Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:36 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Тежки пилоти
МнениеПубликувано на: Сря Окт 12, 2011 9:23 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Та експериментите с хора продължават.
Наскоро обучавахме един 144 кг ученик и въпреки дразненето на скритите в засада гадове, намирам за полезно да споделя със заинтересованите получения опит.

Първия проблем на който се натъкнахме е че едва намерихме сбруя за човек с такова телосложение.
За крило първоначално използвахме малък тандем, но после решихме да ползваме стандартен тандем - Advance/BiBeta 42 m2 (135 - 225 kg). Голямото крило осигуряваше лесни и леки излитания и приземявания на ученика. Въпреки всичко имахме едно наум, защото ставите и костите на хората с наднормено тегло не са оригинално създадени за натоварванията които иначе са нормални за по-леките.
Не знам дали поради липсата на индивидуална чувствителност или поради инертността на голямата маса, но ученика за времето на обучение не успя да развие добър усет за крилото. Така покрай хубавите полети имаше загуби на равновесие и тежки претълкалвания и охлузвания при излитанията и кацанията. Иначе във въздуха реакциите и действията бяха като на другите ученици - добри упражнения, чисти заходи. Просто тия килограми и тая земя са си проблем.
След няколко ожулвания, скъсани панталони и петна кръв по фланелката, на ученика му светна червената лампа и мисля, че се отказа от летенето. Поне обеща, че ще опита след като свали малко килограми.
Понякога се гордея не само с тези които съм учил да летят, ами и с тези които съм отказал от летенето, защото не съм им спестявал някои истини и реалности.

Въпреки всичко мисля че е възможно и по-тежките да пролетят. Но трябва повече търпение, внимание и осъзнаване на допълните рискове (а не после да мислят, че инструкторите им са виновни)

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
 Заглавие: Re: Тежки пилоти
МнениеПубликувано на: Сря Окт 12, 2011 9:30 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 1:27 pm
Мнения: 221
Местоположение: София / Пловдив
Име: Кирил Недев
Мен лично ако питаш проблема беше, че 3тия и 4тия ден идва с къси гащи и къс ръкав и всяко плъзване му причиняваше сериозни рани по кожата... след което тези рани и болката от тях оказаха влияние на мотивацията му и на възможностите. Просто трябваше всичките дни да си хвърка облечен с дълги панталони и дълъг ръкав за да намали раните по кожата до минимум.

http://www.youtube.com/watch?v=BFsLS3KaC58

Ето видео с последното му кацане, според мен си е достатъчно добро и плавно приземяване, просто прекалено го боляха краката доколкото ми каза като говорих след това с него.

_________________
Лети с: Нисан примера :)


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Тежки пилоти
МнениеПубликувано на: Нед Яну 05, 2014 6:10 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 28, 2013 9:02 pm
Мнения: 25
Местоположение: SOFIA
Име: Kostadin Mingacev
klez написа:
Мен лично ако питаш проблема беше, че 3тия и 4тия ден идва с къси гащи и къс ръкав и всяко плъзване му причиняваше сериозни рани по кожата... след което тези рани и болката от тях оказаха влияние на мотивацията му и на възможностите. Просто трябваше всичките дни да си хвърка облечен с дълги панталони и дълъг ръкав за да намали раните по кожата до минимум.

http://www.youtube.com/watch?v=BFsLS3KaC58

Ето видео с последното му кацане, според мен си е достатъчно добро и плавно приземяване, просто прекалено го боляха краката доколкото ми каза като говорих след това с него.

kogato kriloto mine pred teb , ne e dobro cazane, vleze kasno v stall...

_________________
Volare, uno dei più grandi sogni dell'umanità, uno dei progetti più ambiziosi al quale l'uomo si sia mai avvicinato, un percorso che ha visto fallire, nel tentativo, molte delle menti geniali di cui la storia ha avuto testimonianza.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -2 
 
 Заглавие: Re: Тежки пилоти
МнениеПубликувано на: Пон Фев 17, 2014 9:41 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Дек 19, 2006 9:58 pm
Мнения: 182
Местоположение: България -София
Име: Еленко Божков
Дали ще е нахално ако тук помоля за поносими начини за отслабване?

_________________
Ozone - DELTA 2


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Тежки пилоти
МнениеПубликувано на: Вто Фев 18, 2014 8:56 am 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 10:00 am
Мнения: 427
Местоположение: София
Име: Георги Стефанов
"Дали ще е нахално ако тук помоля за поносими начини за отслабване?"

Карай велосипед, прави секс :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Тежки пилоти
МнениеПубликувано на: Вто Фев 18, 2014 5:43 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 15, 2011 10:47 am
Мнения: 353
Местоположение: София
Име: Пламен Пунчев
Elenko написа:
Дали ще е нахално ако тук помоля за поносими начини за отслабване?

За Delta 2 (а и за други крила) се твърди че имат с 0,2 по-добър глайд (Даниел да го чете аеродинамично качество :D) от размер до размер. Защо трябва да си го причиняваш?


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Тежки пилоти
МнениеПубликувано на: Сря Фев 19, 2014 5:45 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 23, 2012 6:24 am
Мнения: 171
Име: Венелин Грозев
Може би защото.. - viewtopic.php?f=18&t=7272


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Тежки пилоти
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 22, 2014 2:01 am 
Offline

Регистриран на: Съб Апр 20, 2013 11:17 am
Мнения: 27
Име: Божидар Каракашев
Питайте Църо - той е експерт по темата. Макар, че гледам доста килограми е свалил последно време. Аз го харесвам - изобщо не му пука за килограмите, а и ходи по състезания :)
Иначе правилно хранене и кардио тренировки са наистина ключа към отслабването.
http://thepiratebay.se/torrent/5965517/ ... _(True_PDF)_(Malest


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов