Leonardo | ФОТО
Дата и час: Вто Мар 19, 2024 8:36 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Николай Иванов
МнениеПубликувано на: Вто Мар 29, 2022 7:52 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Отиде си карловският делтапланерист Николай Иванов (nikidelta).
Някои вероятно го помнят как цветущо псуваше термиките на Сопот. Аз го помня с това, че обичаше да ходи по планините.
Ники и Тони, който почина преди няколко години, бяха професионални делтапланеристи към ВМЗ Сопот. Те предадоха щафетата на прелетите към парапланеристите. Разговорите ми с тях бяха много важни в ония години, когато се учих с проби и грешки. От тях за първи път чух думи като "термичен комин", "прегрято време", "парцаливи облаци", "нанесена термика". Ей с тая нанесена термика толкова години си блъсках главата, докато й намеря мястото в термичната класификация.
Освен от първоначалното въведение в прелетите, когато набрах скорост, аз продължих да се уча от Ники, чрез неговите въпроси. Когато правех някой голям прелет или интересен маршрут, той не пропускаше да ме разпита за полета, не би ли могло да се мине от там, или от там. Сякаш преживяваше полетите ми, сякаш бе с мен.
Беше преодолял завистта, която се усещаше у някои от старите делтапланеристи спрямо постиженията на експлоадиращите в свобода парапланеристи. Имаше я горчивината от края на социализма - идеала на едно-две поколения, но се бе опазил да не оскотее и да не стане тарикат, като болшинството съвременници. Същевременно носеше оная бодрост и вътрешна сила, характерни за представителите на аероклубния дух.
Вечен полет!

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +10 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов