Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 3:13 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Accelerated Paragliding Training / Ускорено Обучение?
МнениеПубликувано на: Сря Окт 20, 2021 9:18 am 
Offline

Регистриран на: Чет Яну 20, 2011 1:15 pm
Мнения: 79
Като малък гледах замечтано как гъските се засилват и излитат планирайки надолу до реката!
После като ученик във Варна чайките буквално бяха под прозореца ми и с любопитство наблюдавах как прохождат в летенето.Сега когато буквално летим със щъркели и орли, много от които току се учат да летят непрекъснато ми излизат сцените от тяхното обучение от родителите им.
Първото което се случва е да им покажат,че имат криле размахвайки своите,а пилетата повтарят докато усетят функцията им.Това продължава дълго преди да излетят.Това е реципрочно на нашето кайтване.
Първото излитане е по скоро отлепяне и реене на вятъра на няколко сънтиметра над покрива.Тук става връзката между усещането за крилата и усещането на вятъра.Това е реципрочно на нашето фър-кац и реене на склона.
След първото излитане дълго се движат с родителите си обучавайки се къде и как да използват собствената си сила и силата на вятъра.Това и за птиците с вградени инстинкти се оказва най рисковия момент в живота им.Понеже ми е станало навик да ги наблюдавам и изучавам,опитвайки се да направя махолет още от ученик,тази година констатирах огромен брой гларуси които не успяха да полетят безавариино.Околоблоковите пространства имаше необичайно много птици с неумене да полетят или със счупени крила.Това е реципрочно на първите ни самостоятелни полети,които също са най рисковия момент в летенето.
Това предисловие иска да покаже природните стъпки и уроци .Може би не е зле да следваме стъпките на природата.

Митко Елемент
Аir4+


Върнете се в началото
  Профил    +10 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов