Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 10:29 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Начинаещ пилот с en-B крило?
МнениеПубликувано на: Вто Май 02, 2023 6:34 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Апр 19, 2023 1:31 pm
Мнения: 6
Местоположение: Казанлък
Име: Петър Делчев
Marv, благодаря за съвета. За съжаление към момента не намирам място в бюджета и приоритетите за ново крило.

Взех си Gradient Bright 5 и днес излязох да покайтвам с двете крила. Нормално ли е обаче с А крилото да ми е по-трудно като начинаещ от колкото с Carrera? С учебното крило се налага да "ръчкам" много повече и по-дълбоко контролите, изисква повече физическо усилие най-вече в пауър зоната, като се завъртя напред ми е по-трудно да усетя какво прави над главата ми без да го гледам, пътя контроли-реакция на крилото-обратна връзка някак си е забавен и размит. Това странични ефекти ли са от дизайна на крилото да е по-безопасно при полет, защото не виждам как може точно това да е от полза на учащ се?


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Начинаещ пилот с en-B крило?
МнениеПубликувано на: Сря Май 03, 2023 8:17 am 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 17, 2015 5:39 pm
Мнения: 17
Име: Иво Марков
Bright 5 е любимото крило за целните кацачи. Може (а и трябва) да си "по-груб" с управленията но е много лесно за вскичко, включително и за кайтване.
Ще му свикнеш бързо! :)

Аз още си пазя моята олекотена версия - Denali, предимно за състезания. Ако не ти хареса и е запазено, ще ти намеря много бързо пазар за него.


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Начинаещ пилот с en-B крило?
МнениеПубликувано на: Нед Авг 06, 2023 10:32 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Апр 19, 2023 1:31 pm
Мнения: 6
Местоположение: Казанлък
Име: Петър Делчев
Полетях вчера от Сопот точно по обяд... Не бях готов психически за такъв въздух. Бях принуден набързо да се понауча на активно пилотиране просто за да стоя под крилото и да поддържам избраната посока. В началото докато се усетя стана асиметричен колапс, но крилото ме очарова - почти не смени посоката и се възстанови моментално, но плавно. Изключително съм щастлив и благодарен че ми потушихте навдигащите се амбиции да тръгна с Б крило!

п.с. това ми е първия полет от високо след началния курс 2019


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Начинаещ пилот с en-B крило?
МнениеПубликувано на: Вто Авг 22, 2023 10:21 am 
Offline

Регистриран на: Пон Юли 04, 2016 8:41 am
Мнения: 51
Име: Ivo Bozhinov
Първи полет от високото през 2023-та след курс 2019-та + ситуацията, която описваш с А крило, трябва да свети червена лампа, че май е по-добре за опреснителен курс с инструктор, преди амбициозни полети от високата планина.


Успех с летенето и много позитивни емоции!


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Начинаещ пилот с en-B крило?
МнениеПубликувано на: Вто Авг 22, 2023 10:50 am 
Offline

Регистриран на: Сря Апр 19, 2023 1:31 pm
Мнения: 6
Местоположение: Казанлък
Име: Петър Делчев
Buga написа:
Първи полет от високото през 2023-та след курс 2019-та + ситуацията, която описваш с А крило, трябва да свети червена лампа, че май е по-добре за опреснителен курс с инструктор, преди амбициозни полети от високата планина.


Успех с летенето и много позитивни емоции!


Благодаря! Курса въпреки че беше отдавна го помня сякаш беше вчера тъй като изживяването и приятните емоции бяха на много високо ниво. От тогава съм надградил както на практика с контрола на кирлото, така и като теория и знания и по метеорология, но просто не бях летял до сега изобщо в такива условия. Все пак на курса избягвахме силните часове и бяхме предупредени да понатрупаме опит преди да летим по обяд, не е като да не съм знаел :D


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов