Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 1:49 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 40 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Незакачен пасажер на тандемна делта в Швейцария
МнениеПубликувано на: Пет Ное 30, 2018 12:17 am 
Offline

Регистриран на: Съб Юни 23, 2018 1:53 pm
Мнения: 34
Име: Thierry Ranner
Ok, I give up on discussing this topic with people who have zero experience in Hang Gliding and no clue about the harness with wooden trapeze for comfort while hanging horizontally.

I will surrender my logic and join myself with flat earth believers. Cheers! :mrgreen:


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -2 
 
 Заглавие: Re: Незакачен пасажер на тандемна делта в Швейцария
МнениеПубликувано на: Пет Ное 30, 2018 3:01 am 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
На видеото ясно се вижда че пилота е рептил и цялата тази работа става защото е забравил да закачи пасажера докато насторйва пръскачките за кемтрейлс. Пасажера ми се струва че е самият Сорос - много неубедителна игра от негова страна при положение че на всичи е ясо че той контролира всичко. А делтата е избрана не случайно защото е триъгълна като символа на илюминатите. Това което никой не знае обаче е че разстоянието е на полета е много по малко отколкото изглежда защото е снимано с камера която изкривява хоризонта за да ни накара да си мислим че земята е къргла и съответно по-далече - а тя всъщност е плоска.
Направо покъртително колко хора не виждат тези елемнтарни неща!

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +7 / -3 
 
 Заглавие: Re: Незакачен пасажер на тандемна делта в Швейцария
МнениеПубликувано на: Пет Ное 30, 2018 5:32 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 21, 2006 1:22 pm
Мнения: 456
Местоположение: Sofia
Ясен Христов написа:
И на мен ми изглежда нещо скалъпен тоя клип. Слязоха нереално бързо за 2.5 мин. Това е поне 400 - 500м. баир трябваше поне 5 мин да лети. Може и по бързо да слезе ако се набере на трапеца но в случая беше на трим скорост .

Трим скоростта при делтите е скоростта при която пилота е пуснал трапеца. Тя зависи от центъра на тежестта и се регулира - зависи къде се е закачил пилота - по-напред, по-назад. В конкретната ситуация пасажера се е овесил на трапеца което променя драстично нещата... Ясене пишеш глупости батка ;)
http://forum.hanggliding.org/viewtopic.php?t=13875


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -3 
 
 Заглавие: Re: Незакачен пасажер на тандемна делта в Швейцария
МнениеПубликувано на: Пет Ное 30, 2018 8:03 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
Ангеле вече го уточнихме че не се е овесил на трапеца а има осигуровка и е стъпил на степенка която изглежда закачена за подвесната на пилота. Знам как се управлява делта няма нужда да ме светваш!

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Незакачен пасажер на тандемна делта в Швейцария
МнениеПубликувано на: Пет Ное 30, 2018 8:39 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 21, 2006 1:22 pm
Мнения: 456
Местоположение: Sofia
Пак ще ти го кажа трим скорост при делтаплана не е това което си мислиш. На земята преди полета може да се натаманява. Това не ти е параплан. Относно степенкат ти също имаш на сбруята. Може да си стъпиш на нея и да се набереш на някой лост и да вярваш че не падаш защото си стъпил на нея.

_________________
Golden4


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -1 
 
 Заглавие: Re: Незакачен пасажер на тандемна делта в Швейцария
МнениеПубликувано на: Чет Мар 21, 2019 10:15 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 31, 2014 9:05 am
Мнения: 47
Местоположение: София
Име: Александър Шопов
За тия, дето си мислеха, че е измама (естествено заглавието е сбъркано):
https://www.swissinfo.ch/eng/dangling-e ... e/44837190


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -2 
 
 Заглавие: Re: Незакачен пасажер на тандемна делта в Швейцария
МнениеПубликувано на: Чет Мар 21, 2019 10:58 am 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 10, 2007 4:22 pm
Мнения: 173
Местоположение: София
Име: Николай Велев
По принцип избягвам да се включвам в безплодни форумни дискусии, но обръщението "за тия, дето не вярваха" изключително ме подразни.

Всеки може да има своето мнение по даден въпрос, но това не му дава право да омаловажава или да се изказва подигравателно по отношение на мнението на другите, когато то се отличава от неговото.

В общия случай, когато човек е убеден в правотата си, действа за себе си съобразно убежденията си и не се опитва да ги налага и върху другите. Аз поне така правя и никога не се опитвам да доказвам на околните че аз съм прав, а те не (макар и най-често случая да е точно такъв)

Та по темата - аз бидейки един от "Тези, които не вярваха" и все още смятам, че видеото е една изключително опасна, но добре реализирана каскада, не виждам как една статия във вестник (с объркано заглавие, както правилно отбелязваш) доказва противното.

Ако хипотетично целта е била популярност и печалба от броя гледания, то тя е на 100% осъществена. Финансовия резултат е налице, срещу някаква наложена нищожна глоба от 800франка. А наказанието е изключително сурово и страшно - без лиценз за 2 месеца...

_________________
"Success is a journey, not a destination.
The doing is usually more important than the outcome."
--Ashe, Arthur


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -1 
 
 Заглавие: Re: Незакачен пасажер на тандемна делта в Швейцария
МнениеПубликувано на: Пет Мар 22, 2019 8:57 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 31, 2014 9:05 am
Мнения: 47
Местоположение: София
Име: Александър Шопов
nvelev написа:
Всеки може да има своето мнение по даден въпрос, но това не му дава право да омаловажава или да се изказва подигравателно по отношение на мнението на другите, когато то се отличава от неговото.

Всеки може да има мнение, но истината е една, а в някои случаи мнението му е опасно за него и другите - справка антиваксерите например. Този случай определено не е такъв, тук просто си чешем клавиатурите.

nvelev написа:
В общия случай, когато човек е убеден в правотата си, действа за себе си съобразно убежденията си и не се опитва да ги налага и върху другите. Аз поне така правя и никога не се опитвам да доказвам на околните че аз съм прав, а те не (макар и най-често случая да е точно такъв)


Интересно включване в тема, в която всички спорят и се опитват да доказват че въпросното видео е или не е истина. Освен ако...
nvelev написа:
Та по темата - аз бидейки един от "Тези, които не вярваха" и все още смятам, че видеото е една изключително опасна, но добре реализирана каскада, не виждам как една статия във вестник (с объркано заглавие, както правилно отбелязваш) доказва противното.

Аха, стигнахме и до същината. Освен ако си несъгласен.
Добре, нека тогава обясня по-подробно. Това макар, че е статия във вестник, предава реални решения на швейцарската FOCAм която реално е наказала пилота на делтата. За да се случи това, особено в Швейцария, задължително трябва да е имало разследване, и това разследване да е установило, че това което се вижда на клипчето е истински инцидент, а не инсценировка или каскада.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -3 
 
 Заглавие: Re: Незакачен пасажер на тандемна делта в Швейцария
МнениеПубликувано на: Пет Мар 22, 2019 10:07 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 10, 2007 4:22 pm
Мнения: 173
Местоположение: София
Име: Николай Велев
:D :D
Това ме развесели.
Именно този род диалог визирах с израза си "безплодни форумни дискусии"

Разбрах чудесно: разследванията винаги завършват с разкриване на цялата истина и нищо не остава скрито, съдът винаги издава справедливи присъди и наказва лошите, от радиото, телевизията и вестниците ни информират точно и обективно за всичко случило се - няма как да не е така, нали това им е работата на всички гореупоменати служби и институции.
Значи разговорът приключи, всичко е както е казала швейцарската федерация.

_________________
"Success is a journey, not a destination.
The doing is usually more important than the outcome."
--Ashe, Arthur


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -1 
 
 Заглавие: Re: Незакачен пасажер на тандемна делта в Швейцария
МнениеПубликувано на: Пет Май 31, 2019 9:51 am 
Offline

Регистриран на: Сря Юли 25, 2018 10:23 pm
Мнения: 1
Местоположение: Швейцария
Име: Svetlana Siebet
HG Flying Dutchman написа:


ужас! Кошмар! Не бих се качила на тандем при швейцарски пилот


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 40 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов