Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:22 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Какво правим ако получим здравословен проблем,във въздуха
МнениеПубликувано на: Чет Окт 17, 2019 1:33 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Яну 20, 2011 1:15 pm
Мнения: 79
Една от причините в голямата авияция,да се изисква втори пилот, е че сме хара и може да излезем извън строя по най различни причини.Препили,преяли,инсулти,инфаркти и дори семейни проблеми са вадили от строя пилоти.Нашия случай не прави исключение.Серия от случай ми провокира тази тема.
Наколко пъти пилоти са ми казвали,че са кацнали защото не им е добре.Прилошало им,защото снощи били на купон и...Други пък бяха прекалено щастливи въпреки,че бяха посрещани камъните с каската,а зениците им бяха широко отворени.Трети са получили стомашна криза или главоболие.Дори през 1981 г. на състезание по делтапланеризъм на Чепън планина пилот си беше заклещил топките в коланите на збруята и викаше от болка докато кацне :lol: .Тандемните пилоти дабре знаят,колко често са оповръщани от пасажертвите.Вече не са редки случаите и на припаднали пасажери.А някой расказа случай в който пасажер започнал да се раскопчава от збруята и викал "Аз съм Исус Христос".
Много пилоти са се контузвали при излитане,но вече са във въздуха и следва въпроса "Кво праим сега"
Моят случай,който окончателно ме застави, да отворя темата е по тривиялен,но не съвсем безобиден.При излитане на Топола, след обръщане и натискане на крилото при силен вятър, получавам крамп на заден бедрен мускул.Остра болка и усещане като на схванат мускул,но вече съм във въздуха.Решавам,че е схващане и ще ми мине до две минути.Да ама не, стигам до Каварна а болката дори се увеличава.Пипам мускула,а той не е схванат.Уплаших се ,че може да съм го скъсал и тръгнах да се връщам.Кацнах на място на един крак на старта.Указа се крамп и на третия ден болката отшумя.
Тук и от многото други случаи,се натрапват много въпроси.
Как се подготвяме физически ,за евентуални натоварвания.Франгата като специалист исказа мнение,че повечето пилоти тренират физиката си пред компютъра, и никога не се разгряваме преди старт.Разгряването е особенно важно,за пилоти с наднормено тегло и напреднала възраст.Затова имаме доста случаи на сериозни травми,като скъсани коленни връзки,искълчвания извадено рамо и т.н.В моят случай в този ден беше единствения от годината, в който пропуснах сутрешните си упражнения.
Спазваме ли предполетен режим ..!
Какво е правилното поведение при прилошаване,болка и дори усещане че може да припаднем.
1.Кацаме на старта.
2.Отправяме се в полето.
3.Хвърляме запасен.
4.Викаме помощ по радиото
5.Удряме си шамари :lol:
6.Дишаме дълбоко и казваме мантри или молитви :lol:
7.Псуваме :lol:
Митко Елемент


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
 Заглавие: Re: Какво правим ако получим здравословен проблем,във въздух
МнениеПубликувано на: Чет Окт 17, 2019 9:26 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Май 15, 2011 11:01 pm
Мнения: 177
Местоположение: Плевен - София
Име: Тихомир Иванов
Сериозна тема и без грам майтап смятам, че е много важно всеки да е наясно с перисталтиката си и да я държи под контрол преди полет. Запомнил съм с това Шумен 2015-та когато последния ден условията бяха топ а аз през половин час предната нощ дежурях в кенефа. Удари ме някакъв стомашен вирус. Летеше се от източния и се качих с групата но нямах сили с аз си кажа граматиката. Палнаг колата и право в Плевен вкъщи да се лекувам. Не исках да си представя последствията ако се бях пробвал да излетя...

_________________
I believe I can fly..
________________
Skywalk Chili 4 / Limited edition "Yellow"


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов