ви окрилиха и вдъхновиха през годината.

II. От 23-ти-ти Ноември до 6-ти Декември, ще се определят тримата най-добри чрез гласуване.

III. От 7-ми-ти Декември до 11-ти Декември от тримата ще се избере победителя от жури съставено от последните 3-ма носители

Номинирани дотук:


Теодора Величкова
Адриан Атанасов
Карен Кьошкерян
Явор Плашилски
Кубер Сапарев
Веселин Овчаров

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Окрилен 2020 - Номинации
МнениеПубликувано на: Пон Ное 16, 2020 2:00 am 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Възползвам се да направя и първите номинации:

Теодора Величкова - за подобряването на националният рекорд за жени- Теди е един от скромните пилоти които се радват на постиженията си без да парадират с тях. От дълги годни Теди е може би най-редовната ХС пилотка в България която доста често засрамва и мъжката част от съсловието с постиженията си!

Адриан Атанасов - за вдъхновяващата серия от 300 км полети от Рогачево - утъпквайки нова пътека от не особено използван за ХС старт и отваряйки вратата за потенциалните 400 на територията на България.

Карен Кьошкерян - доколкото знам идеята и инициативата за използването на Рогачево като старт за дълги прелети е разпалвана основно от Карен - мотивацията и времето отделено за да опознаеш потенциала на определено място и да прецениш най-подходящите условия за проба на прелет заслужават признание

Явор Плашилски - За непрестанното търсене на нови начини за увеличаване на Българкият ХС рекорд и нестихващите опити за подобряването му. Доктора отново си взе рекорда, но не и без усилена доза труд не само по време на полета, но и по организацията и планирането.

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +9 / -0 
 
 Заглавие: Re: Окрилен 2020 - Номинации
МнениеПубликувано на: Пон Ное 16, 2020 6:06 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Фев 03, 2020 11:41 pm
Мнения: 36
Име: Georgi Stanchev
Кубер Сапарев - Куби

_________________
Дилър на екипировка от:
http://www.u-turn.de/
https://www.flybgd.com/en/
https://sky-cz.com/
https://www.icaro2000.com/
https://www.flymaster.net/


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Окрилен 2020 - Номинации
МнениеПубликувано на: Пон Ное 16, 2020 6:59 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 06, 2004 10:50 pm
Мнения: 42
Местоположение: sofia mladost 4
Весо Овчаров Мена за 530км.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Окрилен 2020 - Номинации
МнениеПубликувано на: Пон Ное 16, 2020 9:42 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Станчи написа:
Кубер Сапарев - Куби


Жоро - напиши и с няколко думи защо - не всички може да познават Кубер.

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Окрилен 2020 - Номинации
МнениеПубликувано на: Пон Ное 16, 2020 11:11 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 11, 2013 4:34 pm
Мнения: 24
Име: Кубер Сапарев
Viper_Weasel написа:
Станчи написа:
Кубер Сапарев - Куби


Жоро - напиши и с няколко думи защо - не всички може да познават Кубер.


Не съм сигурен за точните мотиви на колегата Станчев да ми окаже подобна чест, нека той сам допълни, но 2020 през моите очи изглежда като годината, в която се сбъднаха толкова много летателни мечти, че не съм сигурен какво ще правя оттук-нататък. В рамките на 2020 г. успях да направя първия си 100+ км полет (и то от "родната" Витоша), първия си 200+ км полет от Рогачево и първите си 300+ км полети в Бразилия. Или ако отхвърлим сухата статистика, това е годината, в която сбъднах мечтата си да достигна Рила от Витоша, и то не само да я достигна, а и да я прелетя през сърцето й (заслон Орловец, вр. Злия зъб и на юг), стигайки почти до Гоце Делчев (няма Колумбия, няма Бразилия - това е полетът на годината за мен, а Рила е велика!); това е годината, в която за първи път зърнах река Дунав от въздуха и изобщо летях над Северна България (от Рогачево); това е годината, в която се озовах сам сред необятната, безкрайна бразилска савана - сам и напред (без карта, както открихме с Доктора) и на вяра нагоре и напред. 2020 е годината, в която успях да стигна от Пиедечинче (Колумбия) до Ролданийо, а на следващия ден - обратния полет; годината, в която прелетях над централната главна улица на Пловдив (в полет от Водната кула до Чирпан); годината, в която стигнах от Коняво до София (минавайки над Панчарево и назад), в много специален полет, осмислен и изпълнен с много любов и надежда; годината, в която участвах на първото си състезание и успях да завърша всички таскове; годината, в която достигнах Петрич от Тодорка над безумната красота на Пирин, минавайки през Славянка и Гърция. И годината, в която успях да застана лице в лице във въздуха срещу статуята на Исус Христос - Спасителя в Рио де Жанейро (в много труден полет с ниска база над града и съседните му гори) - след което сълзите сами тръгнаха...

Дори не знам дали е редно да пиша в тази тема, но някакси исках да споделя колко специална за мен беше 2020 г. и да благодаря на хората, които ме вдъхновиха и които виждам сред останалите номинирани за тази награда. Поне за мен, имаше три фактора, които бяха нужни за подобни полети: умения, вяра и късмет. В моя случай вярата беше над всичко. Аз наистина повярвах и бях допуснат. И съм безкрайно благодарен, че се опазих от травми и съм жив и здрав, за да мога да споделя всичко това с вас и да продължаваме да мечтаем заедно. Успех на номинираните колеги - всички те заслужават наградата!


Върнете се в началото
  Профил    +20 / -0 
 
 Заглавие: Re: Окрилен 2020 - Номинации
МнениеПубликувано на: Вто Ное 17, 2020 5:03 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Фев 03, 2020 11:41 pm
Мнения: 36
Име: Georgi Stanchev
Благодаря, че ми спести писането, Куби!
Както се казва - нямам какво да добавя :D
Ще използвам случая, да те подканя по-бързо да изкарваш видео материалите!

_________________
Дилър на екипировка от:
http://www.u-turn.de/
https://www.flybgd.com/en/
https://sky-cz.com/
https://www.icaro2000.com/
https://www.flymaster.net/


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Окрилен 2020 - Номинации
МнениеПубликувано на: Вто Ное 17, 2020 9:45 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Яну 20, 2011 1:15 pm
Мнения: 79
A бре юнаци то бива бива ама така не бива..! Хората ви плашиха с края на света и затваряха по къщите,а вие най беэсрамно си осъществявате всички мечти за едно лято...!Всички летяха като развързани ,като за последно...!
Толкова много заслужили,че трябва с лотария да се избира :lol:
По тази причина ми хрумва малко като на шега, да номинираме някой който с поведение и лоши полети е подрязъл най много крила :lol:

Митко Елемент


Върнете се в началото
  Профил    +7 / -0 
 
 Заглавие: Re: Окрилен 2020 - Номинации
МнениеПубликувано на: Сря Ное 18, 2020 6:48 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Яну 20, 2011 1:15 pm
Мнения: 79
Всички предложени са предостойни за номинации
Не зная как, но в тази луда година всички бяха на максимума си...!
Адито ни простреля в главите с два поредни полета над 300 км от Рогачево и като се почна.....!Летяхме заедно когато Мена и Юли направиха 300 км.от Рогачево.После Докито показа кой е Шефа..А Кубер едва ли може да мечтае толкова,колкото му се е изсипало от небето..!Шапки долу и за Теодора.
А знаете ли ,че Валерия направи нальот на бебето си ,правейки прелети до шестия месец.Независимо от прилошаването и повръщането, тя беше неизменно на старта!
Независимо от великите вдъхновяващи полети на гореописаните,ще номинирам Валерия ,заради това че любовта към летенето надвива майчиния инстинкт.Да е живо и здраво бебето което вече се роди!

Митко Елемент


Върнете се в началото
  Профил    +8 / -0 
 
 Заглавие: Re: Окрилен 2020 - Номинации
МнениеПубликувано на: Сря Ное 18, 2020 9:17 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Митко, Валерия беше избрана за окрилен преди 3 години и в момента попада в журито за тазгодишният окрилен съгласно правилата няма как да бъде номинирана за тази година.

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов