Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Май 10, 2024 4:33 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Target 16
МнениеПубликувано на: Пон Апр 13, 2009 8:41 am 
Velikden tuk e tozi weekend i vreme dade Gospod. Oblitam onia den edin nov Target 16 na Aeros - na vlek. 4 pilota sme i pilota na trika. Iz4akvam da pokajat kakvo ima vav vazduha - i posle liagam v koli4kata za iztegliane. Kriloto se otdeli, nasvih go nisko nad terena i poeh nagore na nivo s motornia. Prelitame nad ezeroto zashtoto sam dal instrukzia kade iskam da me buksira, no trika propada nadolu v nizhodiasht - zabih speedbara v korema, za da ne izletia kato tapa nagore i skasam vajeto i se namestih pak na nivo. Tova krilo ne e barzo, edini4na povarhnost, no slusha i se krotna mirno otzad. Do 570 m, kadeto motornia pak potana pred men. Posegnah da se otka4a, togava se skasa srednia bushon i az ostanah s 10 tina m vaje da visi. Pozabrah go malko i prosledih planiraneto na trika. Posledvah go i me udari silno vdigane ot diasno. Riazak zavoi s izbutana ramka - i zentrirah krilzeto. Zavartia se v takt s pisaka na Flyteca i ka4ih 900 m. Tam ka4vaneto svarshi i poletiah obratno kam polosata i ezeroto. Pod men prelitashe orel prisvil krila. lepnah mu se otgore i za4akah da se ubedia, 4e znae nakade leti. Zakraja na granizata na ezeroto i az napravih niakolko vratki v slaboto ka4vane. Posle toi se plazna na iztok, a az - kam polosata, za da se osvobodia ot buksirnoto vaje. Metnah go ot kam 200 m, poigrah si s niakolko meki zavoi4eta i vliazoh vav finalnata prava. Targeta e krilze, koeto kaza samo, az ne mu popre4ih i se lepnah do motornia na poöosata.

Dnes e den za polet s po-seriozen aparat :D


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Апр 13, 2009 10:44 am 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 24, 2008 1:56 pm
Мнения: 410
Местоположение: Coфия
Име: Димитър Халачев
Добре си полетял, а с какво не е толкова важно ;)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Апр 13, 2009 9:52 pm 
Red e na Combata dnes - sabrali sme se 5 delti, edna motorisirana i buksirova4nia trike. Slab iujen vetrez, inversiika po-otgore, stava za oblitane. Vnimatelno preglejdam vazlite, otkrivam, 4e sbruiata mi leji dosta nisko nad speedbara. Reshavam da letia taka- niamam dopalnitelno vaje za oka4vane. Parviat pilot se otka4i na kam 1000 m, buksiraneto varvi spokoino, idva i moiat red.
Davam znak s raka, 4e sam gotov, buksirov4ikat izreva, sled 5-6 metra biag napuskam koli4kata i vednaga ubiram viso4inata, za da se strelna nad trevata. Trika poema nagore i az sledia da sam zad i malko pod nego. Za razlika ot Targeta - Combata ima po-malko saprotivlenie i lesno uskoriava i namaliava skorostta. Na vleka zabeliazvam, 4e sam izletial s otpusnata napre4ka i s edna raka natiagam kriloto 1/3. Nablijavame 600 m, podrusva pove4ko i debna koga buksirov4ika 6te uzeli ka4vane. Eto, poe nagore, sled niakolko sekundi se otka4am i liagam v mnogo plosak zavoi. Proslediavam i trika, koito ne potava po pravata, a se e osvobodil ve4e ot tovara si. Namiram sled nego slabo ka4vane - i zapo4vam da kraja. S minimalen naklon, 4e i ka4vaneto e minimalno. Po skoro si e 0, no zashto da ne usetia novoto krilo v 0 ka4vane?! Zeliat sam v uset, za da razbera kakvo mi kazva Combata kogato potreperva - i go karam s mnogo leki komandi. Zonata na 0-voto ka4vane e shiroka i otpusnah po pravata da proveria razlikata mejdu ezeroto i ogrenia briag. Naslajdavam se na ka4estvoto na kriloto i otnovo zavartam v 0-li4ka. Iavno 4e i dnes niama da ima zdrava termika. Znam si drugo miasto s dejurna termika i go dostigam no ve4e na 300 m. Ka4vaneto tam se okazva malko nizhodiashto i kato zagubih 50 m - se otpravih kam na4aloto na polosata. Vetropokazateliat otdolu se poizpana - i na kraia na gorata vazduhat me podhvarli nagore. Ot 120 m uspiah baaavni4ko da izkateria ... 50 m. Doletia edna dosta sharena otgore reeshta ptiza, iavno me e sazriala, premetna se pod men i preletia v letishteto. Posledvah ia v slaboto ka4vane, pak mi se premetna pred nosa i se plazna nazad nad gorata. Dokato uspeia da napravia U zavoi i ve4e me be nadka4ila. Iasno mi e, 4e ne moga da kraja tolkova tiasno, no pone ka4estvoto mi e blizko! Igraeiki si, sam propadnal i e vreme za finalnata prava. Otvariam zipa na sbruiata, naso4vam Combata sreshtu viatara i vlizam v polosata, kadeto me poema poddrajka. S neia preletiah pone 200 m, prez koito uspiah dobre da se izpravia na ramkata i da si plazna dlanite nagore po bedrata na ramkata. Posle izdarpah zentara si na tejest kam speedbara, koeto dovede do gmurkane kam zemiata, kadeto otpusnah nosa i s metar viso4ina iszedih skorostta do srivnata. Krilzeto mi indikira, 4e e vreme i go izbutah silno nagore, za da si kazna na kra4ka. Posle napravih trenirova4no poetapno prenasiane na Combata po zemiata do izhodnata posizia - kolata. A toi si teji 35 kg!
Ne mojeh da ne bada nedovolen - sega mi se iska 2-3 4asa zaka4livo reene na morskia briag. I posle - na preleti.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Апр 13, 2009 10:48 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 23, 2008 10:28 pm
Мнения: 103
Местоположение: София
Е,..... какво да кажем ние с учебните полети от Каптажа.
В едно е сигорно, че сме по напред от теб - в НОСЕНЕО :D !!!
Доброто описание на полета е от полза обаче.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Апр 13, 2009 11:41 pm 
:D I az ot Kaptaja zapo4nah - imam pone 100 frak-kaza tam, padna si baia nosene, ama si e ot polza. kato tragnete ot visokoto 6te razberete, 4e si e struvalo usiliata.
Kolko oshte ostavat do 100 poleta ? :lol:


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов