Leonardo | ФОТО
Дата и час: Съб Апр 27, 2024 12:47 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Старт Бекяра - Паничище
МнениеПубликувано на: Сря Ное 29, 2023 9:58 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
Stilian написа:
Привет,

Темата е малко стара, но все пак се радвам, че има толкова много информация. Надявам се, че все още се лети на това място, въпреки липсата на постове през последните пет години.
За Нова Година ще съм в един от хотелите на Паничище със семейството си и голяма група приятели. В групата няма други пилоти, но пък със сигурност ще има кой да ме прибере от долу, ако разбира се става за летене.
Някой дали е летял там напоследък? Как стоят нещата, ако ски влека работи и има скиори?
Благодаря предварително. Всякаква допълнителна информация и компания за летене би ми била от полза.


Здравей! Стартът е се ползва сравнително рядко защото е за С-СИ вятър. На такъв вятър софиянци предпочитат да ходят на Витоша. Но все пак се намират ентусиасти от други места от време на време. Преди година две Б. Ралчев си празнува рождения ден там. Беше организирал автобус за парапланеристи и летяха доста хора. Имаше и такива с по-семпъл опит нямаха проблем и всички излитаха и кацаха в ливадите до Сап.баня. През зимата няма проблем с влека , скиорите се броят на пръсти няма навалица. Ако си съвсем начинаещ е добре на старта да има някои по- напреднал които да може да прецини обстановката. Основното правило което трябва да спазваш щом се отлепиш е РЪЦЕТЕ ГОРЕ и обезателно ще минеш над боровете. Ценното на този старт е когато предния ден е валяло и базата е ниска на Витоша стартът е в базата . На Паничище си е 300-400м над старта и се получава доста приятно летене . А в това време на Комините псуват че не става .

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Старт Бекяра - Паничище
МнениеПубликувано на: Вто Дек 05, 2023 12:24 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 28, 2023 11:51 am
Мнения: 2
Име: Стилиян Благоев
Благодаря за отговора. Ще съм там от 30.12 до 02.01 и ще се радвам да се засека с други парапланеристи, ако става летене.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов